Praha - Budete si muset počkat déle a na náročnější zákrok vás pošleme do Prahy. Máme sice specialisty, kteří by vše provedli bez čekání tady u nás, ale na vaše ošetření nám chybějí finanční prostředky.
Valašské Meziříčí – Bývalou léčebnu dlouhodobě nemocných ve Valašském Meziříčí, v němž sídlí také hospic Citadela, čeká rekonstrukce. Po ní se zařízení změní na dům sociálních služeb.
Kroměříž - Stovky zvířecích trofejí našly v minulých dnech svůj dočasný domov v sídle Okresního mysliveckého spolku Kroměříž. Přesně tam se totiž oficiálně od začátku roku až do pondělí 15. února vybíraly od myslivců lebky ulovené rohaté a parohaté zvěře.
Benešovsko - Hledání využití objektu po dětské zotavovně se zřejmě chýlí ke konci. Zájem projevila zemědělská škola.Od zrušení léčebny pro děti s respiračními chorobami, které před čtyřmi lety odmítla zdravotní pojišťovna prodloužit smlouvu, marně hledá Středočeský kraj smysluplné a ekonomické využití objektu na pravém sázavském břehu.
Benešov -V neděli odpoledne po několika desítkách let obsadil centrum města masopustní průvod, který obkroužil Masarykovo i Malé náměstí a masky vzbudily rozruch i ve vestibulu domova seniorů ve Villaniho ulici.
Chrudimsko – Kalamita je nyní slovo snad nejvíc frekventované v médiích. Zima působí komplikace řidičům, cestářům, železničářům a všem, kteří musí vystrčit nos z tepla domova. Bílá peřina je ale na pohled krásná, to musí uznat každý.
Žďársko – Tuhá zima a mrazy nutí lidi více topit. A zásoby uhlí se ve sklepích rodinných domů rychle zmenšují. Navzdory informacím, které přicházejí z okolních krajů, že je pevných paliv nedostatek, obyvatelé na Žďársku se nemusí o teplo svých domovů obávat.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Dětský domov Na Celně v minulých dnech navštívily tři půvabné dámy - zpěvačka Lucie Černíková, 1. vicemiss ČR Lucie Smatanová a modelka Barbora Navrátilová.
Nové Strašecí /POSLECHNĚTE SI PÍSNĚ/ - Vladimír Šterba se věnuje hudbě defakto celý svůj život. Svoji „kariéru“ muzikanta započal již v tom nejútlejším věku, avšak na název písně si již nevzpomíná.
Hradec Králové – /FOTOGALERIE/ Tradiční expozice, na niž do Hradce Králové jezdí zájemci z celé České republiky, bude k vidění do 21. února. Ve výstavním sále je 130 velkých nádrží o objemu od 50 do 450 litrů vody a dvě tuny písku.
Kladno – Nakoupit v obchodu přes ulici, vyvenčit psa před domem a zpět do tepla domovů. Přesně tak vypadá život lidí na vozíčku bydlících v objektu Mety v Kladně-Kročehlavech. Posledních pár týdnů, kdy v ulicích města leží tuny sněhu a neustále přibývá nový, z nich totiž počasí udělalo téměř domácí vězně.
Cheb – Známý chebský kronikář Jindřich Josef Turek se se svými vědomostmi rád podělí. Naposledy například přijal pozvání na besedu do domova mládeže Integrované střední školy Cheb.
Most – Svoji ženu týrá 67letý důchodce z Mostu. Terorizuje ji psychicky i fyzicky. Po posledním napadení minulý týden musel násilnický manžel nedobrovolně opustit v doprovodu policie na deset dní společnou domácnost.
Žampach, Ústí n. O. – Akci Kdo miluje, daruje krev podpořila výrobou keramických dárečků ve formě valentýnských knoflíků i keramická dílna v Domově pod hradem Žampach.
