Zlín - Již na konci prvního červnového týdne uspořádá Charita Zlín jednu ze svých nejoblíbenějších a také nejnavštěvovanějších benefičních aktivit s názvem Zahradní slavnost, u Charitního domova pro matky s dětmi v tísni Zlín na ulici SNP ve Zlíně.
Příbram/ Nemocné děti v Oblastní nemocnici Příbram včera dostaly bílé hadrové panenky. Ty mají za úkol dělat malým pacientům společníka, a také by mohly pomoci s identifikací bolavého místa.
Břeclav/Brno - Devadesátiletý Jan Svoboda, který pochází z Brna, létal za druhé světové války u třistadesáté stíhací perutě ve Velké Británii. Byl jedním z československých letců, kteří byli ve vzduchu jako doma.
Vyškov - Obyvatelé sídliště Palánek ve Vyškově nemají kde parkovat. Přesto více jak sto z nich nesouhlasí s výstavbou nového parkoviště a s rozšiřováním cesty pod okny jejich bytů.
Frýdek-Místek, Staříč /PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO/- Již pátý den pátrají policisté zFrýdku-Místku po sedmnáctileté Nikole Tereškové. Dívka odešla vneděli 1.června zdomova a nechala dopis na rozloučenou stím, že se utopí. Policisté již ve středu očekávali přílet vrtulníku stemovizí, ten se ale do Frýdku-Místku nedostal kvůli bouřkovým mrakům na vysočině. Na místo tak přiletěl dnes, vě čtvrtek 5. června.
Opatovice - (FOTOGALERIE)Chytání rybiček, jízda na koloběžkách nebo skákání v pytlích čekalo na děti, které spolu s rodiči přišly oslavit Mezinárodní den dětí do Opatovic.
Otrokovice - Tři nové poštovní schránky budou sloužit obyvatelům v Otrokovicích. Ke stávajícím jedenácti je nechala tamní radnice nainstalovat na žádost místních občanů.
PLZEŇ - Ve Staré synagoze v Plzni dnes koncertuje Jiří Schmitzer, vystoupí Štěpán i Matěj Rakovi, Radim Hladík, Shabab Tolouie, Michal Pavlíček a Odyssea akustic
Praha - Pražské domovy důchodců nestačí uspokojovat všechny zájemce. Podobné je to ale v celé republice. Test Deníku ukázal, že na umístění příbuzného do některého ze zařízení pečujících o seniory je nutné čekat až pět let.
Jirkov - Poradna pro alkoholiky a narkomany, sprchy pro bezdomovce, jídlo pro chudé. To jsou některé z kroků, které zahrnuje koncepce rozvoje služeb sociální prevence pro město Jirkov.
Přerov -Nejen nově opravené prostory, ale také břišní tanečnice a zpěváka mohli vidět návštěvníci, kteří se v pátek 30. května přišli podívat do- Dětského domova v Přerově.
Žampach - Příjemná atmosféra vládla na sobotní zámecké slavnosti v Domově pod hradem Žampach. Pestrý program a hezké počasí sem přilákalo stovky návštěvníků.
Uherské Hradiště - (FOTOGALERIE) Irský tanec, country bál, historický tanec, kouzla nebo břišní tanečnice, to byla v sobotu 31. 5. lákadla již sedmnáctého ročníku národní přehlídky dětských domovů s názvem Nejmilejší koncert.
Přerov -Nejen nově opravené prostory, ale také břišní tanečnice a zpěváka mohli vidět návštěvníci, kteří se v pátek 30. května přišli podívat do- Dětského domova v Přerově.
Čcheng-tu - S pomocí těžkých buldozerů i s lopatami v rukou prokopalo v neděli šest stovek čínských policistů po šesti dnech urputné práce kanál v závalové hrázi, která po nedávném zemětřesení přehradila s‘-čchuanskou řeku Ťien nad městem Pej-čchuan.
Onšov - V domově důchodců v Onšově se senioři rozhodně nenudí. Personál pro ně totiž pravidelně připravuje řadu zajímavých aktivit, do kterých se všichni rádi zapojí.
Chrudim/Praha - Potřebuje-li člověk důchodového věku najít na stáří místo v domově pro seniory, může na přijetí čekat řadu let. Není výjimkou, že čekací doba může být i čtyři roky.
