Třetí ročník halového turnaje v kopané starších přípravek U11 Česká pojišťovna Cup 2017 uspořádal v sobotu ve sportovní hale Základní školy Město Albrechtice oddíl Avízo Město Albrechtice. Ke kvalitně obsazenému turnaji se sjelo deset družstev bruntálského a ostravského regionu, která byla rozdělena do dvou skupin a systémem každý s každým bojovala o postup do semifinále.
Příbram - Jaké zážitky a dobrodružství s sebou přináší focení krajiny z motorového padáku? O tom bude v pátek 27. ledna od 18 hodin besedovat s promítáním fotografií příbramský fotograf Jiří Jiroušek v Kongresovém sále zdejšího Domu Natura v Plzeňské ulici (bývalá budova České pojišťovny). Právě zde je od prosince výstava jeho velkoplošných fotografií s názvem Nebeské Česko.
Kdyně – Deváté kolo Kdyňské bowlingové ligy nabídlo hned několik zajímavých zápasů. Pozornost byla upřena především k duelu tabulkových sousedů, čtvrtého Mixu s pátým APM.
Praha - Letošní zvýšení daňového odečtu příspěvku klientů na penzijní spoření z 12 000 Kč na 24 000 korun se pozitivně dotkne jen zhruba pěti procent účastníků zapojených do třetího pilíře penzijního systému. Těch je přes 4,5 milionu.
Mrazivé počasí, které trvá v Česku již několik týdnů, způsobilo nárůst pojistných událostí. Pojišťovny evidují hlavně růst počtu úrazů chodců na zledovatělých chodnících a také již více škod na popraskaném vodovodním potrubí, vyplývá z ankety mezi největšími pojišťovnami. Velký růst počtu škod očekávají v dalších dnech až týdnech.
Praha - Architekt Václav Aulický se proslavil projektováním řady pražských budov. Známý je zejména jako autor kontroverzní Žižkovské věže či legendárního objektu ve stylu brutalismu, tedy bývalého Plynárenského centrálního dispečinku Transgas. Do podoby hlavního města se tak zapsal nezaměnitelným způsobem.
/ROZHOVOR/ Dala první gól a moc nechybělo k tomu, aby to byla ve finále Poháru České pojišťovny trefa vítězná. Tu nakonec české reprezentantce Kamile Paloncyové vyfoukla Lucie Semeráková, která jako jediná dokázala překonat jinak naprosto jistě chytající gólmanku Vítkovic Šárku Vávrovou.
Praha - Až si bude Jan Masopust bydlící kousek za Prahou kupovat nové kolo, s čímž počítá v blízké budoucnosti, zorientovat se v novinkách na trhu mu pomůže Karel Švec, který prodává bicykly v pražských Jinonicích. A takovéhle slovo platí. Pánové se na tom domluvili ve středu při setkání na Zbraslavi, kde oba přebírali titul Gentleman silnic. Ocenění spojené s darem v podobě mobilního telefonu obdrželi za to, že společně pomáhali zachránit život řidiči Fordu Fiesta, který uprostřed noci havaroval u obce Horoměřice na Praze-západ. „Z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu – a jeho auto začínalo hořet," připomněl ve čtvrtek za středočeskou policii Pavel Truxa. Bez pomoci by to prý dopadlo zle. Nejspíš by v autě uhořel. Po nárazu zůstal v bezvědomí.
Jindřichohradecko – Víkendové zřícení střechy nové sportovní haly v České Třebové podle názorů odborníků zřejmě nemá nic společného se sněhovou nadílkou. Přesto i na Jindřichohradecku událost opět rozvířila otázky, jak je to s bezpečností velkých střech.
Zín - WE ARE THE CHAMPIONS! Zlínská hala Euronics přinesla slávu florbalistkám Vítkovic, které ve finále Poháru České pojišťovny rozstřílely FbŠ Bohemians 5:1. Z trofeje se radovaly podruhé v historii soutěže. První část sváteční akce si užilo 612 diváků.
/FOTOGALERIE/ Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Pohár České pojišťovny, který vyvrcholil finálovými zápasy ve Zlíně. Středočeši zdolali Vítkovice 3:1, oplatili jim loňskou porážku z boje o triumf a vyhráli soutěž potřetí za poslední čtyři roky.
Praha - Florbalistky Vítkovic porazily ve finále Poháru České pojišťovny ve Zlíně FbŠ Bohemians 5:1 a ovládly soutěž podruhé v historii. Ostravanky navázaly na svůj triumf z roku 2014 a získaly prémii 50 tisíc korun.
/FOTOGALERIE/ Florbalistky Vítkovic porazily ve finále Poháru České pojišťovny ve Zlíně FbŠ Bohemians 5:1 a ovládly soutěž podruhé v historii. Ostravanky navázaly na svůj triumf z roku 2014 a získaly prémii 50 tisíc korun.
První velký večer tuzemské klubové florbalové sezony je tady! Pohár České pojišťovny má na programu už jen finálová střetnutí, v obou kategoriích budou mít zastoupení pouze Vítkovice.
Praha - Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer byl k dnešku jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. V budoucnu se též stane předsedou dozorčí rady České pojišťovny, člena skupiny Generali.
Třetí čtvrtina základní části Tipsport extraligy vrcholí, Piráti se v rámci této části naposledy představí na ledě domovské SD ARÉNY. A nepůjde o ledajakou bitvu. Pod vrcholky Krušných hor totiž přijede v pátek 13. ledna třetí tým tabulky. Svěřenci Vladimíra Růžičky změří od 17 hodin a 30 minut potřetí v sezóně síly s brněnskou Kometou, s níž se utkali v loňském předkole Česká pojišťovna play-off.
