Hromady nezákonně uložených pneumatik z Triangle mizí
Ústecký kraj, Žatecko - Česká inspekce životního prostředí řeší také ekologickou havárii v Bezděkově.
Ústecký kraj, Žatecko - Česká inspekce životního prostředí řeší také ekologickou havárii v Bezděkově.
Slaný – Očekávané derby fotbalové I. A třídy mezi Slaným a Jedomělicemi skončilo stejně jako na podzim zaslouženým vítězstvím domácího celku. Tentokrát se zrodilo až v poslední čtvrthodině, kdy Slánští vstřelili Kubaškou a Ahmedem obě branky zápasu, který nabídl emoce, neuznaný gól i neproměněnou penaltu.
Beroun /FOTOGALERIE/ – V Berouně přivítalo prezidenta Miloše Zemana zhruba pět set odpůrců i příznivců. Odpůrci ukazovali prezidentovi desítky červených karet, někteří měli vlajky Tibetu. Vystoupení prezidenta předcházel pískot, který chvílemi přerušoval i diskuzi. Zeman je ve středních Čechách od pondělí na třídenní návštěvě. „Rozčílení není program," komentoval vystoupení odpůrců Zeman.
Beroun /FOTOGALERIE/ - V Berouně přivítalo prezidenta Miloše Zemana zhruba pět set odpůrců i příznivců. Odpůrci ukazovali prezidentovi desítky červených karet, někteří měli vlajky Tibetu. Vystoupení prezidenta předcházel pískot, který chvílemi přerušoval i diskuzi. Zeman je ve středních Čechách od pondělí na třídenní návštěvě. „Rozčílení není program," komentoval vystoupení odpůrců Zeman.
Ostrov - Horké odpoledne včera zažili členové Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje (HZS). Krátce před polednem zde vzplála skladovací hala v areálu bývalé Škody Ostrov. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů.
Žatec, Most - Expandující společnost Yanfeng Czechia Automotive Interior Systems navýší počet pracovních míst do konce roku zhruba o 200 až na cílových 1 500.
Plzeň – I v nové extraligové sezoně bude barvy plzeňské Škodovky hájit duo slovenských hráčů, obránce Branislav Kubka a útočník Miroslav Preisinger. Zůstává také gólman Patrik Polívka, který si stejně jako Kubka s Preisingerem prodloužil působení v týmu Indiánů o rok.
Svitavsko, Poličsko – S příchodem jara se neprobouzí pouze příroda, ale také zloději. Dobře to ví majitelé chalup a chat v našem regionu.
Velmi slušná návštěva byla v sobotu v Šenově svědkem dramatického utkání krajského přeboru mezi domácími a Břidličnou. Oba týmy se pohybují v pásmu sestupu.
Poděbrady – S přehledem vyhráli fotbalisté poděbradské Bohemie další utkání nejnižší krajské soutěže s celkem Bílého Podolí. Tomu nastříleli pět branek.
Pardubicko - Ředice se vrátily z posvícení a vyrobily drama.
Bučovice – Je to už rok, co bučovičtí zastupitelé odhlasovali jižní variantu obchvatu města. Ten má odklonit provoz z dopravně přetíženého centra, kterým denně projedou tisíce aut, kamiony nevyjímaje. Přestože se už loni podařilo připravit stavbu do fáze, v níž vedení města před šesti lety zastavilo práce na přeložce hlavního tahu z Brna do Uherského Hradiště, vše je v podstatě stále na začátku.
Český Krumlov - Pomozte zjistit, jak to s kameny bylo. Škoda přesahuje dvě stě tisíc korun.
Držovice – Škoda za více než jeden milion vznikla v pondělí při dopravní nehodě nedaleko Držovic. Krátce po poledni k ní došlo na křižovatce silnic k obcím Smržice, Dubany, Držovice a Olšany u Prostějova.
Náchodsko – Víkendové kolo fotbalového Jopeco okresního přeboru mužů bylo v mnohém podobné těm předchozím, v jednom však bylo zcela jiné. Jaroměřská rezerva poznala poprvé v této sezoně hořkost porážky.
Koloveč – Prudké zatáčky na kopci mezi obcemi Kanice a Koloveč se v pátek dopoledne staly dějištěm dopravní nehody.
Praha - Tramvaj Škoda 14T prošla v Praze modernizací. Cestující se nově mohou těšit například na nové a pohodlnější sedačky. Změnami prošel i exteriér vozu. Dopravní podnik (DPP) vzorovou úpravu vozu představil oficiálně v pondělí. Důvodem pro změny uvnitř vozu byl hlavně rychlejší pohyb cestujících.
Náchodsko - V pátek ve 12:29 byli profesionální hasiči z Broumova přivoláni poblíž Střelnické ulice do Broumova. Osobě se zde v ranních hodinách udělalo špatně a ta poté spadla z několika metrového srázu dolů k potoku.
