/ROZHOVOR/ Ve středu 16. července vystoupí od 20 hodin v plzeňském Zach’s Pubu opět po roce jedna z nejoriginálnějších českých klubových kapel Vltava v čele se zpěvákem a hercem Robertem Nebřenským.
Obřího krokodýla držícího v čelistech žraloka zachytili na videu turisté během výletní plavby na australské řece Adelaide. Následně však byli svědky podivného chování predátora. Video si rychle získalo pozornost lidí na sociálních sítích.
V jednotce Hasičského záchranného sboru ČR, která vyrazila do Spojených států Amerických na pomoc po ničivých povodních v Texasu nechybí ani odborníci z Moravskoslezského kraje.
Ústecký deník vyhlašuje anketu, ze které vzejde největší fotbalová osobnost okresu za sezónu 2024/2025. Z každého týmu, který hrál od první po devátou ligu, jsme vybrali jednoho hráče, o kterém si myslíme, že byl výraznou osobností svého mužstva i celé soutěže. Hlasujte pro svého favorita a rozhodněte, kdo bude osobností okresu Ústí nad Labem!
Českobrodská Cesta lásky se brzy prodlouží. Radnice byla úspěšná s podanou žádostí o dotaci na další etapu lesní trasy. Pokračování zrekonstruované cesty, na níž se odbočuje vlevo ze silnice od rozcestí Na Šembeře do Kostelce, by mělo být hotové v první polovině roku 2026.
Majitelé domácích mazlíčků se v dohledné době veterinární pohotovosti v Plzni nedočkají. Do výběrového řízení na provoz služby se nikdo nepřihlásil. Město a kraj proto hledají jiné řešení.
V červnu se vydaly dva týmy ze Střední pedagogické školy a a Střední zdravotnické školy Krnov na své DofE expedice. Bronzový tým s velmi průrazným jménem Vandalové z Krnova ovšem svému jménu nedostál, neboť celkově nachodil 36,6 km.
V obci Velenka na Nymbursku projelo v sobotu auto čerpací stanicí u dálnice D11. Poškodilo stojan a vyřadilo stanici z provozu. V autě cestovalo pět lidí, nikdo se nezranil. Nehodou se zabývá policie.
Obec Úbislavice na Jičínsku finišuje s rekonstrukcí budovy obecního úřadu, jehož první patro se od jara 2026 promění v prostor pro zcela novou dětskou skupinu. Ta nebude obyčejnou „školkou“. Sází na přírodu, respekt k životu a výchovu dětí venku. Obec zároveň vyhlásila anketu – hledá pro vznikající zařízení jméno, které vystihne jeho jedinečný charakter.
Milovníci jídla by si měli do kalendáře poznačit neděli 27. července. Lázeňská kolonáda v Poděbradech se od 10 do 18 hodin promění v jedno velké gurmánské hřiště. Dorazí food trucky a stánky s pestrou nabídkou slaných i sladkých specialit z celého světa.
Dívka, které ještě nebylo ani 15 let, ho milovala a utíkala za ním z výchovného ústavu. O dvě desítky let starší recidivista Marek F. z Karlovarska se jí odvděčil tím, že z ní udělal prostitutku. Hledal jí klienty a coby její pasák inkasoval peníze, které vydělala vlastním tělem na různých místech Karlovarského kraje, v penzionu, ale i třeba v autě v lese. Ač věděl, že je nezletilá, dával jí marihuanu a pervitin, který jí opakovaně sám nitrožilně píchl. Krajský soud v Plzni ho za to potrestal 6,5 roky vězení, odvolací Vrchní soud v Praze pak trest ještě o dva roky zpřísnil. Marek F. podal dovolání k Nejvyššímu soudu, ale ani tam neuspěl. Odsedí si tak 8,5 roku.
