
Jsou Vánoce svátky klidu a pohody, nebo je doba změnila?
Karvinsko - Překotná a uspěchaná doba Vánoce dlouhá léta předchází, když je spojována s předvánoční nákupní horečkou. Postupně se však mění i samotné Vánoce.
Karvinsko - Překotná a uspěchaná doba Vánoce dlouhá léta předchází, když je spojována s předvánoční nákupní horečkou. Postupně se však mění i samotné Vánoce.
Prostějovsko - Ne každý má to štěstí slavit vánoční svátky v kruhu rodiny. V dětských domovech v Prostějově, Plumlově a v Konici bude Štědrý večer trávit asi osmačtyřicet z pětaosmdesáti dětí. Vedení všech tří zařízení se i letos snažilo dětem bez domova připravit takové zázemí, aby absenci opravdové rodiny pocítily co nejméně.
Písek -Sto dvacet dva tisíce tři sta padesát osm (122 358) korun, takový je finální výsledek Vánoční prodejní výstavy výrobků postižených a nemocných dětí v píseckém kině Portyč.
Chomutovsko - Vedení ČEZ schválilo způsob prodeje elektrárenských bytů. Společnost je chce prodávat za tržní ceny.
Jeseník - Klid a pohodu si od letošních Vánoc slibují Andrea a Angelika Nevrklovy z Jeseníku. Už druhé Vánoce prožijí dvojčata se svými ratolestmi v Azylovém domě pro matky s dětmi v Jeseníku. Dvojčata provází stejný osud. Skočily na lep partnerům, kteří neunesli odpovědnost a opustili své ženy i děti. Sestry na loňské svátky vzpomínají nerady.
Opava - Betlémské světlo. To v sobotu 20. prosince krátce po půl druhé odpoledne přivezli skauti z Doloplaz na vlakové nádraží Opava–východ.
Rychnovsko - Díky skautům můžeme mít již od roku 1990 ve svých domovech na Štědrý den Betlémské světýlko. Každoročně totiž skauti zabezpečují jeho doprovod a transport. Svatý oheň přivezli do Vídně rakouští skauti, a odtud putoval 13. prosince do Brna. O víkendu si jej pro duchovní potřebu lidí z rychnovského regionu „připálili“ skauti v Chocni a v Náchodě.
Potštejn - O největších křesťanských svátcích roku bychom měli myslet především na druhé. Pro obyvatele azylového zařízení pro muže Emauzy je nejhezčím vánočním dárkem udělat radost dětem.
Svitavy - Pro betlémské světlo zamířili v sobotu lidé na nádraží. Do Svitav a České Třebové ho přivezli brněnské skautky. Pro plamínek naděje přicházejí každoročně svitavští manželé Tenorovi. Rodinnou tradici si vytvořili Jarešovi z Dolního Újezdu.
Hrochův Týnec - Ani o Vánocích se domů nepodívají některé děti z Dětského domova se školou v Hrochově Týnci a v Přestavlkách.
Chomutovsko - Vedení ČEZ schválilo způsob prodeje elektrárenských bytů. Společnost je chce prodávat za tržní ceny.
České Budějovice - Už po dvacáté si letos mohou přinést obyvatelé jižních Čech do svých domovů Betlémské světlo.
Plzeň - Skupina skautů z křesťanského střediska ICHTHYS vystoupila v sobotu přesně dvě minuty před druhou hodinou z vlaku s malým, chvějícím se plamínkem v červené lucerničce.
Cheb - Skauti přivezli Betlémské světlo
Zvíkovské Podhradí - Kluci a děvčátka ze zdejšího dětského domova už rozbalili dárky pod stromečkem a usedli ke štědrovečernímu stolu.
Zábřeh - Mezi domovy svých klientů nachodila Jitka Veiglerová za téměř třináct let práce pro Charitní pečovatelskou službu tisíce kilometrů. Léta totiž musela chodit pěšky, pak jezdila na kole, ještě později na malém motocyklu a teprve posledních pár let sedá za volant.
Opava - Letos příspěvková organizace požádala o masážní křeslo k stimulaci určitých svalových skupin.
Příbramsko/ Dětský domov v Solenicích před Vánocemi podporuje mnoho lidí a firem ze širokého okolí. Dětem se tak prý splní spousta přání.
Bohumín - Betlémské světlo si přišli v sobotu na vlakové nádraží převzít lutynští a rychvaldští skauti.
Tachovsko - Napilno budou mít o svátcích především kněží. Každá farnost na Tachovsku má několik půlnočních mší svatých a další bohoslužby na Boží hod a na svatého Štěpána
Dárků najdou děvčata Tereza s Lucií pod stromečkem poskrovnu. Přesto jim oči září jako hvězdy. V azylovém domě totiž našly tolik potřebný klid a mír. Z jejich nešťastné maminky Jany Valentové spadnul ten nejhorší stres a společně si užívají vánoční pohody.
České Budějovice - Sedmnáctiletou Natálii Novosadovou pohřešují už více než týden příbuzní. Dívka, která vypadá na 19 let, odešla z domova v českobudějovické Bezdrevské ulicui 10. prosince a dosud se nikomu neozvala.
Frýdek-Místek - Stařenky a staříčci zmísteckého Domova pro seniory znovu ukázali, že pořád mají ipřes svůj požehnaný věk spoustu elánu a chuti do života. Vdomově se totiž tento týden konal tradiční, vpořadí už čtvrtý Vánoční jarmark.
Uherské Hradiště - Skupina Le Monde v pátek 19. prosince zazpívala a roztančila Klub kultury v Uherském Hradišti. Na tradičním Vánočním zpívání tam vystoupili studenti Soukromého gymnázia, střední odborné školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, s. r. o., a děti z dětského domova z Uherského Ostrohu.