Orlickoústecko /Ohlasy/ - Trenér František Dvořák chválí své svěřence za jejich přístup.
Praha - Tuzemská výroba osobních aut v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o dvě procenta na 349.766 vozů. Celkový tuzemský prodej se zvýšil o pět procent. Oznámilo to dnes Sdružení automobilového průmyslu.
Praha - Praha 5 vloží letos do úprav Dětského ostrova 21,5 milionu korun. Na ostrově má být opraveno dětské hřiště, umístěny nové cyklostojany a opraveny cesty. Sdělila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Návrhy oprav chce radnice projednat s občany na veřejném setkání. Ostrov poničila před asi třemi lety povodeň, od té doby je uzavřen.
Orlickoústecko – Dvě dopravní nehody zaměstnaly policisty v uplynulých dnech. V Tisové jela řidička příliš rychle a skončila v poli. V Libchavách zase nedala přednost.
České Budějovice - V sále krajského zastupitelstva předal hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola ocenění absolventům trenérského kurzu licence B a C – grassroots. Zároveň předal ocenění nejlepším střelcům uplynulé sezony v soutěžích Jihočeského krajského fotbalového svazu v kategoriích mládeže.
Horažďovice – Profesionální i dobrovolní hasiči bojovali v neděli večer s požárem skladovací haly v areálu firmy Rumpold ve Strakonické ulici v Horažďovicích.
Třebíčsko – Trenér nejen hroťákem, ale i střelcem. Početné absence v kádru fotbalistů Čáslavic-Sádku donutily kouče Petra Kylíška znovu obout kopačky. A vyplatilo se. Sám kormidelník se postavil do útoku a poslal svůj tým v utkání 18. kola I. A třídy do vedení. Želetava nakonec srovnala a body se dělily. Nerozhodně skončilo i druhé okresní derby. Lídr skupiny B třebíčská juniorka remizoval v Náměšti nad Oslavou. Budišovský kanonýr Karel Nováček zařídil svému týmu bod proti Nové Vsi. Koutecký kanonýr Miloš Neumann dal také tři góly, které však znamenaly vítězství nad Třeští.
Plzeň - Dres hokejistů extraligové Plzně budou i nadále oblékat brankář Patrik Polívka, obránce Branislav Kubka i útočník Miroslav Preisinger. Mladý gólman i oba slovenští hráči se s vedením semifinalisty tohoto ročníku dohodli na nových ročních kontraktech.
Mladá Boleslav - Už třetí ročník žáků ze Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto v Mladé Boleslavi pracuje na svém unikátním projektu. Také letos poskytla automobilka sedmadvaceti učňům možnost, aby dali průchod fantazii a sestavili vlastní automobil.
Olomouc /ROZHOVOR/ - Třiadvacet utkání. Tak dlouho se Michal Reichl nedostal v Synot lize do branky. V sobotu však nahradil potrestaného Miloše Buchtu a vedl si jako starý mazák. V tutovkách vychytal Mešanoviče, Součka či Keniju.
Škoda Octavia dostala přepracovaný ceník. Najdeme v něm nekolik zajímavých novinek, ale tou největší je příchod litrového tříválce, který nahrazuje výkonnější provedení přeplňované dvanáctistovky.
Ústecký kraj - Regionální operační program (ROP) Severozápad kvůli řadě kauz a policejním zásahům byl Evropskou komisí vnímán jako ostuda České republiky. U ústeckého okresního soudu to dnes řekla bývalá velvyslankyně ČR při Evropské unii Milena Vicenová.
Olomouc – Třiadvacet utkání. Tak dlouho se Michal Reichl nedostal v Synot lize do branky. V sobotu však nahradil potrestaného Miloše Buchtu a vedl si jako starý mazák. V tutovkách vychytal Mešanoviče, Součka či Keniju. „Strašně jsem se těšil, ale stejně jsem gól dostal," mrzelo třiadvacetiletého brankáře.
Praha - Dvanáctý ročník Jarní ceny Prahy byl tradičně kvalitně obsazen plavci z téměř padesáti oddílů ČR, ale startovali zde i plavci z Velké Británie.
/FOTOGALERIE/ Krnovští fotbalisté zabrali. Na půdě šestého celku divize, v Novém Jičíně vstřelili dva góly a odlepili se z posledního místa soutěže.
Kostelec na Hané – Škodou za více než sto tisíc korun skončila páteční nehoda v Kostelci na Hané. Kolem čtvrt na čtyři odpoledne v Gagarinově ulici bourala Mazda, která nakonec zůstala na střeše.
Olomouc - První ročník Tvarůžkového festivalu sice přilákal v sobotu do Olomouce tisíce návštěvníků, ne všem se však opravdu podařilo ochutnat některou z tvarůžkových specialit.