Svitavsko - Přání pevného zdraví při každých narozeninách zní jako otřepané klišé, ale právě ono s přibývajícím věkem nabývá na důležitosti. Mnohým seniorům postupně ubývá sil a sami cítí, že jejich soběstačnost začíná být omezena. Stěhují se proto do domovů pro seniory či domů s pečovatelskou službou. Ve svitavském okrese jsou celkem čtyři domovy pro seniory s celkovou kapacitou 433 osob.
Znojemsko - Celkem šest domovů nabízí Znojemsko důchodcům. Čekací lhůty na umístění do nich jsou různé. Někdy žadatel čeká až rok. Většina domovů přijímá podle pořadníku.
Mostecko, Praha - Potřebuje-li člověk důchodového věku najít na stáří místo v domově pro seniory, může na přijetí čekat řadu let. Není výjimkou, že čekací doba může být i čtyři roky.
Chomutovsko - Domovy pro seniory na Chomutovsku jsou na sto procent obsazené a pořadníky obsahují stovky žádostí. Šance na umístění prarodičů se pohybuje v rozmezí od měsíců po dva roky.
Bruntál - V bruntálském Domově Pohoda mají nyní místo pro dva seniory a čtyři zdravotně postižené klienty, přičemž nejkratší termín přijetí může být pouhé dva týdny.
Jindřichohradecko - Strávit spokojené stáří mohou lidé nejen ve svých domovech, domech s pečovatelskou službou, ale také v domovech důchodců. Na Jindřichohradecku jsou hned čtyři.
Břeclavsko - Umístit babičku do domova důchodců? Na Břeclavsku to není jen tak. Přesvědčil se o tom i praktikant Jiří Želísko, který se včera snažil volné místo pro vymyšlenou babičku najít.
Zlínsko - Na volné místo v domově důchodců na Zlínsku musejí starší obyvatelé čekat podle vedoucích jednotlivých zařízení obvykle dva až tři roky. Ve zlínském okrese mají podle krajského úřadu klasické domovy pro seniory kapacitu 862 lůžek.
Havířov – Vedení města uvažuje o převedení provozu Domova Havířov v městské části Šumbark, ve kterém jsou ubytováni senioři, pod svá křídla. Nejen o tomto problému hovořil v rozhovoru pro Deník primátor Havířova František Chobot.
Lysá nad Labem - Občanské sdružení Lysin spolu s dalšími se opět odvolalo proti stavbě domova důchodců v Lysé nad Labem. Seniorům se tak o další měsíce vzdaluje jejich nový domov.
Prachaticko - „Dobrý den, mám sedmdesátiletou maminku, která bydlí v městském bytě v Prachaticích a potřebovali bychom ji umístit do domova pro seniory. Co pro to máme udělat?“ Tak zněla otázka, kterou jsme položili ve všech čtyřech domovech pro seniory, které jsou v prachatickém regionu.
Prostějov - O pobyt v domovech důchodců je na Prostějovsku ze strany klientů obrovský zájem. Na ubytování v některých zařízeních čekají důchodci i několik let.
Šumpersko/Jesenicko - Jen ve čtyřech z deseti domovů důchodců na Šumpersku a Jesenicku, které naše redakce před týdnem oslovila, měli okamžitě k dispozici místo pro nového klienta.
Hradec Králové - V hradeckém okrese se nachází pět domovů pro seniory. Dostat se do nich však není pro žadatele o ubytování úplně jednoduché, čekat mohou i několik let.
Rychnovsko - Přiznat si, že nejsem schopen se postarat o svého starého nemohoucího rodiče, není pro člověka s normální cítěním v produktivním věku nic příjemného. Umístit ho do domova důchodců nebo podobného zařízení se specifickou službou je následný problém, záležitost minimálně několika měsíců, spíše let.
Chrast u Chrudimi - Dvě rakve, z toho jedna maličká a bílá, v sobotu 31. května před oltářem zdejšího kostela rozplakaly všechny, kdo se přišli naposledy rozloučit s osmadvacetiletou Veronikou a jejím tříletým synkem Kryštůfkem, kteří se stali obětmi šílené jízdy pětadvacetiletého šoféra bez řidičského průkazu a s pervitinem v těle. Maminka a dítě byly autem sraženy na chodníku před chrasteckou bankou a na místě zemřely.