Český Brod – Tradiční třeťácko-sedmácká zábava se konala včeskobrodské sokolovně. Zahrály na ní kapely součansých i minulých studentů gymnázia.
Volyně/ Už šestačtyřicet let žije Bohuslav Králíček ve Volyni. Myslel si, že tu ve staří najde klid. Už od roku 1994 ho ale děsí, že jeho dům bude zbourán kvůli obchvatu.
Kladno - Úspěšně tento týden skončila pátrací akce po pohřešované patnáctileté dívce z Kladna, kterou její matka postrádala od 26. listopadu letošního roku.
Jablonec n. N. - Domov důchodců v jabloneckých Pasekách prošel třetí, předposlední, etapou rekonstrukce.
Havířov - Neobvyklý vánoční dárek se podařilo zajistit úředníkům havířovského magistrátu. V pátek odpoledne předali jednomu z nejstarších obyvatel města nový domov. Šestaosmdesátiletý Jan Prochovník si převzal karavan.
Dolní Počernice -Karlínští policisté mezi sebou uspořádali vánoční sbírku a za vybrané peníze se rozhodli potěšit vánočními dárky děti z dětského domova v Dolních Počernicích.
České Budějovice - Sedmnáctiletou Natálii Novosadovou pohřešují už více než týden příbuzní. Dívka, která vypadá na 19 let, odešla z domova v českobudějovické Bezdrevské ulicui 10. prosince a dosud se nikomu neozvala.
Pardubice - Přáním nás všech je, aby vánoční svátky a poslední den v roce, byly klidné a strávené v pohodě. Proto je tu několik rad od hasičů.
Praha - Chtěli v klidu dožít v domově důchodců, a nakonec možná skončí na ulici. Takový osud potkal dvaadvacet seniorů žijících v luxusním domově Residence Classis v Průhonicích, kde se platí měsíční nájem od 35 do 100 tisíc korun.
Olomouc - Plamen betlémského světa převezmou olomoučtí skauti na hlavním nádraží v sobotu ráno, od neděle si jej pak budou moc lidé roznést do svých domovů.
Karlovy Vary — Stejně jako vloni, i letos do všech domovů v České republice před Vánoci míří Betlémské světlo.
Karviná - Momentálně nevyužitá budova, v níž sídlili celníci a příslušníci pohraniční policie, na bývalém hraničním přechodu v Karviné-Ráji má před sebou novou budoucnost. Bude v ní zařízení pro seniory trpící duševním onemocněním.
Vánoce se bez knihy pod stromečkem neobejdou v žádném věku. Nabízíme vám některé, při jejichž výběru se určitě nespletete.
Lidé, kteří jinak jen žebrají nebo sbírají flašky, by měli raději jedno euro dostávat od města za lovení potkanů. Jinými slovy, na svůj skromný chléb vydělej si zabíjením hlodavců, se kterými si německá metropole Berlín neví rady.
Volyně/ Už šestačtyřicet let žije Bohuslav Králíček ve Volyni. Myslel si, že tu ve staří najde klid. Už od roku 1994 ho ale děsí, že jeho dům bude zbourán kvůli obchvatu.
Bruntál - Příznivci folku si přijdou na své v pátek 19. a v sobotu 20. prosince, kdy se v Bruntále koná akce s názvem Folkový trojboj i tradiční festival Dokud se zpívá.
Brno /ROZHOVOR S OTCEM RADKEM COUFALEM/ - Městský soud v Brně znovu řešil, kdo se bude starat o týrané bratry z takzvané kuřimské kauzy. Jednání probíhalo více než dvě hodiny za zavřenými dveřmi. Soudkyně Zdenka Mázdrová vyloučila veřejnost s ohledem na věk dětí, o kterých se mluvilo.
Strážnice - Každý rok pořádá sportovní policejní klub Kometa Brno charitativní koncert, jehož výtěžek šel tentokrát do tří dětských domovů v Brně, Hodoníně a Strážnici.
Kladno - Dárečky ze Stromu splněných přání, jenž byl slavnostně rozsvícen na kladenském náměstí Starosty Pavla 30.listopadu, budou ještě idnes předány dětem zdětských domovů vKladně, Stochově, Ledcích, Unhošti a Novém Strašecí. Stejně tak ido azylového domu a oblastního spolku Českého červeného kříže vKladně.
Beroun - Deváťáci připravili pro své mladší spolužákynádhernou pohádku
Zlín - Punčem a vánoční polévkou provoněné Divadélko vklubu bylo vpondělní večer místem dobrých skutků.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Některé děti svou rodinu vůbec neznají a vánoční svátky i prázdniny tráví povětšinou v dětských domovech. O práci s nimi vypráví ředitel Dětského domova ve Znojmě Antonín Nachtnebl.
Rovečné - Kůň, malý tygřík nebo silniční motorka. To všechno letos pod stromečkem chtěly najít děti z Dětského domova v Rovečném.
Kolínsko - Známá kolínská spisovatelka a divadelní nápověda Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Kolínského deníku.
Pavlovice u Přerova - /FOTOGALERIE/ Velkou narozeninovou oslavu zažil ve středu Domov pro seniory v Pavlovicích u Přerova. Nejstarší obyvatelka tohoto zařízení, Marie Hříbková, zde totiž slavila významné životní výročí - 102 let.
Pavlovice u Přerova - /FOTOGALERIE/ Velkou narozeninovou oslavu zažil ve středu Domov pro seniory v Pavlovicích u Přerova. Nejstarší obyvatelka tohoto zařízení, Marie Hříbková, zde totiž slavila významné životní výročí - 102 let.