Letošní Divadelní Přibyslav táhne
Přibyslav – Třicátý ročník festivalu Divadelní Přibyslav zaznamenal velký zájem diváků.
Přibyslav – Třicátý ročník festivalu Divadelní Přibyslav zaznamenal velký zájem diváků.
Jičín – V dalším kole krajské ligy přivítalo mužstvo okresního města na svém ledě hokejisty HC Náchod a hosté potvrdili, že patří k favoritům na prvenství. Jičín přehráli hlavně díky vysoké produktivitě v proměňování šancí.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Manažer florbalového klubu Billy Boy Mladá Boleslav se ohlíží za cestou, kterou jeho tým ušel za patnáct let.
Lutopecny – Po žháři, který zapálil balíky slámy u Lutopec, pátrá policie. O požárech Deník informoval už ve středečním vydání: k prvnímu došlo v noci na sobotu v Měrůtkách, kde někdo podpálil uložené lisované kulaté balíky slámy na poli.
Pernolec – Řidička přehlédla na železničním přejezdu zleva jedoucí osobní vlak.
Praha - Při vypalování přírodních porostů loni zemřelo šest lidí. Od roku 2000 se počet obětí vyšplhal již na 22 a 350 dalších osob bylo zraněno. Hasiči dnes proto varovali před podzimním pálením listí, které s sebou přináší zvýšené riziko požárů. Podle mluvčí hasičů Nicole Zaoralové při zakládání ohňů a vypalování trávy každoročně vzniknou mnohamilionové škody.
Plzeň – Na dálnou Sibiř, nikoliv za trest jako v časech baťky Stalina, ale za prací zamíří z Plzně trenér brankářů Rudolf Pejchar.
Břeclav, Hodonín – Urputnou bitvu Břeclavi a Hodonína rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byli především zásluhou Martina Špoka a juniora Víta Miky úspěšnější Drtiči, kteří oplatili ve druhém letošním jižanském derby Lvům porážku z prvního vzájemného duelu v sezoně. Svěřenci kouče Svatopluka Kosíka zvítězili na ledě tradičního rivala 3:2 a do druholigové tabulky si připsali dva body.
Jižní Čechy – Přinášíme ohlédnutí za víkendovými zápasy krajské fotbalové I. B třídy mužů sk. D.
Břeclav – I ve druhém zápase s Hodonínem dokázali břeclavští hokejisté bodovat. Po bojovném výkonu nakonec získali ale jen jeden bod za prohru po nájezdech.
Kladno – Boxeři Kladna mají po víkendu kompletní sbírku výsledků. K porážce s Děčínem a remíze v Třeboni přidali premiérovou výhru, když v domácím ringu deklasovali silnou rezervu extraligové Chimery Plzeň 12:4!
Prostějov - S Cestuj-klasikou můžete poznat dopravu sedmdesátých let na silnicích tehdejšího Československa. Na vlastní kůži okusíte stroje několika tříd. Od Trabanta 601, ze zvuku jeho vzduchem chlazeného motoru budete unešeni, přes Škoda 120L, krásku, z jejich elegantních křivek budete zaskočeni, po Ladu, tedy VAZ 2101, ztělesněný luxus na kolech.
Brno – Brněnští fotbalisté v osmifinále Poháru České pošty vyřadili druholigový Žižkov. Rozhodla domácí výhra 4:0. V jarním čtvrtfinále na Zbrojovku čeká pražská Slavia.
Přimda - Škodu za čtvrt milionu způsobil na dálnici D5 neznámý řidič, který vjel v úseku nedaleko Přimdy na Tachovsku do staveniště. Policisté nyní žádají případné svědky o pomoc.
Plzeň – Do Ruska na dálnou Sibiř, nikoliv za trest jako v časech baťky Stalina, ale za prací zamíří z Plzně trenér brankářů Rudolf Pejchar.
Přimda – Škodu za čtvrt milionu způsobil na dálnici D5 neznámý řidič, který vjel v úseku nedaleko Přimdy do staveniště. Policisté nyní žádají případné svědky o pomoc.
Zábrodí u Červeného Kostelce /FOTOGALERIE/ - V sobotu od brzkých ranních hodin začali rybáři z Kolowratského rybářství zatahovat sítě, aby zjistili, co se jim podařilo za dva roky od posledního výlovu rybníka Špinka vyprodukovat za ryby.
