Přednáška o nebezpečí drog a vzápětí koncert, jehož výtěžek podpoří nákup drogových testerů, které budou zdarma k mání v orlovském K-Centru pro rodiče, kteří by chtěli na přítomnost drog preventivně otestovat své děti. Taková bude v úterý 30. dubna akce orlovského K-Centra pro pomoc řešení drogových problémů v místním klubu Futra.
Kolín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Co dělat, když vás štve stav životního prostředí? Založit spolek, řekli si manželé Vrbští. A tak na podzim minulého roku vznikl spolek Kruštík. Letos se poprvé oficiálně podílel na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko. Jeho aktivita sahá ale mnohem dál.
Havířovská městská rada zrušila své nedávné rozhodnutí o zastavení investičních akcí v městské části Životice, kde se nyní diskutuje o případném odtržení od města.
Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Martin Rozčinský z Malínek na Vyškovsku má doma deset psů. Jsou mezi nimi ovčáci i německý boxer, ale s manželkou chová i pět mopsů. „Tři z nich jsme zachránili z útulku,“ říká na brněnském mopsím srazu v sobotu odpoledne. Mezi ušima přitom škrábe nejmladšího z nich, kterého si pořídili teprve na Vánoce.
Severní Terasa – Pod vedením ústecké dětské lékařky Marie Smákové zahájila minulý víkend komunitní zahrada na ústeckém sídlišti Severní Terase svou druhou sezonu. Provozuje ji spolek Žížala na Terase a má asi 25 členů. Vede ho Ústečanka Marta Šašková, maminka dvou a půl letého Jáchyma, která měla až do mateřské dovolené na ústeckém magistrátu na starost Jezero Milada.
Na počátku byla reportáž, kterou loni viděla Pavla Sikorová, administrativní pracovnice Obce Bílov, v televizi. Byla o nějaké obci z jižních Čech, kde si ze zdobení velikonočního stromu udělali obecní slavnost.
Třebíčsko - Na Velký pátek 19. dubna vyrazí na tisíc kilometrů dlouhou trasu Štěpán Dvořák, profesionální hasič z Jaderné elektrárny Dukovany. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Poběží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle plánu doběhnout za osm dnů a nocí, tedy 27. dubna.
Na Velký pátek 19. dubna vyrazí na tisíc kilometrů dlouhou trasu Štěpán Dvořák, profesionální hasič z Jaderné elektrárny Dukovany. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Poběží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle plánu doběhnout za osm dnů a nocí, tedy 27. dubna.
Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.
Digitální full servisová agentura Blueberry oslavila v březnu tohoto roku 10. narozeniny. K příležitosti významného jubilea se rozhodla splnit přání někomu jinému. Vybrané neziskové organizaci daruje vývoj mobilní aplikace v hodnotě 1 milion korun. Jakékoliv nestátní a některé státní neziskové organizace se do výzvy s názvem Blueberry neziskovkám mohou přihlásit do 15. května 2019. Výherce bude vyhlášen 10. června.
Znojmo – Denně se válejí opilí u horního Kauflandu a město s nimi nic nenadělá. Tak znějí stížnosti obyvatel Znojma, se kterými se na Facebooku obrátili na starostu Znojma.
Děčín /FOTO, VIDEO/ – V děčínské zoo se konečně dočkali nové ikony. Z Brna sem dorazil medvěd kamčatský Bruno. Převoz 300kilové šelmy proběhl bez komplikací, návštěvníci se na něj budou moci přijít podívat přibližně za týden.
Komisařka Evropské unie pro spravedlnost Věra Jourová se dostala mezi stovku nejvlivnějších osobností světa roku 2019 podle časopisu Time. V prestižním žebříčku figuruje ve skupině "titánů" po boku osobností, jako jsou zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg nebo hvězdní sportovci Tiger Woods, Mohamed Salah či LeBron James.
„Co sezona, to medaile. Díky, trenére,“ loučil se na svém Facebooku finalista slovenské extraligy HK Nitra se svým trenérem Antonínem Stavjaňou. Zároveň potvrdil také dlouhodobé spekulace o návratu zlínského odchovance do zlínského klubu, kde na pozici hlavního trenéra nahradí Roberta Svobodu. Stavjaňa se na střídačku Beranů vrací po 16 letech.
Ledeč nad Sázavou – Už v sobotu 20. dubna bude zahájena letošní sezóna v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou. Od 11 a od 14 hodin se uksuteční komentované prohlídky kostela pro veřejnost pořádané Národním památkovým ústavem, panem kastelánem Bc. Markem Hanzlíkem.
/FOTOGALERIE/ Strašidelné překvapení čekalo pracovníky britské vodárenské společnosti Thames Water (Voda z Temže), kteří pokládali potrubí v hrabství Oxford něco přes 80 kilometrů od Londýna. Ve výkopu našli šestadvacet lidských koster. Archeologové věří, že může jít o rituální oběti z osídlení v době železné, tedy z doby zhruba 3000 let před příchodem prvních Římanů.
Liberec – Finálová utkání Bílých Tygrů, kteří se s třineckým klubem utkají o pohár v extralize ledního hokeje, budou moci fanoušci sledovat i na libereckém náměstí Dr. Edvarda Beneše.
