Škody jsou veliké a budeme je řešit. Teď je pro nás priorita záchrana zvířat, říká Miroslav Bobek, ředitel pražské zoologické zahrady… Jedna obrovská laguna a vrcholky střech zatopených pavilonů jsou předobrazem současné ničivé povodně v pražské zoologické zahradě. Voda sice pozvolna opadá, ale ošetřovatelé zvířat stále žijí v napětí - podaří se zvířata udržet v přijatelné kondici?
Praha - Jedna obrovská laguna a vrcholky střech zatopených pavilonů jsou předobrazem současné ničivé povodně v pražské zoologické zahradě. Voda sice pozvolna opadá, ale ošetřovatelé zvířat stále žijí v napětí - podaří se zvířata udržet v přijatelné kondici?
Nymbursko – Živel, který neuhne před ničím. Voda. Ta nadělala v posledních hodinách mnoho starostí spoustě lidem na celém území České republiky. A problémy mají také fotbalové kluby na okrese. I tady nadělala voda na několika místech spoustu neplechy.
Pelhřimov – Velká vlna solidarity se zvedla na Pelhřimovsku. Škody po povodních sice ještě nejsou zdaleka spočítané, lidé v okrese však nezaváhali ani minutu a začali ihned pomáhat. Jako první přišla s materiální pomocí Oblastní charita Pelhřimov. Její pracovnice začaly už v neděli koordinovat humanitární pomoc. Oslovily některé větší firmy či drobné dárce z řad místních podnikatelů a požádaly je o materiální pomoc. To se setkalo s kladným ohlasem.
Mladá Boleslav - Přijíždí nejrychlejší sériová Octavia všech dob: nová Škoda Octavia RS oslaví svou světovou premiéru 10. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
Mladá Boleslav - Přijíždí nejrychlejší sériová Octavia všech dob: nová Škoda Octavia RS oslaví svou světovou premiéru 10. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu.
Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Obavy chlumeckého starosty Miroslava Uchytila se bohužel naplnily. Koupaliště, už připravené na sezonu, tedy napuštěné, zalila v úterý Cidlina.
Praha – Kde ještě nedávno byl květák, zelí a další zelenina, teď leží ohromná jezera. Podle prvních odhadů rozvodněné řeky zaplavily přibližně 200 až 300 hektarů polí osázených zeleninou. Toto číslo však nemusí být konečné, přičemž může dosáhnout až 500 hektarů.
Pelhřimov – Velká vlna solidarity se zvedla na Pelhřimovsku. Škody po povodních sice ještě nejsou zdaleka spočítané, lidé v okrese však nezaváhali ani minutu a začali ihned pomáhat.
Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov /FOTOGALERIE/ – Obavy chlumeckého starosty Miroslava Uchytila se bohužel naplnily. Koupaliště, už připravené na sezonu, tedy napuštěné, zalila v úterý Cidlina.
Východní Čechy - Nový Bydžov na Hradecku se stane symbolem letošních záplav ve východních Čechách. V pondělí sem vtrhla stoletá povodeň, která zaplavila v okolí zimního stadionu několik ulic včetně výpadovky na Hradec a bylo nutné evakuovat desítky dětí z mateřské školy.
Východní Čechy - Nový Bydžov na Hradecku se stane symbolem letošních záplav ve východních Čechách. V pondělí sem vtrhla stoletá povodeň, která zaplavila v okolí zimního stadionu několik ulic včetně výpadovky na Hradec a bylo nutné evakuovat desítky dětí z mateřské školy.
Nový Jičín – Legendární britská kapela dorazí 8. června do amfiteátru na Skalkách. Je to jedinečný koncert v letošním roce v České republice. Město se pilně připravuje na hojný počet fanoušků kapely.
Rakovnicko - „Měli jsme jednoduše řečeno velké štěstí!," shrnul v úterý ráno starosta Roztok na Rakovnicku Vladimír Melč několik dramatických hodin předchozího dne, kdy se na Roztoky nezadržitelně valily záplavové vlny. Ty totiž v Roztokách žádné velké škody nezpůsobily.
Rakovnicko - „Měli jsme jednoduše řečeno velké štěstí!," shrnul v úterý ráno starosta Roztok Vladimír Melč několik dramatických hodin předchozího dne, kdy se na Roztoky nezadržitelně valily záplavové vlny.
Zálezlice - Hráz, která měla chránit Zálezlice na Mělnicku před velkou vodou, se v noci z pondělí na úterý protrhla. Přesto provizorní val vesnici, která byla symbolem záplav před jedenácti lety, ušetřil zoufalého scénáře.
Liberec - Liberecký kraj se nakonec rozhodl dnes nežádat o odvolání stavu nouze. Podle hejtmana Martina Půty by to vneslo jen zmatek při uplatňování škod. "Obce by složitě musely dokazovat, kdy škoda vznikla. Toky jsou navíc stále relativně vysoko a nevíme, co přesně může v dalších dnech nastat," vysvětlil hejtman změnu postoje kraje.
Drnholec – Ačkoliv namále měli zejména před jedenácti lety, v klidu nejsou ani nyní, kdy hladina řeky Dyje dosahuje jen prvního povodňového stupně. Drnholecký starosta Jan Ivičič sleduje stav blízko protékající vody několikrát denně.
