
Řidič autobusu z Mostu dostal tento týden amnestii
Most - Podle soudu zavinil nehodu ve Velemyšlevsi, kdy autobus vjel do domu.
Most - Podle soudu zavinil nehodu ve Velemyšlevsi, kdy autobus vjel do domu.
Strakonicko - U Nišovic se střetl vlak s osobním automobilem.
Ústí nad Labem – Nejspíše chybou v odhadu při demolici domu v Předlicích spadla jedna ze stěn bouraného domu do ulice. Při nehodě se nikomu nic nestalo. Vozovka u křižovatky ulic Tovární a Majakovského je uzavřená.
Jičínsko – Nejčastější důvod dopravních nehod? Dopravní policisté z jičínského obvodu mají jasno – je to přecenění schopností řidiče a s tím spojená nepřiměřená rychlost.
Krnov – Kolem pěti tisíc lidí si už ulevilo na krnovských veřejných záchodcích, které byly otevřeny na Vodní ulici v srpnu 2011. Všechny obsloužily dvě toaletářky, které zaměstnává obecně prospěšná společnost Chrpa, což je sociální firma Slezské diakonie.
Ústecký kraj - Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice v Libereckém a Ústeckém kraji. Dopravu komplikovalo husté sněžení, místy na severu nasněžilo až 15 centimetrů sněhu. Večer pak votzovky začaly namrzat.
Králův Dvůr - Na přejezdu v Králově Dvoře v sobotu odpoledne uvízl kamion.
Český Krumlov - Vydatná sněhová nadílka v noci z pátka na sobotu prohnala všechny úklidové čety.
Ústí nad Labem /NOVÉ FOTO/ – Nejspíše chybou v odhadu při demolici domu v Předlicích spadla jedna ze stěn bouraného domu do ulice. Při nehodě se nikomu nic nestalo. Vozovka u křižovatky ulic Tovární a Majakovského je uzavřená.
Horní Suchá - Nedobrovolnou koupel v ledové vodě dopřál sobě i svému BMW řidič, který v sobotu dopoledne nezvládl řízení a sjel do rybníka mezi Horní Suchou a Stonavou.
Vysočina - Přívaly sněhu v sobotu zkomplikovaly dopravu na celé Vysočině. Problémy se týkaly dálnice D1 i ostatních silnic prvních i nižších tříd.
Praha – Dopravu v Praze dnes komplikuje husté sněžení. Nejhorší situace byla v okrajových částech města, hlavní tahy jsou sjízdné. Od rána do 13:00 se stalo kolem 80 převážně lehčích nehod. ČTK to řekla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. V pražské MHD nabíraly autobusy kvůli přívalům sněhu zpoždění, uvedl mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Petr Vorlíček.
Králův Dvůr (Berounsko) - Na přejezdu v Králově Dvoře na Berounsku se dnes odpoledne střetl rychlík s nákladním autem. Řidič stihl před srážkou vyskočit, nikdo nebyl zraněn. Vlaky jezdí v úseku po jedné koleji, řekla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková. Celková škoda činí podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala téměř dva miliony korun. V Česku šlo dnes o už čtvrtý střet na železnici.
Ústí nad Labem - Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice v Ústeckém a Libereckém kraji. Dopravu komplikuje husté sněžení, místy na severu nasněžilo až 15 centimetrů sněhu.
Liberec - Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice v Libereckém a Ústeckém kraji. Dopravu komplikuje husté sněžení, místy na severu nasněžilo až 15 centimetrů sněhu.
Břeclavsko - Od ranních hodin zápolil Josef Kubík v Ladné s přívaly sněhu. S pomocí minitraktoru odhrnoval tamní ulice až do odpoledních hodin. Podobně na tom byli lidé v celém břeclavském okresu. „Sice je víkend, ale do práce jsme museli. Projel jsem téměř celou dědinu. Uvidíme, jestli bude sníh padat i dále. Pokud ano, opět vyjedeme. Mělo by to ale přecházet v déšť a v neděli bych mělo být snad pět až sedm stupňů," říkal Kubík.
