Dva mrtví ve Frenštátě po nárazu do mostu
Frenštát pod Radhoštěm – Dnes po poledni došlo k tragické dopravní nehodě na okraji Frenštátu pod Radhoštěm. Nárazem do mostu vyhasl život dvou seniorů ve vozidle Suzuki na frekventované silnici I/58.
Frenštát pod Radhoštěm – Dnes po poledni došlo k tragické dopravní nehodě na okraji Frenštátu pod Radhoštěm. Nárazem do mostu vyhasl život dvou seniorů ve vozidle Suzuki na frekventované silnici I/58.
Svitavy - Na pětatřicítce na Svitavsku řidiči rychlost nedodržují, jezdí jako blázni. Teď si na ně výrazně posvítí policie
Frýdek-Místek - Nehoda kamionu mezi Horními Tošanovicemi a Dobrou na Frýdecko-Místecku uzavřela kolem 15:00 rychlostní silnici R48 ve směru na Frýdek-Místek.
Olomoucký kraj – Opilá řidička passatu srazila dvojici na motocyklu, muž a žena se zranili.
Lipník - Křižovatka s pěti směry, autobusovou zastávkou, částečným zákazem jízdy a vyústěním místní komunikace. Pro neznalého a navíc nezkušeného řidiče bývá průjezd Lipníkem náročným testem vlastních schopností. Jak udělat ze složité křižovatky přehlednou a bezpečnou, navrhnou už brzy silničáři.
Hanušovice – Vážná nehoda se stala v sobotu 3. srpna po dvaadvacáté hodině mezi Hanušovicemi a Raškovem. Opilá řidička srazila dvojici na motocyklu, muž a žena se zranili.
Hranice – Kličkovaná po silnici i po chodníku, nárazy do postranních sloupků, do sloupu veřejného osvětlení, dopravní značky i do jedné budovy a nakonec srážka do zaparkované škodovky.
Frenštát pod Radhoštěm – Dnes po poledni došlo k tragické dopravní nehodě na okraji Frenštátu pod Radhoštěm. Nárazem do mostu vyhasl život dvou seniorů ve vozidle Suzuki na frekventované silnici I/58.
Novojičínsko /FOTOGALERIE/ - Výjezdy k bouračkám jsou pro dopravní policisty denní rutinou, ale ta z pátečního podvečera se mezi ně určitě nezařadí. V Suchdole nad Odrou totiž krátce před 19. hodinou havaroval osmatřicetiletý řidič historického a vzácného vozidla Tatra T57.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Těžkým zraněním pětadvacetiletého motorkáře skončila v pondělí dopravní nehoda v Obřanské ulici v Brně. Mladík narazil s motorkou do zdi jednoho z tamních rodinných domů.
Lišov – Jsou motorkáři opatrnější, než řidiči osobních aut? Překvapivým zjištěním končí sobotní dopravní akce na hojně frekventovaném tahu v Lišově. Policisté se tentokrát zaměřují především na motocykly.
Ostrava - Obyvatelé sídlišť odpoledne po práci marně krouží v místě svého bydliště a hledají volná místa na parkovišti. Ta totiž ve většině případů blokují velké dodávky. Od září by se ale situace měla změnit.
Klatovsko – Nedělní bouře, která se večer přehnala republikou, škodila i na Klatovsku. Ulomené větve padaly na auta, Myslív a okolí potrápily až pěticentimetrové kroupy. Tisíce lidí se ocitly bez elektřiny. Hasiči si na své konto připsali desítky výjezdů, nikdo naštěstí nebyl zraněný.
Praha, Studénka - Pět let od tragického železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku lidé dál k místu nehody přinášejí květiny a zapalují tam svíčky. Osudný náraz vlaku Comenius do zříceného mostu dnes připomíná jen pietní místo. Jiné stopy v okolí nejsou patrné.
Lišov – Jsou motorkáři opatrnější, než řidiči osobních aut? Překvapivým zjištěním končí sobotní dopravní akce na hojně frekventovaném tahu v Lišově. Policisté se tentokrát zaměřují především na motocykly.
Buková – Těžké zranění si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo v neděli před druhou hodinou odpoledne v Bukové.
Hranice – Kličkovaná po silnici i po chodníku, nárazy do postranních sloupků, do sloupu veřejného osvětlení, dopravní značky i do jedné budovy a nakonec srážka do zaparkované škodovky. Takovou jízdou se může „pochlubit" třiadvacetiletá žena z Hranic, která v sobotu ráno vyrazila do ulic města.
