Do Česka míří obří kamiony, experti se bojí o silnice
Praha - Těžce zkoušené silnice v Česku nejspíše čeká další velká rána. Policie se totiž v minulých dnech rozhodla, že na zkoušku povolí provoz takzvaných obřích nákladních souprav.
Praha - Těžce zkoušené silnice v Česku nejspíše čeká další velká rána. Policie se totiž v minulých dnech rozhodla, že na zkoušku povolí provoz takzvaných obřích nákladních souprav.
České Budějovice - Na skok se za rodiči na jih Čech přijel z Havířova podívat odchovanec Škody Č. Budějovice Ivan Karabec. Jinak se totiž pilně chystá na svou již čtvrtou paralympiádu, která se uskuteční v září v Pekingu.
Ryžoviště - V bývalé budově podniku Hedva v pondělí 26. května natropil oheň škody za skoro milion, hasiči plameny likvidovali téměř osm hodin.
Solnice - Zdejší prostory hasičské zbrojnice včera navštívily desítky dětí. Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Solnice, požární ochrana III připravila pro děti z Mateřské školy a Základní školy Solnice den otevřených dveří. Poslední, třetí početnou návštěvou byli klienti z kvasinského Ústavu sociální péče pro mládež.
Hostinné - Kdopravní nehodě došlo vpondělí 26.května vulici Nádražní. Okolo půl deváté ráno řidič nákladního vozidla značky Renault nedodržel bezpečnou vzdálenost za jedoucím osobním automobilem značky Opel a narazil do něj ve chvíli, když řidič oplu zpomaloval.
Český Krumlov - Jednoznačný magnet šestadvacátého pokračování nejvyšší oblastní fotbalové soutěže se hrál na trávníku v tabulce druhého českokrumlovského Slavoje, kde se představil lídr průběžného pořadí z Milevska.
Náchodsko - Dvacátým mistrovským kolem pokračoval o víkendu fotbalový okresní přebor mužů.
Pardubice - Hořelo na sídlišti Závodu míru. Hasiči v dýchacích maskách zachránili z bytu dítě. Požár však někdo založil
Kutná Hora/ Výdrž, odhodlání, pracovitost. Takové vlastnosti musel, ve špatném slova smyslu, prokázat neznámý zloděj nebo organizovaná skupina, které se během dvou nocí podařilo ukrást z podstavců sloupů veřejného osvětlení na Žižkově v Kutné Hoře přes čtyřicet dvířek.
Železný Brod - Stejně jako v loňském roce i letos přichází Jablonecký deník na náměstí 3. května s akcí Den s Deníkem. Vše vypukne v úterý 27. května ve 14 hodin. O hodinu později se bude veřejně mluvit na téma nebezpečné silnice z Brodu směrem na Loužnici. Diskutujícími budou železnobrodský místostarosta, zástupce Ředitelství silnic a dálnic, zástupce Dopravního inspektorátu. Pokusí se najít východisko, aby byla silnice bezpečnější.
DOMAŽLICE - Šumava má od soboty svoji královnu krásy. V soutěži Dívka Šumavy se jí stala v domažlickém MKS 16letá Andrea Švihovcová ze Strakonic.
Lučany nad Nisou - Vlivem nepřiměřené rychlosti a nezvládnutí řízení narazil v Lučanech neznámý řidič vozu Fiat Ducato do svodidel.
Pardubice - Hořelo na sídlišti Závodu míru. Hasiči v dýchacích maskách zachránili z bytu mladíka
Žďársko - Zápasy venku moc nevyšly. Ve 22. kole I. B třídy – skupiny B se z bodů na hřišti soupeře radoval pouze Křižanov, který zvítězil na Bedřichově. O poznání hůř dopadly rezerva Vrchoviny s Měřínem. Oba týmy si dovezly ze hřišť soupeřů výprask. V Rapoticích i v Jakubově rozhodl o vítězství domácích celků z Třebíčska už první poločas.
DOMAŽLICE - Další dva tituly putují do Chanovic a do Sušice
Pardubice - Hořelo na sídlišti Závodu míru. Hasiči v dýchacích maskách zachránili z bytu dítě. Požár však někdo založil
Vysočina - Ve 24. kole krajského přeboru se zrodila divoká remíza v Polné. Domácí vstřelili v poslední desetiminutovce dva góly a zápas s Hartvíkovicemi tak skončil 4:4. Ždírec doma rozstřílel Žirovnici a v tabulce už tak má pětibodový náskok právě na Hartvíkovice. Důležitý záchranářský zápas se hrál v Pacově. Domácí potvrdili, že jsou v krizi, Jemnicko zápas ovládlo a vyhrálo vysoko 4:1.
Dobřichovice - Muž z Dobřichovic vjel ve Svinařích do výmolu na silnici. Jízda bez přilby skončila mnohačetným poraněním
GLOSA - S velkým zájmem jsem v neděli navštívil Kladruby, kde se konal Den koní
Kolín - Ke karambolu dvou automobilů došlo dnes ráno na novém mostě.
TACHOV - Čtyři lehká zranění si vyžádala dopravní nehoda, ke které v neděli na světelné křižovatce v Tachově
Svitavsko - První část ohlédnutí za víkendovým programem v I. B třídě fotbalistů věnujeme dvěma včerejším zápasům s jasnými výsledky v domácí prospěch. K újezdskému derby a ostatním blíže zítra.
Českolipsko - Další fotbalové výsledky
Doksy - Doksy si připsaly tři povinné body. Teď je čeká derby se sousedními Starými Splavy.
