Kreativ

ŠTÍTEK: Sadská

Z basketbalového utkání extraligy mladších žákyň U14 Sadská - KP Brno (85:48)

Stejně jako starší Vosy U15, tak i mladší U14 potřebovaly alespoň jednou vyhrát k udržení druhého místa v tabulce basketbalové extraligy žákyň. Za předpokladu, že Hradecké Lvice také jeden zápas prohrají. Toto se naplnilo. V sobotu proti papírově slabšímu soupeři mladé sadské košíkářky, oslabené o hráčku základní sestavy, od začátku diktovaly tempo a zápas nad KP Brno vyhrály. V neděli proti favoritovi soutěže držely krok první poločas. Ve třetí čtvrtině pak brněnské Žabiny lehce odskočily a udržely rozdíl do konce. Vosy postupují na republikový šampionát ze druhého místa.

Z fotbalového utkání I.B třídy Pečky - Pátek (1:4)

I.B třída: Lídr vrátil sokovi porážku, Semice otáčely, Vykáň poprvé vyhrála

/FOTOGALERIE/ Další kolo fotbalové I.B třídy skupiny C nabídlo dvě okresní derby. V tom prvním vyhrál jasně lídr z Městce Králové nad Rožďalovicemi, čímž jim vrátil podzimní porážku, která byla pro Městec v první polovině sezony jediná. V Sadské uspěla Vykáň, pro kterou to je první jarní vítězství. Svou formu potvrdil Pátek, ten vyhrál v Pečkách, Ostrá zdolala na svém stadionu nováčka z Paběnic. Také rozjetá Jíkev nezaváhala a doma porazila Jestřabí Lhotu. Semice v poločase prohrávaly s Býchory, ale po změně stran se výrazně zlepšily a zápas otočily ve svůj prospěch. Ve skupině B uspěly Čelákovice na hřišti Záryb.

Z fotbalového utkání I.B třídy Pátek - Velim B (4:1)

I.B třída: Utkání bez rozhodčích bylo v klidu, gesto fair play a obrat Semic

/FOTOGALERIE/ Hodně zajímavé výsledky se zrodily v dalším kole fotbalové I.B třídy. A také některé duely měly hodně zajímavý průběh. Lídr z Městce Králové na jaře poprvé vyhrál, na svém hřišti zdolal bez větších problémů poslední Sadskou. Jíkev hrála na hřišti Plaňan, kam svaz záměrně nedelegoval rozhodčí. Hosté vyhráli po poklidném průběhu mače o dva góly. Vykáň vedla v poločase nad Semice tři nula a vypadalo na první jarní výhru. Jenže to se nestalo a Semice čtyřmi góly skóre převrátily na svoji stranu. Ostrá sebrala tři body na hřišti Jestřabí Lhoty, kde došlo i na gesto fair play ze strany domácího hráče, který úmyslně zakopl pokutový kop. A to hraje nováček soutěž o setrvání v soutěži. Nevídaná věc. Rožďalovice si v souboji nováčků poradily s Paběncemi 4:1, stejným výsledkem zdolal Pátek na svém trávníku velimskou rezervu. Čelákovice si poradily doma s celkem Obříství.

Z basketbalového utkání extraligy žákyň U14 Studánka Pardubice - Sadská (68:66)

Sadské Vosy si zajistily účast na Final 8. I když jednou o dva body prohrály

/FOTO/ V sobotu Vosy vylétly do Olomouce. Soupeř neměl extraligovou kvalitu a sadské basketbalové žákyně odehrály extraligový zápas kategorie U14 v poklidu a zahrály si i hráčky, které jinak dostávají méně příležitostí. V neděli to byl úplně jiný zápas. Na domácí palubovce v lednu Vosy ve velmi vyrovnaném zápase porazily Pardubice 68:64. A scénář se opakoval. Diváci mohli vidět velmi kvalitní zápas plný zajímavých akcí na obou stranách. Ve vyrovnané koncovce byly tentokrát šťastnější hráčky Pardubic, Sadská si ale zajistila po tomto víkendu jistotu účasti na Final 8 Mistrovství republiky i v této kategorii.

