Tetčice – Při tragické nehodě v Tetčicích na Brněnsku zemřela žena. Na trati mezi Brnem a Jihlavou ji v úterý v pět hodin ráno srazil vlak. Podle prvních informací sedmadvacetiletá žena nejspíše do cesty vlaku vstoupila úmyslně.
Třebíčsko - Fotbalové utkání krajského přeboru mezi Jaroměřicemi a Čáslavicemi-Sádkem se v neděli proměnilo v charitativní akci, která měla přispět k zahlazení zdravotních následků manželům Řezáčovým ze Studence, kteří se se synem Mildou stali účastníky vážné dopravní nehody.
Beroun – Kamion prorazil svodidla na dálnici D5 nad berounským Závodím první červencový den. Od nehody uplynuly téměř celé dva měsíce a svodidla stále nejsou opravená.
Washington - Nehodu na leteckých závodech v nevadském Renu, při níž loni v září zahynulo 11 lidí a desítky dalších byly zraněny, způsobily úpravy historického letounu, které na stroji udělal jeho pilot. Uvádí to vyšetřovací zpráva, kterou v pondělí zveřejnily americké úřady.
Nová Živohošť – Čtyři muži jsou po víkendu bez řidičského průkazu. Všem je na silnici z Nové Živohoště k Neveklovu v průběhu tří hodin zadrželi policisté. „V místech zvaných Lázeňák hlídka v neděli dopoledne zastavila Škodu Fabii řízenou devatenáctiletým mužem. Ten v 9.29 hodin nadýchal 0,79 promile alkoholu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil, lékařské vyšetření, odběr krve nebo moče nepožadoval," uvedla policejní mluvčí Diana Škvorová.
Pardubice - Od svého dětství jsem neblahé důsledky chemické výroby vnímal jako jakousi součást Pardubic, se kterou se nedá nic dělat. Můj názor se však začal poněkud měnit v okamžiku, kdy jsem založil rodinu a začal se ptát, jestli je pro moje děti život v tomto městě to nejlepší.
Caracas - Počet mrtvých, kteří zahynuli v důsledku sobotní exploze v rafinerii Amuay na severozápadě Venezuely, stoupl na 48. Informoval o tom dnes venezuelský server Últimas Noticias s odvoláním na sdělení guvernérky státu Falcón Stelly Lugové. Plameny se dnes rozšířily už do třetí skladovací nádrže.
Liberecký kraj - Sedmnáctiletý motocyklista měl štěstí v neštěstí. Porazila ho dodávka a při střetu si poranil páteř. Díky povedené operaci zase chodí.
Liberecký kraj - Sedmnáctiletý motocyklista měl štěstí v neštěstí. Porazila ho dodávka a při střetu si poranil páteř. Díky povedené operaci zase chodí.
Nové Strašecí – Stav manželů z Karlovarska v seniorském věku, kteří v neděli havarovali poblíž sjezdu ze silnice R6, je podle vyjádření lékařů velmi vážný.
Opava - Šly jen vyvenčit psa. Nyní jsou rády, že vůbec žijí. Dvě děti, dvanáctiletý chlapec a stejně stará dívka, se nic netušící procházely se zvířetem v prostoru kolem křižovatky ulice Rolnická a Mostní v Opavě-Kateřinkách. Měly namířeno ke Stříbrnému jezeru. Vtom se k nim kolem 16.45 nečekaně přiblížil Opal Kaddet Caravan jedoucí od ulice Vrchní, a zezadu do nich na chodníku narazil.
Opava /AKTUALIZOVÁNO/ - Dvanáctiletý chlapec a stejně stará dívka, do nichž v pondělí 27. srpna zezadu odpoledne narazil poblíž Sádráku řidič osobního auta, jsou mimo ohrožení života. Ulevilo se tak nejen jejich rodičům, ale všem příbuzným, známým a kamarádům. Stačilo totiž málo a děti mohly být mrtvé.
Nová Živohošť – Čtyři muži jsou po víkendu bez řidičského průkazu. Všem je na silnici z Nové Živohoště k Neveklovu v průběhu tří hodin zadrželi policisté.
Jižní čechy - Tragická nehoda se stala v noci z pátka 24. na sobotu 25. srpna na silnici z Trocnova směrem na Strážkovice na Českobudějovicku. U zatáčky poblíž železničního přejezdu tu zemřel mladý řidič vozu Audi Q7.
Slovácko – Osmašedesátiletý řidič nedokázal v neděli 26. srpna po desáté hodině večer projet mírným esíčkem v Uherském Hradišti. Se svým osobním peugeotem čelně narazil do zdi areálu firmy na tamním moravním nábřeží. Při nárazu rozbil hlavou čelní sklo, protože nebyl připoutaný bezpečnostním pásem, a utrpěl tudíž zranění.
Uherské Hradiště – Bez dodávek vody od nedělního odpoledne do pondělního rána se museli obejít obyvatelé sídliště Východ a okolních ulic. Ředitel společnosti Slovácké vodárny a kanalizace (SVaK) Lubomír Trachtulec označil havárii na vodovodním řadu za mimořádnou.
