
Ve čtvrtek zve letní kino na Měsíc
Pardubice – 'To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám.'
Pardubice – 'To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám.'
Česká Lípa - Policie pátrá po patnáctiletém Lukáši Brůžovi z České Lípy, který se od pondělního odpoledne nevrátil domů.
Nová Ves u Světlé – Dětský tábor Radost se stal na téměř čtrnáct dní útočištěm pro sedmdesát dětí a jejich vedoucí z Aše a okolí.
Karvinsko - Školou povinným dětem začaly sice v červenci dvouměsíční prázdniny, většina rodičů si však tak dlouhou dovolenou dopřát nemůže. Mnozí z nich pak musí zajistit, aby o jejich ratolesti bylo správně postaráno.
Ostrava/DISKUSE/ - Velký výlet lemura vari se jménem Izy, který v úterý uprchl z ostravské zoo, skončil na asi tři kilometry vzdáleném Hranečníku. Tam na něj narazila policejní hlídka a zavolala pracovníky zoo. Uprchlíka se podařilo chytitve středuv pozdních večerních hodinách.
Ostrava - Pracovníkům ostravské zoo se podařilo ve středu večer chytit vzácného lemura vari, který utekl ze zahrady v úterý ráno. Menší černobílou opičku pojmenovanou Izy objevili policisté zhruba dva kilometry od zahrady.
Jičín - Pohádkový drak (nebo dračice, chcete–li), našel svůj trvalý domov na Husově ulici.
Kladno - Tradiční Zahradní slavnost v Domově pro seniory v Kladně se včera dočkala svého jubilea. Přátelé domova, zaměstnanci, klienti a jejich příbuzní se tu při odpoledni plném zábavy sešli již podesáté.
Příbram - V úterý večer, hodinu po hlavních zprávách, seděla už většina obyvatel domu v Příbrami VII u televize. Pohodu lidem ale narušil příkaz k opuštění obydlí. Proč? Zřejmě se někomu televizní program nelíbil, a tak z nudy oznámil na linku 112, že je v domě bomba.
Karvinsko - Školou povinným dětem začaly sice v červenci dvouměsíční prázdniny, většina rodičů si však tak dlouhou dovolenou dopřát nemůže. Mnozí z nich pak musí zajistit, aby o jejich ratolesti bylo správně postaráno.
Havlíčkobrodsko – Rodina se chystá na dovolenou a najednou zjišťuje, že se jejich příbuzný - senior dostal do tak závažného zdravotního stavu, že se bez cizí pomoci neobejde. Kdo se o něj postará?
Dvůr Králové – Jako skutečně vydařenou akci hodnotí víkendovou Svatoanenskou slavnost její organizátoři z Domova sv. Josefa v Žirči.
Most - Spolupracovnice Deníku kontrolovala, zda lidé během dovolených zavírají kvůli zlodějům vstupy do domů.
Berounsko - Mrtvý ležel na zádech, policisté zjišťují jeho totožnost. V berounském regionu se každoročně ztratí desítky lidí.
Prachatice – Domov seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích nabízí další službu.
Dvůr Králové– Domov sv. Josefa v Žirči pořádal ovíkendu Svatoanenské slavnosti.
České Budějovice - Magistrát plánuje zateplení Domova pro seniory Hvízdal i základních škol Máj I a II.
Berounsko - Občanské sdružení Zvířecí pohoda pomáhá zatoulaným psům i kočkám.
Nymbursko - Také tento víkend jsme si udělali výlet do jednohoz míst na Nymbursku. Uhodnete, do kterého?
Pardubicko – Jakýkoliv dětský domov nebo neziskové organizace mohou žádat o finanční podporu.
Pákistán - Nejhorší záplavy v živé paměti Pákistánu již postihly více než tři miliony lidí. Uvedl to Dětský fond OSN (UNICEF). Pákistánské úřady vydaly nová varování před povodněmi, protože v zemi nadále prší a kvůli zvyšujícím se hladinám toků hrozí, že přeteče jedna z největších pákistánských přehrad. Podle pondělní bilance agentury AFP dosáhl počet obětí živlu již zřejmě 1500 mrtvých.
Sokolov – Městská policie Sokolov společně s dalšími realizátory projektu SENIOŘI I (NE)bezpečné stáří připravila od 1. srpna 2010 novinku. Je zde další možnost, jak si pořídit bezplatný bezpečnostní balíček.
Slovácko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili natolik aktivně, že jste nemohli sledovat zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Rychnov nad Kněžnou /AKTUALIZOVÁNO/ - Klienti Emauz ČR odevzdali radě města žádost o nastolení pořádku v azylovém domě.
Kutná Hora – Kutnohorská záchytná stanice pro opuštěné a nalezené psy v Hrnčířské ulici na Karlově poskytne každý rok útočiště asi dvěma stovkám psů.