Z fotbalového utkání I.B třídy Jíkev - Pátek (2:2)

I.B třída: Lídr z Městce nebodoval ani napotřetí, Semice jej porazily

/FOTO/ V dalším kole krajské I.B třídy se dařilo Ostré, která doma nastřílela šest gólů Plaňanům, když využila vyloučení dvou hostujících fotbalistů. Derby v Sadské vyhráli domácí, kteří byli na posledním místě tabulky, pět branek si odvezly Rožďalovice. Vykáň získala první jarní bod, když remizovala v Pečkách. Všechny čtyři góly padly v posledních deseti minutách zápasu. Remízou 2:2 skončilo také okresní derby mezi celky Jíkve a Pátku. Domácí vyrovnali díky trefě bývalého ligového fotbalista Klimpla ze třetí minuty nastavení. Chytit se nemůže Městec Králové, který po dvou remízách prohrál v Semicích. Obě branky vítězů dal Kamlach. Čelákovice ve skupině B remizovaly v Řepově, za stavu 1:1 neproměnil pokutový kop Lopatář z Unuonu. Červenou kartu dostal pět minut před koncem kouč Unionu Radek Skuhravý.

Filip Vavroušek

Osobnost Deníku Filip Vavroušek: Výhra nebyla jen moje zásluha

/FOTO/ Fotbalové Semice si bez větších problémů poradily v okresním derby krajské I.B třídy se Sadskou, na jejím hřišti vyhrály jasně 4:1. Pod vítězstvím je velkým písmem podepsaný devatenáctiletý fotbalista Filip Vavroušek, autor hattricku. Dva góly dal v prvním poločase, výhru pečetil po změně stran. A je právem Osobností Deníku.

Z fotbalového utkání I.B třídy  Pečky - Plaňany

Pečky splnily roli favorita. Na úvod porazily poslední Sadskou

Neměli povedenou zimní přípravu, přišel ale první mistrák a bylo vidět určité zlepšení, což se promítlo i do konečného výsledku. Fotbalisté Peček v prvním jarním kole I. B třídy skupiny C porazili na domácí hřišti poslední Sadskou 4:1.

Fotbalisté SK Slavia Jesenice (na archivním snímku fotbalisté v modrých dresech) v generálce prohráli.

Teplýšovice? Doufáme, že to bude úplně jiné utkání než na podzim, přeje si kouč

Cesta za kýženým společným cílem. Ta začne už tuto sobotu, a to prvním zápasem jarní části sezony déčkové skupiny I. B třídy Středočeského kraje doma proti Teplýšovicím. Na něj se jeseničtí fotbalisté v zimě poctivě připravovali, byť víkendová generálka se Sadskou jim výsledkově nevyšla. Lídr soutěže s ambicemi na postup do vyšší I. A třídy ji totiž prohrál 1:3. Jedinou branku modrobílých vstřelil Antonín Novák.

Z basketbalového utkání extraligy starších žákyň U14 Sadská - Sokol Hradec Králové (87:53)

Vosy na své palubovce utavily hradecké Lvice a v tabulce jsou na druhé pozici

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrteční dohrávce přivítaly basketbalové Vosy ze Sadské na domácí palubovce Hradecké Lvice. Očekával se těžký zápas, šlo o souboj o druhé místo v tabulce. Očekávání se naplnila. Zápas extraligy starších žákyň se odehrál v rychlém tempu a byl plný pohledných akcí na obou stranách. Lvicím nakonec došla energie a proto Vosy vyhrály vyšším rozdílem.

