Radek a Anežka Francovi míří do elity autokrosu
MLADÁ BOLESLAV - Sourozenci Francovi září v dětském autokrosu a jsou velkou nadějí
MLADÁ BOLESLAV - Sourozenci Francovi září v dětském autokrosu a jsou velkou nadějí
TACHOVSKO - Policie varuje houbaře, aby nenechávali cennosti v autech zaparkovaných u lesa
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Krajským městem už několik dní projíždí pět nových moderních trolejbusů. Těmi Dopravní podnik města České Budějovice (DP) nahradil již dosluhující modely, které byly nakoupeny v době znovuzavádění trolejbusové trakce v letech 1990–1991.
PÍSECKO - I přes bohatou nabídku dopravy cestovních kanceláří, se stále více lidí vydává na dovolené do zahraničí vlastním dopravním prostředkem. Při poruše za hranicemi je výhodnější informovat domovský servis.
MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto i politici chtějí získat peníze na zlepšení dopravní situace v regionu!
RYCHNOVSKO - Poptávka motoristů po službách autoservisů v hradeckém kraji se v poslední době stále více zaměřuje na služby, které přinášejí pohodlí a komfort. Lidé si například ve větší míře objednávají montáže navigačních systémů. Motoristé také po servisech více žádají komplexní služby, třeba zajištění opravy havarovaného auta včetně vyřízení celé záležitosti s pojišťovnou. Stále trvá i obliba montáží plynových pohonů.
GLOSA - Chátrajících objektů a nejen těch historických má naše zem bohatě. Mezi těmi poměrně novými se dá najít ledacos. Třeba objekt kasárenských paneláků, které na okraji Jihlavy už nějakou tu dobu zejí prázdnotou.
11. července
OSTRAVA - Značkové servisy na severní Moravě mají více práce než dříve, neboť se k nim začínají postupně vracet řidiči z takzvaných garážových servisů.
KRUPKA - Biskupské gymnázium neodmyslitelně patří k dominantám Krupky. Škoda jen, že stav budov nemá zrovna reprezentavivní charakter. Vedení gymnázia a základní školy chce tento stav řešit. Připravem je obrovský projekt na rehabilitaci gymnázia. Areál dostane „nový kabátek“. Situaci upřesnila Jana Pucharová, ředitelka základní školy při gymnáziu.
VYSOČINA - V autoservisech na Vysočině mají i v období prázdnin a dovolených napilno. Někteří řidiči přijíždějí na poslední chvíli na letní prohlídky před delší cestou, jiní přípravu auta podcení, a pak hledají rychlou pomoc v cizích krajích.
HRADEC KRÁLOVÉ - Poptávka motoristů po službách autoservisů v hradeckém kraji se v poslední době stále více zaměřuje na služby, které přinášejí pohodlí a komfort. Lidé si například ve větší míře objednávají montáže navigačních systémů. Motoristé také po servisech více žádají komplexní služby, třeba zajištění opravy havarovaného auta včetně vyřízení celé záležitosti s pojišťovnou. Stále trvá i obliba montáží plynových pohonů.
DOMAŽLICE - Dvacet jezdců se v neděli představilo na rallyekrosové trati Motorsportklubu AMK Domažlice, aby se utkali o další body do hodnocení desetidílného seriálu Chodský čakan
JIHLAVA - Tři a půl roku je postupně rozkrádán armádní areál v Pístově, okrajové části Jihlavy. Za tu dobu podala vojenská správa už osm trestních oznámení na neznámého pachatele.
Chátrajících objektů a nejen těch historických má naše zem bohatě. Mezi těmi poměrně novými se dá najít ledacos. Třeba objekt kasárenských paneláků, které na okraji Jihlavy už nějakou tu dobu zejí prázdnotou.
MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto i politici chtějí získat peníze na zlepšení dopravní situace v regionu!
Chátrajících objektů a nejen těch historických má naše zem bohatě. Mezi těmi poměrně novými se dá najít ledacos. Třeba objekt kasárenských paneláků, které na okraji Jihlavy už nějakou tu dobu zejí prázdnotou.