Hradec Králové – Symbolickou částku ve výši 50 tisíc korun pošlou hradečtí radní do Frenštátu pod Radhoštěm. „Mluvil jsem o tom s paní starostkou, která čásku využije na práce související s likvidací havárie a sanaci okolí," řekl primátor Zdeněk Fink.
Slovácko – Po půldenní práci hlásí silničáři, že všechny silnice v okrese Hodonín jsou sjízdné. „Jsou holé, některé se zbytky ujetého či rozbředlého sněhu," uvedla dispečerka Správy a údržby silnic v Hodoníně. Jak doplnila, nad ránem do terénu vyjela všechna technika. Tam, kde se na silnicích kvůli větru vytvářely závěje, museli silničáři i frézovat. I když v odpoledních hodinách sněžení ustalo, silničáři a meteorologové varují, že v neděli hrozí ledovka.
Klatovsko - AKTUALIZOVÁNO - Čerstvý sníh a nehody komplikují dopravu.
Kolín - Nečekaně bohatá sněhová nadílka zavalila Kolínsko. Řidiči jezdí krokem kvůli zasypaným silnicím, lidí je v ulicích Kolína poskrovnu.
Jakarta - Náraz nákladního automobilu do několika dalších vozů a motocyklů v centrální Indonésii si vyžádal 16 obětí na životech. Více než deset zraněných lidí bylo převezeno do nemocnice, informovala agentura AP.
Mladoboleslavsko - Husté sněžení trvá už druhý den a silnice na Boleslavsku jsou místy sjízdné jen s velkou opatrností
Olomoucký kraj – Největší přívaly sněhu má Olomoucký kraj zřejmě už za sebou. Během noci by se ale měla dostavit další vlna srážek, sněžení se však zejména v nižších polohách kraje bude měnit ve smíšené srážky a déšť. Ten by v ranních hodinách mohl způsobovat námrazu.
Olomouc – Sobotní dopolední srážka osobního vozidla a osobního vlaku v Olomouci na železničním přejezdu na ulici Wittgensteinova komplikovala dopravu na železnici i pozemní komunikaci.
Táborsko - Až osm centimetrů nového sněhu připadlo na Táborsku v noci z pátku na sobotu
Jižní Morava – Desítky nehod, uzavřený hraniční přechod a zpožděné autobusy i vlaky. Sobotní sněhová kalamita zkomplikovala život všem, kteří na jižní Moravě kamkoliv cestovali. Ačkoliv sněžit přestalo odpoledne, situace se uklidnila až večer.
Písecko - Sněhová deka pokryla o víkendu celé Písecko. S problémy musejí počítat řidiči na silnicích. Sníh už vystavil stopku fotbalistům.
Břeclavsko – Bez zranění se obešla první sobotní nehoda, která se stala v Mikulově o půl osmé ráno. Osobní auto tam skončilo převrácené na střeše.
Karviná – Dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala v noci na sobotu na výpadovce z Karviné na Český Těšín. Opilý polský řidič tam při přejetí do protisměru zabil svého krajana ve VW Golf.
Praha - Dopravu v Česku dnes ochromilo vydatné sněžení. Policie od rána zaznamenala výrazně větší počet nehod, které se vyžádaly tři životy. Některé silnice byly sjízdné jen se zvýšenou opatrností, místy silničáři radili motoristům, aby nevyjížděli.
České Budějovice - V noci z pátka na sobotu napadlo v jihočeské metropoli několik centimetrů bílé pokrývky, sněžilo i ráno a další nadílka připadla v noci na neděli. Při jízdě autem je stále nutná zvýšená opatrnost, mnozí lidé celý víkend průběžně uklízejí chodníky před svými domy. Od sobotního dopoledne se ale také sáňkuje a běžkuje
Znojmo – Od nočních hodin komplikoval nejen dopravu v regionu neustále padající sníh. Do ulic města vyrazili v sobotu nad ránem traktory s pluhy i pracovníci úklidové firmy s hrabadly, aby zbavili ulice a vozovky napadaného sněhu. V serpentinách na Hradiště se zasekl kamion, auta kolem něj projížděly jen se zvýšenou opatrností a krokem.
Blanensko - Auta v příkopech, kamiony uvízlé v kopcích, několik dopravních nehod. A také zpoždění autobusů. Tak to vypadalo v sobotu ráno na Blanensku. V noci z pátku na sobotu zasáhl Blanensko další příval sněhu. Zatím největší za letošní zimu. Místy napadlo přes dvacet centimetrů sněhu.