Blanensko – Hůlka na zledovatělém chodníku podkluzuje, všechno trvá nějak déle, také krok není tak pevný jako kdysi. Zato je jen malý krůček k uklouznutí. A pak už to jde rychle. Ošetření na chirurgii, hospitalizace na interně, nějaký ten čas si ještě poleží v nemocnici na oddělení následné péče. Jenže co dál?
Ústí nad Labem - Poprvé ale bude udělena mimořádná cena, je za zdařilý dokument. Tak velký úspěch Ústecko v dobrovolnické ceně Křesadlo nepamatuje! A to je letos již 8. ročník vyhlašování cen Dobrovolnickým centrem Ústí (DC).
Otrokovice – Bez svého nejlepšího podzimního střelce Petra Vaculíka se budou muset v jarních odvetách divize D obejít fotbalisté Viktorie Otrokovice. Klub tak shání za autora pěti branek intenzivně náhradu.
Ústí nad Labem - Žáci sloučených škol změny nepocítí. Zatím se nikam nestěhují. Obří středoškolský kampus? I tak by mohl vypadat výsledek slučovaných dvou ústeckých středních škol technického zaměření.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Na brněnském hlavním nádraží se ve čtvrtek večer poprali dva bezdomovci. Jeden z nich skončil v nemocnici s bodnou ránou v břiše. Případ vyšetřuje policie.
Uherské Hradiště, Zlín - Na konci minulého roku vyšla další kniha povoláním soudce, posláním spisovatele a srdcem vinaře, Josefa Holcmana. Představovat čtenářům skoronického rodáka, který se ve svých knihách neúnavně vrací z místa bydliště, Zlína, do své rodné vesnice, je vcelku přebytečné.
Rožmitál /ROZHOVOR, FOTO/ - V březnu uplyne už 57 let od doby, co se museli odstěhovat někteří obyvatelé obcí ve středních Brdech. Tehdejší armáda se totiž rozhodla rozšířit brdskou střelnici a museli se vystěhovat další lidé z obcí Záběhlá, Padrť a Kolvín.
Žďár nad Sázavou – Na nutnosti rozšíření počtu lůžek v oblasti péče o seniory v okresním městě se shodli žďárští radní. „V budoucnu bude ve Žďáře potřeba ještě do stovky dalších míst. Zástupců starší generace tady totiž stále přibývá,“ uvedl žďárský starosta Jaromír Brychta.
Jablonec n. N. - Policie České republiky vyhlásila pátrání po pohřešovaném Martinovi Lukášovi v úterý 9. února. Odešel z domova a dosud o sobě a svém pobytu nepodal rodině žádnou zprávu.
Brno – Brněnských restaurací, které zbylá jídla z poledních menu dávají bezdomovcům, přibývá. K původním šesti se připojily další dvě, a lidé bez domova tak každý den dostanou kolem čtyř desítek porcí jídla.
Zlínský kraj – Klesající trend v počtu přihlášek do soutěže Vesnice roku chce Zlínský kraj zvrátit seminářem. Ten je určen pro starosty obcí, kteří zatím váhají, zda se mají přihlásit.
Brno – Brněnských restaurací, které zbylá jídla z poledních menu dávají bezdomovcům, přibývá. K původním šesti se připojily další dvě, a lidé bez domova tak každý den dostanou kolem čtyř desítek porcí jídla.
Uherské Hradiště – Osud bezdomovců není lhostejný provozovatelům restauračních a potravinářských zařízení na Slovácku. Svědčí o tom aktivity některých z živnostníkům, kteří chtějí tyto lidi podporovat dodávkami jídel.
Havířov /AKTUALIZOVÁNO/ – Od úterního večera pátrali policisté po patnáctiletém Petru Pekárkovi z Havířova, který utekl z domova před problémy ve škole.
Náchodsko – Pravidelně, den co den, vyjíždějí zdravotní sestřičky z náchodské Charity do domovů seniorů, kde poskytují stařenkám a stařečkům potřebnou zdravotní péči v podobě převazů, injekcí či odběrů krve.