Novoroční požár restaurace Pam Pam v Ústí nad Labem způsobilo sálavé teplo nebo otevřený plamen svíčky. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
/FOTO, VIDEO/ Tak tady už nikdo neposedí. Možná ani nepostojí. To jsou první myšlenky, které nejspíš napadnou návštěvníka, když v těchto dnech zavítá na místo, odkud ještě před třemi týdny Velkými Pavlovicím z kříže přátelsky připíjel Kristus. Před časem na sochu nazvanou Óda na frankovku zaútočil vandal motorovou pilou a zničil ji.
/FOTO, VIDEO/ Pokud milujete české komedie a chcete se pobavit u vyprávění historek, které v televizi neuslyšíte, zapište si do diáře čtvrtek 21. srpna. Do Hostince U Háje ve Dvorcích u Lysé nad Labem totiž dorazí režisér Zdeněk Troška – a rozhodně nepřijede s prázdnou.
Břeclav uspěla s žádostí o první dotaci na modernizaci krytého bazénu. Z Jihomoravského kraje zamíří do města 10 milionů korun z programu na podporu sportovní infrastruktury. Informovala o tom radnice na sociálních sítích. O další finanční podporu z různých zdrojů město aktivně žádá, a to nejen na plavecký areál.
/FOTO/ Fotky, ze kterých se zvedá žaludek. Přesně takové zveřejnila Státní zemědělská a potravinářská inspekce po kontrole v oblíbené liberecké pizzerii Cooltura, která zákazníkům nabízí rozvoz i vyzvednutí jídla na místě. Inspekce restauraci s okamžitou plaností uzavřela ve středu 9. července. Restaurace tvrdí, že nedostatky odstranila ještě ten den a inspektoři ji skutečně hned v pátek dovolili otevřít.
Žádným pozvolným rozjezdem, ale pěkně zostra začal ve středu trutnovský Obscene Extreme Festival (OEF). Hned zkraje potvrdil pověst nejdivočejší akce pro příznivce grindcoru, hardcore punku, death metalu a dalších extrémních žánrů.
Ocel není jen materiál, ocel jsou i lidé. Ocelářský průmysl stojí především na lidech – od hutníků přes výzkumníky po manažerské pozice. Právě na jejich příběhy se zaměřuje audiovizuální seriál Lidé z oceli, který v červenci vstupuje do druhé série.
Dokonalá krádež se povedla rozhodčím ve finále Mistrovství světa v trojkovém hokejbalu v Topoľčanech. V rozhodujících nájezdech kategorie Elite neuznali gólový pokus Kamila Bříšky v šesté sérii a vzápětí domácí Slovensko rozhodlo o svém triumfu. Češi byli hořce zklamaní, i když jinak na šampionátu zářili.
Volební Valná hromada Okresního sdružení České unie sportu Prachatice přinesla zásadní změny do vedení této organizace, která sdružuje na šest desítek sportovních klubů a tělovýchovných jednot z celého okresu.
Hoštku, Štětí a okolí zasáhla v úterý 8. července večer zpráva o úmrtí Ireny Nádvorníkové, místní patriotky, kameramanky a organizátorky různých akcí s téměř nevyčerpatelnou zásobou energie.
Nečekaný návštěvník bazénu ve středu ráno zaměstnal hradecké hasiče. Do Libišan se přišla vykoupat srna. Vyčerpané zvíře z bazénu vytáhl hasič v suchém obleku.
Rodina muže, jenž zemřel doma pár dní po operaci mandlí v Pardubické nemocnici, podala na zařízení trestní oznámení. Nemocnice jakoukoli vinu odmítá. Pozůstalým nabídla možnost nechat si zpracovat nezávislý posudek třetí stranou, uvedla mluvčí společnosti Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské přijala policie cestou státního zastupitelství oznámení a případem se bude zabývat.
Jiskra Domažlice mění před novou sezonou trenéry. U A týmu skončil dlouholetý asistent Petr Dobrý a u béčka nebude pokračovat hlavní trenér Lubomír Zaoral.
