Příčinou vlakové nehody je zřejmě technická závada
Ostrava - Pravděpodobnou příčinou čtvrtečního (6. prosince) vykolejení vlaku v Ostravě-Kunčicích, byla zřejmě technická závada na jednom z podvozků soupravy mířící z Opavy do Českého Těšína.
Ostrava - Pravděpodobnou příčinou čtvrtečního (6. prosince) vykolejení vlaku v Ostravě-Kunčicích, byla zřejmě technická závada na jednom z podvozků soupravy mířící z Opavy do Českého Těšína.
Opočno/Brno - Nejvyšší soud definitivně ukončil spor o zámek v Opočně. Zamítl dovolání Kristiny Colloredo– Mansfeld, která žádala navrácení zámku a dalších nemovitostí.
Havířov/ Obrovská převaha během téměř celého zápasu, spousta šancí včetně těch nejvyloženějších a v závěru i dlouhá přesilovka pět na tři. Nic z toho však nevedlo k bodovému zisku Medvědů v Havířově. Z výhry 2:1 se nakonec radovali domácí, které poprvé vedl nový kouč Jiří Režnar.
České Budějovice/ Celodenní boje v herně Orla daly Františku Truhlářovi (60) zabrat. Ale nelitoval. I když to na sobě nedával znát, cítil zadostiučinění: Ukázal, že staré harcovníky není radno předem odepisovat!
Opočno/ Brno - Nejvyšší soud definitivně ukončil spor o zámek v Opočně. Zamítl dovolání Kristiny Colloredo– Mansfeld, která žádala navrácení zámku a dalších nemovitostí.
Vysoké Mýto - Plivnutí futsalisty Era – Packu Linharta směrem k sudímu zůstalo bez karetní odezvy. Hosté se červené přesto dočkali.
MLADOBOLESLAVSKO
PLZEŇ - Zajímavý fotbalový zápas se uskuteční zítra na hřišti 1. FC Plzeň v Šeříkové ulici na Slovanech.
MLADÁ BOLESLAV - Městu se podařilo získat stovky milionů korun na stavbu nové silnice od Bondy centra k Intersparu. Ulehčí dopravě v sídlišti a také v centru Ml. Boleslavi.
VIMPERK - Slepá důvěřivost navigačnímu systému GPS se opět nevyplatila. Tentokrát na ni doplatil nejen šofér čtyři metry vysokého vozidla, ale i protinárazová zábrana, která je nainstalovaná před vimperským viaduktem.
Česká - Už třicet let chovají manželé Tatjána a Jiří Měřínští z České na Brněnsku německé dogy, ale v pondělí večer jim psí ochrana nebyla nic platná.
Těrlicko - Vítězem 5. ročníku turnaje družstev v rapid šachu O putovní pohár starostky obce Těrlicka se stal celek Sokol Chotěbuz. Těrlické áčko skončilo druhé.
PARDUBICE - Ligové soutěže Pamako dopsaly poslední kapitolu v tomto kalendářním roce. Seriál zápasů v malé kopané pokračuje až v dubnu. V čele nejvyšší soutěže přezimuje Antimuf, který v závěrečném dvojkole udržel šestibodový náskok před Lagunou.
Stříbro - Neopatrná jézda zavinila další těžkou nehodu na Tachovsku.
Opočno/Brno- Nejvyšší soud definitivně ukončil spor ozámek vOpočně. Zamítl ve čtvrtek dovolání Kristiny Colloredo Mansfeldové, která žádala navrácení zámku a dalších nemovitostí.
Mladá Boleslav - V posledním utkání Mladé Boleslavi v Poháru UEFA ve švédském Elfsborgu byl brankář Petr Pižanowski hrdinou. I proti aténskému AEK se mu za záda dostala jen jedna střela. Gólová a rozhodující. „Neměli jsme ji inkasovat,“ říkal smutně po zápase boleslavský brankář.