Lysovice – Stovky kusů ryb uhynuly včera v Lysovickém rybníku. Událost si vyžádala výjezd hasičů, police i zástupce vyškovského odboru životního prostředí. „Šlo o pstruhy, příčinu úhynu zatím neznáme. Škoda byla vyčíslená na sto tisíc korun. Odebrali jsme vzorky vody, které si k rozboru odvezla tišnovská chemická laboratoř. Výsledky budou zřejmě během dneška," uvedl mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.
Olomouc - Na výzvu k zastavení ve středu okolo druhé hodiny odpoledne nezareagoval řidič osobního vozidla. Hlídka ho chtěla zastavit ve Velkomoravské ulici, muž však začal ujíždět a na křižovatce u Zenitu havaroval. V místě byl po nehodě uzavřený pravý jízdní pruh, křižovatka je již průjezdná a dopravu řídí policie.
Dražovice – Nejlepší a nejhorší. První v podání domácích Dražovic, druhý bučovický. Tedy výkony fotbalových týmů v okresním derby I. A třídy, jak je vyhodnotili trenéři obou rivalů.
Olomouc - Mladý šofér prchající před policejní hlídkou vletěl do křižovatky na průtahu Olomoucí na červenou a naboural octavii, která měla přednost.
Jindřichův Hradec, Strakonice - Až na čtvrtý pokus se dočkali. Strakoničtí hokejisté poprvé v sezoně bodovali venku, v neděli v 6. kole krajské ligy v Jindřichově Hradci porazili Slavoj Žirovnice 6:3 (1:1, 3:1, 2:1). V tabulce jsou na šesté příčce s devíti body při vyrovnané bilanci tři vítězství a tři porážky.
Plzeň – Už to není jen Plzeň a Sparta. Čelo fotbalové Gambrinus ligy se pěkně vyrovnává, důrazně se do něj tlačí Teplice, nejlépe střílející mužstvo nejvyšší soutěže.
Frankfurt nad Mohanem – Největší evropské automobilce Volkswagen ve třetím čtvrtletí vzrostl provozní zisk téměř o pětinu na 2,78 miliardy eur (71,6 miliardy Kč) z 2,32 miliardy eur (59,8 miliardy Kč) před rokem. Firma uvedla, že k lepšímu výsledku jí pomohl rekordní prodej luxusních vozů Audi a Porsche. Koncern, do které patří mladoboleslavská Škoda Auto, se také zaměřil na udržení nízkých nákladů. Automobilce Škoda však provozní zisk za letošních devět měsíců klesl o 34,5 procenta.
Bučovice - Pět hasičských jednotek vyjelo v úterý krátce před devátou hodinou večer k požáru chaty mezi Bučovicemi a místní částí Kloboučky. Chata shořela na troud.
Blatnice pod Svatým Antonínkem – Vážným zraněním cyklisty skončila dopravní nehoda, ke které došlo v úterý v půl osmé večer na silnici v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Muž na kole zřejmě nebyl dostatečně osvětlený.
Blatnice pod Svatým Antonínkem – Vážným zraněním cyklisty skončila dopravní nehoda, ke které došlo v úterý v půl osmé večer na silnici v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Muž na kole zřejmě nebyl dostatečně osvětlený.
Náchodsko – Krajská hokejová liga mužů měla v neděli na programu další kolo. Náchod si však své utkání s Jaroměří odložil, a tak se oči regionálních příznivců stáčely na další derby, a to do Nového Města.
Karlovarský kraj – Jedenácté kolo nejvyšší krajské fotbalové soutěže přineslo o víkendu jeden fatální propadák, jednu málo vídanou přestřelku a také zásadní změnu na čele tabulky, kdy se po dlouhé době měnil lídr krajského přeboru.
Liberec - Škoda na kamionu ve výši dva milióny dvě stě tisíc korun vznikla při středeční dopravní nehodě na Liberecku. Přibližně patnáct minut před devátou hodinou ranní se v serpentinách mezi Grabštejnem a Chotyní na bok převrátil nákladní automobil vezoucí uhlí.
Prostějov/Kostelec na Hané – Lehké zranění si vyžádala dopravní nehoda ve středu krátce po sedmé hodině ráno v křižovatce silnic Prostějov – Kostelec na Hané.
Zábrodí u Červeného Kostelce /FOTOGALERIE/ - V sobotu od brzkých ranních hodin začali rybáři z Kolowratského rybářství zatahovat sítě, aby zjistili, co se jim podařilo za dva roky od posledního výlovu rybníka Špinka vyprodukovat za ryby.
