Příznivkyně fitness pomohly dětem z dětského domova
Mladá Boleslav - Sbírku pro děti z boleslavského dětského domova Na Celně uspořádala cvičitelka Zumby Anna Červinková a její svěřenkyně.
Mladá Boleslav - Sbírku pro děti z boleslavského dětského domova Na Celně uspořádala cvičitelka Zumby Anna Červinková a její svěřenkyně.
Maletín /CHLAPEC JE UŽ DOMA, ZJIŠŤUJEME PODROBNOSTI/ – Policisté pátrají po čtrnáctiletém chlapci z Maletína, který 3. června odešel z domova a nedává o sobě žádnou zprávu. Důvodem chlapcova útěku jsou pravděpodobně problémy ve škole. Do pátrací akce se v noci na pátek zapojily desítky policistů i dobrovolníků, hocha marně hledal i vrtulník s termovizí.
Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Jindy na něm stojí auta lidí, kteří si přijedou nakoupit do supermarketu. V pátek se ale jedno z hodonínských parkovišť proměnilo na místo setkání s místní Městskou policií.
Blansko – Muži polehávají na válendě, jiní posedávají na židlích a připravují jídlo nad ohněm. Takový výhled z okna vlaku mají cestující projíždějící mezi dvěma zastávkami v Blansku. Na rampě v blízkosti tratě se totiž zabydleli bezdomovci. Majitelé pozemku si s nimi dlouhé měsíce neví rady. Nežádoucích obyvatel na rampě navíc přibývá.
Masojedy -Obrovská rána probrala vnoci na čtvrtek Milenu Joklovou zMasojed. Na malý domek, ve kterém žije devětašedesátiletá žena sama se svým psem, se vmalé obci na Kolínsku sesunul podmáčený svah.
Londýn - Výrobci luxusního zboží začínají konečně přicházet na chuť internetu a snaží se jeho prostřednictvím přilákat více klientů.
Jimlín - Útulek pro opuštěná zvířata představuje svěřence, kteří by moc rádi našli nový domov.
Lukov – Třetí ročník hudebního festivalu Lukovské kokrhání se uskuteční tuto sobotu na hradě Lukov. V průběhu odpoledne vystoupí skupiny Le Monbraque, Host Band, K.aP.P.R a zpěvák Ziggy Horváth.
Stará Boleslav/Přerov – Domovem vícebojařů z celé České republiky se stal od pátku 28. do neděle 30. května staroboleslavský stadion v Houštce. Mezi touto početnou skupinou byli i dva přerovští zástupci, juniorka Adéla Balůsková a starší žák Petr Mikuláček. Oba dva předváděli výkony tak dobré, jak jen proměnlivé počasí dovolilo.
Jindřichův Hradec – Skupina lidí z Políkna se zájmem o sport již delší dobu usiluje o vybudování volejbalového hřiště v této místní části Jindřichova Hradce. Konečně se má dočkat.
Blansko – Muži polehávají na válendě, jiní posedávají na židlích a připravují jídlo nad ohněm. Takový výhled z okna vlaku mají cestující projíždějící mezi dvěma zastávkami v Blansku. Na rampě v blízkosti tratě se totiž zabydleli bezdomovci. Majitelé pozemku si s nimi dlouhé měsíce neví rady. Nežádoucích obyvatel na rampě navíc přibývá.
Zubří - Ani deštivé počasí nezhatilo program 35. Sportovních her pro mládež se středním stupněm mentálního postižení, které se po celý týden konaly v areálu Dětského tábora Zubří u Nového Města na Moravě.
Prachatice – Již na podzim letošního roku by mohl prachatický hospic začít poskytovat novou službu určenou nevyléčitelně nemocným, ale i jejich rodinám.
Žampach – V sobotu můžete navštívit Zámeckou slavnost, která se koná v zámeckém areálu Domova pod hradem Žampach.
Kroměřížsko /FOTOGALERIE/ – Ve znamení úklidu a čerpání vody se ve čtvrtek nesl život v řadě obcí na Kroměřížsku.
