Liberecko - Už od čtvrtečního večera na Liberecku sněží. Zatím, co konec týdne byl spíše mokrý, víkend bude ve znamení ledovek a námraz. Ráno se teploty v Liberci pohybovaly kolem mínus 3 stupňů Celsia.
Linec - Díky počítači nebylo nikdy snazší zapisovat data. Nikdy ale také nebyly tyto záznamy tak pomíjivé, neboť elektronické nosiče zdaleka nedrží tak dlouho, jak se lidé domnívají, píše list OÖN. Ptá se, jaké stopy tedy po sobě zanecháme těm, kteří za pár tisíciletí budou po nás hledat svědectví. „A ať už to bude kdokoliv, najde v hallstattské Solné hoře, kde vzniká archiv na věky," uvádí.
Ostrava – Čtyři zranění mladíci, pět nabouraných aut, poškozený trolejový sloup a dům – taková je bilance nehody, kterou v Ostravě v sobotu nad ránem způsobil opilý osmnáctiletý řidič automobilu Peugeot 206. Se svými třemi stejně starými kamarády kolem půl třetí ráno projížděl ulicí 28. října v Ostravě-Mariánských Horách.
ČR – Silnice v Česku v naprosté většině sjízdné, jen na některých úsecích komunikací druhých a třetích tříd může být sníh nebo náledí, což si od řidičů žádá zvýšenou opatrnost. Silničáři v Libereckém kraji museli uzavřít horskou silnici z Telnice na Knínice kvůli větvím stromů, které se pod nánosem sněhu ohnuly až k vozovce.
Řím – Světoznámé vykopávky starověkého města Pompeje u Neapole se nadále bortí. Po silných deštích z uplynulých dní ze zřítila část zdí. Oznámila to správa archeologických památek v Neapoli. Je to další z řady nehod v tomto starořímském městě, které po výbuchu sopky Vesuv v roce 79 našeho letopočtu zůstalo zasypáno lávou.
Bruntál - Meteorologové vydali varování, že z pátku na sobotu se po západu slunce na silnicích Bruntálska začne tvořit námraza, takže řidiči by měli zvýšit opatrnost a ubrat plyn. Navzdory varování přímo v Bruntálu došlo k nehodě, která skončila tragicky.
Prah - Na českých silnicích v listopadu zemřelo podle předběžných policejních statistik zatím 62 lidí. Pokud by na tom dnešek už nic nezměnil, byl by to nejméně tragický listopad za uplynulých 21 let.
Washington - Poblíž Filadelfie v americkém státě New Jersey dnes havaroval nákladní vlak na zříceném mostě. Z jednoho vagonu unikl do okolí jedovatý vinylchlorid. Oznámily to místní úřady, podle nichž bylo 11 lidí hospitalizováno.
Polička – Kuriózní nehodou se zabývají policisté. V neděli před devátou hodinou ráno došlo při couvání osobního vozidla Peugeot na parkovišti před jedním ze supermarketů k poškození dalšího auta.
Ostrava - Tragická dopravní nehoda se stala v pátek odpoledne na Svinovských mostech v Ostravě. V prostoru provizorních zastávek tramvaj zachytila muže, který přebíhal kolejiště.
Ostrava - Tragická dopravní nehoda se stala v pátek odpoledne na Svinovských mostech v Ostravě. V prostoru provizorních zastávek tramvaj na lince číslo 8 jedoucí do centra Ostravy zachytila devětaosmdesátiletého muže, který zřejmě přebíhal kolejiště.
Brusel - Piloti a další členové posádek letadel v Evropě plánují na 22. ledna jednodenní stávku. Zaměstnanci požadují zlepšení pracovních podmínek, které jsou podle nich v současnosti nebezpečné a zvyšují riziko nehod. Oznámily to dnes ve svém prohlášení Evropské sdružení zaměstnanců letových posádek (ECA) a Evropská federace zaměstnanců v dopravě.
Rakovnicko - Na zasněžené vozovce mezi Všesulovem a Zavidovem dostala ve čtvrtek v sedm hodin večer smyk škodovka. Příčinou druhé havárie u obce Mšec je zřejmě mikrospánek.
Praha – Nad Prahou dnes přeletěly dva stíhací letouny JAS-39 Gripen, aby uctili památku pilota, který zahynul minulý týden během cvičného letu na bitevníku L-159 na Kolínsku. Rozloučení se konalo ve strašnickém krematoriu.
Praha - Nad Prahou dnes přeletěly dva stíhací letouny JAS-39 Gripen, aby uctili památku pilota, který zahynul minulý týden během cvičného letu na bitevníku L-159 na Kolínsku. Rozloučení se konalo ve strašnickém krematoriu.
Radešov - Páteční sněhová nadílka s sebou přinesla tragédii. Na silnici mezi Annínem a Radešovem na Sušicku se srazila dvě auta, výsledkem nehody je mrtvý 44letý muž a těžce zraněná 41letá žena. Ironií osudu je, že obě auta podle informací Deníku řídili lidé, kteří žijí nedaleko místa tragédie.
Kožlany – Vožehův rybník neboli Vožehák v severoplzeňských Kožlanech obsadili archeologové.Ve středu z něj vyzvedli a ve čtvrtek odvezli zbytky druhoválečné německé stíhačky Focke-Wulf Fw 190.
