Jsem nakažený a olizuji pečivo! Vtipálkovi hrozí osm let vězení
V době nouze padají přísnější tresty a tentokrát hrozí osm let. Policie z Ústí nad Labem vyšetřuje 33letého muže, který na Facebooku rozšiřoval nepravdivou zprávu.
V době nouze padají přísnější tresty a tentokrát hrozí osm let. Policie z Ústí nad Labem vyšetřuje 33letého muže, který na Facebooku rozšiřoval nepravdivou zprávu.
Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda rozhodl na základě doporučení krizového štábu města a bezpečnostní rady města o úplném zrušení úředních hodin na všech odborech magistrátu města a městské policie. Zavřeno bude od 17. března od 12 h do 24. března do 6 h.
Ochranné roušky jsou již týdny nedostatkovým zbožím. Z lékáren zmizely během několika dnů již počátkem roku. Chybí nejen lékařům, zdravotnickému personálu, lidem v sociálních službách, ale všem napříč společností. Lidé proto v úterý, poté co vláda povolila otevření obchodů s textilem, zamířili houfně nakupovat materiál pro výrobu vlastní roušky.
Výzvy k zakrývání nosu a úst v ulicích a na veřejných místech rouškami či šálami mají ohlas i mezi lidmi na Vyškovsku. V rouškách se nemusejí cítit příjemně, vědí však, že to není módní doplněk, ale důležitá pomůcka pro omezení šíření viru.
/FOTO/ V Třebenicích, Prackovicích nad Labem, Hoštce, Třebušíně nebo v Litoměřicích. Tam všude se lidé pustili do šití ústenek.
Vzhledem k bezpečnostním opatřením Vlády ČR se budou nejen hráči a fanoušci Bílých Tygrů zdržovat hlavně doma nebo v práci.
Když musel kvůli karanténě zavřít svou školu vaření Fine Food Academy, rozhodl se Honza Krob ze Včelné, že nebude sedět doma.
Tématem těchto dní jsou roušky. Vláda nedokázala zajistit jejich dostatek, a tak si lidé pomáhají sami. Třeba Kateřina Schejbalová z plzeňských Malesic. Šije doma roušky a potom je věší na plot u svého domu a lidé si je zadarmo mohou vzít.
Zvykáme si na změny. Nic není jednoduché, dobrých zpráv není mnoho, ale život jde dál. A jsou tady nové povinnosti. Třeba i to, že musíme každodenně uvařit pro všechny, co zůstali doma v karanténě. A jak víme, nejhůř se vaří dětem. Nápady docházejí, pořád nemůžeme dávat na talíř hranolky s kečupem.
Do šití roušek se v úterý ráno pustila Lenka Kopřivová z Hranic se svou sousedkou a kamarádkou Janou.
Co má ruce nohy, pomáhá se šitím roušek u Nekolových ve Frymburku. K dostání jsou v jejich obchůdku s přírodními produkty na náměstí pod budovou úřadu, v č. p. 76, ale zájem je tak velký, že si na ně počkáte.
Minimálně dva nové případy lidí pozitivních na koronavirus se objevily k úterku 17. března na Novojičínsku. Po Vražném, kde se před několika dny objevil první případ člověka s výskytem koronaviru, jsou další případy v Bílovci a v Odrách.
Aktuálně prvního pacienta s pozitivním testem na nový typ koronaviru hlásí město Bílovec. I proto starostka města nabádá občany k nošení roušek.
Plavat teď nemohou, a tak cvičí doma. V regionu se rozjel projekt domácího cvičení plavců, který rozjela Ostrava a přidala se třeba Karviná.
Krejčířka Jana Rábová z malé vesnice Hvozdnice, nedaleko Hradce Králové, na svém profilu zveřejnila fotku stromu, který byl posetý rouškami. Reakce, která následovala, jí ale rozhodně překvapila.
/FOTOGALERIE/ Nosit roušku není ostuda, nosit roušku je cool! Česká kreativita nezná mezí a lidé napříč republikou se pustili do výroby roušek. Z bavlněného povlečení, utěrek nebo filtrů ze sáčků od vysavače. Máte i vy svou roušku v originálním designu nebo jen obyčejnou zdravotnickou? Vyfoťte se a pošlete nám svou fotku v roušce.
V době nouze padají přísnější tresty a tentokrát hrozí osm let. Policie z Ústí nad Labem vyšetřuje 33letého muže, který na Facebooku rozšiřoval nepravdivou zprávu.