České Budějovice - Halyna Hordijivna Pouzarová přijela do Čech s dětmi za lepším životem.Teď se svým dílem seznámilaJihočechy navýstavě Empatie.
Karviná- Asi o třetinu svého včelstva přišel obyvatel Karviné-Fryštátu kvůli postřikům proti hmyzu, který v minulém týdnu zorganizovala karvinská radnice.
Hradec Králové – Rozdíl mezi rozpočty soukromých a městských zařízení je obrovský. Hradecký útulek má letos od magistrátu k dispozici 3,5 milionu. Soukromý azyl ve Skřivanech 15 tisíc.
Hodonínsko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Nejdříve obavy z dalšího deště, které se během dne proměnily alespoň v částečnou úlevu. Večer se ale obloha opět zatáhla. Tak nějak vypadal čtvrtek na Hodonínsku. Už během středečního večera se začalo pytlovat ve Veselí nad Moravou. Nejvyšší hráz ale ve čtvrtek vyrostla v rohatecké ulici Baráky.
Veselí nad Moravou – Představte si jednopokojový byt na sídlišti ve Veselí nad Moravou, pár metrů od haly, kde hrají a trénují místní interligové házenkářky. Uprostřed pokoje leží na stole zapnutý notebook.
Hradec Králové – Rozdíl mezi rozpočty soukromých a městských zařízení je obrovský. Hradecký útulek má letos od magistrátu k dispozici 3,5 milionu. Soukromý azyl ve Skřivanech 15 tisíc.
Vikýřovice/Jeseník – Opuštěným dětem, které pobývají v dětském domově v Jeseníku, se rozhodli pomoci dobrovolní hasiči z Vikýřovic.
Vysoké Mýto – Nepříznivé deštivé počasí vadí mnoha lidem, profesím a aktivitám.
Cerhenice /FOTO, VIDEO/ - Městys má šest nových obyvatelek. Markétku, Marušku, Moniku, Věrušku, Evu a Pepinku. Šest klientek s mentálním postižením v průměrném věku kolem 45 let se sem nedávno přestěhovalo z Domova Na Hrádku v Červeném Hrádku a spolu se sociálními pracovnicemi vytvořilo jednu velkou rodinu obývající domek ve čtvrti Za Dráhou.
Ostrava/FOTOGALERIE/ -Unavení, zdeptaní, bez naděje – domkaři z koblovského Žabníku. Ještě nestačili pořádně uklidit po záplavách, které je postihly před čtrnácti dny, a voda přišla zas.„Psychika je prostě v hajzlu,“ odvětil šedesátiletý Oldřich Burian z domu číslo 147.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – Dárkové předměty, šperky, ozdoby do bytu a další drobnosti vyrábějí nyní děti z Dětského domova v Litoměřicích.
Karviná- Asi o třetinu svého včelstva přišel obyvatel Karviné-Fryštátu kvůli postřikům proti hmyzu, který v minulém týdnu zorganizovala karvinská radnice.
Mladá Boleslav - V týmu Rohatska válí bývalá hráčka okruhu WTA.
Kladno - Chtěli nabrousit nože a nůžky. Místo toho okradli seniorku o sedm tisíc korun. Tak by se dal ve stručnosti shrnout poslední případ, kdy důvěřivá žena v Kladně-Rozdělově náletla podvodníkům a přišla o část úspor.
Valašsko – Od posledních povodní neuplynuly ještě ani tři týdny a rozvodněné řeky a potoky už o sobě daly znovu vědět. V noci na středu 2. června a poté během dopoledne voda opět navštívila řadu domů na Valašsku a způsobila komplikace v dopravě.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Pocitové, otevřené a eroticky syrové – takové jsou velkoformátové fotografie Antonína Kratochvíla, které autor vystavuje od středy v pražské galerii Mánes. Světově známý umělec, který si nedávno zahrál i ve filmu (Kawasakiho růže), v nich nahlíží do světa ruské zlaté mládeže. Mladí majitelé tučných kont, luxusních vozů a urostlých bodyguardů jsou na nich zachyceni v situacích, ve kterých by se leckdo z nás červenal. Natož se nechal fotit. Je to mimochodem poprvé, kdy fotograf vystavuje v barvě.
