V Malém Březně se před volbami stupňují útoky
Mostecko - Komunálním volbám v obci Malé Březno, které budou v sobotu 10. prosince, předchází aférka s falešnými bankovními dokumenty.
Mostecko - Komunálním volbám v obci Malé Březno, které budou v sobotu 10. prosince, předchází aférka s falešnými bankovními dokumenty.
Hronov - V pondělí odpoledne se ve dveřích Domu odpočinku ve stáří Justynka po roce opět objevil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla.
Troja /FOTOGALERIE/ - Už týden je Moja, první odchovaná gorila nížinná v Česku, v novém domově v přírodním parku Cabárceno v severním Španělsku. Zatím ji z pražské zoologické zahrady doprovázel ošetřovatel Martin Vojáček.
New York - Většina amerických zaměstnanců by si letos u příležitosti Vánoc raději odpustila podnikový večírek a upřednostnila finanční odměnu. Vyplývá to z průzkumu společnosti Harris, která zkoumala tužby vzorku 2574 zaměstnanců.
Ostrava-Stadion Bazaly už Baníku nepatří. Novým vlastníkem fotbalového stadionu ve Slezské Ostravě se stala ostravská společnost SMK Reality Invest. Její šéf Libor Adámek říká, že se pokusí na tomto tradičním místě fotbal zachovat.
Osek -Součástí celého týdne je také prodejní výstava výrobků s vánoční tematikou.
Rožnov pod Radhoštěm – Že zlodějům není vůbec nic svaté, se v uplynulých dnech přesvědčili pracovníci Domova Kamarád v Rožnově pod Radhoštěm.
Pardubice - V pondělí dopoledne byla slavnostně otevřena přístavba domova pro seniory U Kostelíčka.
Holýšov - Tradiční mikulášská jízda městem se v pondělí konala v Holýšově.
Havlíčkův Brod /FOTOGALERIE/ - Krásnou a užitečnou nadílku dostala v úterý dopoledne miminka z intermediární péče havlíčkobrodské nemocnice.
Praha - Požár domu určeného k demolici nepřežila v noci na úterý 37letá žena. Třebaže se jí záchranáři snažili se všech sil pomoci, zemřela. Další lidé z místa utekli, deset osob vyváděli hasiči a policisté.
Vysočina - Od prvního prosincového víkendu je v okrese Žďár nad Sázavou v plném proudu prodej vánočních stromků. Lidé mohou vybírat hned z několika druhů jehličnanů.
Zdice - Počátkem příštího roku by měla být dokončena výstavba nového pavilonu Domova V Zahradách ve Zdicích.
Kladno - Mikuláš, anděl a čerti v pondělírozdávali dárečky a sladkosti. Nadílky se kromě dětí dočkali také obyvatelé Domova pro seniory nacházejícího se v ulici Františka Kloze v Kladně.
Polička - Obyvatelky svitavského Domova na rozcestí se mohou pochlubit zajímavými obrazy.
Plaveč /FOTOGALERIE/ - Pondělním slavnostním otevřením skončila celková rekonstrukce hlavní budovy domova pro důchodce v Plavči. Vedení tak pro klienty zařízení zajistilo mimo jiné bezbariérovost celého objektu.
Trutnov - Do domova pro seniory na Humlově kopci v Trutnově zavítal trochu netradiční Mikuláš s čertem a andělem.
Litoměřice - Jak jinak by měla oslavit hudební skupina výrazné výročí svého vzniku než koncertem. A tento koncert s velkým K se bude konat 9. 12. 2011 od 14.00 v Domě kultury v Litoměřicích.
Smržice – V noci z pátku na sobotu ukradl zloděj z domu ve Smržicích klíčky od auta se kterým odjel.
Nymburk -„Takhle geniálně uklizeno tu nemáme pořád. I když pořád uklízíme,” zamyslela se mladá obyvatelka nymburského dětského domova.
Opočno - V Opočně pěstují letitou tradici, kterou si nenechají ujít davy návštěvníků z širokého okolí.
Liberec - Třiadvacet let bojoval s ohněm a dalšími živly. Třiadvacet let vyrážel na pomoc těm, co to potřebovali. Třiadvacet let byla jeho druhým domovem stanice libereckých profesionálních hasičů v Šumavské ulici v Liberci. Teď odchází do penze. Kdo? Norbert Ressel.
Žampach - Zcela naplněná kaple návštěvníky prvního koncertu v pátek v Domově pod hradem potěšila pořadatele i pěvecký sbor žamberského gymnázia Corale.
Asi jako každá holčička jsem si jako malá ráda hrála s panenkami. Vedle populárních Barbín (těch opravdových od Mattela) měly v mém pokojíčku místo i panenky, které vypadaly jako miminka.
Ledeč nad Sázavou – Havlíčkobrodští futsalisté Pramenu našli tentokrát domov v ledečské sportovní hale, která jim přinesla štěstí a favorita obrali o dva body za remízu 2:2.
Domažlice -Předvánoční příprava v domácnosti sbormistryně ženského pěveckého sboru Canzonetta Marie Hanáčíkové se liší od pracovního rytmu v jiných rodinách. Ve volných dnech o víkendu těžko hledá čas na úklid a pečení svátečních dobrot.