TRUTNOV - Pokolikáté už vletošní sezoně Krajské hokejové ligy hráči Trutnova ztratili zápas vposlední třetině. Ve středeční předehrávce vánočního kola sHronovem drželi vedení až do 44.minuty.
PLZEŇ - Podzimní část extraligy zakončili hokejbalisté Škody Plzeň porážkou 0:3 na hřišti KEBu Kladno. Po šestnácti odehraných zápasech tak přezimují na nelichotivé desáté příčce. S devatenácti body dělí Plzeňany jen lepší skóre od jedenácté příčky, která by je poslala do baráže, a jeden bod od posledního místa. To znamená přímý sestup. Na druhou stranu ztrácejí jen dva body na postup do play off.
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - Hrotovice nastoupily proti volejbalistům z Letovic a Moravské Budějovice se utkaly s Poštornou. Zatímco Hrotovice vzdorovaly silnému soupeři pořádně pouze v prvním utkání, Moravské Budějovice potrápily svého soupeře více a od dobrého výsledku je dělil snad jen nedostatek zkušeností a kapka toho sportovního štěstíčka.
SOKOLOV - Pěkná série hokejistů Baníku Sokolov bez porážky skončila ve středu večer na ledě vedoucích Rokycan.
MLADÁ BOLESLAV - Nejlepší závodníci Mladoboleslavského poháru si přišli pro zasloužené trofeje
Mělnicko - Srážka dvou osobních aut, výjezd záchranky, hasičů i policie a vyděšení obyvatelé obce. To všechno způsobila dnešní dopolední srážka dvou aut vobci Nové Ouhelnice na Mělnicku.
MLADÁ BOLESLAV - Člen představenstva automobilky Škoda Auto Martin Jahn v úterý předal náměstkovi primátora Adolfu Beznoskovi novou Škodu Octavia Combi. Škodovku okamžitě zapojí do své činnosti městská policie.
PÍSEK - V úterý 4. prosince se v Divadle Fráni Šrámka v Písku konal Vánoční benefiční koncert, který pořádalo občanské sdružení MESADA. Výtěžek bude použit na poskytování služby osobní asistence.
Těrlicko - Vítězem 5. ročníku turnaje družstev v rapid šachu O putovní pohár starostky obce Těrlicka se stal celek Sokol Chotěbuz. Těrlické áčko skončilo druhé.
České Budějovice/ Návaznost spojů na vlaky, pracovní dobu velkých firem či potřeby obyvatel okolních obcí posouvaly mimo jiné jízdním řádem městské hromadné dopravy.
Žabovřesky/ Nejzkušenější jezdec Moto Teamu Excel Milan Heřman (43) v krajském přeboru na jihu Čech neměl mezi veterány konkurenci.
STRAKONICE, PRAHA - Další dvě porážky přibyly na konto ligových dorostenců HC Strakonice.
DENÍK - S plzeňským primátorem, jeho náměstky a radními města se sešla včera dopoledne na radnici velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice J. E. Huo Yuzhen.
VIMPERK - Slepá důvěřivost navigačnímu systému GPS se opět nevyplatila. Tentokrát na ni doplatil nejen šofér čtyři metry vysokého vozidla, ale i protinárazová zábrana, která je nainstalovaná před vimperským viaduktem.
MLADÁ BOLESLAV - Konec provizorní lávky! Náhradní lávka přes řeku Jizeru u Česany, která sloužila pro pěší po dobu opravy sousedního mostu, je poničena natolik, že ji bude nutné odstranit. Pilíř lávky poškodila v pondělí navečer naplavená kláda při zvýšeném průtoku vody v řece.
VLAŠIM - Tajemství, které v sobě skrývají stará sklepení, se dají vystopovat v téměř každém městě. Vlašim není výjimkou
LITOMĚŘICKO - Výsledky hokejových nadějí z okresu.
PLZEŇ - S plzeňským primátorem, jeho náměstky a radními města se sešla ve středu dopoledne na radnici velvyslankyně Čínské lidové republiky v České republice J. E. Huo Yuzhen.
