Střílí v Lounech někdo po zvířatech? Lidé se varují
Louny - Policie potvrdila jeden případ postřelené kočky na lounském sídlišti, vyšetřován je zatím jako přestupek. Zvíře snad bude v pořádku.
Louny - Policie potvrdila jeden případ postřelené kočky na lounském sídlišti, vyšetřován je zatím jako přestupek. Zvíře snad bude v pořádku.
Ústecký kraj – Neuvěřitelné se stalo skutkem. Děčínská rodačka, 20letá Sabina Křováková, se stala vítězkou SuperStar! V Grandfinále soutěže Česka a Slovenska porazila po půlročním boji posledního z 12 finalistů Štefana Pčelára z Nitry.
Berounsko - Berounský deník neustále sleduje vývoj povodní na okrese. Děkujeme i čtenářům za jejich reakce a příspěvky.
Teplicko - Jak to vypadá s velkou vodou na Teplicku? Konkrétně na Bystřici v Dubí, na Bílině v Hostomicích atd
České Budějovice – Chtěli uklidnit vášně, ale dokázali pravý opak. Hokejový klub HC MOUNTFIELD uzavřel na svých oficiálních internetových stránkách diskusní fórum.
Děčín – Zatímco těžce nemocný dvouletý Tomášek bojuje o život, lidé na Děčínsku se snaží rodině pomoci sběrem plastových víček.
Frýdek-Místek - Jednou z nejmladších tanečních škol ve Frýdku-Místku je Taneční škola Just Dance, kterou úspěšně vede Jana Šodková. Ta opustila před několika lety školství, kde učila a začala se naplno věnovat výuce tance.
Jičín – Provozovatelé restaurací a hospůdek se letos v létě utkají o titul Nejlepší venkovní posezení. Soutěž vyhlásilo samotné město.
Rakovnicko – Nehraje se, hřiště je pod vodou. Hrát se určitě nebude, hřiště je totálně podmáčené. Takto odpovídali trenéři a funkcionáři jednotlivých fotbalových týmů z okresního přeboru Rakovnicka.
Rakovník - Co bude s dopravou v centru města a změní se nějak? Odstraní vedení radnice konečně po letech slibování takzvanou výběrčí budku u budovy rakovnického gymnázia? Zůstanou závory či je nahradí parkovací automaty? To jsou otázky, na jejichž odpověď čekají někteří Rakovničané i několik let. Zatím však marně.
Berounsko – Lidé se bojí povodní. Mají strach, že se bude opakovat rok 2002. Berounka i Litavka vystoupily z břehů. Průtok Berounky je v půl šesté večer na 640 kubících vody.
Praha, Duchcov – Případ, který se stal v minulých dnech v Duchcově, rozdělil nejen českou veřejnost, ale i českou literární obec. Kvůli Romy surově zbité partnerské dvojici vracející se z diskotéky se již ve městě konala i demonstrace. Ohlas však nyní vzbudil i příspěvek spisovatele Patrika Linharta, který se k situaci vyjádřil na portálu Czechlit.cz. Poté, co se literární obec začala bouřit a obvinila spisovatele z rasismu, byl text stažen.
Děčín – Zatímco těžce nemocný dvouletý Tomášek bojuje o život, lidé na Děčínsku se snaží rodině pomoci sběrem plastových víček.
Chomutov - Přežitek, sprostota, nesmysl. Nebo jen prosté vyčíslení nákladů za nadstandardní službu? Diskuze o tom, zda je normální platit za přítomnost otce u porodu, se znovu rozhořela. Díky Martinu Fraňkovi z Chomutova.
Zlín - /ROZHOVOR/ Bezpečný přístav, kde nebude na děti útočit agrese a komerční reklama. Služba a servis pro rodiče. I těmito slovy popisuje Petr Dvořák, generální ředitel České televize, nově vznikající projekt veřejnoprávní dětské televize.
Nymbursko - Na několika místech v okrese, ale i jinde, se budou v létě konat turnaje v malé kopané.
Praha /FOTOGALERIE/ - Německá automobilka BMW poprvé ukázala třetí generaci oblíbeného SUV X5. V nabídce budou jak úsporné diesely, tak benzínový osmiválec se dvěma turbodmychadly.
Opava /ROZHOVOR/ - Tomáš Petreček se na osmitisícovku pokusí vylézt podruhé v životě. Jeho loňská expedice na Dhaulagiri bohužel úspěšná nebyla. Vrchol pokořen nebyl. Teď se mu nabízí nová šance.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Rozloučit se se zavražděnou čtyřčlennou rodinou mají lidé možnost víc než týden po smrti jejích členů v sobotu pět minut před polednem v kostele svatého Vavřince v brněnských Řečkovicích.
