Ostrovu pomáhaly i příbramské technické služby
Ostrov - Lidé v Ostrově na Příbramsku se vyrovnávají s následky nedělní záplavy. Město Příbram vyslalo do obce na pomoc pracovníky technických služeb a uvažuje také o pomoci finanční.
Ostrov - Lidé v Ostrově na Příbramsku se vyrovnávají s následky nedělní záplavy. Město Příbram vyslalo do obce na pomoc pracovníky technických služeb a uvažuje také o pomoci finanční.
Vimperk - Policie pátrá po 17leté Marii Vaňkové. Odešla z domova 30. července a od té doby už se rodičům neozvala. Nemá u sebe žádné doklady ani mobil.
Praha - Podniky krachují a počet nezaměstnaných stoupá. V červenci jich v Česku bylo 330 tisíc, což je podle ministerstva práce a sociálních věcí proti loňsku nárůst o tři procenta.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Osud ročního křížence Fredyho není jednoduchý. Velká voda mu vzala domov a donesla ho až na veterinární ambulanci v Novém Jičíně.
Velehrad - Za nepozornost při venčení svého psího miláčka draze zaplatila mladá žena z Velehradu. Dřív než jej stačila nalézt, odvezl jej dosud neznámý zloděj.
Svitavsko/Rychnovsko - Camp hokejbalových nadějí 2009 našel ve Smetanově rodišti po všech stránkách ideální podmínky, všichni účastníci si je pochvalovali.
Staňkov - Ne všichni obyvatelé Dětského domova ve Staňkově tráví prázdniny u rodičů či příbuzných.
Velehrad - Za nepozornost při venčení svého psího miláčka draze zaplatila mladá žena zVelehradu. Dřív než jej stačila nalézt, odvezl jej dosud neznámý zloděj.
Velehrad - Za nepozornost při venčení svého psího miláčka draze zaplatila mladá žena zVelehradu. Dřív než jej stačila nalézt, odvezl jej dosud neznámý zloděj.
Černožice - Nové pokoje s vlastním sociálním zařízením, kuchyňky či zahradnický koutek budou mít za dva roky k dispozici senioři z Domova důchodců v Černožicích.
Vsetín /FOTOGALERIE/ - Třicet hodin stráví tento týden v dílně vsetínského Koordinačního a informačního centra (KIC) účastníci kurzu výroby keramiky. Pětidenní kurz odstartoval v pondělí. Pod vedením lektorky Evy Rohlenové se teorii i praxi tvoření z hlíny učí jedenáct přihlášených zájemců.
Břeclav - Talentovaný Břeclavan se zotavuje z operace, nelituje přestupu a bydlí s Kameruncem.
Jimlín - Jediné zařízení svého druhu v okrese Louny se potýká s přeplněností, lidé se ve finanční krizi více zbavují zvířat.
Hranice - I nadále se bez střechy nad hlavou budou muset obejít ženy bez domova. Město pro ně azylový dům zatím nepřipravuje. Zatímco muži mohou služeb společnosti Elim, která jejich nocležnu provozuje, využít již od února, projekt azylového domu pro ženy se nechystá.
Hranice - I nadále se bez střechy nad hlavou budou muset obejít ženy bez domova. Město pro ně azylový dům zatím nepřipravuje. Zatímco muži mohou služeb společnosti Elim, která jejich nocležnu provozuje, využít již od února, projekt azylového domu pro ženy se nechystá.
Sloupnice - Dne 29. července 1909 se ve Zhoři narodila Anička – dnes žije stoletá Anna Vašinová v Domově pro seniory ve Sloupnici.
Krnov -Pro Krnov vyvrcholí soutěž Entente Florale Europe – Evropská rozkvetlá sídla 7. srpna. Tento den do Krnova přijede jedenáct porotců z jedenácti evropských zemí.
Pelhřimov - /FOTOGALERIE/ Stěhování do domova důchodců nebývá za všedních okolností nezapomenutelným zážitkem.
Jeseník - Na těžké chvíle bez domova prožité v azylovém středisku nezapomíná rodina utečenců z Arménie, která svůj nový domov našla v Jeseníku. I proto chtějí pomáhat těm, kterým v životě nepřálo štěstí.
Příbram /ANKETA/ - Extrémní počasí letošního léta vyhnalo z domů už řadu lidí. Zeptali jsme se v Pražské ulicii v Příbrami kolemjdoucích, co by při případné evakuaci vzali s sebou.
Slovácko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili natolik aktivně, že jste nemohli sledovat zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Hranice - I nadále se bez střechy nad hlavou budou muset obejít ženy bez domova. Město pro ně azylový dům zatím nepřipravuje. Zatímco muži mohou služeb společnosti Elim, která jejich nocležnu provozuje, využít již od února, projekt azylového domu pro ženy se nechystá.
Opavsko - Prázdniny tráví stejně, jako v běžných rodinách. Řeč je o dětech, které žijí v dětských domovech na Opavsku. „Děti, o které jejich rodiny projevují zájem jezdí na týden, v některých případech i na delší pobyt domů.
Lomeček - Letos se stal Lomeček už po páté domovem sochařů a hudebních umělců z několika zemí.