HLUK - Výhru a remízu si připsaly vpředehrávkách 9.a 10.kola elitní české soutěže extraligové stolní tenistky Spartaku Hluk. Slovácký kolektiv nejprve získal povinné vítězství vLitoměřicích, vnásledném duelu ovšem pouze remizoval vBoru.
Rakovnicko/ Šest dopravních nehod přibylo do statistiky vedené rakovnickým dopravním inspektorátem. „Jednalo se o samé lehké nehody. Celková materiální škoda se vyšplhala na 436 tisíc korun,“ informoval Ladislav Heller z rakovnického inspektorátu.
NEVEKLOV - Zemědělské plodiny spásá nejen spárkatá zvěř, ale také ptáci
OLOMOUC - Útočníci Sigmy se konečně trefili. Jenže na výhru to ani proti jednomu z nejslabších celků ligy Kladnu nestačilo. Nic na tom nezměnil ani Vojtěch Schulmeister (*1983), i když měl velké příležitosti.
České Budějovice/ Česká volejbalová reprezentace sice nepostoupila do další fáze kvalifikace na Olympijské hry v Pekingu, ale i tak trenér Zdeněk Haník i ti, kteří fandili u televize, mohou být s výkonem našeho týmu spokojeni.
ŠTĚPÁNOVICE - Spojovací komunikace Pod Borem v Klatovech, která je první částí severozápadního obchvatu Klatov a která byla otevřena teprve tento týden, se už zapsala do statistik nehodovosti.
ORLICKOÚSTECKO - Také pedagogové a zaměstnanci škol na Orlickoústecku se přidali k největší stávce v historii českého školství.
Kutnohorsko/ Se zlomenými žebry a pohmožděninami břicha nakonec musel být v kutnohorské nemocnici hospitalizován sedmadvacetiletý řidič Škody Felicie, který minulý pátek havaroval na hlavní silnici mezi Kutnou Horu a Zbraslavicemi, a jehož hasiči složitě vyprošťovali z vozidla.
ZLÍN - Nejstarší plavecký závod na území České republiky má za sebou další pokračování. Vánoční cena města Zlína se koná každoročně už od prosince roku 1964. Jejího 43. ročníku se letos zúčastnilo celkem 27 klubů nejen od nás, ale také ze Slovenska, Polska a Itálie.
HAVÍŘOV - Hokejisté Havířova neudrželi na ledě lídra první ligy z Chomutova nadějné vedení. V první třetině, kdy vedli už 0:3, dovolili domácím postupně se prosazovat a nakonec i otočit skóre na 7:4.
Zákupy/ Po výhře nad RKC Liberec se jím stal nováček, českolipský Continental
MLADÁ BOLESLAV - Velký průzkum Deníku na Boleslavsku! Kolik dostanete od šéfa pod stromeček?
JINDŘICHŮV HRADEC - Reprezentační a interligovou přestávku vyplní jindřichohradecké házenkářky zápasy Českého poháru. Ještě předtím si však přípravu zpestřily mezinárodním utkáním proti druhému nejlepšímu rakouskému celku Atzgersdorf Vídeň. A byla to vítězná konfrontace!
Bruntál/ Porozbíjet staré televizní přijímače se vydal během uplynulého víkendu neznámý pachatel na Polní ulici vBruntále. Na tamním recyklačním dvoře zdvaceti přístrojů ziskuchtivec demontoval měděné vodiče, čímž zcela znemožnil pracovníkům navrácení surovin zpět do oběhu. Hmotná škoda přesáhla pět tisíckorun.
Křivoklátsko/ Do akce byl nasazen vrtulník se služebním psem na palubě.
JIHLAVA - Posádka týmu Jipocar Racing Martin Prokop - Jan Tománek (Mitsubishi Lancer Evo IX) má za sebou poslední světový start v letošním roce. V britské Wales Rallye GB obsadila dvacátou příčku absolutně a zároveň solidní šesté místo v hodnocení skupiny N.