Praha, Duchcov – Případ, který se stal v minulých dnech v Duchcově, rozdělil nejen českou veřejnost, ale i českou literární obec. Kvůli Romy surově zbité partnerské dvojici vracející se z diskotéky se již ve městě konala i demonstrace. Ohlas však nyní vzbudil i příspěvek spisovatele Patrika Linharta, který se k situaci vyjádřil na portálu Czechlit.cz. Poté, co se literární obec začala bouřit a obvinila spisovatele z rasismu, byl text stažen.
Dolní Bušínov – Milovníci horských kol i děti si přijdou v sobotu 1. června na své v Rekreačním středisku Bozeňov v Dolním Bušínově u Zábřeha.
Praha – Hladina Vltavy v Praze dosáhla dnes odpoledne prvního stupně povodňové aktivity. Informoval o tom pražský magistrát. Kvůli stoupající vodě byly vyklizeny náplavky na území Prahy 1, 2 a 5. Uzavřela se protipovodňová vrata na Čertovce, v okolí Prahy byla přerušena lodní doprava a ukončuje se provoz přívozů. Na uzavřených náplavkách se ruší kulturní akce a farmářské trhy. Hladina bude s největší pravděpodobností dále stoupat.
Luže, Proseč - Rozšíření Městské policie Skuteč, jejíž hlídky by vartovaly také v městech Proseč a Luže, je opět o něco blíž. Prosečští zastupitelé tento týden odsouhlasili uzavření veřejnoprávní smlouvy s městem Skuteč o rozšíření městské policie.
Žatec - Piráti splnili svůj slib o uspořádání dalšího úklidu v Žatci, otevřeného pro všechny dobrovolné pomocníky. O výběru místa rozhodlo hlasování lidí na Facebooku.
Chomutov - Ženy a dívky z Chomutova vyděsil nedávný případ násilného přepadení na stezce kolem zooparku. Mladý muž tu ve čtvrtek večer u stanice STK napadl ženu, když si šla zaběhat. Chtěl ji znásilnit a žena se ubránila jen za cenu svého zdraví násilník ji při rvačce uštědřil tolik ran, že skončila v nemocnici. Policie ho stále hledá. A hodně aktivně.
Ústecký kraj - Příběh z pera známé fotografky Báry Saudkové „Celkem šťastná pohádka z odpadků" je jedním z těch, které se objeví v chystané knize Recyklované pohádky.
Uherské Hradiště – Redakce Slováckého deníku vyhlašuje nultý ročník fotosoutěže k Mezinárodnímu dni dětí. Soutěž je otevřená všem, zejména ale fotoamatérům z řad rodičů, sourozenců, tet a strýců, prarodičů. Vyfoťte jak jste se svými dětmi či vnoučaty prožili MDD.
Vsetín – Redakce Valašského deníku vyhlašuje nultý ročník fotosoutěže k Mezinárodnímu dni dětí. Soutěž je otevřená všem, zejména ale fotoamatérům z řad rodičů, sourozenců, tet a strýců, prarodičů. Vyfoťte jak jste se svými dětmi či vnoučaty prožili MDD.
Chomutov - Kriminalisté vyrazili do terénu oslovují chodce, cyklisty i pejskaře na stezce kolem zooparku, jestli neviděli někoho podezřelého.
New York – Největší internetová komunitní síť Facebook přiznala, že její dosavadní opatření proti „kontroverzním, škodlivým a nenávistným" příspěvkům zatím příliš nefungují. Slíbila proto, že bude pracovat na zlepšení systému. Firma tak podle zpravodajského serveru BBC reaguje na tlak ze strany aktivistů, médií a inzerentů.
Východní Čechy – Ve čtvrtek je ordinace, kterou pro naše soutěžící organizuje MUDr. Leoš Středa v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, plná. Těší nás váš veliký zájem. Česká Třebová je dopravní uzel. Jestli se říká, že všechny cesty vedou do Říma, pak všechny koleje vedou do Třebové.
Východní Čechy - I zítra je ordinace, kterou pro naše soutěžící organizuje MUDr. Leoš Středa v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, plná. Těší nás váš veliký zájem. Česká Třebová je dopravní uzel. Jestli se říká, že všechny cesty vedou do Říma, pak všechny koleje vedou do Třebové.
Východní Čechy – I zítra je ordinace, kterou pro naše soutěžící organizuje MUDr. Leoš Středa v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, plná. Těší nás váš veliký zájem. Česká Třebová je dopravní uzel. Jestli se říká, že všechny cesty vedou do Říma, pak všechny koleje vedou do Třebové.
Východní Čechy – I zítra je ordinace, kterou pro naše soutěžící organizuje MUDr. Leoš Středa v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, plná. Těší nás váš veliký zájem. Česká Třebová je dopravní uzel. Jestli se říká, že všechny cesty vedou do Říma, pak všechny koleje vedou do Třebové.
Východní Čechy – Na čtvrtek je ordinace, kterou pro naše soutěžící organizuje MUDr. Leoš Středa v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, plná. Těší nás váš veliký zájem. Česká Třebová je dopravní uzel. Jestli se říká, že všechny cesty vedou do Říma, pak všechny koleje vedou do Třebové.