MLADÁ BOLESLAV - Mladoboleslavská automobilka už zná jméno muže, který bude řídit miliardový podnik místo Detlefa Wittiga, ten končí.
VELEHRAD - I letos se u příležitosti Dnů lidí dobré vůle a státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje setkali na Velehradě čeští a zahraniční vozíčkáři.
DĚČÍN - Hoří truhlárna za Narexem na místě již operují profesionální hasiči a čtyři jednotky dobrovolných hasičů.
LIBERECKÝ KRAJ - Škodovky, Volkswageny, Audi nebo Fordy. To jsou druhy automobilů, které nejvíc zajímají zloděje. Potvrzují to policejní statistiky Libereckého kraje.
HAVÍŘOV – Fotbalisté MFK Havířov chystají pro novou sezonu celou řadu změn vkádru. Na první divizní zápas vyběhne zcela jiný tým, než ten, který hrál minulou sezonu krajský přebor.
HAMR - O prodlouženém víkendu 6. až 7. července se sjely v kempu Hamr na řece Malši u Římova na tři desítky historických automobilů. Byl zde pořádán první ročník srazu historických vozidel, který pořádal Veterán car klub Kaplice.
ČR, BŘECLAV - Ministerstvo zemědělství nepovažuje ztráty v důsledku sucha za výrazné. Zemědělcům proto neposkytne pomoc.
WOLFSBURG - Šéfem mladoboleslavské Škody Auto se má stát od 1. říjnaReinhard Jung, dosavadní výrobní šef německé automobilky Volkswagen.
SVITAVY -Po sestupu z divize se svitavští fotbalisté (při jednom ze svých zápasů na snímku vpravo) už na podzim zařadili do lepší společnosti v přeboru Pardubického kraje a v jarním pokračování získané pozice udrželi, i když by si asi sami představovali lepší výsledky i výkony.
RAKOVNICKO -Dva požáry byly zaregistrovány během sváteční dní a víkendu na Rakovnicku – nikomu se při nich nic nestalo, i když oba dva nebezpečné byly.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Začátkem letošního června se českobudějovická dechová kapela Metropolka Ludvíka Petra, která vznikla coby odnož známé a úspěšné Budvarky, vrátila z desetidenního turné po mexických městech Mexiko City a Queretar.
CHRUDIM - Učitel a grafik Ivan Baborák a jeho pohled na Loukářskou Chrudim. Ovšem nejenom na ni, ale i na věci kolem tohoto festivalu a na život města.
ČESKO - Celkem bylo velkou vodou v létě 1997 na Moravě zasaženo 536 měst a obcí. Řádění živlu si vyžádalo padesát obětí na životech. Osmdesát tisíc lidí muselo být evakuováno. Zničeno bylo kolem dvou tisíc domů. Poničeno zůstalo pět a půl tisíce staveb. Deset tisíc lidí zůstalo bez domova. Škody na soukromém i veřejném majetku překročily šedesát miliard korun.
HAVÍŘOV - O víkendu pokračoval prázdninový cyklus Promenádní koncerty léto 2007. V parčíku vedle Kulturního domu Petra Bezruče se tentokrát publiku představil jedenáctičlenný havířovský dechový soubor Náladička.
JABLONEC NAD NISOU - K pěti poničeným lípám a dvěma břízám přibyly z předchozího víkendu dvě lípy, na kterých se vyřádili vandalové. Škodu, kterou způsobili, se již vyhoupla na padesát tisíc korun.
BŘECLAVSKO - Ministerstvo zemědělství nepovažuje ztráty v důsledku sucha za výrazné. Zemědělcům proto neposkytne pomoc.
ÚJEZD U ČERNÉ HORY - Automobilový orientační závod, sprint na čas, plnění úkolů, řešení technických otázek a soutěž o nejhezčí automobil. Těmito disciplínami žila o víkendu osada Jižní Portál nedaleko Újezdu u Černé Hory.
TRUTNOV - Míra nezaměstnanosti na Trutnovsku v červnu klesla o dvě desetiny procentního bodu na sedm procent. Počet lidí bez práce v okrese, který má tradičně nejvyšší nezaměstnanost v hradeckém kraji, v červnu klesl o 181 na 4616 osob. Méně lidí bez práce bylo v okrese naposledy v listopadu 2001.Dnes to řekl ředitel trutnovského úřadu práce Zdeněk Šmíd.
