Srpen 2009 očima reportérů Znojemského deníku
Znojmo - O čem se psalo ve Znojemském deníku v srpnu roku 2009.
Znojmo - O čem se psalo ve Znojemském deníku v srpnu roku 2009.
Trutnov /FOTO/ – Konec roku se v regionu asi nejvíc slavil na Krakonošově náměstí. Byly tu „odstartovány“ oslavy 750 výročí vzniku města.
Podmokly - Letos přišla na silvestrovský pochod tisícovka turistů.
Dolní Újezd – Policisté a hasiči vyjeli na Nový rok k první nehodě v okrese.
Valašské Meziříčí – Střechu rodinného domu ve valašskomeziříčské místní části Krhová ve čtvrtek, krátce po osmé hodině večer, zachvátily mohutné plameny. Příčinou požáru byla závada na komíně. Hasičský zásah se neobešel bez problémů.
Šumperska – Silvestrovská noc byla klidná pro policisty i hasiče, ale méně již pro zdravotnické záchranáře, kteří v celém Olomouckém kraji vyjížděli k 320 případům. Na Šumpersku například ošetřovali jednatřicetiletého muže, který utrpěl zranění po explozi zábavné pyrotechniky.
Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Až nečekaně rušného Silvestra měli záchranáři na Nymbursku. Kupodivu se však jen v minimu případů jednalo o úrazy spojené s pyrotechnikou. Spíše se jednalo o nevídané kuriozity.
Osek – Na Nový rok hořel sklep v panelovém domě v Hrdlovské ulici v Oseku. Požáru se nájemníci nezalekli a začali ho hasit.
Čáslav – Slavnostní ohňostroj se rozzářil nad čáslavským náměstím Jana Žižky z Trocnova půl hodiny po půlnoci.
Břeclavsko /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO, FOTOGALERIE/ – Lidé vítající nový rok rozbíjeli v Břeclavi výlohy. Pořezaný muž v Sedleci napadl lékaře zdravotnické záchranné služby
Mladá Boleslav/ No Nový rok vyrazili cyklisté na tradiční akci.
Znojmo - O čem se psalo ve Znojemském deníku v dubnu roku 2009.
Strakonicko – Nejvíce se asi letošek vydařil ve Slaníku. Oslavili tady 650 let vzniku obce
Mladá Boleslav - Zaměstnanci vyrábějící vozy Škoda Fabie budou čtvrt roku pracovat jen 4 dny v týdnu! O mzdy ale nepřijdou.
Chrudimsko – Dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc. Hledají svědky níže uvedených nehod, kteří by mohli podat jakékoliv informace a pomoci tak najít viníky. Volat mohou na telefon 974 572 251 nebo na linku 158. Mohou se i osobně dostavit na skupinu dopravních nehod v Chrudimi.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - K požáru staré kotelny v Hrabůvce spěchali na Silvestra večer hasiči z Ostravy.
Svitavy - Silvestr je nejlepší příležitost pro vykládání vtipů a humorných historek.
Vernéřov – Škoda na majetku činí přibližně sto tisíc korun.
Vernéřov – Škoda na majetku činí přibližně sto tisíc korun.
Ostrava- K loučení se starým rokem patří neodmyslitelně světlice, petardy, bengálské ohně a další pyrotechnické efekty. Někomu stačí pouhá prskavka, jiní se neobejdou bez pořádné ohnivé show, při kterých však často dochází k úrazům.
Mohelnice /FOTO/ - Bez zranění skončil 30. prosince karambol jednapadesátiletého řidiče Peugeotu, který havaroval na rychlostní silnici I/35 v Mohelnici.
Říčky v O. h. – V horské obci došlo včera dopoledne k dopravní nehodě osobního motorového vozidla.
Králův Dvůr - Hasiči dostali plameny brzy pod kontrolu. Škoda se vyšplhala k 20 tisícům korun.
Žďár nad Sázavou – Semafor nerespektoval muž, který v úterý dopoledne na přechodu pro chodce srazil důchodkyni a dítě.
Nová Paka – Již potřetí za sebou oslavily děti z novopackého diaklubu (sdružuje děti s onemocněním cukrovkou) konec své programově bohaté sezony Vánočním turnajem v bowlingu ve sportovním centru u zimního stadionu.
Zarazice - Zvonička ve veselské části Zarazice vítá řidiče i chodce v novém kabátě.Opravy zvoničky měly na starosti Služby města Veselí, které s pracemi začaly už v polovině září.
Východní Čechy – Den před Silvestrem pokračuje dalším kolem první hokejové liga. Z tria týmů z východních Čech se v domácím prostředí představí Hradec Králové, který hostí nevyzpytatelnou Jihlavu. Horalé z Vrchlabí přivítají lídra soutěže – Ústí nad Labem
Jihlava - Český jezdec Martin Prokop udělal další krok v cestě do továrního týmu WRC. Bude jezdit v nově vzniklé třídě SWRC.