Na reklamu na Facebooku naletěla žena ze Šumperska. Na první pohled výhodná koupě batohu se jí tak prodražila. Přišla o 52 eur, v přepočtu asi 1300 korun.
Ke dvěma událostem vyjížděli v posledních dvou dnech frýdlantští hasiči. Nejprve to byl požár osobního auta, o den později pak nehoda, při které se srazila dvě auta v Albrechtickém kopci.
/FOTO, VIDEO/ Ještě loni na podzim pořádali na zámku v Horní Libchavě jednu akci za druhou, děti tam mohly prožít den v rytířském ležení, stát se princeznou nebo si odnést zážitky z pohádkového divadla. Teď už ale projekt Pohádkový zámek v Libchavě nenajdete. Tým, který dříve působil pod tímto názvem, se vydal jinou cestou.
Předpoklady a původní tvrzení se nenaplnila, fotbalový útočník a ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanovič nebude pokračovat v Havířově. Ve třetím celku uplynulého ročníku třetí ligy se dohodl na konci, jeho další stačí budou třetiligové Vítkovice. "Nemanja Kuzmanović po vzájemné dohodě ukončil své působení v MFK Havířov a přijal nabídku z Vítkovic, které úzce spolupracují s Baníkem Ostrava, s klubem, se kterým je dlouhodobě spjat," uvedl slezský klub na sociálních sítích.
Předpoklady a původní tvrzení se nenaplnila, fotbalový útočník a ofenzivní univerzál Nemanja Kuzmanovič nebude pokračovat v Havířově. Ve třetím celku uplynulého ročníku třetí ligy se dohodl na konci, jeho další stačí budou třetiligové Vítkovice. "Nemanja Kuzmanović po vzájemné dohodě ukončil své působení v MFK Havířov a přijal nabídku z Vítkovic, které úzce spolupracují s Baníkem Ostrava, s klubem, se kterým je dlouhodobě spjat," uvedl slezský klub na sociálních sítích.
Zmrzlina neodmyslitelně patří k létu – a právě proto jsme pro vás připravili letní anketu, ve které hledáme místo s nejlepší zmrzlinou na Nymbursku. Máme pro vás několik tipů, ale rozhodnutí je na vás! Hlasujte pro svého favorita na konci článku.
Situace na řekách na severovýchodě Česka byla přes noc a brzo ráno klidná, na žádné stanici okolo 07:00 neplatil podle webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ani nejnižší povodňový stupeň. Zatím pršelo méně, než se čekalo. Meteorologové tak zřejmě zmírní výstrahu na povodně, i když vydatné srážky čekají na Moravě a ve Slezsku ještě i dnes, řekl ráno ČTK pracovník ČHMÚ Marjan Sandev.
/FOTO, VIDEO/ Samoobslužný prodej v regionu zažívá boom, přestože se podnikatelé potýkají s nečekanými výzvami, jako je třeba uzavření roudnického mostu.
O mrtvých jen v dobrém, říká se. Jenže ne všichni chovají úctu k zesnulým. Sotva svět obletěla zpráva o smrti české horolezkyně Kláry Kolouchové, rozjely se na sociálních sítích nechutné pomluvy. Podle některých lidí nebyla Kolouchová zodpovědnou matkou, když si plnila svoje sny na úkor rodiny a zbytečně riskovala život. Negativní reakce vyburcovaly známého režiséra a dobrodruha Petra Horkého, který se horolezkyně zastal.
/FOTOGALERIE/ Devět malých kachňat, která se vydala na výlet na Benešovsku, mělo namále. Propadla se do kanálu a zůstala tam uvězněna. Na záchrannou misi vyrazili hasiči a malí tuláci se mohli vrátit do bezpečí ke své matce. A nebylo to poprvé, kdy se potvrdilo, že pomoc hasičů potřebují nejen lidé. Například na konci minulého roku zachraňovali benešovští hasiči psa, který se zřítil do vodoměrné šachty. V nouzi se ocitají také koně, kočky nebo třeba papouškové.
