Uherské Hradiště – Malé sportovní letadlo se v polovině června zřítilo v Mařaticích zřejmě kvůli technické závadě. Informoval o tom Stanislav Suchý z Ústavu pro Odborné zjišťování příčin dopravních nehod (ÚZPLN). Pilot Letounu PS-28 Cruiser měl v jedné fázi letu zkoušet vývrtky.
Prostějov/Litovel – Dvě nehody na železničním přejezdu v pátek odpoledne komplikovaly dopravu v Olomouckém kraji, naštěstí se obě obešly bez zranění. První se stala na Prostějovsku, druhá v Litovli.
Tachovsko – Za první pololetí letošního roku evidují dopravní policisté celkem 144 dopravních nehod. Při těchto nehodách bylo 66 osob zraněno lehce, čtyři osoby zraněny těžce a tři osoby byly usmrceny.
Konopiště – Za jízdy odpojený vlek od autobusu sjel mimo silnici a poškodil sloup elektrického vedení. Dopravní policisté nyní po řidiči, který od nehody odjel, pátrají.
Mělnicko – V pondělí začne na nadjezdu dálnice D8 u Nové Vsi dlouho očekávaná stavba dvou okružních křižovatek, které by měly zvýšit přehlednost a zároveń snížit nehodovost v tomto úseku.
Brno – Podezření z obecného ohrožení sdělili v těchto dnech kriminalisté osmnáctiletému mladíkovi, který se pokusil zabít pod koly kamionu na dálnici D1 v Brně. V pátek o tom informoval mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.
Vlkoš – Krátce po třinácté hodině došlo ve Vlkoši k dopravní nehodě, při níž se srazil motocykl s traktorem. Řidič motorky utrpěl středně těžká zranění. Do 14.30 hodin policisté odkláněli dopravu kvůli vyšetřování.
Ostrava - Havárie cisterny blokuje dopravu na rychlostní silnici R48 u obce Vojkovice na Frýdecko-Místecku. Silnice je proto v tomto úseku ve směru na Frýdek-Místek uzavřena, informovala v pátek policejní mluvčí Soňa Štětínská.
Šternberk – Škodu na vozidle a na stromě za dvacet tisíc korun má na svědomí řidička, která se před jízdou napila. V Dolním Žlebu, místní části Šternberku na Olomoucku nezvdládla mírnou zatáčku a narazila do stromu u vozovky.
Uherské Hradiště – Malé sportovní letadlo se v polovině června zřítilo v Mařaticích zřejmě kvůli technické závadě. Informoval o tom Stanislav Suchý z Ústavu pro Odborné zjišťování příčin dopravních nehod (ÚZPLN). Pilot Letounu PS-28 Cruiser měl v jedné fázi letu zkoušet vývrtky.
Konopiště – Za jízdy odpojený vlek od autobusu sjel mimo silnici a poškodil sloup elektrického vedení. Dopravní policisté nyní po řidiči, který od nehody odjel, pátrají.
Rokycany - S nedostatkem krve se potýká Fakultní nemocnice v Plzni. Za tímto faktem nestojí nic jiného, než je vzrůstající počet nehod a úrazů v době prázdnin.
Vrbno pod Pradědem – Vážná dopravní nehoda mezi Vrbnem a Pustou Rudnou má za následek pět zraněných lidí. V autě, které narazilo do vzrostlého stromu, v tu chvíli jela řidička středního věku a čtyři děti staré od čtyř do dvanácti let.
Jarcová Srážka dvou osobních aut a náklaďáku poslední červencový den odpoledne omezila provoz na hlavním tahu mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím. Příčinou hromadné srážky byl mikrospánek jednoho z řidičů. Nehoda se obešla bez zranění.
Vrbno pod Pradědem - Vážná dopravní nehoda ve Vrbně pod Pradědem má za následek pět zraněných lidí. V autě, které narazilo do vzrostlého stromu, v tu chvíli jela řidička středního věku a čtyři děti staré od čtyř do dvanácti let.
Tchaj-pej - Rány pěstí a lahve s vodou dnes létaly v tchajwanském parlamentu před očekávaným hlasováním o vypsání celonárodního referenda o tom, zda Tchaj-wan postaví čtvrtou jadernou elektrárnu. Ta má uspokojit energetické potřeby hustě zalidněného ostrova s 23 miliony obyvatel, informovala agentura AP.