Břeclav – Dvě zraněné osoby si vyžádala vážná dopravní nehoda, která se stala v pátek hodinu po půlnoci na silnici mezi Břeclaví a Valticemi. „Sedmapadesátiletý řidič dodávkového vozidla Ford Tranzit pravděpodobně zaspal a sjel s autem mimo silnici," přiblížila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Brno – Silnice ucpané auty, kolon, nervy řidičů napjaté k prasknutí a desítky drobných nehod denně. Tak v současnosti vypadá v ranní i odpolední jižní část Brna. Ulevit jí má postavení plánované jihovýchodní části velkého městského okruhu. Jenže jeho stavba je kvůli několika problémům v nedohlednu. Silničáři spolu s městem proto podle informací Brněnského deníku Rovnost pracují na alternativním plánu. Chtějí využít i dálnici D1.
Karlovarský kraj - Za několika hodin se změnil podzimně naladěný ráz Karlovarského kraje a především Krušných hor. Nadvládu už zřejmě definitivně přejala paní Zima. Hory zasypal sníh, doprava kolabovala a prudký vítr lámal stromy.
Uherské Hradiště – Sesuv zeminy zasypal pracujícího dělníka v Uherském Hradišti. Takové hlášení dostali hasiči ve čtvrtek hodinu po poledni. Na místo ihned vyrazili také záchranáři.
Vsetín /ROZHOVOR/ – Josef Bělíček pracoval čtyřicet let jako řidič autobusu ČSAD. Za tu dobu viděl spoustu nehod kvůli technickým závadám řízení či přední nápravy. Právě proto si také přál nehavarované auto, které by on i jeho rodina mohli bezpečně užívat.
Praha – Nájezd na dálnici D1 u Říčan dnes ráno zablokovala nehoda kamionu s dodávkou. Z nádrže nákladního auta vyteklo hodně nafty. Havárii likviduje sanační firma. Nájezd na dálnici byl částečně zprůjezdněn v 10:30, uvedlo Národní dopravní informační centrum. Sjezd z dálnice na Říčany ale zůstane přibližně do 11:00 uzavřený.
Pelhřimov - V sobotu ráno má být pro dopravu otevřena ulice Slovanského bratrství v Pelhřimově. Rekonstruovaná ulice je celkově užší. „Dříve tam byly těžké nehody se zraněním hlavně starších lidí, proto došlo k úpravám, které mají zvýšit bezpečnost provozu," uvedl Jiří Matějka z pelhřimovského dopravního inspektorátu.
Liberec – V Libereckém kraji stále sněží, v horských oblastech v noci a dopoledne místy napadlo až 15 centimetrů sněhu a motoristé bez zimní výbavy by tam rozhodně neměli vyjíždět. Dnes po poledni to řekl Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje.
Brno – Silnice ucpané auty, kolon, nervy řidičů napjaté k prasknutí a desítky drobných nehod denně. Tak v současnosti vypadá v ranní i odpolední jižní část Brna. Ulevit jí má postavení plánované jihovýchodní části velkého městského okruhu. Jenže jeho stavba je kvůli několika problémům v nedohlednu. Silničáři spolu s městem proto podle informací Brněnského deníku Rovnost pracují na alternativním plánu. Chtějí využít i dálnici D1.
Jihlava - Pětaosmdesátiletá chodkyně ve čtvrtek zemřela poté, co ji srazil nákladní automobil v Jiráskově ulici v Jihlavě. Žena utrpěla těžká zranění, kterým i přes okamžitou lékařskou pomoc na místě podlehla. Další okolnosti nehody stejně jako míra zavinění je předmětem vyšetřování.
Karlovarský kraj - Série dopravních nehod, uvízlé kamiony, výpadky elektřiny a veškerá technika silničářů v terénu. Tak to vypadá na silnicích v Karlovarském kraji po přívalech sněhu. Silničáři navíc varují před hrozbou pádů stromů pod tíhou mokrého sněhu.
Moskva – V Moskvě už druhý den sněží a město se ponořilo do bílé tmy. Doprava na hlavních tepnách stojí, přestože desítky fréz křižují městem už prakticky 48 hodin. Od středy v ruské metropoli napadlo přes 20 centimetrů sněhu, do soboty Moskvany čeká nejméně dvojnásobek.
Havířov – Nepozornost strojvedoucího, který vjel na výhybku, když k tomu neměl povolení, způsobila komplikace v železniční dopravě mezi Havířovem a Ostravou.
Lověšice – Ke srážce dvou aut došlo ve středu krátce před patnáctou hodinou odpoledne na křižovatce u Lověšic. Osádka jednoho z aut vyvázla s lehkými zraněními.
Žďársko - Konec fotbalového podzimu s sebou přináší i hodnocení jednotlivých soutěží. Tentokrát se zaměříme na I. A třídu skupinu B (příští týden zde najdete bilancování I. B třídy skupiny B, pozn. autora).
Děčínsko – Perný den prožili motoristé ve čtvrtek na Děčínsku. Předpověď meteorologů se totiž vyplnila: Přišlo sněžení. Místy padal sníh s deštěm a na silnicích se tvořila ledovka. Právě ta působila největší komplikace.