Dopravní nehodu se zraněním řešily záchranné složky v úterý odpoledne. Na silnici z Mostku směrem na Brandýs nad Orlicí se srazil motorkář s osobním autem.
Projekt stavebních úprav v areálu ZŠ Soudná pro potřeby denního stacionáře Apropo Jičín, který byl realizován díky dotaci z evropských fondů, byl nominován do soutěže Náš evropský projekt.
Sportovní hala, centrum obchodů a služeb, malý amfiteátr a zázemí pro matky s dětmi při nepříznivém počasí, případně spojený i s malou kavárničkou. Mezi těmito třemi variantami hlasují orlovští obyvatelé, kteří mají navrhnout, jak po nutné rekonstrukci nově využít prostory budovy bývalého kina Vesmír nedaleko centra města.
Hrobčicko – Zahrada skřítka Hrobčíka v Hrobčicích se možná podívá do Bruselu, a to díky soutěži Evropské unie. Na Facebooku zastoupení Evropské komise v ČR začalo hlasování, kde lidé hodnotí nejlepší projekty pomocí lajků. Hlas můžete dát právě zahradě skřítka Hrobčíka, a to až do 2. května.
Případ kočky umlácené k smrti pěti chlapci z Karviné je prvním letošním případem násilí na zvířatech, kterým se zabývá také policie. Incident se stal v sobotu odpoledne v Karviné-Novém Městě a podle očitých svědků pachatelé takto jednali úmyslně.
Děčín – Žádost o přátelství a následné odeslané SMS zprávy s kódem připravily ženu z Děčína o tisíce. Na děčínské policisty se uživatelka sociální sítě Facebook obrátila s tím, že jí na její účet přišla žádost o přátelství od známé, kterou už ale měla potvrzenou.
Českolipsko – Policistům se podařilo zadržet 32letého muže, který loni ponechal svému osudu amerického stafordšírského teriéra. Psa uvázal v lese bez vody a jídla a odešel. Za týrání zvířat mu hrozí dvouleté vězení.
Zástupci členských zemí Evropské unie dnes potvrdili souhlas osmadvacítky s podobou reformy autorských práv na internetu. Krátce po začátku dnešního jednání ministrů zemědělství v Lucembursku to uvedlo nynější rumunské předsednictví unie. Evropské země potvrdily kromě kontroverzní směrnice i přísnější emisní normy pro osobní automobily či mandát Evropské komise vyjednávat se Spojenými státy.
Originálně si budou zítra moci zpestřit jízdu prostředkem městské hromadné dopravy lidé v Opavě. V odpoledních hodinách se totiž do ulic slezské metropole opět po roce vydá Velikonoční trolejbus.
Otřesné chování dětských tyranů bude řešit karvinská policie. Na tu se obrátili svědci, kteří údajně viděli, jak skupinka pěti chlapců týrala kočku tak, že ji umlátili k smrti a poté s ní za ocas mlátili o betonový chodník. Případ se měl stát v sobotu odpoledne v Karviné-Novém Městě.
Otřesné chování dětských tyranů bude řešit karvinská policie. Na tu se obrátili svědci, kteří údajně viděli, jak skupinka pěti chlapců týrala kočku tak, že ji umlátili k smrti a poté s ní za ocas mlátili o betonový chodník. Případ se měl stát v sobotu odpoledne v Karviné-Novém Městě.
Znojmo – Jste spokojeni se stavem a propojením cyklostezek ve Znojmě? Uvítali byste větší péči vedení města o cyklostezky? Jak často a proč jezdíte na kole? Cítíte se na kole ve Znojmě bezpečni?
Sociální sítě Facebook a Instagram a komunikační aplikace WhatsApp a Facebook Messenger dnes odpoledne zasáhl více než dvouhodinový výpadek. Podle webu Downdetector.com, který monitoruje problémy na aplikacích a webových stránkách, do 14:30 SELČ nahlásilo potíže bezmála 13 tisíc uživatelů po celém světě. Kolem 15:00 už se provoz podle médií vracel do normálu.
/FOTO, VIDEO/ Leba a Gdaňsk, to jsou dva cíle pětice odvážných motorkářů, kteří v pátek večer vyrazili na dobrodružnou cestu v projektu zvaném Jawa jede k moři.
Liberec /FOTO/ – Vstupuji do dílny Matyáše Veselého a hned mě do nosu udeří nezaměnitelná vůně dřeva. A není se čemu divit, jelikož Matyáš opustil rozjetou kariéru v ekonomické sféře, aby se vydal cestou regionálního výrobce autorských dřevěných her.
Již počtvrté oslaví Jeseník svátky jara na Velikonoční slavnosti na Masarykově náměstí. Jako tradičně budou součástí trhy s regionálními produkty a velikonočními výrobky. Nebude chybět ani bohatý kulturní program a jarní tvořivé dílničky. Novinkou letošního roku je Soutěž o nejvypečenějšího beránka.
Malšín - Kdo doufal, že se situace v Malšíně po nových volbách urovná, asi bude zklamaný. Na ustavujícím zasedání zastupitelů se ukázalo, že atmosféra ve vsi má k poklidu daleko. Napětí se tam dalo krájet, padly i urážky.