Mimoň - Těžkým zraněním skončila úterní jízda na kole pro 42letého cyklistu v Mimoni. Ten při jízdě z kopce v Nádražní ulici vyjel mimo silnici a srazil o šest let mladšího chodce.
Kroměříž – S těžkým zraněním skončila ve středu ve čtvrt na devět ráno dopravní nehoda v Kroměříži. K havárii došlo na křižovatce ulic Havlíčkova a Albertova. Osmačtyřicetiletá cyklistka jela po hlavní silnici ve směru od obce Rataje do centra města.
Petrov – Po nehodě dvou osobních aut, která se stala kolem tři čtvrtě na tři u petrovské školy na silnici I/55, se tvoří před obcí kolony. Dopravu řídí policie.
Bystřiko - Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem zasahovala ve středu po poledni u dopravní nehody převozové sanitky na komunikaci u obce Rozsochy.
Svůj silný vůz nezvládla jednačtyřicetiletá žena ze Žatce. Při cestě z Chomutova na Most po silnici I/13 zřejmě příliš tlačila na pedál svého černého BMW 750, až skončila mimo silnici.
Častolovice – Radost, která provázela získání dotace na opravu a přebudování nebezpečného přechodu, zkazila na začátku měsíce nepříjemná okolnost.„Zebru" bylo totiž potřeba podvrtat a protáhnout pod ní kabel pro elektřinu. Jenže zdánlivě jednoduchý úkol narazil na překážku. A to doslova. Pod přechodem byly totiž staré základy domu. Stavba se proto na chvíli zastavila a zastupitelstvo řešilo, zda ji zcela nevzdá. Nakonec se rozhodlo pro pokračování stavby.
Bor u Skutče - Alkohol stál za nehodou, kdy zkraje července sjelo vozidlo VW Golf mezi Borem u Skutče a Novými Hrady u chaty Polanka po nárazu do stromu ze srázu do lesa. Policisté z Dopravního inspektorátu Chrudim sdělili v pondělí jeho šoférovi - šestatřicetiletému cizinci, trvale žijícímu u nás - podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Bulhary – Stovky ryb uhynuly v řece Dyji u Bulhar pod novomlýnskými nádržemi. S informací přišla ve středu jako první Česká televize. „Je to tak, mrtvé ryby jsem fotil. K úhynu totiž došlo na hranicích našeho revíru. Obávám se, že by mohlo jít o deset i patnáct tun ryb," potvrdil Břeclavskému deníku rybí katastrofu Bohuslav Benada z Moravského rybářského svazu Lednice.
Kroměříž – Od prvního ledna do včerejšího dne došlo na cestách na Kroměřížsku celkem ke 314 dopravním nehodám. V porovnání s loňským rokem za stejné období počet vzrostl o dvaadvacet případů. Přítomnost policistů a hasičů si ale vyžadují také ostatní události na Kroměřížsku. Jak doposud hodnotí uplynulý půlrok?
Hulín – Více jak čtyři hodiny v úterý dopoledne blokovala nehoda kamionu provoz na rychlostní komunikaci R55 mezi Hulínem a Otrokovicemi. Krátce před sedmou hodinou ráno tam havarovalo nákladní auto značky Volvo s návěsem.
Minsk/Moskva – Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se pustil do soupeření se svým ruským protějškem. Předmětem klání nejsou politické úspěchy, ale velikost ulovených ryb. Vladimir Putin se před pár dny pochlubil, že ulovil štiku, která vážila 21 kilogramů. Lukašenko ho ale tento týden trumfnul, když oznámil, že nedávno ulovil sumce, který měl 57 kilogramů.
Svůj silný vůz nezvládla jednačtyřicetiletá žena ze Žatce. Při cestě z Chomutova na Most po silnici I/13 zřejmě příliš tlačila na pedál svého černého BMW 750, až skončila mimo silnici.
Slaný – Na rychlostní silnici z Loun do Prahy havaroval u Slaného ve středu krátce před polednem maďarský kamion naložený dvaceti tunami melounů. Silnice R7 je ve směru z Prahy na Louny uzavřena. Komunikace bude zcela průjezdná až kolem 18. hodiny.