Z fotbalového utkání I.B třídy Jestřabí Lhota - Sadská

Sadský kouč Milan Svoboda kvituje uzdravení marodů, přivítal i dvě posily

Pokusit se i nemožné. To je motivace, přání a cíl fotbalistů Sadské v zimním přípravném období. Mužstvo vyhrálo na podzim jediné utkání krajské I.B třídy ve skupině C a dvakrát plichtilo. S pěti body je nejhorším týmem soutěže a krčí se na poslední příčce. Záchrana v krajské soutěži je skoro sci-fi, ale jak říká hrající trenér Milan Svoboda, stát se může všechno. K tomu mohou pomoci nové posily a také šest uzdravených hráčů.

Z basketbalového utkání extraligy žákyň U15 Sadská - USK Praha (79:82)

Na favorita extraligy chyběl sadským Vosám malý krůček v podobě pouhých tří bodů

/FOTOGALERIE/ První dva zápasy extraligy starších žákyň odehrály o víkendu sadské Vosy na své palubovce. V sobotu hostily favorita celé soutěže USK Praha. První poločas byl zcela v režii hostujícího družstva. Ve druhém poločase ale mladé sadské košíkářky zabraly, ovšem nakonec byly v dramatickém závěru šťastnější holky z USK. V neděli přijel další pražský tým. Vosy od začátku vedly a v těžkém zápase ovlivněném i těžkým sobotním mačem nakonec vyhrály o třináct bodů.

Z basketbalového utkání kvalifikace na MČR kategorie dívek U11 ŠBK Sadská - BC Benešov (95:44)

Vítězné družstvo kvalifikace sadské Vosy jsou basketbalové přebornice oblasti v kategorii U11. Na Mistrovství České republiky této věkové kategorie v Ostravě je doprovodí i druhé v pořadí, dívky z BC Benešov. Ve dvou zápasech mladé sadské hráčky porazily bez potíží benešovské družstvo.

Z basketbalového utkání extraligy kadetek Sadská - Loko Trutnov (62:60)

Mladé basketbalistky Sadské odehrály dvě poslední utkání základní části extraligy. V sobotu velmi důležitý zápas s Trutnovem. Velice vyrovnaný zápas se rozhodoval v koncovce, kde byly nakonec šťastnějším týmem domácí Vosy. V neděli přijel lídr soutěže a vývoj utkání tomu i nasvědčoval. Hradecké Lvice nepřipustily překvapení a s přehledem vyhrály.

Z basketbalového utkání extraligy mladších žákyň Sadská - Studánka Pardubice (68:64)

Další dva extraligové zápasy odehrály mladší Vosy na domácí palubovce. V sobotu přijel silný tým z Pardubic. Ve výborném extraligovém zápase mladších žákyň se na konci radovaly mladé košíkářky Sadské. V neděli i přesto, že Vosy polevily, vyhrály s přehledem nad týmem z Olomouce. Po čtyřech zápasech mají tedy plný počet bodů, stejně jako Žabiny Brno a Hradecké Lvice.

Z regionálního bodovacího turnaje mládeže ve stolním tenise ve Dvorech

Holky tvořily mezi chlapci polovinu medailistů. Vyhráli Haklová a Čulík

/FOTO/ Sezona stolních tenistů je v plném proudu, začaly odvety v dlouhodobých soutěžích a konají se i další bodovací turnaje mládeže. Zatím se bohužel v pořádání střídají jen Dvory a Sadská. Další regionální bodovací turnaj mládeže ve stolním tenise se konal právě ve Dvorech. Zde vyhráli Haklová a Čulík.

Z basketbalového utkání ligy starších žákyň Litoměřice - Sadská (33:60)

Lvice neměly proti Vosám šanci, v Ústí pak hráčky Sadské těsně padly

Basketbalové Vosy zvládly zápas ligy starších žákyň v Litoměřicích. První poločas výborně bránily a dovolily Lvicím pouze osm bodů. Ve druhé půlce zvolnily a přesto zápas nakonec o dvacet sedm bodů vyhrály. Poté, oslabené o hráčku základní sestavy, hledaly mladé sadské basketbalistky celý zápas recept na zónovou obranu soupeřek. Nakonec se Vosám povedlo snížit na rozdíl jediného koše. Poslední akce se však nepovedla a domácí Sluneta Ústí nad Labem byla tím týmem, který slavil těsnou výhru.