Česká Lípa - Těžké zranění utrpěl dvaapadesátiletý motorkář při dopravní nehodě u Žizníkova. Záchranáři jej vrtulníkem transportovali do liberecké nemocnice.
Třebíč - Na Vysočině od loňského roku vzrostl počet dopravních nehod o celých 14 procent. Z celkového počtu 1 879 účastníků nehod se statistika týká i 122 cyklistů ze všech pěti okresů Vysočiny.
Praha – Dodávka vody po nedělní havárii vodovodu poblíž křižovatky pražských ulic Evropská a Pražský okruh by mohla být obnovena od 22:00 až 23:00 hodin. Mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný řekl, že podnik začal po 15:00 vodovodní řad po opravě napouštět a tlakovat, kompletní obnovení dodávek vody tak lze očekávat v pozdních večerních hodinách.
Praha – Dodávka vody po nedělní havárii vodovodu poblíž křižovatky pražských ulic Evropská a Pražský okruh by mohla být obnovena kolem dnešní půlnoci. Médiím to sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný. Od neděle může být bez vody až 15.000 lidí, většině ale voda ještě teče, neboť vodovodní řad je z kopce, dodal mluvčí. Náhradní zásobování je přesto zajištěno pojízdnými cisternami.
Louka u Litvínova - Srážka motorového vlaku s padlým stromem dnes ráno zablokovala železniční trať z Mostu do Oseka a dál na Moldavu. Nehoda se stala zhruba v 6 hodin a následky se po osmé hodině podařilo odstranit. ČTK to řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Stážka se obešla bez zranění, poškozené je jen čelo jednotky typu Regionova.
Pardubice - Ve stínu nedávných havárií v Synthesii, kdy po přehřátí explodovaly tanky s nitrocelulózní směsí, vyšly najevo podrobnosti o předchozí vážné nehodě, která se v areálu chemičky stala v březnu. Oheň uprostřed chemičky je dílem šílence. Nedozírnou katastrofu odvraceli hasiči doslova na poslední chvíli.
Louka u Litvínova - Srážka motorového vlaku s padlým stromem dnes ráno zablokovala železniční trať z Mostu do Oseka a dál na Moldavu. Nehoda se stala zhruba v 6 hodin a následky se po osmé hodině podařilo odstranit. Řekl to mluvčí Českých drah Radek Joklík. Stážka se obešla bez zranění, poškozené je jen čelo jednotky typu Regionova.
Louka u Litvínova - Srážka motorového vlaku s padlým stromem dnes ráno zablokovala železniční trať z Mostu do Oseka a dál na Moldavu. Nehoda se stala zhruba v 6 hodin a následky se po osmé hodině podařilo odstranit. ČTK to řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Stážka se obešla bez zranění, poškozené je jen čelo jednotky typu Regionova.
Meclov – O obrovském štěstí může hovořit řidič VW Passat. Kolize s vlakem na přejezdu číslo 1962–1 skončila v sobotu před polednem zmačkanými plechy a utrženou stupačkou na vagonu u dveří strojvůdce.
Třebíč - Na Vysočině od loňského roku vzrostl počet dopravních nehod o celých 14 procent. Z celkového počtu 1 879 účastníků nehod se statistika týká i 122 cyklistů ze všech pěti okresů Vysočiny.
Praha - Příčinou nedělního propadu vozovky v Prosecké ulici v Libni v Praze 8 bylo porušení kanalizační stoky vejčitého profilu, sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný. Komunikace je nyní zcela neprůjezdná, opravy havárie potrvají asi tři týdny, dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.
Bílina - Tma a hlavně množství vypitého alkoholu jsou příčiny, kvůli kterým si cyklista nevšiml, že přímo jede vstříc hlídce strážníků bílinské městské policie. Strážníci si nemohli nevšimnout kličkujícího neosvětleného kolaře. Hlídka zaregistrovala neosvětlené jízdní kolo, jehož řidič očividně přebral. Cyklista uváděl, že měl jen několik málo piv. Hodnota, která mu byla naměřena, ale svědčí o poněkud větším množství.
Havlíčkův Brod - Devětatřicetiletá cyklistka zemřela na Havlíčkobrodsku pravděpodobně poté, co v noci na neděli vjela do hlubokého kanálu v obci Sloupno. Žena neměla na hlavě ochrannou přilbu. Příčinu a okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté.
Nové Strašecí - Na karlovarské silnici poblíž Bucku se v neděli okolo půl páté odpoledne čelně srazila dvě osobní auta. Čtyřiačtyřicetiletý řidič jel ve vozidle Fiat Dobló od Prahy ve směru na Nové Strašecí. V místech, kde se jízdní pruhy sbíhají do jednoho, se rozhodl, že se s autem otočí. Na tomto místě je přerušovaná čára, ale řidič zřejmě nedával pozor.