Mladá Boleslav – V centru dění se opět ocitl pozemek nedaleko Radouče. Jedná se o plochu, která není městská a již v minulosti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal aukci na její prodej. Tehdy se tomu městu podařilo zabránit. Nyní však hrozila aukce znovu.
Havlíčkův Brod – Ve svatební obřadní síni v Havlíčkově Brodě si budou moci zájemci koupit obraz a podpořit tak nemocného chlapečka. AuKCE pro Kubíčka se bude konat 3. června od 17 hodin.
Kupčení, nespravedlnost, lhostejnost ze strany města. I takovými přízvisky bývaly mnohdy častovány dražby pohledávek městských bytů na schůzích hranického zastupitelstva.
Česko bude v druhé polovině letošního roku v aukci kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G opět lákat čtvrtého mobilního operátora. Vláda dnes schválila návrh podmínek aukce. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO).
Havlíčkův Brod – Budova bývalého finančního úřadu v Brodě už dneska není opuštěná.V dražbě ji za 16 milionů korun koupila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva Icom transport. Budovu chce opravit a pronajímat zájemcům jako kanceláře.
Znojmo - Stylovým rockovým večírkem se se svými návštěvníky v pátek v Domě umění znojemského Jihomoravského muzea rozloučí fotovýstava Rockování zachycující atmosféru rockové scény v regionu na pódiích i v zákulisí.
Klatovy – Rotary club Klatovy uspořádal v pátek tradiční charitativní společenský večer. Jeho součástí jsou vystoupení, raut, ale především charitativní dražba.
Třebíč – Silný zájem a dramatický vývoj provázel aukci stavebních pozemků v Třebíči. Dražilo se sedm parcel v lokalitě Na Kopcích. Přes velký počet zájemců nakonec jeden z pozemků prodán nebyl.
Trutnov /FOTO/ - Dvacet tisíc korun se podařilo vytěžit při dražbě šatů z odpadních materiálů v rámci Společenského benefičního večera Stacionáře mezi mosty Trutnov.
Havlíčkův Brod – Do třetice všeho dobrého. To si zřejmě myslí i Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (UZSVM) v Havlíčkově Brodě, když vyhlásil už třetí kolo veřejné dražby.
Benešov /FOTOGALERIE/ - Zámek v Načeradci na Vlašimsku svého nového majitele zatím nemá. Už popáté se ho snažil prostřednictvím dražby prodat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Ten historickou a chráněnou nemovitost, společně s anglickým parkem nabízel zájemcům ve středu 6. března při dražbě v Benešově za 17,5 milionu korun.
Načeradec – Zatím neúspěšně se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokouší prodat běžně nepřístupný zámek z 18. století s rozsáhlým anglickým parkem v Načeradci. Pozoruhodná nemovitost leží jihovýchodně od Benešova, na okraji Chráněné krajinné oblasti Blaník.
Litvínov – Město Litvínov nabídne v aukci nevyužitý Radniční sklípek. Příznivci historie protestují. Odkazují na Německo, kde mají i vesnice stálou výstavu o své minulosti.
Fotbalový klub z Bruntálska TJ Slezské Pavlovice 1963 udělal aukci fotbalových dresů. Nakonec byla vybrána částka osmatřicet tisíc korun. Ta putovala do spolku Roštáci Krnov, který ji přerozdělil potřebným.
Fotbalový klub z Bruntálska TJ Slezské Pavlovice 1963 udělal aukci fotbalových dresů. Nakonec byla vybrána částka osmatřicet tisíc korun. Ta putovala do spolku Roštáci Krnov, který ji přerozdělil potřebným.
Vzácný dokument z roku 1414 související s církevním reformátorem Janem Husem se na aukci společnosti 1. Art Consulting vydražil za kladívkovou cenu 6,1 milionu korun. S aukčním poplatkem tak nový soukromý majitel zaplatí částku přesahující sedm milionů. O listinu projevila zájem i Národní knihovna (NK).
Svitavy /FOTO/ – Již jedenadvacátý reprezentační Qanto ples ve Svitavách se nesl v duchu PINK. K dobré zábavě přispěla známá televizní moderátorka Lucie Borhyová.
Vlašim - Částku 140 tisíc korun dokázal díky benefičnímu utkání vlašimských a benešovských hokejistů a také následné elektronické dražbě jejich dresů získat na dobročinné účely Nadační fond Lev Benešov. Hokejové derby dvou sportovních týmů z měst, která jsou známa svou rivalitou se uskutečnili v úvodu prvního měsíce roku.
Vysočina - Nářadí, kterým byla páchána trestná činnost, tři psi, ale taky rozsáhlý rekreační areál. Tyto a další různorodé položky aktuálně figurují v nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za Kraj Vysočina. To znamená, že si je zájemci můžou pořídit. Většina se prodává formou aukce, u psů je stanoveno darování.
Havlíčkův Brod – Už podruhé a opět marně se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokusil prodat opuštěnou budovu finančního úřadu na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě. Do veřejné dražby se podle mluvčího ÚZSVM Radka Ležatky žádný zájemce nepřihlásil. Cena devítipatrového objektu je nyní 23 milionů korun.
Kardašova Řečice - Se stavbou nového zázemí pro hasiče v hodnotě přes 26 milionů započali v minulém týdnu. Zbrojnice vyrůstá na pozemku v Palackého ulici.