Berlín - Britská rocková písničkářka PJ Harvey proslula drásavými, sebeobnažujícími výpověďmi a razantním punkovým vystupováním. Divoké bylo ještě její minulé turné k desce Uh-Huh-Her (2004), které PJ odehrála s hlasitou rockovou kapelou.
Mladoboleslavsko/ Ve fotbalové Lize Boleslavského deníku se v týmu Zetky objevil i asistent trenéra Slavie Praha Petr Vrabec.
Třebíč – Noční honičku, při které strážníci městské policie pronásledovali podezřelé mladíky, odnesl vůz městské police. Strážníci se v noci z neděle na pondělí v půl čtvrté ráno snažili zastavit automobil šedé barvy, jehož řidičem byl dle posouzení hlídky městské policie mladý muž zcela zjevně pod vlivem alkoholu.
České Budějovice - Ačkoli s tím hráči, trenéři i fanoušci Sezimova Ústí asi nebudou souhlasit, sobotní derby bylo pro diváky velkým zážitkem!
VOJKOVICE - To byla paráda! Tolik fotbalových celebrit se na vojkovickém hřišti ještě nikdy v historii klubu neprohánělo.
Brno – Policisté pohřešovali tři dělníky, kteří ve shořelé ubytovně nedaleko továrny Zetor v brněnské Líšni bydleli. Ohořelá těla našli. Nedokáží však zatím říci, kolik jich bylo.
Solnice - Sbor dobrovolných hasičů – jednotka požární ochrany III převzala v sobotu slavnostně modernizovaný záchranářský vůz určený k výjezdům. Firma v Pečkách automobil repasovala, náklady dosáhly 1,4 milionu korun.
Benešovsko/ Na zámku Jemniště chtějí, aby spolupráce s průvodci měla dlouhodobější charakter, i na několik sezón
DOMAŽLICE - Další dva tituly putují do Chanovic a do Sušice
Žďár nad Sázavou/Měřín - Osmnáct měsíců za mřížemi a zákaz řízení motorových vozidel na pět let. S tímto verdiktem odešla od Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou pětatřicetiletá žena z Jihlavy, která na začátku srpna loňského roku zavinila v Měříně u Velkého Meziříčí v opilosti tragickou dopravní nehodu, při níž zemřel člověk.
Královéhradecký kraj - Fotbalové soutěže v regionu pokračovaly dalšími zápasy.
Náchodsko/ Fotbalový krajský přebor měl o víkendu na programu své již 26. mistrovské kolo.
Slovácko - Ze začátku to vypadalo na zajímavý nápad. Jaký? No jak prosté! Symbolem počínajícího jara jsou přece sněženky. A protože je už konec dubna a sněženky vystřídaly jiné květiny, tak nápad se zdál opravdu dobrý.
Brno (AKTUALIZOVÁNO, PŘIDÁNA FOTA HASIČŮ) Požár ubytovny Zetoru vbrněnské Trnkově ulici likviduje dvacet hasičských aut. Hasiči jej budou likvidovat ještě dnes dopoledne.
Velim/ Fotbalisté Velimi získali další tři divizní body. Na domácím hřišti porazili díky prvnímu poločasu nebezpečnou Teslu Pardubice.
Olomouc - (+VELKÁ FOTOGALERIE) Věrně napodobený hlas světového jazzmana Luise Armstronga doprovodil v sobotu na olomouckém Horním náměstí přehlídku osmdesáti veteránů. Dobovou atmosféru předválečných let doplňovaly i posádky vozidel vystrojené do tehdejších šatů a doplňků.
Karviná - Karvinští házenkáři pár dní poté, co obhájili mistrovský titul v extralize, obhájili i druhou trofej sezony – Český pohár.
Olomoucký kraj-K několika požárům budov vyjížděli v posledních dnech hasiči. V jednom případě se jednalo o nebezpečnou dětskou hru, kdy skupinka dětí podpálila koberec na půdě v bývalé mateřské škole v Zábřehu.
SUŠICE - Tři a půl metru dlouhé zápalce chyběla na sušickém náměstí jen odpovídající krabička
Šumpersko - K několika požárům budov vyjížděli v posledních dnech hasiči. V jednom případě se jednalo o nebezpečnou dětskou hru, kdy skupinka dětí podpálila koberec na půdě v bývalé mateřské škole v Zábřehu.
Brno – Cestu lesem připomínala o víkendu některým řidičům jízda po nejfrekventovanější dopravní tepně v zemi.
Brno – Cestu lesem připomínala některým řidičům jízda po nejfrekventovanější dopravní tepně v zemi.
Komárovice - Na letišti vKomárovicích na Jihlavsku vyvrcholil vneděli celorepublikový sraz majitelů škodovek. Po sobotní orientační jízdě Vysočinou přišly na řadu rychlostní závody a jízda zručnosti.
Mnichovo Hradiště/ V cyklistickém Večerním kritériu si pro prvenství dojel Zlámalík.
Lišov - Hokejista HC Mountfield Jiří Šimánek v přátelském fotbalovém utkání v Lišově (3:2) potvrdil, že má nejen nesmírně šikovné ruce na ledě, ale umí to i v kopačkách na zeleném pažitu. Spolu s Petrem Gřegořkem na postu stopera byl nejlepším hráčem svého týmu a fotbalový duel si vyloženě užíval.
Hrádek nad Nisou - S nesmírně náročnou tratí, plnou změn povrchů, rytmu, šíří vozovek rychlostních zkoušek, si jízdou prakticky bez chyb poradili Jan Sýkora s Martinou Škardovou se všemi soupeři.