ROŽŇAVA / PLZEŇ - Plzeňská posádka Václav Pech - Petr Uhel s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX zatím vládne letošnímu šampionátu Slovenska v automobilových soutěžích. Sobotní vítězství na Rallye Rožňava už bylo jejich čtvrtým triumfem, na nejvyšší stupínek dosud nepustili nikoho jiného.
PLZEŇ - Půl roku zahraničního angažmá má za sebou fotbalista Martin Knakal. Třiadvacetiletý zadák Viktorie Plzeň přestoupil na začátku roku do řeckého prvoligového klubu Škoda Xanthi plný očekávání. Jenže ta se zatím nenaplnila.
KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Soutěžilo se o nejnižší podvozek či nejhlučnější aparaturu.
DOMAŽLICE - Cyklisté se vydali po trase pochodu smrti z konce II. světové války. Ta vedla mimo jiné i Domaýlicemi či Poběžovicemi.
PRAHA - Zhruba dvě pětiny tuzemského vozového parku stále tvoří osobní vozy staré 15 a více let. Za posledních pět let se přitom podíl starých aut na celkovém počtu téměř nezměnil, v absolutních číslech se ale jejich počet zvýšil o 187 000 na 1,585 milionu. Uvedlo to Sdružení automobilového průmyslu.
BOHUMÍN - USA is a monster. Newyorská kapela s tímto názvem zachycená na snímku byla jedním z hudebních bonbónků festivalu Music Art, který o víkendu probíhal v Bohumíně v tamním parku Petra Bezruče.
STARÉ MĚSTO - V metropoli včera vyvrcholily oslavy 650. výročí položení základního kamene Karlova mostu. Na své si přišli všichni, kteří mají rádi kejklíře, bubeníky a potulné muzikanty, ale i ti, pro které je radostí sledovat rytířské souboje a dávné bitvy.
Moravské Málkovice - V Moravských Málkovicích nebylo o víkendu málem k hnutí. Počet obyvatel vesnice poblíž Ivanovic na Hané se zdvojnásobil. Vesnice totiž oslavovala sedmisté výročí založení, a tak se do ní sjeli rodáci z celé republiky.
ÚJEZD U ČERNÉ HORY - Automobilový orientační závod, sprint na čas, plnění úkolů, řešení technických otázek a soutěž o nejhezčí automobil. Těmito disciplínami žila o víkendu osada Jižní Portál nedaleko Újezdu u Černé Hory.
ZVOLE - Jako o válečných manévrech to od čtvrtka do neděle vypadalo v okolí Zvole. Na tradiční, už jednadvacátý sraz se sjeli majitelé více než stovky pojízdných válečných veteránů z celé republiky, z Německa a Polska. V pátek je čekala vyjížďka na Hanušovicko, v sobotu pak soutěžní jízda na trase dlouhé 45 kilometrů.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Opilý jednadvacetiletý řidič nezvládl v sobotu ráno řízení svého Fiatu Panda, narazil s autem do ovocného stromu a převrátil se na bok.
CHRUDIMSKO - Policisté museli v uplynulých dnech volna řešit na silnicích Chrudimska hned několik dopravních nehod. V Markovicích zůstal uvězněn šofér uvnitř auta.
DOBŘANY - Na fotbalovém hřišti v Dobřanech u Plzně se konal již sedmnáctý ročník turnaje v malé kopané ,,Dobřanský pohár“.
HRADEC KRÁLOVÉ - Gumárenská společnost Rubena z Hradce Králové loni zvýšila tržby o devět procent na dosud nejvyšších 2,8 miliardy korun. Zisk firmě vzrostl o 41 procent na 88 milionů korun, což byl také nelepší výsledek v novodobé historii podniku. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma založila do sbírky listin hradeckého krajského soudu.
PRAHA - Je to jennenápadný kuslátky, alekvůli tomu,žeho stále častějipoužívají motorkáři, se možná změníi zákon: dámské kalhotky zvané tanga.