Havlíčkův Brod - Barbora Čelanská z Havlíčkova Brodu je českou rekordmankou i vicemistryní světa v hodu kuželkou. Chystá se na paralympiádu.
Karviná /FOTO/ - Dopravní nehoda se smrtelným zraněním se stala v noci na sobotu na výpadovce z Karviné na Český Těšín. Opilý polský řidič tam při přejetí do protisměru zabil svého krajana ve VW Golf.
Vysočina – Vytrvalé sněžení komplikovalo v pátek dopravu na celé Vysočině. Silničáři udržovali sjízdnost s nasazením veškeré techniky.
Svitavsko /Krajský hokej/ - Litomyšl vedla nad Chocní ve 23. minutě 3:0, jenomže potom přišla katastrofa. Předkolo Poháru Vladimíra Martince mezi Lanškrounem a Poličkou rozhodne až třetí zápas.
Praha - Načerpali jste do automobilu s benzinovým motorem omylem naftu? Pokud jste zvyklí se svým autem zajíždět automaticky ke stojanu s naftou, může se vám to se služebním autem docela dobře stát. Škoda je obrovská a potíže jsou na cestě.
Rotava - Těžká technika musela na lesní cestě v Rotavě na Sokolovsku vyprostit havarované nákladní auto, které převáželo dřevo. Jeho jednačtyřicetiletý řidič se s tahačem převrátil poté, co dostal smyk v mírné zatáčce na zasněžené silnici.
Mladoboleslavsko - Snížená viditelnost, husté sněžení a kluzké silnice si v průběhu pátečního odpoledne a podvečera vyžádaly hned několik dopravních nehod
Starý Jičín-Dub - Dva lidské životy si vyžádala srážka dvou osobních vozidel Renault Koleo, Citroen Xantia a cisterny Scania na silnici I/48 u Dubu, místní části Starého Jičína.
Starý Jičín-Dub - Dva lidské životy si vyžádala srážka dvou osobních vozidel na silnici I/48 u Dubu, místní části Starého Jičína.
Praha – Dva policisté se zranili, když byl jejich vůz v pátek kolem 13. hodiny po srážce s osobním autem v centru Prahy odmrštěn na sloup. Řidič osobního vozu zřejmě policistům nedal přednost. Na webu policie to uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Zranění policistů ale naštěstí nejsou vážná, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.
Zlínský kraj – Ve Zlínském kraji celý den sněží. Řidiči musí být opatrní i na hlavních tazích, které jsou mokré, místy na nich leží zbytky sněhu. Kvůli sněžení je navíc snížena dohlednost.
Jeseníky – Šestiletého chlapce srazila ve čtvrtek 21. února v lyžařském areálu v Koutech nad Desnou šestadvacetiletá snowboardistka z Prahy. Nehoda se stala po jedenácté hodině na modré sjezdovce.
Rakovnicko - Sněhová nadílka řidiče na Rakovnicku zaskočila. Policisté vyjížděli k sedmi dopravním nehodám. Z toho čtyřikrát museli na karlovarku. Lehce se zranilo pět osob. V terénu byly všechny hlídky z obvodních oddělení. Ty kontrolovaly a dohlížely na průjezdnost silnic.
Praha – Nabouraný a naražený na sloup skončil hodinu po pátečním poledni policejní vůz na Smetanově nábřeží v Praze. Nehoda, při níž oba policisté sedící uvnitř utrpěli zranění a záchranáři je museli odvézt do nemocnice, byla důsledkem střetu s automobilem Volkswagen Passat.
Plzeň - Radar u silnice srazil dvaapadesátiletý muž v pátek krátce po poledni na křižovatce ulic Folmavská a Borská.
Uherský Brod – Částkou sto tisíc korun rozhodli zastupitelé Uherského Brodu pomoct lidem postiženým výbuchem plynu a následným požárem 17. února ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Břeclavsko – Šest dopravních nehod zatím řešili dopravní policisté od pátečního rána do dvou hodin odpoledne v břeclavském regionu. Dva lidé utrpěli lehká zranění.