Louny /FOTOGALERIE/ - Krátce po poledni v úterý 4. června přestala řeka Ohře v Lounech stoupat. Ustálila se na hladině 539 centimetrů při průtoku 308 metrů krychlových za vteřinu. Další pohyb hladiny bude záviset na odpouštění z Nechranické přehrady.
Praha – Pojišťovny zvýšily odhad povodňových škod, jsou jich desítky tisíc v hodnotě miliard korun. Nejvíce škod mají hlášeno ze středních Čech. Jde zejména o zatopené sklepy, zahradní domky a garáže, ale evidují i zcela vyplavené domy, zatopené automobily či škody zemědělců. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Ty již zahájily výplatu prvních škod.
Kolínsko - Voda klesá, začínáme uklízet. Taková je zpráva z většiny obcí na Kolínsku, které si velká voda vybrala jako cíl. Výjimku však tvoří Toušice.
Praha - Česká unie sportu (ČUS), bývalý Český svaz tělesné výchovy, začala s mapováním škod, které na sportovištích napáchaly záplavy. Výsledek předloží Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a požádá o finanční prostředky na odstranění škod. Sama totiž nemá žádné vlastní zdroje. Naopak peníze chce uvolnit Český olympijský výbor (ČOV).
Lysá nad Labem – Ve čtyřiadvacátém kole fotbalové I. B třídy skupiny C na sebe narazily dva okresní celky. Vedoucí Ostrá, která na jaře ještě nepoznala hořkost porážky, hrála na trávníku čtvrté Lysé nad Labem.
Kolínsko – Díky propršenému víkendu se v okresním přeboru ve fotbale odehrály pouze tři zápasy. Ostatní byly kvůli nezpůsobilým hřištím odloženy. Za zmínku stojí kanonáda Libodřic do sítě Velkého Oseka a také vítězství vedoucích Břežan na půdě třetích Bečvár.
Východní Čechy – Nový Bydžov na Hradecku se stane symbolem letošních záplav ve východních Čechách. V pondělí sem vtrhla stoletá povodeň, která zaplavila v okolí zimního stadionu několik ulic včetně výpadovky na Hradec a bylo nutné evakuovat desítky dětí z mateřské školy.
Mladá Boleslav - Přestože média v těchto dnech věnují pozornost výhradně povodňové situaci a věcem nikterak pozitivním, v Mladé Boleslavi dnes mohou přijít na jiné myšlenky nejen ti nejmenší.
Polom – Nedostatečně upevněný náklad byl příčinou ranní úterní dopravní nehody u obce Polom, při které se z úložného prostoru nákladního auta vysypaly přepravky s pivem.
Trutnovsko - Víkendové srážky působily škody i na majetku ve správě Správy Krkonošského národního parku. Již podle prvních informací je zřejmé, že půjdou do desítek milionů korun. Poškozena je řada lesních cest i turistických chodníků. Na několika místech se sesula zemina.
Slavkov, Krnov - S jasným cílem přijeli krnovští fotbalisté na půdu posledního celku krajského přeboru, do Slavkova. Roli favorita hosté potvrdili a posunuli se v tabulce vzhůru.
Česká Skalice/Ratibořice - V neděli se přes Babiččino údolí prohnala velká voda, která památkově chráněné místo částečně zaplavila. Žádné větší škody naštěstí nezpůsobila. Nejhorší situace byla v Rudrově mlýně, kde hladina vody dosahovala do jednoho metru. Nejhůře na tom jsou cesty, které voda vymlela , nejvíce to odnesla ta u Viktorčina splavu.
Česká Skalice/Ratibořice - V neděli se přes Babiččino údolí prohnala velká voda, která památkově chráněné místo částečně zaplavila. Žádné větší škody naštěstí nezpůsobila. Nejhorší situace byla v Rudrově mlýně, kde hladina vody dosahovala do jednoho metru. Nejhůře na tom jsou cesty, které voda vymlela , nejvíce to odnesla ta u Viktorčina splavu.
Rokycany - Od soboty je skoro bez ustání na nohou také Karel Klemsa z Rokycan spolu s celou svou rodinou. Bydlí poblíž litohlavského mostu a podobně jako sousedé mají dvůr i zahrady plné vody. „V noci ze soboty na neděli a z neděle na pondělí to bylo nejhorší. Vlna se opakovala. Zatím je to ale lepší než v roce 2002," míní.
Zálezlice - V Zálezlicích na Mělnicku, které byly symbolem ničivých záplav v roce 2002, se protrhla rozestavěná hráz. Evakuováno muselo být 80 lidí, dalších asi 120 odešlo samo. Zůstává ještě kolem stovky obyvatel, řekla manželka starosty Zdeňka Čížková. Obec je podle ní odříznutá od okolního světa a voda stále stoupá.
Brno /ROZHOVOR/ - Ve dvaadvaceti letech prožil průlomovou sezonu. Brněnský stoper Luděk Pernica se napevno usadil v základní sestavě prvoligové Zbrojovky a nebýt karetního trestu pro utkání s Plzní a zranění pro duel v Příbrami, odehrál kompletní sezonu.