Chabařovice - O břeh jezera Milada se tříští obrovské vlny. I takové záběry ukazuje video z víkendu, které se objevilo na Facebooku. Lidé diskutují o tom, že to zde díky větru vypadá jako u moře. Až na jednu maličkost. Na břehy jezera Milada se stále nesmí. Kdo sem vstoupí, riskuje vysokou pokutu. Stejně jako autor videa.
Milý Svatopluku Kvaizare,
píšu ti pár řádek, protože jsme se už delší dobu neviděli. Zrovna včera jsi mi vyskočil na facebooku, na té sociální síti, na které jsme oba připojeni, abychom byli v kontaktu se světem.
Praha – 10 pravidel, jak sbalit holku. Tak pojmenoval režisér Karel Janák svou novou komedii, která má zítra pražskou premiéru a v níž se od dřívějšího tématu teenagerů (Snowboarďáci, Rafťáci) posunul ke generaci vysokoškoláků. Otce hlavního hrdiny, který jako vydavatel literatury o úspěšných známostech poučuje syna, jak získat ženu, v ní hraje Miroslav Donutil.
Havlíčkův Brod – Na konci minulého týdne vyšlo najevo, že hokejový klub HC Rebel Havlíčkův Brod dluží městu za pronájem zimního stadionu Kotlina téměř tři čtvrtě milionu korun.
Perth - Skupina Rolling Stones zrušila kvůli osobní tragédii svého frontmana Micka Jaggera celé turné po Austrálii a Novém Zélandu. Jaggerovu partnerku L'Wren Scottovou našli v pondělí mrtvou v jejím bytě v New Yorku a policie případ vyšetřuje jako sebevraždu. Skupina dnes na své webové stránce oznámila, že ruší celé turné, které měl zahájit středeční koncert v Perthu.
Krakov /NÁZOR/ - Když manžel chodil na podnikové kurzy angličtiny, učila ho jedna Češka, která žila dlouhá léta v Kanadě. Jak se při hodinách postupně seznamovali, přišla řeč na ledacos, nejen na angličtinu.
Doposud neznámý muslimský aktivista stojí za iniciativou Chceme mešitu v Ostravě. Stejnojmenné stránky vzbuzují na internetu vášnivé debaty mezi Ostravany.
Praha - Po osmi měsících a 49 000 kilometrech skončila před pár dny pouť dobrodruha a novináře Pavla Suchého napříč čtyřmi kontinenty. V sedle třicet let staré Jawy 350-634 Suchý na cestě kolem zeměkoule projel 21 států, překročil 27 státních hranic a překonal i dvě velké světové pouště. To vše bez jakékoliv asistence, bez GPS, satelitních telefonů a dalších vymožeností moderního světa.
Teplice, Ústí, Louny /VIDEO/ - Wohnout jsou teď na jarním akustickém turné, v Ústeckém kraji zahrají 21. března v Teplicích v divadle. Ale běžně elektricky pobaví Majáles v Ústí v pátek 25. dubna a v sobotu 10. května vystoupí v Lounech na 1. Jarním Zloun Festu.
Chomutov - Romana Housku někdo zastřelil náhodou?! Napětí z nově očekávaných informací vystřídaly rozpaky. „Tomu máme věřit?" ptají se lidé na webu i na facebooku. A většinou si sami odpovídají - nevěří tomu.
Chomutov - Romana Housku někdo zastřelil náhodou?! Napětí z nově očekávaných informací vystřídaly rozpaky. „Tomu máme věřit?" ptají se lidé na webu i na facebooku. A většinou si sami odpovídají - nevěří tomu.
Jablonec n. N. - Poprvé se diváci vydali na netradiční filmové představení do kina naslepo také v Jablonci. Hlediště Junioru zaplnila necelá stovka diváků. Věděli čas a místo, ale netušili, co je čeká.
San Francisco (USA) – Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg ve čtvrtek ostře kritizoval praktiky americké vlády při sledování internetu. Zuckerberg na své facebookové stránce uvedl, že kvůli tomu telefonoval i americkému prezidentovi Baracku Obamovi.
Týn nad Vltavou - /REAKCE/ Rád bych tímto reagoval na článek Hladovkou bojuje proti neplatičům, který vyšel v Českobudějovickém deníku 8. března a na další související texty. (Informovaly o tom, že firma Stakoplast údajně podle některých věřitelů dluží miliony korun, ale byla prý prodána novému majiteli, který s věřiteli nekomunikuje.)
Olomouc - Před 75 lety napochodovala nacistická vojska do centra Olomouce, českého města s početným německy mluvícím obyvatelstvem i silnou a úspěšnou židovskou menšinou.
Úvaly/Kolín –– Kapela Divokej Bill vyrazila na své turné Možná přijde i pekelník. Na své štaci napříč kulturními domy nevynechá ani Kolín a tak jsme si povídali s frontmanem kapely Vaškem Bláhou, který se před pár měsíci stal poprvé tátou.
