Před 2 lety, když se slavilo 100 let samostatné republiky, bylo na popud pelhřimovské Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky. A byl z toho zápis do České knihy rekordů. Červenomodrobílé vlajky visely na veřejných prostranstvích, v zahradách, na budovách, rozhlednách, v oknech domů a na dalších místech po celé České republice.
Před 2 lety, když se slavilo 100 let samostatné republiky, bylo na popud Agentury Dobrý den v rámci akce Český den s českými vlajkami vyvěšeno 225 191 vlajek České republiky. A byl z toho zápis do České knihy rekordů. Červenomodrobílé vlajky visely na veřejných prostranstvích, v zahradách, na budovách, rozhlednách, v oknech domů a na dalších místech po celé České republice.
/FOTOGALERIE/ Projevit zájem o nabídku muzea se v nynější době, kdy v rámci opatření proti šíření koronaviru zůstaly expozice uzavřeny, rozhodně nemusí podobat „cestování prstem po mapě“. Třeba Hornické muzeum v Příbrami dokáže i v současnosti nabízet řadu zajímavých zážitků. Díky on-line aktivitám, připomíná programová pracovnice muzea Stanislava Moravcová.
/ROZHOVOR/ Ondřej Zima se narodil v Děčíně, ale během svého života „korzoval“ po severních Čechách a stálá bydliště měnil jak ponožky. Nakonec se spolu s přítelkyní usadil v libereckém Vesci.
/ROZHOVOR/ Světluše Jiráňová je ředitelka liberecké organizace Centrum Protěž, která se věnuje mimo jiné doprovázení pěstounských rodin. Jejich posláním je ulehčení náročné situace dětí a pečujících osob tak, aby byl zajištěn co nejpříznivější vývoj dětí.
Předškolní děti v Mělníce to při současné koronavirové krizi nemají úplně jednoduché. Stejně tak jejich rodiče. Město se v končícím týdnu nejdřív rozhodlo zavřít všechny školky, pak pověsily pomyslný zámek i na dětská hřiště ve městě.
Nástup pandemie a vládních opatření proti šíření koronaviru přesunula řadu farmářů z Vyškovska z trhů do on-line prostředí. I díky tomu se jim daří udržet zákazníky za druhé covidové vlny.
Pravidelné farmářské trhy v Litoměřicích pokračují dál. V pátek 23. října dopoledne si tak lidé na Tržnici Felixe Holzmanna mohli nakoupit čerstvou zeleninu a ovoce, pečivo, maso, řeznické výrobky, sýry nebo ryby. Nechyběly ani dušičkové dekorace nebo přírodní mýdla či slaměné ošatky.
Promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost Autodrom Most se dohodli na přesunutí termínu závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show, který se měl na mosteckém okruhu uskutečnit 14. a 15. listopadu, do sezony 2021. Důvodem je nepříznivý vývoj epidemie koronaviru a nemoci covid-19 na území České republiky. „Vláda vyhlásila přísná opatření k zamezení šíření epidemie, v jejichž důsledku jsme museli areál uzavřít veřejnosti. Za této situace není možné závod uspořádat,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti Autodrom Most Jana Svobodová.
Promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost Autodrom Most se dohodli na přesunutí termínu závodního víkendu OMV MaxxMotion NASCAR Show, který se měl na mosteckém okruhu uskutečnit 14. a 15. listopadu, do sezony 2021. Důvodem je nepříznivý vývoj epidemie koronaviru a nemoci covid-19 na území České republiky. „Vláda vyhlásila přísná opatření k zamezení šíření epidemie, v jejichž důsledku jsme museli areál uzavřít veřejnosti. Za této situace není možné závod uspořádat,“ vysvětlila obchodní a marketingová ředitelka společnosti Autodrom Most Jana Svobodová.
Fotografie žižkovského fotografa můžete i v těchto těžkých dobách vidět v galerii na místní poště. Současně je to snad jediná výstava, kterou můžete navštívit.
Na Doubravce se začíná rodit budoucí podoba místního bulváru – Masarykovy ulice. Novou tvář ji vtisknou i lidé, které Městský obvod Plzeň 4 do přeměny hlavní tepny Doubravky zapojí už nyní.
/FOTO/ Na chatě Kopanina vyhlíží personál z okénka turisty mířící do krásných kopců a lesů Frýdštejnska a Maloskalska, na hrad Frýdštejn či rozhlednu Kopanina.