V době nouze padají přísnější tresty a tentokrát hrozí osm let. Policie z Ústí nad Labem vyšetřuje 33letého muže, který na Facebooku rozšiřoval nepravdivou zprávu.
Sobotní nařízení vlády uzavřelo restauračních zařízení. Restaurace v Hranicích tak hledají jiné způsoby, jak se k zákazníkům dostat. Přistupují tak k rozvozu jídel či výdejním okénkům.
Čína. To je daleko, je jich tam moc. Příroda si sama reguluje přetížení planety. Ani se tomu nedivím. Itálie? Ty jo, to už je kousek.
Do akce šikovných českých žen, které šijí ve ve stále větším počtu chybějící roušky bránící lidi před nákazou koronaviru, se zapojily i kladenské krasobruslařky z klubu PZ Kraso.
Prachatičtí nekonají a jsou nekompetentní. To Vimperáci, ti makají jinak. Přesně takové ohlasy se valí Facebookem jako reakce na činnost vedení města Prachatice v době nouzového stavu vinou šíření koronaviru.
Policie obvinila šiřitele poplašné zprávy o koronaviru. Hrozí mu osm let ve vězení. Na případ upozornil policisty oznamovatel z Jihočeského kraje.
Roušky a jejich nošení na veřejnosti už v Česku přestává být tabu a v současné situaci je to jen a jen dobře. Připojují se také lidé z Krnova a okolí. Ti roušky nosí a zároveň je popularizují sdílením fotek na sociálních sítích. Příkladem šel třeba i starosta Krnova Tomáš Hradil.
V době nouze padají přísnější tresty a tentokrát hrozí osm let. Policie z Ústí nad Labem vyšetřuje 33letého muže, který na Facebooku rozšiřoval nepravdivou zprávu.
Před několika měsíci byla jednou z těch, kteří podali pomocnou ruku pelhřimovskému hokeji. Studentka Dominika Benešová využila novinářských zkušeností a začala s fanoušky klubu komunikovat prostřednictvím klubových sociálních sítí. Poslední týden pro ni byl vskutku extrémní.
Američtí basketbalisté Ústí a Děčína se vydali domů bez ohledu na to, jestli soutěž bude pokračovat. Odcestovali už i zahraniční volejbalisté Ústí.
Přípravou na charitativní módní přehlídku naplánovanou na 18. dubna žil krejčovský ateliér Jana v Týništi nad Orlicí. Jenže teď šlo všechno stranou, místo šatů se tu od pondělí šijí roušky.
V souvislosti s omezením pohybu se začali nabízet s pomocí dobrovolníci i celé skupiny a organizace. Pomoc cílí na řadu skupin. S nákupy seniorům budou například v Nymburce pomáhat Farní charita, či skauti. V Poděbradech zase nabízí celá skupina dobrovolníků hlídání dětí, doučování nebo venčení psů.
Jelikož jsou roušky a respirátory v době karantény kvůli obavám z koronaviru stále nedostupným artiklem, začali si lidé šít ústenky podomácku. Zapojily se zejména šikovné ženy, které vlastní šicí stroj. Kromě dalších šije ústenky i Zlatá česká slavice zpěvačka Lucie Bílá z Otvovic, která je vyrábí pro kladenskou nemocnici.
Spokojen odcházel od plzeňského krajského soudu Jiří P. (42 let) z Chebska. Za znásilnění a sexuální nátlak mu hrozilo až deset let kriminálu, vyvázl ale s podmínkou a sexuologickým léčením. Vyhráno však nemá, státní zástupce se proti rozsudku na místě odvolal.
Novodobé „hony na čarodějnice“ připomíná v posledních dnech chování některých uživatelů sociálních sítí. Smršť nenávistných komentářů vyvolal v sobotu večer příspěvek hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který na facebooku zveřejňuje počty nakažených koronavirem v kraji.
/FOTO/ Novodobé „hony na čarodějnice“ připomíná v posledních dnech chování některých uživatelů sociálních sítí. Smršť nenávistných komentářů vyvolal v sobotu večer příspěvek hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který na facebooku zveřejňuje počty nakažených koronavirem v kraji.
Média chrlí jednu špatnou zprávu za druhou a klidu nepřidají ani fámy, které se ve spojitosti s šířením nového typu koronaviru objevují. Na druhé straně přibývá lidí, kteří se rozhodli v nelehké situaci pomáhat ostatním.