Slánsko - V pondělí deset minut po desáté hodině se stala na silnici I/7 dopravní nehoda dvou osobních vozidel ve směru z Prahy do Slaného na 17,2 kilometru nedaleko obce Knovíz před sjezdem na Slaný.
Jaroměř – Fotbalisté Suchdola hráli v neděli další zápas Divize C v Jaroměři, kde dokázali zvítězit 4:2.
Lovosice - V utkání 21. kola divize B se hrálo především ze strany hostitele o další tři postupové body. Ti fanoušci, kteří nestihli úvodní desetiminutovku a po příchodu zaostřili svou pozornost směr ukazatel skóre, se ptali skalních: „Těch 2:1 je pokus o vtip?"
Chrudim - Futsalisté Era-Packu porazili v prvním duelu čtvrtfinále Chance futsal ligy Tango Brno a ujali se před odvetou v Brně vedení v sérii.
Valašsko – Semetín nezářil, ale střílel branky. Byninu držel brankář Šedý. Lhotka míří za sestupem, problémy bude mít i Lužná. Střítež jde výsledkově i bodově nahoru.
Soluň – Medailovou sklizeň předvedli i letos. Čeští taekwondisté se z mistrovství Evropy organizace ITF v řecké Soluni vracejí se čtrnácti zlatými medailemi, čímž loňský šampionát předčili o pět nejcennějších kovů. Nejúspěšnější českou závodnicí se stala juniorka Tereza Štekerová, která získala tři první místa. „Hodně se letos dařilo veteránům, kteří vybojovali pět zlatých medailí. S naším vystoupením jsem spokojený," shrnul reprezentační šéftrenér Jan Mraček.
Plzeň, Brno – Čtyři výhry v nejvyšší soutěži v řadě? Po úvodní brance Jakuba Řezníčka se zdálo, že fotbalisté Zbrojovky svoji vítěznou sérii mohou prodloužit i na hřišti favorizované Plzně v 25. kole, ale pak se plány Brňanů začaly hroutit. Vyrovnání, vyloučení, obrat a porážka 1:2. „V deseti už jsme byli pod velikým tlakem a dalo se předpokládat, že domácí z toho nějakou branku dají. I když odjíždíme bez bodu, je třeba klukům poděkovat za výkon," hodnotil duel brněnský trenér Václav Kotal.
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zdolali doma Zbrojovku Brno 2:1, když museli otáčet skóre. Hosté vedli gólem Řezníčka z desáté minuty, ještě do přestávky vyrovnal Baránek a vítězný vstřelil v 80. minutě střídající Kopic.
Jižní Morava - Chaty a chalupy se na jižní Moravě prodávají ve velkém. Oproti loňskému roku trh stoupl o téměř čtyřicet procent. Nejoblíbenější jsou chaty v turistických lokalitách. Chatu za tři miliony si tak mohou zájemci koupit u Brněnské přehrady. Za chatu u Vranovské zaplatí polovinu. Nejvíc domů se prodá na jaře. Někteří lidé ale pořád vyjíždějí za hranice kraje. Klid nacházejí v osadách na Vysočině.
Kralice n. Hané, Litovel – Zajímavý průběh měl zápas krajského přeboru mezi Kralicemi na Hané a Litovlí. Hosté, namočení v sestupových vodách, po patnácti minutách vedli o dvě branky. Kraličtí to ale nezabalili a dvěma trefami v rozmezí dvou minut se jim ještě v první půli povedlo srovnat.
Vrbátky – K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu ve tři čtvrtě na devět na silnici mezi Vrbátky a Vrahovicemi. Čtyřiačtyřicetiletý řidič Škody Felicie jel směrem do Vrahovic a z dosud neznámých příčin na rovném přímém úseku silnice sjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci do příkopu. Zde čelně narazil do stromu.
Tachov – Jednou z dalších zastávek projektu Škoda Fit, ve kterém je možné se známými osobnostmi si zaběhat a udělat něco pro zdraví, byl v sobotu dopoledne Tachov. Zhruba dvě desítky účastníků si přišly vyslechnout odborné rady zkušených sportovců a krátce si s nimi potrénovat.
Český Brod – Nechce se tomu věřit, ale v jarních odvetách ve fotbalové divizní skupině B ještě fotbalisté Českého Brodu naplno nebodovali. V pěti doposud odehraných kolech jednou prohráli, v ostatních pak remizovali.
Poslanci schvalují zákon o přestupcích, pokud budete úředníkovi lhát, nebo ho pomluvíte, hrozí vám pokuta až 50 tisíc. Zdá se vám to adekvátní?
Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Automobilka Škoda Auto v závodě ve Vrchlabí zvýšila výrobu převodovek o třetinu na 2000 kusů denně a nabírá tak nové zaměstnance.