Beroun – Plánovaný koncert v sále České pojišťovny v Berouně Roberta Křesťana a Druhé trávy, který se měl původně konat tento týden, musel být z důvodu zpěvákova onemocnění přeložen.
Otrokovice – Florbalové Pantery čeká zítra od 18 hodin první duel Superligy v novém roce. Představí se na Spartě Praha, která potřebuje nutně bodovat, aby se udržela ve hře o play-off. „Je to důležitý zápas jako každý jiný. Půjdeme do něj s pokorou a cílem získat body, nejlépe všechny tři," uvedl otrokovický útočník Tomáš Sovják.
Florbalisté Vítkovic dál mohou snít o obhajobě pohárového vítězství. V semifinálové bitvě udolali srdnatě bojující Otrokovice 8:7 a za necelých čtrnáct dnů si zahrají proti Mladé Boleslavi, která jednoznačně v poměru 9:1 přehrála brněnské Buldoky.
Ženy Vítkovic už ve finále florbalového poháru jsou, co na to jejich mužští kolegové? Ve čtvrtek 5. ledna se v Ostravě-Dubině (od 19 hodin), kam dorazí Otrokovice, a v Brně (od 20 hodin), kde se představí Mladá Boleslav, rozhodne o dalších účastnících rozhodujících bitev o první letošní florbalové trofeje.
Praha - Omezení provozu v oblasti Zlíchovského tunelu, které se protáhlo ještě na celé nedělní dopoledne, si vyžádala dopravní nehoda osobního auta mířícího Dobříšskou ulicí směrem od centra k Barrandovskému mostu, jež dvacet minut před druhou hodinou v noci narazilo do svodidel. Tunel pak musel být kvůli výpadku elektrického proudu obousměrně uzavřen – jak ve směru od Radlické ulice (a tunelu Mrázovka), tak ve směru od Barrandovského mostu do centra. Při nárazu totiž automobil zničil rozvaděč, což se neobešlo bez rozsáhlejších oprav.
Zatímco lidé okolo utíkali pryč, on běžel opačným směrem k místu nehody. Sedmatřicetiletý Martin Horňák z Karviné vytáhl letos v létě z hořícího vozu muže, zaklíněného po nehodě pod palubní deskou. Oba dva se setkali v úterý dopoledne v budově karvinské policie, kde zachránce převzal ocenění Gentleman silnic.
Praha - České aerolinie plánují na příští letní letovou sezónu čtyři nová přímá spojení z Prahy. Jde o spojení do islandského Keflavíku, Lisabonu, Verony a dánského Aarhusu. Zároveň na dnešní tiskové konferenci dopravce představil změny v cenové politice společnosti a zvýšení limitu pro odbavované zavazadlo v ekonomické třídě z 15 na 23 kilogramů.
Třetí a poslední utkání osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny odehráli opavští florbalisté doma proti superligovému FBC Ostrava. Do Opavy se v roli soupeře vrátil Dominik Klimscha, který v dresu SK P.E.M.A. působil předchozí dvě sezony.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Florbalisté Znojma zažívají ve druhé nejvyšší české florbalové soutěži skvělé časy. Po sobotní výhře nad pražským Startem98 se posunuli do čela první ligy. Velmi vyrovnaný zápas vystřelil Znojemským v samotném závěru střetnutí Petr Čihal a díky němu domácí ovládli zápas 6:5.
Znojemsko – Hned třikrát se řidiči na Znojemsku střetli v pondělí večer se zvěří. Žádný člověk se při nehodách naštěstí nezranil a škoda na autech se pohybovala v desítkách tisíc korun.
Frankfurt nad Mohanem (Německo) - Největší evropská pojišťovna Allianz ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 37 % na 1,86 miliardy eur (50,4 miliardy Kč). Nemusela řešit tolik nahlášených škod a více vydělala na životním pojištění. Firma dnes oznámila, že se zlepšila i situace v její investiční společnosti PIMCO.
Opava zažila v úterý večer další florbalový svátek. Po Otrokovicích přijel další ze superligových týmů v osmifinálové skupině Poháru České pojišťovny, a to Bulldogs Brno. Na palubovce se tak objevila známá jména jako Juhaňák, Mendrek, Sládeček nebo Koutný.
Hluk – Na důstojný výsledek proti zvučnému soupeři dosáhlo družstvo Spartaku Hluk ve druhém kole osmifinálové skupiny florbalového Poháru České pojišťovny. Za šestigólovou porážku od Vítkovic se celek ze Slovácka rozhodně nemusí stydět. Ten se s účastí v národním poháru rozloučí v sobotu 26. listopadu, kdy doma od 19.30 hodin přivítá další superligový tým Sokol Pardubice.
Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili v předehrávce 10. kola superligy v pražském derby na hřišti předposlední Sparty 9:2. Na čtvrté pozici se bodově dotáhli na třetí Vítkovice, které v minulém kole porazili 10:4.
Česká Lípa – Dnes je pro českolipské florbalisty a fanoušky velký den. V rámci osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny se ve druhém utkání střetne domácí FBC se superligovým mistrem z pražského Chodova.
/POZVÁNKA/ V úterý pokračuje osmifinálová skupina florbalového Poháru České pojišťovny. Do Opavy prijede další ze soupeřů hrajících nejvyšší soutěž, superligový celek Bulldogs Brno.
Hluk – Velký florbalový svátek bude v neděli v Hluku, kde tamní klub přivítá ve 2. kole osmifinálové skupiny Poháru České pojišťovny superligové Vítkovice. Zápas ve sportovní hale v Boršické ulici začíná v 16 hodin.
Plzeň – Florbalistky FBŠ Slavia Plzeň končí v Poháru České pojišťovny. V osmifinále byly nad jejich síly děvčata extraligového Chodova, která nedělní zápas v Plzni vyhrála 8:0.