Pět obrazů, které údajně namaloval někdejší nacistický diktátor Adolf Hitler, se na víkendové aukci v Norimberku prodat nepodařilo. Informoval o tom server Huffington Post. Důvodem můžou být pochybnosti o pravosti uměleckých děl i vysoká cena, která mohla potenciální kupce odradit.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Zvířata miluje odmalička. Už jako dítě si Lenka Pospíšilová přinesla domů kočku z ulice a touha pomáhat jí zůstala. Kromě rodiny zasvětila svůj život péči o opuštěná zvířata. „Nejprve jsem pomáhala materiálně útulkům. To mi nestačilo, takže jsme s partnerem začali brát do dočasné péče psy a kočky,“ říká Lenka Pospíšilová, která zvítězila v soutěži Nesobec 2018, která oceňuje pečující o domácí mazlíčky.
Sběratelé a nadšenci do historických závodních aut mají možnost pořídit si skutečný monopost formule 1. Za tři miliony liber, tedy v přepočtu zhruba 88 milionů korun mohou během letního Festivalu rychlosti v Goodwoodu koupit vůz Williams-Renault FW14B, který v sezoně 1992 dovezl britského jezdce Nigela Mansella až k titulu mistra světa.
Třebíč – V Třebíči za Základní školou Na Kopcích v lokalitě, která má pracovní název Brněnská západ, chystá třebíčská radnice v březnu prodej sedmi parcel pro výstavbu rodinných domů. Jde o pozemky pro řadovky, město je bude nabízet formou aukce.
Zakletí torza zkrachovalé kladenské huti Poldi bylo prolomeno. Společnost Opimo Trade, která coby jediný zájemce zvítězila v lednové dražbě, doplatila zbývajících 50 milionů korun. Za bývalou kladenskou výkladní skříň tak firma zaplatila celkem 140 milionů, 90 milionů už složila coby dražební jistinu. Jejím záměrem je obnovit v podniku výrobu.
Karlovarský kraj – Na léta 2019 a 2020 nakoupil Karlovarský kraj pro své příspěvkové organizace, společnosti a dále pro obce v regionu elektrickou energii na komoditní burze.
V internetových aukcích se dá v dnešní době koupit prakticky cokoli, včetně ne zcela legálního zboží. Podezřelým pokusem o obchod s nebezpečným materiálem se nyní zabývají japonští policisté. Prodejce totiž na aukčním portálu společnosti Yahoo nabízel radioaktivní uran.
Společnost ČEZ ESCO ulovila svého největšího zákazníka. Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), která dodává elektřinu všem tuzemským železničním dopravcům, ji označila jako vítěze soutěže. S poptávaným objemem 1,3 terawatthodin se jednalo o její největší aukci v historii.
Havlíčkův Brod – Prodat a koupit se dá dnes zřejmě úplně všechno. Koncem února bude na prodej v aukci vzácný notářský zápis z roku 1414. Zápis se zmiňuje o kazateli Janu Husovi. Vyvolávací cena je čtyři miliony korun. Notářský zápis je na pergamenu, opatřený pečetí. Je jediný svého druhu a kromě historické ceny je také důležitým dokladem právní argumentace počátku 15. století.
Dlouholetý soudní spor o vlastnictví budov MŠ Koryčanské Paseky a ZŠ Záhumení mezi městem Rožnov pod Radhoštěm a společností Immobilien Pirker Reality (IPR) zkomplikovala exekuce. V polovině loňského prosince vydal soudní exekutor na obě nemovitosti soudní příkaz. Lze tedy přistoupit k jejich prodeji v dražbě.
Chroustov /FOTOGALERIE/ - Místní hasiči potřebovali nové zázemí jako sůl. Uplynulý pátek se dočkali. Slavnostního otevření úplně nové budovy hasičské zbrojnice se účastnili i zástupci sboru ze sousedních obcí, ředitel Územního odboru hasičů z Nymburka Luděk Turek i šéfová okresních dobrovolných hasičů Blanka Buryánová. A pochopitelně spousta místních.
Hradce – Rozdmýchat společenské dění v obci se rozhodli manželé Ivo a Ivana Brabcovi z Hradců na Budějovicku. Právě proto tady v sobotu pořádali první ročník Štrúdl open neboli soutěže o nejlepší sladký štrúdl. Podle počtu zúčastněných se zdá, že tak započali příjemnou tradici.
/ROZHOVOR/ - Když se stal profesionálním fotbalistou, splnil si klukovský sen. Jeho cesta ovšem nebyla jednoduchá. Radek Voltr je ale bojovníkem s velkým srdcem a ukázal to nejen na hřišti, kde momentálně válí v barvách prvoligové Příbrami, ale také v životě.
Příbram /ROZHOVOR/ - Když se stal profesionálním fotbalistou, splnil si klukovský sen. Jeho cesta ovšem nebyla jednoduchá. Radek Voltr je ale bojovníkem s velkým srdcem a ukázal to nejen na hřišti, kde momentálně válí v barvách prvoligové Příbrami, ale také v životě.
Brno /TIPY NA VÍKEND, FOTOGALERIE/ - Špičkové občerstvení, do bíla laděné hostesky, zajímavý program v obklopení známých osobností. V takovém duchu se nese každý ročník oblíbené a vyhledávané akce Ples jako Brno.