V těchto dnech prožíváme stav, který zásadně ovlivňuje naše životy. Na Facebooku už to vypadá na 3. světovou válku a konspirační teorie by vydaly na několik knih. Já válku nezažil a logicky po tom netoužím. Toužím však po tom, aby si každý zametl před vlastním prahem, ponořil se do vlastního nejhlubšího nitra a našel tam sám sebe. Odpovědného a disciplinovaného člověka. Voláme po lídrech, chceme spasitele. V příštích pár dnech máme skvělou příležitost, aby se každý z nás stal lídrem a vyzkoušel si, jaké to je nést tíhu následků svého rozhodnutí. Máme čas udělat krok zpět a přijmout vlastní odpovědnost. Minimálně za svou rodinu a své nejbližší okolí.
V minulých dnech se uskutečnilo mimořádné zasedání rady představenstva Nemocnice Nový Jičín a a jejího řídícího krizového týmu.
Více než třicet švadlen z Hradce Králové se během jediného dne rozhodlo zapojit do dobrovolného šití v posledních dnech tolik potřebných roušek. Nápad nabral konkrétní podobu ve facebookové skupině Hradec Králové šije roušky.
Co nedokázal zajistit stát, nahrazují české švadleny.
Ještě před týdnem měli v restauracích plno a během polední pauzy se téměř nezastavili. Kvůli nouzovému stavu, který znamenal také uzavření restaurací, ale budou bojovat o holé přežití.
Jak karanténa a koronavirus mění život ve Zlínském kraji?
Jablonec n. N. - Eva Mikulová trénuje skupinu úspěšných atletů a atletek TJ LIAZ. V těchto dnech od ní ale dostali individuální plány a makají sami. A ona? Šije roušky.
Strach, panika… Počet nakažených na Litomyšlsku od pátku vzrostl na celkem čtyři případy. Jedná se o onemocnění navazující na první potvrzený případ v Litomyšli. Situaci už řeší odborníci z hygienické stanice.
Po návratu z dovolené měl zůstat v karanténě doma. Místo toho se ale vydal do ulic, kde se mu stal úraz. Pro zraněného muže se následně vydala záchranná služba, která až na poslední chvíli zjistila, že by muž mohl být potencionálně nakažený koronavirem. Za porušení karantény muži hrozí vysoká pokuta.
Formu zdivočelých "fake news" nabraly během pondělka fámy, že podobně jako v noci uzavřeli hygienici Uničov a Litovel, dojde v nejbližší době k obdobné izolaci i krajského města.
Také na Hranicku stále chybějí roušky a respirátory. Pohotově na nastalou situaci zareagovalo hranické Krejčovství Hugo. V neděli v noci začali šít roušky, a to nejen pro dospělé, ale i pro děti.
Pestrobarevné sukně a šaty, dětské tepláky, kabátky či topy, které Aneta Půhonná ze Sobotic běžně šije doma a nabízí na Facebooku, nahradí roušky. Právě těchto ochranných pomůcek je nyní v České republice nedostatek a Aneta se rozhodla svůj talent a um vložit tam, kde je nejvíce potřeba.
Kritická situace kvůli koronaviru vzbudila vlnu solidarity. Lidé nabízejí druhým pomoc s hlídáním dětí, jiní se snaží „na koleni“ vyrobit látkové roušky, jichž vláda nedokázala zajistit dostatek. V Prachaticích se dobrovolníci přes Facebook spojili do skupiny, jež organizuje pomoc starším lidem. Vymysleli i způsob, jak ušít a dostat mezi lidi podomácku vyrobené roušky.
Drnčící telefony, které nikdo nezvedá, případně jsou zcela nedostupné. Tak vypadala situace v pondělí 16. března napříč okresem v ordinacích lékařů. Lidé se chtěli dozvědět, zda mohou do ordinací vyrazit na plánovaná vyšetření nebo v případě obtíží. Většina lékařů ordinuje, ale jen na omezenou dobu.
Celorepublikový nedostatek roušek se dá vyřešit dobrým úmyslem a snahou pomoci. V těchto dnech se jich šijí v dílnách i doma stovky a stále není poptávka pokryta. Kdo chce, může se zapojit.
/Z UZAVŘENÉHO MĚSTA LITOVEL PÍŠE REDAKTOR DENÍKU JIŘI FIŠARA/ Není to úplně příjemný pocit, když se ráno probudíte a vaše město je na seznamu obcí, které byly kvůli šíření epidemie v podstatě odříznuty od okolního světa.