Hanušovice – Vážná nehoda se stala v sobotu 3. srpna po dvaadvacáté hodině mezi Hanušovicemi a Raškovem. Opilá řidička srazila dvojici na motocyklu, muž a žena se zranili.
Třebíčsko - Nedělní bouře porazila na Třebíčsku množství stromů, které zablokovaly silnice. Ještě v průběhu pondělního rána byla neprůjezdná vozovka mezi Oduncem a Valčí. .
Pištín - Mrtvý řidič a těžce zraněná spolujezdkyně, taková je bilance tragické nehody, která se stala v pondělí před půl čtvrtou ráno u Pištína.
Novojičínsko - Sedmý měsíc letošního roku je nenávratně za námi a policisté už mají jasno v tom, že, co se týče nehodovosti na území Novojičínska, bude letošek horší než rok minulý. Karambolů přibývá.
Rokycansko - Příroda se včera postarala o působivé představení. Nad Rokycanskem se po třetí hodině ranní přehnala bouřka, doprovázená vydatným deštěm, silným větrem a nekončící kaskádou blesků.
Třebíčsko - Nedělní bouře porazila na Třebíčsku množství stromů, které zablokovaly silnice. Ještě v průběhu pondělního rána byla neprůjezdná vozovka mezi Oduncem a Valčí. .
Lišov – Jsou motorkáři opatrnější, než řidiči osobních aut? Překvapivým zjištěním končí sobotní dopravní akce na hojně frekventovaném tahu v Lišově.
Pištín - Mrtvý řidič a těžce zraněná spolujezdkyně, taková je bilance tragické nehody, která se stala v pondělí před půl čtvrtou ráno u Pištína.
Praha – Na šesti železničních tratích je po nočních bouřkách stále omezen provoz. Bouřky zasáhly v neděli vpodvečer nejprve jižní a západní Čechy a během večera a noci se přesouvaly na Moravu. Nárazy větru srazily k zemi stovky stromů a větví, které zablokovaly řadu silnic a více než dvacítku tratí. Počasí si vyžádalo i zranění, například při nehodě letadla na Domažlicku či pádu stromu fotbalovém utkání v Brně.
Jižní Čechy – V neděli a v noci na pondělek vystřídaly vedro bouřky a důkladně region potrápily. S deštěm a silným větrem se objevily nejprve na Prachaticku a postupně i na dalších místech kraje. Ve 20 h hasiči evidovali dvě stě událostí spojených s odklízením následků bouřky. Nejvíce, čtvrtinu zásahů, mají za sebou hasiči na Jindřichohradecku.
Slavošovice – Historicky první setkání rodáků se konalo o uplynulém víkendu ve Slavošovicích. V prosluněném odpoledni se bavili místní i návštěvníci z okolních obcí.
Brno – Při nedělním zápasu fotbalové Zbrojovky s pražskou Spartou prohráli domácí 1:3. Jenže prohra na hřišti nebyla nic v porovnání s dramatem v hledišti. Při bouřce s vichřicí, která přišla po poločase zápasu, se totiž ulomil kus stromu. Při pádu na tribunu domácích zranil tři lidi. Jednoho velmi těžce.
Brodce nad Jizerou - Vážná dopravní nehoda se stala dnes, v neděli 4. srpna na rychlostní silnici R10 ve směru na Prahu
Praha – Ty, krávo! Takhle se nejspíš nechal slyšet nejeden z řidičů, kteří v neděli odpoledne mířili po dálnici D1 na Prahu i naopak z metropole směrem na Brno. Po dálnici si to totiž špacíroval nefalšovaný kus nefalšovaného skotu.
Benešovsko – Ty, krávo! Takhle se nejspíš nechal slyšet nejeden z řidičů, kteří v neděli odpoledne mířili po dálnici D1 na Prahu i naopak z metropole směrem na Brno. Po dálnici si to totiž špacíroval nefalšovaný kus nefalšovaného skotu. Opravdová kravka, která utekla z ohrady a u Třemošnice na Benešovsku se procházela po dálnici. A zdálo se, že jí to tam nečekaně svědčí.
Jičínsko – Starosti odložit do kouta, nohy vykopnout na stůl nebo hodit batoh na záda a v hlavě zavřít tlustá vrata, která oddělují soukromý život od pracovního.