Ledce - Jak tráví léto děti z dětského domova v Ledcích?
Mělník, Javorník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Když jsem volala Věře Červenkové poprvé, plakala. Sotva mohla mluvit. Omluvila se, že nemá sílu povídat si se mnou.
Zlín - Patří mezi vyvolené, kteří mají tu čest se starat o novodobé gladiátory na ledové ploše. Mnohé fanynky by mohly jen tiše závidět.
Mlázovice -Naši senioři z domova důchodců již pátým rokem dělají radost svým ochotnickým uměním lidičkám všech věkových kategorií, a to i přes své zdravotní handicapy.
Jihlava - Hlouběji do kapsy si od prvního ledna sáhnou lidé, kteří v Jihlavě žijí v nájemních městských bytech. Zdražení se bude týkat i obyvatelů domu s pečovatelskou službou.
Křivoklát - Po celý sobotní den mohli návštěvníci hradu Křivoklát zhlédnout výstavu dravců a sov.
Budíškovice - Na dvanácti různých stanovištích soutěžili obyvatelé domova seniorů v Budíškovicích, který v letošním roce oslavil 60. výročí.
Nechranice - Letošní letní sezonu narušují neustálé rozmary počasí, do kempů se lidé moc nehrnou.
Vlčnov - Už pěknou řádku let pod rukama sochaře a restaurátora Martina Slováka mládnou historické památky. Jeho specializací jsou letitá díla zkamene, pálené hlíny, štuků či tvorba sbarevnou úpravou.
Uherské Hradiště - Festival Letní filmová škola (LFŠ), který se v těchto dnech koná v Uherském Hradišti, se mimořádně zamlouvá také lidem bez střechy nad hlavou. Po návštěvnících festivalu, kteří doslova zaplavili celé město, totiž zůstávají zbytky nápojů a jídel.
Chomutov - Děti z chomutovských sídlišť budou mít blízko svých domovů prostory k „vyblbnutí“. Občanské sdružení Světlo ve spolupráci s městem Chomutovem včera na Březenecké otevřelo Nízkoprahové centrum pro děti a mládež.
Vlčnov - Už pěknou řádku let pod rukama sochaře a restaurátora Martina Slováka mládnou historické památky. Jeho specializací jsou letitá díla z kamene, pálené hlíny, štuků či tvorba s barevnou úpravou.
Praha - Oscarový režisér Americké krásy vypráví zlehka o těžkostech nastávajících rodičů.
Litomyšl - /FOTO/VIDEO/ Sobota 1.srpna znamená důležitý den pro pět desítek talentovaných hokejbalistů ročníků narození 1994 – 97.
Jakartovice - Na pěstěném trávníku v jakartovické části Malá Strana si předevčírem před desátou hodinou večerní ustlal notně opilý místní šedesátník. V kolemjdoucích svým stavem budil pohoršení, za což se jim odměňoval sprostými a urážlivými pozdravy.
Brno – V Anglii brankář Martin Lejsal nezůstal, jeho novým domovem by se mohlo stát Nizozemsko.
Brno– VAnglii brankář Martin Lejsal nezůstal, jeho novým domovem by se mohlo stát Nizozemsko.
Šumperk/Olomouc - Po letech hrál proti svým a přestože neuspěl, byl nakonec s vystoupením svého mužstva spokojen. Ivo Lošťák, v poslední době krajní obránce, kterého už v Holici brali málem jako součást inventáře.
Česká Lípa - Služba kriminální policie a vyšetřování Česká Lípa žádá veřejnost opomoc při vypátrání pohřešovaného pětačtyřicetiletého Miroslava Krásy zobce Pihel na Novoborsku.
Svojanov - Venkovní areál hradu Svojanov u Poličky je velmi rozmanitý. Po prohlídce vnitřních prostor mohou návštěvníci trávit neomezeně dlouhou dobu v exteriérech a v klidu si projít jednotlivé části. Určité rozptýlení jim přinese stádo koz kamerunských nebo voliéry s dravými ptáky a sovami.
Olomouc -Po letech hrál proti svým a přestože neuspěl, byl nakonec s vystoupením svého mužstva spokojen. Ivo Lošťák, v poslední době krajní obránce, kterého už v Holici brali málem jako součást inventáře.
Kutnohorsko - Rostoucí odvětví internetových obchodů láká internetové podvodníky. I když po Kutnohorsku se zatím moc neprojevují. „Je nám hlášen vprůměru pouze jeden případ za měsíc,“ uvedla tisková mluvčí Územního odboru Policie České republiky vKutné Hoře Vendulka Hanzlová.
Průměrný evropský zaměstnanec dojíždějící za prací překoná každý den okolo 74 kilometrů.
Louny - Zájem o práci pro město je tak velký, že lounská radnice už nemá příliš možností, kde zájemce o práci zaměstnat.
Ostrava - Novým přírůstkem je šest mláďat pštrosa dvouprstého, která se vylíhla na počátku července a v této době jsou již dobře pozorovatelná ve výběhu afrických zvířat.
Lomeček u Starého Klíčova - Prvních deset srpnových dní se stane Lomeček nejen domovem pro sochaře z několika zemí, ale i dějištěm zajímavých koncertů.