Z basketbalového utkání extraligy žákyň U14 Sadská - SBŠ Ostrava (82:67)

První dva zápasy mladých sadských basketbalistek v novém roce znamenaly vstup do extraligy v kategorii U14. Oba zápasy zvládly Vosy na své palubovce na jedničku a v obou porazily ostravská družstva. Tým Basket Ostrava nekladl příliš velký odpor, vyrovnanější už byl duel s SBŠ, ale i ten domácí hráčky vyhrály o patnáct bodů.

Mladí stolní tenisté na bodovacím turnaji ve Dvorech

Finálové dvojice na bodovacím turnaji stolních tenistů se neměnily

Druhý regionální bodovací turnaj mládeže ve stolním tenise se konal ve Dvorech. V obou kategoriích žactva - v mladších i starších - byly finálové dvojice stejné jako na prvním bodovacím klání. V mladších ale tentokrát porazil  J. Čulík z Lysé E. Hrdličkovu ze Sadské. Ve starších velmi těsně obhájil vítězství D. Baladrán (Lysá) před  Z. Andrejsovou (Zomka Nymburk).

Z odhalení pamětní desky Miladě Horákové v Sadské.

Jdu s hlavou vztyčenou. V Sadské odhalili pamětní desku Miladě Horákové

/FOTO, VIDEO/ V předvečer výročí 17. listopadu odhalili v Sadské pamětní desku Miladě Horákové. Politička a oběť obou totalitních režimů minulého století navštěvovala právě v Sadské své přítelkyně, se kterými strávila ty šťastnější chvíle v jejím tragickém životě. Na veselé myšlenky přicházela díky přítelkyním Věře Feitysové, Anně Piknerové a Boženě Zubíkové. A to často právě v domě v Lázeňské ulici, na němž byla pamětní deska odhalena.

Mladé stolní tenistky na regionálních přeborech

Mladí stolní tenisté znají své regionální přeborníky

V Sadské se konaly regionální přebory mládeže ve stolním tenisu, a to konkrétně kategorií žactva U13 a U15. Hrály se soutěže dívek i chlapců, jednotlivci i čtyřhry. Ve finále chlapců zdolal J. Čulík z Lysé M. Kořínka z Dymokur a ve starších pak D. Baladrán z Lysé oddílového kolegu J. Nováka.  Mezi dívkami U13 byly nejlepší  B. Jirásková a E. Hrdličková (obě Sadská), kategorii U15 vyhrála Z. Andrejsová (Zomka Nymburk) před D. Haklovou (Sadská).

Ilustrační foto

Kam na fotbal: I.B třída nabízí dvě derby, Sokoleč hostí nabitého lídra

A je tady poslední kolo podzimní části fotbalové sezony (kromě IV. třídy skupiny A). Okresní celky sehrají závěrečné zápasy, nabídka utkání je ale opět pestrá a plná zajímavých duelů. Sokoleč hostí v krajském přeboru lídra soutěže z Milína, v jehož dresu hrají bývalí prvoligoví fotbalisté. V Sadské a Městci Králové pak dojde v I.B třídě na okresní derby.

Eva Klementová s Marlonem, který skočil praseti na hlavu a utrpěl jen drobné šrámy.

Divočák zaútočil na psy na cyklostezce. Zachránili mi život, říká majitelka psů

/FOTO, VIDEO/ Hrůzostrašný zážitek má za sebou Eva Klementová, která šla v sobotu odpoledne jako obvykle vyvenčit své tři psy na cyklostezku u Sadské podél Labe mezi chatovou oblastí Na Vodrážce a Písty. V jednom místě vyběhlo z křoví divoké prase a napadlo jednoho z jejích psů. Druhý pes vyskočil praseti na hlavu a zřejmě zachránil život jak napadené feně, tak majitelce.