Opava /POZVÁNKA/ - Hokejisté opavského Slezanu zakončí sérii tří zápasů během pěti dní soubojem s posledním Novým Jičínem, se kterým se Opavští utkají ve středu na svém ledě a jejich cílem je proti papírovému outsiderovi jasný. Získat tři body.
Zlín – Projednávání kauzy údajných vyděračů z ČR a ze Slovenska spěje ke konci. Krajský soud ve Zlíně dal prostor obhájcům, kteří například zpochybňovali výši způsobené škody nebo četli další listinné důkazy.
Brno - Buď si zvednou sebevědomí po nedělním výprasku 2:5 v Mladé Boleslavi, nebo dostanou další těžký zásah před sobotním veledůležitým domácím prvoligovým soubojem s Jihlavou. Fotbalisté Zbrojovky ve středu od šesti hodin večer přivítají v odvetě osmifinále Poháru České pošty Viktorii Žižkov.
Česká Kubice /FOTOGALERIE/ – Borci z Hraničáře hostili ve šlágru kola Milavče, které mohli v případě výhry přeskočit v tabulce okresního přeboru. Diváci se těšili na souboj nejlepších snajprů soutěže, domažlické posily domácích Krakeše (13 gólů) a hostujícího Jakuba Šota (10 gólů). Škoda, že další Šot, Martin, po operaci dorazil jen jako „koučující" divák…
Lipník nad Bečvou/Přerov – O prodlouženém víkendu se na Přerovsku ztratilo několik psů. Zloděj řádil v Lipníku nad Bečvou a v Přerově.
Bučovice - Pět hasičských jednotek vyjelo v úterý krátce před devátou hodinou večer k požáru chaty mezi Bučovicemi a místní částí Kloboučky. Chata shořela na troud.
Praha - Bojovali až do konce, na postup to ale nestačilo. Fotbalisté Varnsdorfu v součtu dvou zápasů inkasovali v souboji s pražskou Slávií jedinou branku, přesto v Poháru České pošty končí. Rozhodl o tom odvetný zápas v Praze a jediná trefa Tomáš Mičoly.
Brušperk - V divizní soutěži žen pokračovaly fotbalistky Olympie Bruntál sobotním utkáním na hřišti Brušperka, kde byly hlavně ve druhém poločase lepším týmem, ale nevyužité brankové příležitostí je nakonec stály bodovou ztrátu.
Liberec - „Rozhodující branku beru na sebe, nebyl jsem v pohybu a hostující útočník mě přebruslil," řekl litvínovský obránce Jiří Šlégr.
Pojizeří /1. B TŘÍDA/ - Prvních dvacet minut zápasu stačilo Rokytnici k pohodlému zisku všech bodů.
Ostrava, Praha – Třetím kolem pokračovala Uniqa extraliga volejbalistek. V něm se nedařilo červenobílým, jež prohrály potřetí v řadě. Mladé svěřenkyně trenéra Vojíka tentokrát nestačily na Sokol Frýdek-Místek, kterému podlehly ve čtyřech sadách a klesly tak na předposlední místo tabulky. To konsolidovaný celek Olympu řádí. Pro další tři body si dojel do Ostravy. V tabulce je tak druhý pouze vinou horšího poměru míčů za vedoucím Prostějovem.
Nové Strašecí – Aby zabránil střetu, strhl pětatřicetiletý řidič řízení vlevo, kde čelně naboural do protijedoucího vozidla.
Rakovník – Trochu nešťastný průběh měla dopravní nehoda, která se stala ve čtvrt na tři odpoledne na Plzeňské ulici.
Sedlec - Za více než padesát let vystřídal několik tahacích harmonik. Šestašedesátiletý muzikant Rudolf Kučera ze Staré Břeclavi byl hlavní hvězdou setkání harmonikářů v Sedleci. V tamním kulturním domě se jich o víkendu sešlo hned sedmnáct. Z regionu, ale i z Brněnska.
Pardubice - Kapitán Matěj Kotiš: „Je to ztráta dvou bodů, hlavně ve druhé půli jsme byli lepší."
Písecko – Také o prodlouženém posledním říjnovém víkendu se hrály zápasy okresních fotbalových soutěží.
Znojmo - Dvě utkání, dvě prohry. Taková je poslední bilance hokejových Orlů v EBEL. V pátek podlehli Fehérváru, v neděli Salzburgu.
Rychnovsko – Ani bod nezískalo trio z Rychnovska ve třináctém kole I. A třídy. Častolovice a Ohnišov prohrály s týmy z Hradecka, Kostelec ztratil bod gólem z penalty v poslední minutě.