Křižanovice – Srážka dvou aut, která se stala v neděli krátce po jedné hodině odpoledne mezi Křižanovicemi a bučovickou místní částí Marefy, omezila na zhruba dvě hodiny provoz na hlavním tahu z Brna do Uherského Hradiště. Nehoda si vyžádala jedno těžké a dvě lehká zranění. Na místě přistál i vrtulník.
Hořešovice - Na rychlostní silnici ze Slaného do Loun se stala v neděli krátce před 11.hodinou vážná dopravní nehoda. Čelně se zde srazila dvě osobní vozidla. Na pomoc zraněným byl přivolán i vrtulník.
Olomouc /FOTO Z MÍSTA/ – Devatenáctiměsíční dítě spadlo v neděli do pětimetrové prohlubně ve Smetanových sadech v Olomouci.
Červená Voda – V obci se ve čtvrtek stala nehoda, zasahovali u ní profesionální hasiči z Králík a dobrovolní z Červené Vody.
Česká Třebová - Hasiči SŽDC Česká Třebová zasahovali v úterý po půl třetí odpoledne v ulici Kozlovská u dopravní nehody kamionu a osobního auta.
Českolipsko - Hned tři viníky nehod hledají dopravní policisté na Českolipsku. Ve dvou případech za sebou nechali zraněné, o které neprojevili nejmenší zájem.
Jičínsko – Starosti odložit do kouta, nohy vykopnout na stůl nebo hodit batoh na záda a v hlavě zavřít tlustá vrata, která oddělují soukromý život od pracovního.
Region – Mezi nejoblíbenější dovolené Čechů patří ty, na které mohou dojet po vlastní ose. A tak prim stále drží Chorvatsko a Itálie, které jsou od nás co do vzdálenosti k moři nejdostupnější.
Klatovy – Velmi těžkým zraněním skončil v sobotu v podvečer seskok padákem pro mladého cizince na letišti v Klatovech. Muž podle svědků pravděpodobně nezvládl koncový manévr seskoku a dopadl tvrdě na zem.
Klatovy – Velmi těžkým zraněním skončil v sobotu v podvečer seskok padákem pro mladého cizince na letišti v Klatovech. Muž podle svědků pravděpodobně nezvládl koncový manévr seskoku a dopadl tvrdě na zem.
Ostopovice – Uzavírka na dálnici D1 u Ostopovic na Brněnsku opět komplikovala dopravu. Po páteční nehodě kamionu v sobotu v koloně havarovala čtyři auta. „Kolem stodevadesátého kilometru se vytvořila kolona. Když do ní dojížděl, neubrzdil to řidič karavanu. Vrazil do auta před sebou, to pak do toho před ním. Celkem se tak posunula čtyři auta," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová.
Bučovice – Jedním těžkým a dvěma lehkými zraněními skončila sobotní jízda dvou osobních aut, v nichž sedělo několik mladých lidí. Nehoda se stala krátce po desáté hodině ráno v ostré pravotočivé zatáčce u Bučovic.
Břeclavsko – Katastrofa? Ne. Pouze průměr. Tak v pondělí zhodnotil žně ředitel agrární komory v Břeclavi Ladislav Sečkář. Vysoké výnosy, které letos zemědělci očekávali, nebudou. Doložil to i čísly. „Sklizeň je průměrná. Přesto dvakrát až třikrát vyšší než loni. U ječmene ozimého dokonce čtyřikrát," přiblížil Sečkář.
Praha – S vážnými vícečetnými poraněními odváželi v sobotu dopoledne pražští záchranáři do nemocnice 60letou chodkyni, kterou v Krči srazil autobus a částečně ji přejel. Na místě nehody zasahovali i hasiči, kteří ze silnice oplachovali krev.
Českolipsko - Hned tři viníky nehod hledají dopravní policisté na Českolipsku. Ve dvou případech za sebou nechali zraněné, o které neprojevili nejmenší zájem.
Mělnicko – Řidiče, kteří ke svým cestám využívají dálnici D8, čekají od příštího týdne velké změny. V pondělí totiž začne dlouho očekávaná stavba okružních křižovatek na nadjezdu u Nové Vsi, která potrvá až do konce roku. Provázet ji bude řada dopravních omezení.
Děčín – O velkém štěstí může mluvit žena z Děčína – Letné. Když v pátek dopoledne sekala trávu, znenadání vjelo na její zahradu auto.