Rohlíky, záviny, croissanty i vánočka. Hned celý výběr pečiva si odnesl pachatel, který brzy nad ránem přelezl plot u prodejny Coop na Mánesově ulici v Boskovicích.
/VIDEOROZHOVOR/ Třicet let o ní snil, teď se sen stal skutečností. Známý hudebník, producent a někdejší senátor koupil jednu z nejvýraznějších funkcionalistických staveb v Českých Budějovicích – Zátkovu vilu. Stavba z roku 1932, kterou si nechal postavit Miroslav Zátka, se nachází na Husově třídě u soutoku Vltavy a Mlýnské stoky. Po letech chátrání ji čeká citlivá obnova s respektem k původní podobě.
Léto je v plném proudu a s ním i sezóna zmrzlin. Redakce Jičínského deníku opět vyhlašuje oblíbenou anketu o nejlepší zmrzlinu na Jičínsku. Čtenáři mohou své tipy posílat do neděle 13. července. Následně spustíme hlasování, které rozhodne o vítězi léta 2025.
Listopad bude v Litoměřicích patřit velkému setkání těch, kteří prošli lavicemi Gymnázia Josefa Jungmanna. Třetí ročník Absolventského plesu se uskuteční 15. listopadu 2025 v Kulturním centru Litoměřice a slibuje večer plný vzpomínek, zábavy a hudby. Každá třída bude mít vlastní slavnostní nástup, na místě nebudou chybět ani třídní fotky, ročenky či výstavy dobových fotografií.
Meteorologové vydali výstrahu před vydatnými dešti s úhrny až 200 mm za úterý a středu, které však podle všeho zasáhnou jen severní Moravu, především Beskydy. Východ Čech, snad jen s možnou výjimkou oblasti Králicka, má být hrozby ušetřen. Povodně však nehrozí ani na zmíněné Moravě.
Meteorologové vydali výstrahu před vydatnými dešti s úhrny až 200 mm za úterý a středu, které však podle všeho zasáhnou jen severní Moravu, především Beskydy. Východ Čech, snad jen s možnou výjimkou oblasti Králicka, má být hrozby ušetřen. Povodně však nehrozí ani na zmíněné Moravě.
„Moc bych si přál začít dnešní zprávu něčím pozitivním, ale to, co jsem dnes ráno viděl na vlastní oči, mi nedá, abych s vámi nesdílel své rozhořčení. Na základě včerejšího upozornění jsem dnes svolal schůzku přímo v našem lesoparku ve Vokliku – za účasti velitele městské policie i ředitelky Služeb města. Bohužel musím říct, že jsem zděšen,“ takovou reakci na řádění vandalů v lesoparku Voklik v Týništi nad Orlicí zveřejnil starosta Michal Procházka na facebooku města v sobotu 5. července.
Kapitálními úlovky se v této sezoně chlubí rybáři na přehradě Hracholusky. K těm největším patří obří kapr vážící přes 20 kilogramů. „Kapry od 10 do 15 kilogramů tady letos chytají rybáři zcela běžně,“ říká Vladimír Čech z Kempu Keramika. To, že na Hracholuskách lze ulovit doslova rybí monstra, zaznamenal na videu. Obřího sumce tam vytáhl z vody i nejznámější český rybář Jakub Vágner.
Strážníci z Boskovic narazili v sobotu 14. června během podvečerní kontroly u jednoho z obchodních center na známou skupinku lidí, která u sebe měla elektrokolo. Vozidlo hlídce okamžitě připomnělo stroj, který se před časem objevil v příspěvku na sociálních sítích. Ten tehdy upozorňoval na krádež kola z obce nedaleko Boskovic.
Druhým rokem pokračuje Žďár nad Sázavou v projektu sdílených kol. Nyní si město pro své obyvatele připravilo speciální výzvu spojenou právě s těmito koly. Lidé mohou jednotlivé sdílené bicykly pojmenovat. Soutěž běží až do konce září.