Firma MSI se svými partnery po úspěchu loňského ročníku opět vyráží na vysoké školy na www.MSIroadshow.cz, aby představila své nové herní noťasy, komponenty a herní počítače včetně novinky MSI Nightblade.
Lysá nad Labem - Povodí Labe chce vyčistit Mlynařici a přitom s Lysou vyměnit pár důležitých pozemků. Za pozemky okolo potoka získá město pozemky v intravilánu.
Brno - Dneska jsem roznesla další stovky letáků u nás v ulici. Mám toho plný kecky, tak si dávám za odměnu trochu bublinek, hlásí na internetu netradiční brněnská zpravodajka. Říká si Linda z Milady, má krásné šaty, ale… ve skutečnosti toho moc nenamluví. Je totiž igráček.
Setrvalý stav. Takto popisují města na Karvinsku situaci kolem výskytu černých skládek a dalších nelegálních odpadů na jejich územích. Před lety prý ale byla situace o něco horší. Dnes pomáhá osvěta, více možností, kam odkládat odpad, i represe, třeba v podobě využívání fotopastí a následných trestů.
Brno - Dneska jsem roznesla další stovky letáků u nás v ulici. Mám toho plný kecky, tak si dávám za odměnu trochu bublinek, hlásí na internetu netradiční brněnská zpravodajka. Říká si Linda z Milady, má krásné šaty, ale… ve skutečnosti toho moc nenamluví. Je totiž igráček.
Žďár nad Sázavou - Souboj měst o Rákosníčkova hřiště vyhlášený společností Lidl je u konce. Lidé nakonec rozhodli, že jedno z nich bude stát i ve Žďáře nad Sázavou.
Liberec, Turnov /KONCERT, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Wohnutá parta nyní jede jarní část svého akustického turné. Libereckým fanouškům, jako jediným, předvede písně v klasickém elektro kabátě v klubu Viadukt tento pátek.
Liberec, Turnov /KONCERT, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Wohnutá parta nyní jede jarní část svého akustického turné. Libereckým fanouškům, jako jediným, předvede písně v klasickém elektro kabátě v klubu Viadukt tento pátek.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Pelhřimov – Pelhřimov se v úterý stal místem vytvoření dalšího rekordu. Miroslav Marek a Josef Vaněk z Agentury Dobrý den tam přivítali rekordmana a výrobce cyklokuriozit.
Východní Čechy – V minulém díle naší pravidelné rubriky o hubnutí jsme psali o tom, jak důležité je mít ve svém okolí někoho, kdo nás bude podporovat. Ještě lepší je, když s námi redukční kúru drží třeba partner nebo kamarád, spolupracovník či celá rodina. To pak jde hubnutí snadněji a rychleji.
Východní Čechy – V minulém díle naší pravidelné rubriky o hubnutí jsme psali o tom, jak důležité je mít ve svém okolí někoho, kdo nás bude podporovat. Ještě lepší je, když s námi redukční kúru drží třeba partner nebo kamarád, spolupracovník či celá rodina. To pak jde hubnutí snadněji a rychleji.
Chabařovice - Studentka Tereza Jungbauerová netráví volný čas jako většina jejích vrstevníků. Místo toho, aby si vylepšovala svoji image na Facebooku a dělala na své okolí dojem prostřednictvím sociální sítě, zvolila si jinou cestu. Pomáhá starým lidem v chabařovickém Domě pokojného stáří svaté Ludmily.
Východní Čechy – V minulém díle naší pravidelné rubriky o hubnutí jsme psali o tom, jak důležité je mít ve svém okolí někoho, kdo nás bude podporovat. Ještě lepší je, když s námi redukční kúru drží třeba partner nebo kamarád, spolupracovník či celá rodina. To pak jde hubnutí snadněji a rychleji. Předávání zkušeností a rad a vzájemná podpora může velmi pomoci třeba tehdy, když se hubnutí zastaví a máme chuť s dietou skončit. Ideální je také společná pohybová aktivita.
Branky, Vsetín - Sportovní hvězdou Valašského deníku za uplynulý rok zvolili čtenáři jednoznačně šestadvacetiletou westernovou jezdkyni Kateřinu Jurajdovou z Polic.
Východní Čechy - V minulém díle naší pravidelné rubriky o hubnutí jsme psali o tom, jak důležité je mít ve svém okolí někoho, kdo nás bude podporovat. Ještě lepší je, když s námi redukční kúru drží třeba partner nebo kamarád, spolupracovník či celá rodina. To pak jde hubnutí snadněji a rychleji.
Táborsko – Vydavatel regionálních Deníků Vltava – Labe – Press, a. s., vyhlašuje u příležitosti 10. výročí vstupu České republiky do EU a voleb do evropského parlamentu celostátní literární soutěž pro všechny studenty středních škol. Mezi soutěžícími můžete být i vy.