Kreativ

ŠTÍTEK: Jiří Pták

Netrval s Ptákem vystavují mutanty

Plzeň - Roudenská galerie Visio Art Gallery představí až do 30. května tvorbu autorů Vítězslava Netrvala a Jiřího Ptáka. Ve vystavených pracích se sochaři Netrvalovi daří vkusně balancovat s mírou neurážejícího sarkasmu a pohrávat si s divákem za pomoci shovívavé ironie. Netrvalův sochařský svět je zábavný a především navýsost lidský.

Všichni účastníci jarního mariášového turnaje v Horních Životicích.

Mariášový turnaj ovládl rýmařovský karbaník František Waise

Horní Životice - Třetí ročník jarního mariášového turnaje se uskutečnil v sobotu, v krásném prostředí opraveného kulturního domu, v Horních Životicích. Na prestižní turnaj přijelo zápolit o vítězství devětatřicet hráčů z celého Moravskoslezského kraje.

Divizní Jiskra Domažlice vyhrála v Citicích vysoko 9:0.

Generálka skončila remízou

Tachov - Fotbalisté divizní Jiskry Domažlice hráli v Tachově s domácím FK, druhým celkem krajského přeboru, nerozhodně 1:1

Třetí kolo Zimního turnaje FK Tachov

Tachov se veze v přípravě na vítězné vlně

Tachov – V další přípravě na blížící sezonu si pozvali fotbalisté FK Tachov na „umělku“ Viktorii Mariánské Lázně. Hosté přijeli s dorostenci a na hře to bylo citelně znát. Svěřenci trenéra Ptáka zvítězili po velmi dobrém výkonu vysoko 4:0 a kdyby dali další šance, které si během zápasu ještě vytvořili, mohli Viktoriáni odjed z větší nadílkou.

Fotbal: TJ Rozvadov - FK Tachov 0:4.

Hattrick vsítil Hudec, hosté dostali šest gólů

Tachov – Fotbalisté FK Tachov mají za sebou další prověrku. Za slunného, ale mrazivého počasí přivítali na „umělce“ pátý tým Karlovarského přeboru SK Toužim. Prohřehlí diváci viděli celkem devět branek a hromadu další zmařených šancí na obou stranách. Domácí nakonec přestříleli toužimské 6:3, hattrick vsítil domácí Hudec.

Tachovský obránce Luboš Viterna (v tmavém) svádí vzdušný souboj s fotbalisty Klatov a brankářem Františkem Lorencem během sobotního divizního utkání

FK Tachov deklasoval soupeře z Chebska

Tachov – Fotbalisté FK Tachov si v rámci přípravy na jarní boje pozvali Sokol Drmoul. Ten byl domácím borcům rovnocenným soupeřem pouze v první půli. Z velice přísně nařízeném pokutovém kopu vedl dokonce 1:0, ale Tachované ještě do poločasu stačili skóre otočit. Ve druhé půli to byla hra na jednu branku. Kdyby domácí proměnili všechny šance, mohl být výsledek ještě výraznější než 6:1.

Baník Stříbro – FK Tachov 3:1

Branky padaly až po přestávce

Tachov – Tachovští fotbalisté si v rámci přípravy na jarní sezonu pozvali na „umělku“ Baník Stříbro. Oba trenéři, domácí Pták a stříbrský Vágner měli první možnost vyzkoušet si své svěřence v akci. Spokojenější byl na konci zápasu trenér Tachova. Po bezbrankovém poločase, vyhráli domácí borci nakonec 3:0.