Kapské Město - Čeští bikeři Kristián Hynek a František Raboň figurují i po páté etapě na prvních dvou místech extrémního závodu horských kol Cape Epic v Jihoafrické republice. Hynek dál vede společně s Němcem Robertem Mennenem, Raboň se Švýcarem Christophem Sauserem ale jejich náskok stáhli o dvě minuty.
San Francisco – Internetová sociální síť Facebook, která je největší svého druhu na světě, chce šířit připojení k webu pomocí satelitů, bezpilotních letadel, laserů a dalších technologií. Jde o součást ambiciózního a nákladného plánu přinést internetové připojení několika miliardám lidí z nejméně rozvinutých oblastí světa, kteří dosud přístup k celosvětové síti nemají, napsala agentura Reuters.
Hradec Králové – Buď půjdou večer na pivo a v sobotu jim začne dovolená, nebo se budou chystat na nedělní superzápas – na rozhodující sedmý duel čtvrtfinále play off extraligy. Hradec čeká boj o (hokejový) život.
Praha /INFOGRAFIKA/- Dnes by bylo spisovateli Bohumilu Hrabalovi 100 let. Hrabal se narodil 28. března 1914 v Brně a proslavil se především magickým vypravěčstvím a nevšedním pozorovacím talentem. Zemřel při krmení holubů v roce 1997 po pádu z okna v pátém patře ortopedické kliniky nemocnice na Bulovce.
Nymburské gymnázium se snad nakonec podle Bohumila Hrabala jmenovat bude, ale neuvěřitelná, vpravdě hrabalovská story se studenty a jejich povedenými rodiči, kteří nechtěli, aby jejich škola nesla jméno po „opilci s nevalným prospěchem", dlouho nebude zapomenuta.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Na tuzemské scéně se pohybují už patnáct let, koncertují v Česku i na Slovensku. Na konci března zahraje Divokej Bill i fanouškům v Hradci Králové.
Radějov – Jaro je podle odborníků ideálním obdobím pro pročištění organizmu. Po zimních měsících, kdy lidé jedli těžká a hutná jídla, přichází čas na odlehčení stravy. Příroda nabízí byliny a rostliny vhodné k očistě těla.
Hořice / Rožďalovice - Žáci 9. třídy hořické ZŠ Komenského navštívili 24. března Muzeum knihařství v Rožďalovicích. Prostřednictvím charitativního projektu Čtení pomáhá totiž přispěli nejvyšší částkou na jeho rozšíření.
Brno /FOTOGALERIE/ – Nejznámější dílo skladatele a dirigenta Oskara Nedbala uvede Národní divadlo Brno v nastudování mladého týmu režiséra Tomáše Pilaře.
Hradec Králové - Jednoho dne jsem se rozhodl zjistit, jak žijí Evropané v mém věku. A protože jsem již od mala jezdil s rodiči a svou mladší sestrou na dovolenou do Itálie a v Itálii se mi líbilo, když jsem přemýšlel, s kým se skamarádit, hned jsem měl jasno.
Klášterec nad Ohří - Kde je vůle, tam je i cesta. A u jedné rodiny z Klášterce nad Ohří to platí dvojnásob. S leukemií tam bojuje teprve 21 letá Lucie Jaklová. Její případ zvedl mezi lidmi nebývalou vlnu solidarity, i díky které může rodina zkoušet alternativní léčebné postupy. A světe div se - mladá Lucie se po nasazení alternativní léčby cítí podstatně lépe.
Zlín – Tříměsíční kříženec Norik je novým obyvatelem zlínského Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě. Někdo jej surově odebral od psí mámy, odvezl a hodil přes plot zahrady. Ta patřila seniorům, kteří kvůli svému věku a také proto, že už doma mají kočku, si nemohli štěně nechat.
Washington - Sedmadvacetileté Američance Katheryn Deprillové se za pouhé tři týdny podařilo objevit svou matku, která ji hned po narození opustila na toaletách jedné restaurace rychlého občerstvení.
Krnov - Jen stěží pochopitelná je otrlost chovatele, který ponechal pět zhruba měsíčních štěňat svému osudu. Krabici se štěňaty nechal u urnového háje pod letištěm v Krnově. Jen zásluhou dobrých lidí pejsci přežili.
Liberec - V případu falešného profilu na Facebooku padl u odvolacího soudu osvobozující rozsudek. Krajský soud v Liberci dnes pětašedesátiletou Annu Stolínovou osvobodil.
Liberec - V případu falešného profilu na Facebooku padl u odvolacího soudu osvobozující rozsudek. Krajský soud v Liberci dnes pětašedesátiletou Annu Stolínovou osvobodil. Obžaloba ji vinila z vytvoření a zneužití falešného profilu krajské šéfky KSČM v Libereckém kraji Dany Lysákové a okresní soud za to ženě uložil podmínečný trest. Dnes byla Stolínová obžaloby zproštěna.
Krnov - Jen stěží pochopitelná je otrlost chovatele, který ponechal pět zhruba měsíčních štěňat svému osudu. Krabici se štěňaty nechal u urnového háje pod letištěm v Krnově. Jen zásluhou dobrých lidí pejsci přežili.
Brno - Když budou 1. května brněnskými ulicemi procházet pravicoví extremisté, narazí na odpor místních lidí. Ti se začali svolávat na sociální síti Facebook na stránce Brno blokuje 2014. „Dáme najevo, že nacisty v Brně nechceme a že se nám jejich názory nelíbí," uvedl jeden z organizátorů Svatopluk Bartík. Účast na akci v úterý večer potvrdilo přes šest set lidí.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Na tuzemské scéně se pohybují už patnáct let, koncertují v Česku i na Slovensku. Na konci března zahraje Divokej Bill i fanouškům v Hradci Králové.