Jindřichohradecké kadeřnice střihaly ze středy na čtvrtek do tří hodin do rána. Poté, co vláda ve středu vyhlásila ke čtvrteční šesté hodině ranní, zavřít dveře službám, v ART Saloonu v Jindřichově Hradci přibyli ihned zákazníci.
Svůj obchod s módou od českých tvůrců v Litomyšli zavírá Lada Pecková letos už podruhé. A stejně jako při jarní celostátní karanténě své zákazníky počínaje dneškem opět začíná obsluhovat aspoň přes sociální sítě.
Ve středu 21. října odpoledne to v obchodech vypadalo, jako kdyby byl konec světa. O pár hodin později, ve čtvrtek 22. října ráno, naopak prázdno. Středeční usnesení vlády o omezení volného pohybu osob odstartovalo mezi lidmi nákupní šílenství.
Život v době koronavirové na vesnici či na malém městě? Jsou zde lidé solidární nebo se naopak uzavírají vůči světu? Dodržují vládou přijatá opatření? A co úřady, obecní instituce a organizace? Zvládají situaci? Zkusme si vše ilustrovat na jednom příkladě. Vybrali jsme Plumlov, malé město ležící na Prostějovsku v Olomouckém kraji.
Lídr Pirátů a STAN v Olomouckém kraji Josef Suchánek, který by se podle dosavadních povolebních vyjednávání měl stát novým hejtmanem, má pozitivní test na koronavirus.
Kvůli opětovnému uzavření kadeřnictví si vyzkoušel noční stříhání Barber Shop v Klatovech. Chtěli ještě vyhovět co nejvíce zákazníkům a tak stříhali až do rána.
Americká internetová společnost Facebook spouští svou seznamovací službu Facebook Dating. Bude v 32 evropských zemích včetně České republiky, oznámila firma. Původně chtěla tuto službu do Evropy uvést již v únoru, kvůli pochybnostem ze strany regulátorů ale plán odložila. Facebook loni v září zahájil provoz seznamovací služby ve Spojených státech.
Čtyři měsíce starý hoax o Friday For Future nasdílel na svůj facebookový profil 18. října Hynek Blaško, europoslanec za SPD. Nenávistným komentářům v diskusi pod jeho příspěvkem nezabránilo ani opakované upozorňování na to, že informace nejsou pravdivé.
Západočeské divadlo připravilo sérii divadelních hříček, natočených s herci i hosty v chebských uličkách, zákoutích, známých interiérech i v nejbližším okolí města.
/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Jen z domova musí úřadovat starosta Krhova na Blanensku Václav Alexa. Stejně jako dalších čtrnáct obyvatel má pozitivní test na koronavirus. Obec se zhruba 150 obyvateli je na tom podle středečních statistik ministerstva zdravotnictví nejhůř v celém kraji. Nakažený je tam každý jedenáctý. „Nakažená je celá rodina. Nakupovat nám chodí dcera,“ podotkl Alexa.
Vyhlášený nouzový stav nedává příliš možností k aktivitám, ale kromě online událostí se můžete projít do trojské botanické zahrady. Ta je veřejnosti stále otevřena.
Uzavření služeb se dotklo také Jakuba Boudy z prachatického kadeřnictví JakuBouda. Po středeční tiskové konferenci vlády začal narychlo přeobjednávat zákazníky, naplánované na čtvrtek a pátek, ještě na středeční večer a noc.
Desetiprocentní nárůst ve srovnání s loňským rokem, což obnáší rozdíl zhruba tisícovku lidí, zaznamenala v září Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Ve středu to krajští záchranáři uvedli na svém facebooku. S tím, že se nezvyšuje počet výjezdů k vážným případům, při kterých jsou v ohrožení život pacienta či jeho zdraví, ale roste počet volajících s koronavirem.
Po konzultaci s krizovým manažerem bude Turistické informační centrum (TIC) města Tábora na Žižkově náměstí na základě nařízení vlády od čtvrtka 22. října do úterý 3. listopadu uzavřeno.
Břeclavský domov důchodců akutně poptává brigádníky, kteří by pomohli s péčí o jeho klienty. „Hodně personálu nám chybí v souvislosti s šířením nákazy Covid-19 v našem domově. Především jde o pečovatelky a sestry. Velmi bychom ocenili jakoukoliv pomoc, i krátkodobou,“ vyzvalo vedení domova na svém facebooku.