Valašsko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili natolik aktivně, že jste nemohli sledovat zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Starý Klíčov – Lomeček u Starého Klíčova se po roce opět stal domovem sochařů a hudebníků.
Bzová – Zatoulaní psi a kočky z Berounska a Hořovicka končí ve většině případů ve vzdálených útulcích mimo okres. V berounském regionu se totiž žádnépodobné zařízenípro ztracená zvířata nenachází.
Hrachov - Domov Fauny v Hrachově se stal útočištěm pro další psy, kteří čekají na nové páníčky.
Česká Skalice – V současnosti se půvabná, památkově chráněná Vila Čerych téměř na celé prázdniny stává domovem filmového štábu, který zde natáčí filmovou adaptaci divadelní hry Václava Havla „Odcházení“.
Cheznovice – Memoriál Jiřího Stupky a Vojtěcha Dudla býval v Cheznovicích záležitostí fotbalistů. Tentokrát ale vypadalo dění naprosto odlišně a na své si přišli návštěvníci všech věkových skupin!
Valašsko – Patnácti ženám poskytl od začátku roku zázemí azylový dům ve Vsetíně. Přibližně polovina z nich musela opustit svůj původní domov kvůli domácímu násilí či partnerským neshodám.
Ústecký kraj - Desítky rodin v Ústeckém kraji každoročně čeká velmi nepříjemný návrat z dovolené.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Mší svatou v katedrále sv. Štěpána byla v neděli ukončena katolická městská misie dominikánů v Litoměřicích.
Slezské Pavlovice - Psí útulek ve Slezských Pavlovicích představuje dalšího psího nalezence, který se nedočkal svého dosavadního pána a stal se z něj čekatel na adopci u hodných lidí.
Ústecký kraj - Desítky rodin v Ústeckém kraji každoročně čeká velmi nepříjemný návrat z dovolené.
Zlín – Malenovice – Když jsem mířila v letním ránu po chodníčku k recepci, dotíraly na mne vzpomínky. Do hospice Hvězda v Malenovicích jsem nešla totiž poprvé.
Zlínský kraj – Období dovolených a prázdnin bývá lákadlem pro vykradače bytů a rodinných domů. Ve Zlínském kraji se ale například loni průměr za období od 1. června do 23. července oproti předcházejícím měsícům roku nezvýšil. Letos je prozatím dokonce nižší.
Pákistán - Počet obětí monzunových záplav v severozápadním Pákistánu již přesáhl hranici 1100 mrtvých. Údaj není konečný, protože některé oblasti jsou stále nedostupné. Asi 27.000 lidí je odříznuto od pomoci, více než 100 lidí se nadále pohřešuje. Úřady také zaznamenaly první případy onemocnění cholerou. Informovaly o tom agentury AP a AFP.
Královéhradecko – Jsou našimi věrnými přáteli. Proto není fér tahat je k moři nebo vláčet letadlem za námi vysněnou dovolenou. Kam tedy během dovolených s nimi?
Nikolčice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Tisíce motorek, tvrdá muzika, spanilá vyjížďka a před jízdou nealkoholické pivo. Tak vypadal už patnáctý ročník největšího motorkářského srazu v České republice nazvaného Motonálet. Už od pátku se k Nikolčicím, které mají asi jen osm set obyvatel, sjížděly tisíce milovníků všech druhů motorek z Česka i zahraničí.
Hradecko - Jsou našimi věrnými přáteli. Proto není fér tahat je k moři nebo vláčet letadlem za námi vysněnou dovolenou. Kam tedy během dovolených s nimi?
Dlažkovice /FOTOGALERIE/ – „Prázdniny mám rád. Kopeme si, hrajeme si víc,“ říká desetiletý Jirka.
Louny - Kavárna Jeroným v lounské knihovně se otevře v neděli.
Vimperk - U slavnostního slibového ohně složili ve čtvrtek dvě skautky a dva skauti z vimperských oddílů skautský slib do rukou svých vůdců.
Netolice – Na zhruba sedm milionů korun vyjde oprava tří cest, na kterých se v nemalé míře podepsala velká voda.
Budišov nad Budišovkou – Malé dítě v ušmudlaném pyžamu vedoucí na vodítku psa. Takový pohled se náhodou naskytl osmačtyřicetiletému muži, pracujícímu ve čtvrtek ráno v lese nedaleko Budišova nad Budišovkou.
Karolinka – Dostat se autem ke karolinskému Domovu pro seniory je hazard. Pokud člověk nevlastní terénní vůz, můžou se díry a výmoly na jeho vozidle nesmazatelně podepsat.
Kutná Hora - Dvě štěňata pobíhala ve čtvrtek večer zmateně po silnici na rozhraní ulic Kremnická a Zelená hora v Kutné Hoře.
Jimlín - Útulek pro opuštěná zvířata představuje svěřence, kteří by moc rádi našli nový domov.