Kralupy nad Vltavou - Sirky ani zapalovač dětem do rukou nepatří. Dobře o tom ví už i jedno z dětí, které v úterý krátce před osmou hodinou ranní způsobilo požár v Mateřské škole Dr. Edvarda Beneše v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku.
Znojmo - Jiří Kacetl, Karel Fiala, Otto Bouda, Lukáš David. To jsou patrně nejznámější jména Znojmáků, kteří společně se sedmi dalšími, převážně mladými lidmi, tvoří vloni vzniklé sdružení Pro Znojmo. Se všemi členy se nyní virtuálně může seznámit každý uživatel internetu. Sdružení totiž spustilo svůj web.
Brno, Olomouc – Desítky Brňanů se každé ráno stavují na rychlou kávu k pojízdným prodejnám Kofi-Kofi. Firma chtěla expandovat i do Olomouce. Tam ale narazila. Místní kavárnice si stěžovala, že jí brněnský podnik kazí byznys. Následovala stížnost a město dané místo pro pojízdnou prodejnu zakázalo. S odůvodněním, že chrání místní podnikatele. Provozovateli nabídlo jiná stanoviště. Ale o ta Kofi-Kofi zájem nemá, protože tam nejsou tržby. O případu jako první informoval Olomoucký deník.
V čem a jak je rozdílný život jinde než u nás v České republice? Jsme vyspělí, nebo je to naopak a zaostáváme za ostatními v Evropě? To jsem se pokusila zjistit, a tak jsem si z několika témat vybrala zrovna toto: Evropané na facebooku. Pomocí tohoto celosvětového internetového komunikačního portálu jsem hledala kandidáty vhodné k zodpovězení těchto otázek.
Orlickoústecko – Chtěli byste být v kůži europoslance? Co byste na evropské politice změnili? V jaké členské zemi unie byste chtěli pracovat a proč? Víte, čím žijí vaši vrstevníci jinde v Evropě? Jakou poslouchají hudbu? Co čtou? Jaké filmy se jim líbí?
Prvního května slaví Česká republika desáté výročí vstupu do Evropské unie. Co pro nás vstup do EU vlastně znamená? Čím je pro nás důležitý? Máme nyní například lepší možnost navazování mezinárodních kontaktů?Pro mne, jako pro studenta, je na vstupu do EU nejdůležitější jednoznačně možnost studovat na některé ze škol v zahraničí. Tato možnost mne velmi láká a do budoucna bych studium v zahraničí chtěla poznat.
Jednoho dne jsem se rozhodl zjistit, jak žijí Evropané v mém věku. A protože jsem již od mala jezdil s rodiči a svou mladší sestrou na dovolenou do Itálie a v Itálii se mi líbilo, když jsem přemýšlel, s kým se skamarádit, hned jsem měl jasno.
Již asi druhý týden si píšu na facebooku se svým novým britským kamarádem Ryanem. Žije v Londýně a je mu 17 let. Seznámili jsme se díky jedné hře a později jsme si vyměnili kontakt na facebook. Porovnáváme spolu kulturu britskou a českou.
Praha- Značka Durex, globální lídr a světová jednička v oblasti sexuální pohody, se chystá na oslavy Hodiny Země, které vypuknou v březnu. Vybízíme proto všechny, aby využili této příležitosti a spojili se. Zhasněte přitom všechna světla a vypněte všechny své telefony a notebooky.
Peking - První dáma Spojených států Michelle Obamová dnes při setkání s čínskými studenty v Pekingu prohlásila, že svoboda projevu a neomezovaný přístup k informacím dělá každou zemi silnější. Na návštěvě Číny, která blokuje mnohé zahraniční weby a sociální sítě jako Facebook, zdůraznila, že tyto hodnoty by měly platit ve všech zemích.
Kyjev - Vyšetřovatelé u ukrajinského exministra energetiky Eduarda Stavyckého našli 42 kilogramů zlata a 4,8 milionu dolarů (zhruba 95,5 milionu korun) v hotovosti. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na ukrajinské ministerstvo vnitra.
Brno - V roce 1872 tam archeolog Jindřich Wankel nalezl halštatský pohřeb čítající víc než čtyřicet koster a množství artefaktů starší doby železné. Pokud je lokalita ve hře, získáváš jeden výzkumný bod za každé kolo. Takový popis Býčí skály najdou lidé na jedné z karet vzdělávací hry o archeologii Impact. Jejím autorem je Michal Hlavica z brněnské Masarykovy univerzity.
Adamov – Řadu otázek v posledních dnech vyvolalo odstranění betonového památníku, který stál na pozemku Skalního sklepa v Adamově. Těžká technika rozebrala jeho podstavec a betonový kolos z něj sesadila. Osud sousoží je už o něco jasnější, než před několika dny. Majitel pozemku, na kterém socha stála ji totiž chce nabídnout městu Adamovu. Jeho vedení však zatím neví, jak se k nabídce postaví. Podle odborníků navíc hrozí riziko, že je socha už nenávratně poškozena.
České Budějovice - Stane se tak při světelné show, jež už vloni do univerzitního areálu Jihočeské univerzity v krajském městě přilákala stovky diváků. Jedinečnou podívanou, která je založena na kombinaci světelných efektů z lamp pokojích a melodií známých skladeb, budou moci zájemci spatřit 22. dubna od 16 hodin.