Napajedla, Praha – Dobrá věc se podařila. Hlasitá reklama už za pár dní skončí v propadlišti dějin. Obrovskou měrou se o to zasloužil také Petr Krajča z Napajedel na Zlínsku. Také on byl jedním ze statisíců, kterým reklama hlasitější než původní pořad, hodně vadila.
Slovácko – Hranici tisíce příznivců překročily v úterý 28. května facebookové stránky Slováckého deníku. Tisícím fanouškem se stal pětadvacetiletý Martin Blatecký z Moravského Písku. Od redakce Slováckého deníku za to obdržel zdarma čtrnáctidenní předplatné.
Duchcov - Emoce z napadení manželského páru třemi Romy a dvěma Romkami moc nechladnou. Několik aktivních Duchcováků, jak se sami nazývají, na středeční večer (18.00 hodin) svolalo pomocí sociální sítě shromáždění na hlavní duchcovské náměstí. Chtějí řešit bezpečnost ve městě.
Napajedla, Praha – Dobrá věc se podařila. Hlasitá reklama už za pár dní skončí v propadlišti dějin. Obrovskou měrou se o to zasloužil také Petr Krajča z Napajedel na Zlínsku. Také on byl jedním ze statisíců, kterým reklama hlasitější než původní pořad, hodně vadila.
Napajedla, Praha – Dobrá věc se podařila. Hlasitá reklama už za pár dní skončí v propadlišti dějin. Obrovskou měrou se o to zasloužil také Petr Krajča z Napajedel na Zlínsku. Také on byl jedním ze statisíců, kterým reklama hlasitější než původní pořad, hodně vadila. Na rozdíl od jiných však nelenil a dal o svém rozhořčení nahlas vědět. Založil petiční akci s názvem Stop hlasité reklamě.
Liberec /KNIHOVNA, NOVINKY/ - Krajská vědecká knihovna je u čtenářů oblíbená, přesto chystá další inovace, kterým přitáhne další. Nově chce zavést platbu kartou, zpřehlední hledání knih, přidá akce pro seniory a handicapované, snaží se o digitalizaci katalogu a zavádí i čtečky knih.
Duchcov - Emoce z napadení manželského páru třemi Romy a dvěma Romkami moc nechladnou. Několik aktivních Duchcováků, jak se sami nazývají, na středeční večer (18:00) svolalo pomocí sociální sítě shromáždění na hlavní duchcovské náměstí. Chtějí řešit bezpečnost ve městě. Diskutovat bude i starostka Duchcova Bártová, byť původně chtěla organizátorům poslat jen písemné vyjádření.
Duchcov - Emoce z napadení manželského páru třemi Romy a dvěma Romkami moc nechladnou. Několik aktivních Duchcováků, jak se sami nazývají, na dnešní večer (18:00) svolalo pomocí sociální sítě shromáždění na hlavní duchcovské náměstí. Chtějí řešit bezpečnost ve městě. Diskutovat bude i starostka Duchcova Bártová, byť původně chtěla organizátorům poslat jen písemné vyjádření.
Kamenice nad Lipou – Cestující na úzkokolejce se mohou těšit na opravené vagóny. Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) totiž modernizují vozový park s cílem zvýšit efektivitu provozu a zkvalitnit kulturu cestování. Počátkem května byl podepsán dodatek smlouvy o dotacích na financování opravy čtyř úzkorozchodných motorových vozů řady M27.
Kamenice nad Lipou – Cestující na úzkokolejce se mohou těšit na opravené vagóny. Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) totiž modernizují vozový park s cílem zvýšit efektivitu provozu a zkvalitnit kulturu cestování.
Duchcov – Dva romští mladíci, kteří se spolupodíleli na agresivním útoku na manželský pár z Duchcova, chtěli tu samou noc ukrást motokolo. Při pokusu o krádež zlomili majiteli ruku. Ten musel být ošetřen lékaři.
Teplice - Naštěstí to nespadlo. Ale vypadalo to hrůzostrašně. Některé maminky se na to bály dát své děti. Což je pochopitelné. Řeč je kolotočích, které stály u pošty. Konkrétně atrakci bouracích autíček.
Jeřišno – Listování v České knize rekordů, známé a vyhlášené pelhřimovské agentury Dobrý den, je jistě velmi zajímavé a pozoruhodné čtení.
Krásné Břeno – Žije, nebo ne? A kde je? Uvidíme ho ještě někdy? To jsou otázky, které si čtyři dny pokládala rodina, příbuzní a kamarádi Petra Hikla z Děčína.
Rakovník /ANKETA/ - Co bude s dopravou v centru města a změní se nějak? Odstraní vedení radnice konečně po letech slibování takzvanou výběrčí budku u budovy rakovnického gymnázia? Zůstanou závory či je nahradí parkovací automaty? To jsou otázky, na jejichž odpověď čekají někteří Rakovničané i několik let.