Z fotbalového utkání I.B třídy  Pátek - Rožďalovice (3:3)

I.B třída: Dvě okresní derby skončila plichtou, ve třetím Jíkev udolala Semice

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Dvě sobotní okresní derby krajské I.B třídy přinesla remízy. Ostrá plichtila doma se Sadskou, Pátek se rozešel smírně s nováčkem z Rožďalovic. V obou zápasech padaly branky v posledních minutách. Třetí okresní derby se hrálo v neděli a Jíkev doma porazila v souboji o druhou příčku Semice. Lídr z Městce Králové nezaváhal ani u nováčka z Paběnic. V zápase se kopaly tři pokutové kopy, ale padla z nich jediná branka. Domácí i hosté jednou neuspěli. Vykáň dvakrát smazala těsný náskok dalšího nováčka z Jestřabí Lhoty, z jeho hřiště si odvezla bod. Ve skupině B prohrály Čelákovice ve Všestudech, navíc přišli o vyloučeného Kocha.

Kam na fotbal: Bohemia Poděbrady hostí v okresním derby Lysou

Podzimní část fotbalové sezony pokračuje o víkendu dalšími zápasy. Příznivci mohou vybírat z pestré nabídky. Krajská I.A třída servíruje v sobotu okresní derby, v němž poděbradská Bohemia hostí lyský Slovan. Také v nejnižší krajské soutěži dojde na souboje okresních rivalů. Ostrá přivítá Sadskou, do Pátku zamíří nováček z Rožďalovic. V neděli bude Jíkev hostit tým Semic.

Martin Blahník (vlevo)

Osobnost Deníku: Martin Blahník si to mezi mladými užívá. To ho motivuje

/FOTOGALERIE/ Čtyři góly v jednom zápase? Pro někoho to nemusí být takový problém. Ale když je fotbalistovi skoro čtyřicet sedm let a hraje v krajské soutěži, to už vyžaduje hodně respektu. A také obdivu. „Klobouk dolů,“ pochválil svěřence trenér Paběnic Jaroslav Vlach. Nováček krajské I.B třídy skupiny C deklasoval Sadskou na jejím stadionu vysoko 9:1 a Martin Blahník se vyznamenal čtyřmi brankami. Právem mu tak náleží titul Osobnost Deníku.

Z fotbalového utkání I.B třídy Uhlířské Janovice - Jesenice (2:0)

I.B třída: Všichni okresní zástupci vyhráli, Uhlíři smázli vedoucí Jesenici

/VIDEO, FOTO/ Okresním celkům hrajícím nejnižší krajskou soutěž se dařilo na výbornou. Na výbornou s hvězdičkou. Všech pět zástupců v soutěži své fanoušky potěšilo výhrami, navíc padaly i krásné góly. Nováček skupiny C z Paběnic nešetřil poslední Sadskou a na jejím trávníku jí nadělil devět banánů, čtyřikrát se trefil sedmačtyřicetiletý Martin Blahník. Nováček skupiny D z Červených Janovic nastřílel šest gólů rezervě Vlašimi, Jonášova trefa by mohla kandidovat na gól roku. To sázavský Steinohcer zase vymetl parádně šibenici brány Křivsoudova a jeho tým nadělil sokovi kanára. Fotbalisté Uhlířských Janovic si vyšlápli na lídra z Jesenice, doma vyhráli o dvě branky. Kácov v poločase s Kunicemi doma o gól prohrával, nakonec skóre otočil, když rozhodující třetí gól dal Mejstřík ve druhé minutě nastavení.

Ondřej Čábelka na podzim dohrál, za „hlavičku“ dostal stop na pět zápasů

Fotbalistovi Tatců Ondřeji Čábelkovi podzimní část sezony skončila. Od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce vyfasoval stopku na pět soutěžních utkání. Jeho přestupek v zápase třetí třídy s Třebestovicemi (5:0) popsal rozhodčí Mammadov v zápise jako hrubé nesportovní chování – prudké udeření soupeře hlavou. Pokutu pět tisíc korun musí zaplatit pátecký klub za tým kategorie U17 za opakované maření výkonu rozhodnutí.