Opava - Děti z domova pro děti a mládež se zdravotním postižením Sírius v Opavě měly před pár dny důvod k radosti. Navštívili je totiž klauni. Tamním chovancům ukázali řadu kouzel a obdarovali je tvarovacími balónky.
Kroměříž /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Znenadání, tedy úplně jinak než v předminulém týdnu, zaútočily ve středu na region povodně. A Kroměřížsko bylo opět jedním z nejpostiženějších okresů.
Stálky /FOTOGALERIE/ – Nejdříve hledali chalupu na víkendy, našli domov. Řeč je o výtvarnici a designérovi Lence a Otakaru Babůrkovi. Manželé jsou napůl Vídeňáci, kteří chtěli v Česku najít druhé místo pro život.
České Budějovice – Jižní Čechy navštívila řádová sestra Mercy Shumbamhini, která vede dětský domov v africkém městě Kwekwe
Písecko - Policie loni hledala čtyři děti, letos už osm.
Prachatice –Ještě na jaře letošního roku měly prachatické domy s pečovatelskou službou na Skalce a v ulici SNP čtyři volná místa.
Chabrovice - Třídy posmutněly, v kuchyni vystydly plotny, zvonek nezvoní a ani z oken chabrovické školy už nevykukují zvědaví žáci.
Šumperk - V soutěži TV Prima Prostřeno se o přízeň diváků bude ucházet i jedenadvacetiletá Lucie Plesníková ze Šumperku.
Nouzov /FOTOGALERIE/ - Holky a kluci, malí i velcí – ti všichni se v úterý 1. června již podruhé sešli v zahradě Domova dobré vůle v Nouzově, kde společně nejen tancem a písničkami, ale i při výtečném guláši oslavili Mezinárodní den dětí.
Znojmo – Stavba nového domova důchodců, ve kterém má být až sto lůžek, začne pravděpodobně letos v září.
České Budějovice – Řádové sestry z dětského domova, kterému pomáhá budějovická charita, přijely do Čech
Český Krumlov - Důchodci v Krumlově jsou zklamaní. Novela vyhlášky o poplatcích jejich problémy neřeší.
Orlová – Ve sportovní hale Gymnázia v Orlové se konal před nedávnem turnaj neregistrovaných hráčů v nohejbalu. Vítězem se stali nohejbalisté MěÚ Frýdlant nad Ostravicí.
Český Krumlov - Důchodci v Krumlově jsou zklamaní. Novela vyhlášky o poplatcích jejich problémy neřeší.
Dvůr Králové - Oprojektu na rekonstrukci pavilonů opic se bude rozhodovat vsrpnu, stavba se stane hlavně domovemgoril.
Smržovka – V Muzeu místní historie připravili výstavu „Flóra Jizerských hor“. Výstava je k vidění od 2. června do 30. června.
Praha - Pojišťovny měly v pondělí s od klientů nahlášeno po záplavách, které zasáhly v minulých týdnech velkou část Moravy, 8744 pojistných událostí za celkem téměř 800 milionů Kč. Skoro 1000 jich již vyřídily, včetně záloh vyplatily klientům 22 milionů Kč.
Kutná Hora - Příval stížností na obyvatele ubytovny Vodohospodářské společnosti Vrchlice – Maleč na Horním Žižkově v Kutné Hoře neustává. Přitom na konci května již mělo být problematické ubytovací zařízení zcela vystěhováno. Termíny se však posunuly. Záměr přebudovat objekt na domov pro seniory údajně nikoliv.
Dvůr Králové– Jedním znejstarších pavilonů vmístní zoologické zahradě, který ještě neprošel opravou, je lidoopinec. Nyní se možná blýská na lepšíčasy.