Východní Čechy -I. hokejová liga: Celek z Hradec Králové hostí Jihlavu, Chrudim jede k poslednímu.
Slovácko – Avízovaná změna počasí smožností vytváření ledovky, která Slovácko zasáhla v noci ze středy na čtvrtek, nepřinesla na silnicích regionu žádné větší komplikace. Shodli se na tom zástupci Správy silnic Slovácka i policisté.
Praha - Ledovka připravila horké chvilky pražským řidičům. Během úterý v Praze kvůli kluzkému povrchu vozovek došlo k desítkám nehod. A to je teprve začátek. Předpověď počasí slibuje, že ve středu to bude řidičům klouzat ještě víc.
Znojmo - Tři roky po ničivém požáru v Hatích na stáncích dramaticky ubylo nebezpečné pyrotechniky. Policisté i záchranáři stále varují, aby si lidé dávali při odpalování rachejtlí velký pozor.
Příbram - V pondělí 28. prosince se v restauraci Spartaku Příbram uskutečnilo vánoční setkání bývalých fotbalistů Spartaku, kteří oblékali dresy pátého nejstaršího klubu v Čechách v padesátých, šedesátých a sedmdesátých letech minulého století.
Nová Paka – Již potřetí za sebou oslavily děti z novopackého diaklubu (sdružuje děti s onemocněním cukrovkou) konec své programově bohaté sezony Vánočním turnajem v bowlingu ve sportovním centru u zimního stadionu.
Příbramsko – Počasí je jako na houpačce, v úterý ráno bylo místy minus 10 stupňů Celsia a ve středu ráno vystoupala rtuť teploměru až k více než 4 stupňům Celsia. To je rozdíl o téměř patnáct stupňů.
Havlíčkobrodsko – Půlnoční silvestrovské, respektive novoroční nebe rozsvítí nad Havlíčkobrodskem většinou jen privátní ohňostroje, popřípadě jiná zábavná pyrotechnika, kterou si lidé koupí.
Trutnovsko - Připomeňme si, jaké nejdůležitější události se staly v našem regionu během uplynulého roku 2009.
Zlínsko - Přinášíme Vám souhrn událostí v regionu, o kterých jsme vás informovali v úterý 29. prosince.
Chlumec /ROZHOVOR/ – Čekali víc. Fotbalistům Chlumce patří po polovině odehrané I.B třídy šesté místo se ztrátou třinácti bodů na vedoucí Březiny. Kompaktní tým často hrál jako náladová žena, což se musí na jaře podle trenéra Chlumce Milana Česláka změnit.
Olomouc, Vrchlabí – Ani třetí letošní pokus, jak vyzrát na soka z Hané, prvoligovým hokejistům Vrchlabí nevyšel. Pondělní zápas prohráli 3:4. Tato porážka navíc pro horaly byla také třetí v řadě.
Strakonice – Sehrány byly semifinálové boje v poháru OSLH, ve kterých mužstva nastřílela neuvěřitelných 35 branek. Obrany zrovna nekralovaly, hrálo se v útočném pojetí. Ve finále se utkají Radomyšl A a Drahonice.
Domažlice – Tým nejmladších hokejových nadějí se sešel na posledním tréninku v tomto roce.
Mladá Boleslav /PŘIDÁNO FOTO/ - V halovém turnaji starých gard se další favorit Inter letiště Praha musel spokojit se čtvrtým místem.
Mrákov – Se zimními nástrahami si neporadila 28. prosince v 1.55 hodin v Mrákově 19letá řidička.
Bohdalice– Kamarádi mně říkali, že pokud stímto mančaftem letos nepostoupím, tak ať toho raději nechám. To jsou slova trenéra fotbalistů Sokola Bohdalice Vítězslava Zbořila po otázce, jak hodnotí letošní podzimní účinkování svého týmu vI.Btřídě.
Vlachov – Škodu za tisíce korun způsobil kus ledu, který na silnici mezi obcemi Vlachov a Libivá na Šumpersku dopadl na čelní sklo osobního vozu peugeot.
Lipník nad Bečvou - Přerovští policisté šetří letos první případ vykradeného bankomatu. Pachatel se do něj dostal o svátcích, kdy v bance nikdo nebyl.
Vimperk – V neděli večer došlo k požáru kuchyně jedné z vimperských bytových jednotek.
Holešov – Hrozivě vypadající dopravní nehoda se stala v úterý kolem půl deváté ráno mezi Holešovem a Rymicemi.
Liberec – Škoda za bezmála 450 000 korun vznikla z dosud neznámé příčiny při požáru panelákových garáží v předvečer Štědrého dne.