Žďársko - Od prvního prosincového víkendu je v okrese Žďár nad Sázavou v plném proudu prodej vánočních stromků. Lidé mohou vybírat hned z několika druhů jehličnanů.
Jablonec n. N. - Úterý 6. prosince: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Filmový Fanda.
Otaslavice /FOTOGALERIE/ – Stovky lidí přilákal do Otaslavic tradiční předvánoční jarmark. Příchozí vítali Mikuláš s andělem a čert nenechal nikoho projít jen tak. Vhodit alespoň drobnou minci do krabičky se však bohatě vyplatilo.
Přerov – Přerovský podnikatel Pavel Mirga se rozhodl zřídit v ubytovně pro sociálně slabé v Dluhonské ulici lazaret, v němž žijí na dvě desítky zdravotně znevýhodněných lidí. Je přesvědčen, že bez jeho pomoci by se senioři, kteří zde žijí, ocitli na ulici.
Opava – Rozhovor s ní byl dlouho nejistý. Nechtěla s námi mluvit. Zaměstnanci Mariana to vysvětlovali: „Je velmi plachá, má pocit, že vám nemá co říci, že jí nebudete rozumět, že si udělá ostudu. Nevěří si.“ Nakonec nás přijala.
Chrudimsko - Po pádu omítky ze stropu místnosti v Domově na hradě Rychmburk na Chrudimsku skončili dnes dva klienti domova na pozorování v nemocnici.
Brno /KDYŽ TADY ZÁŘIL/ - Rodák z Budapešti vyhrál jedenáct domácích titulů v řadě, v patnácti letech učil Sověty a olympijské stříbro získal s natrženým svalem.
Ústí nad Labem - Ohlédnutí Janniho Vorlíčka.
Nymbursko -Dnešní fotografie zachycené objektivem našeho fotoaparátu jsou z obce, či spíše osady, která leží nedaleko Poděbrad.
Kroměřížsko - Raději umrznu v lese: na základě tohoto rozhodnutí důchodce z Holešova se v pondělí odpoledne rozběhla rozsáhlá pátrací akce.
Hostěradice-Míšovice - Střecha nad hlavou, rodinné zázemí, vůně domova či teplé jídlo. I na Znojemsku žijí lidé, kteří ani takový běžný komfort nemají. Díky lidem, jako je Rudolf Harant, mají ale nyní sociálně slabší a lidé bez domova naději na lepší zítřky. Jeho penzion Tereza poskytuje pomoc v nouzi. Funguje od začátku října letošního roku.
Žďár nad Sázavou – Hned na několika místech ve Žďáře již zahájili prodej vánočních stromků. A lidé možnost pořídit si tento symbol Vánoc s předstihem hojně využívají.
Kroměříž – Získat několik milionů korun navíc by mohla už v příštím roce kroměřížská radnice. Chystá se totiž opětovně nabídnout k prodeji chátrající budovu na Hanáckém náměstí, která je v majetku města.
Jablonec nad Nisou - Mrtvého devětapadesátiletého bezdomovce našli ve čtvrtek brzy ráno v Jablonci nad Nisou.
Pardubice - Pro někoho stěží uvěřitelných sta let se právě v sobotu dožívá Jaromíra Šutová z Pardubic. Zatímco na sobotu se chystá oslavit významné životní jubileum spolu se svou rodinou, již v pátek se dočkala prvních gratulantů z místní samosprávy.
Havířov - První prosincový čtvrtek se uskutečnil v KD Radost u příležitosti druhého výročí působení dobrovolníků ADRY v Havířově slavnostní večer. Veřejného uznání se dočkali ti, kteří věnují dobrovolnické práci nejvíce času.
Dlouhá Ves -Rozhovor s účastnicí soutěže Rozjezdy 2011 Veronikou Kočí.
Havlíčkobrodsko – Kapacitu lůžek na oddělení se zvláštním režimem navýší od prvního ledna příštího roku Domov pro seniory Reynkova v Havlíčkově Brodě.
Jimlín - Útulek pro opuštěná zvířata představuje svěřence, kteří by moc rádi našli nový domov.
Rakovník - Šedesát jedna tisíc šest set korun, takovou částku přinesla dražba rámů v rakovnickém kulturním centru. Peníze poputují Domovu Ráček. Samotná dražba byla výjimečnou událostí Městské knihovny v Rakovníku. Ta letos slaví sto sedmdesát let od svého založení. Dražba rámů patřila k vyvrcholení oslav, které toto výročí připomněly s myšlenkou pomoci a udělat někomu radost.
Most - Dárečky pro děti z dětského domova v Hoře Svaté Kateřiny pod stromem v obchodním centru Central v Mostě.
Jeseník - Jeseničtí policisté varují seniory, aby si v předvánoční čase dávali pozor na zloděje, kteří se pod různými záminkami snaží dostat do jejich domovů a okrást je. Obrátili se s výzvou i na starosty obcí, aby své občany na nebezpečí upozornili.
Německo – Porýnské město Koblenz na západě Německa v neděli čeká obrovská logistická akce, během níž bude muset své domovy na část dne opustit na 45.000 lidí z celkových 106.000 obyvatel.
Hluk - Zastupitelstvo města Hluk ve středu večer schválilo budoucí podobu Penkova dvoru. Paradoxně tím ale zřejmě zkomplikovalo opravu desítky let chátrajícího objektu v centru města.