Policisté jeli o víkendu ke čtyřem nehodám
Okres Louny - Víkend byl na silnicích klidnější.
Okres Louny - Víkend byl na silnicích klidnější.
Královéhradecký kraj - Velká voda, nehoda a stěhování betlému.
Jindřichův Hradec - Policie žádá svědky, kteří byli při nehodě 18. července v Jindřichově Hradci, aby se ozvali na číslo 158.
Přerovsko/Hranicko – Uplynulý víkend na Přerovsku a Hranicku byl ve znamení několika dopravních nehod. V neděli vyjížděli policisté hned ke třem haváriím. Na vině byl silný déšť, nezvládnutí řízení i alkohol za volantem.
Raná - V pátek, krátce po poledni, došlo na kopci Raná u Loun k havárii padákového kluzáku, který pilotovala 30letá žena z Kladenska.
Chrudim – Sdělení k nehodám můžete volat na tel. 974 572 251 nebo 974 572 262, linku 158, nebo se dostavit na DI v Chrudimi. E–mail: dicr@mvcr.cz.
Svéradice /FOTOGALERIE/ – Mladá řidička nezvládla v neděli mezi Velkým Borem a Svéradicemi na mokré vozovce Škodu Felicia a skončila v příkopu.
Mostecko - Třinácti řidičům naměřili více než 1,5 promile. Součástí hlídek budou v srpnu zástupci pivovarů. Nabídnou řidičům nealkoholické pivo.
Kukle – V neděli dopoledne zasahovali policisté u nehody motorkáře ve vesnici u Svitav. Kuklí projížděla skupina motorkářů.
Pasov - To, že policisté v bavorském Plattlingu před pár dny zastavili automobil, který na první pohled řídil kostlivec, jsme zaznamenali i v našem listě.
Východní Čechy - Ode dneška začíná platit novela silničního zákona. Z původních čtyřiačtyřiceti bodovaných přestupků zůstalo sedmadvacet.
Ústí n. O. – Kriminalisté se v minulých dnech zabývali dopravní nehodou, která se stala 6. června po dvaadvacáté hodině na křižovatce v Ústí nad Orlicí.
Janov n. N. – Škoda ve výši šesti a půl tisíce korun vznikla při nehodě, k níž došlo minulý čtvrtek patnáct minut před půlnocí v Hraničné.
Východní Čechy - Ode dneška začíná platit novela silničního zákona. Z původních čtyřiačtyřiceti bodovaných přestupků zůstalo sedmadvacet.
Východní Čechy /PRO ŘIDIČE/ – Od pondělí začíná platit novela silničního zákona. Z původních čtyřiačtyřiceti bodovaných přestupků zůstalo sedmadvacet.
Zahrádky - Jen čtrnáct hodin od sebe dělilo dvě vážné dopravní nehody v Zahrádkách
Novojičínsko - Půlka letních prázdnin je za námi, ale počasí v současné době připomíná spíše podzim. Zoufají si téměř všichni. Katastrofa je to pro provozovatele koupališť a kempů, turisté se ženou do muzeí a zámků.
Šluknovsko /FOTOGALERIE/ – Víkendová technopárty se obešla bez větších problémů. Technaři se plácali v blátě, víkend totiž propršel.
Lechovice – Dramatická kolize osobního auta a autobusu zaměstnala v neděli po ránu hasiče a záchranáře u Lechovic.
Praha – Pražský dopravní podnik loni vybral na pokutách 112,37 milionu korun, což je zhruba o tři procenta více než v roce 2009. O necelá čtyři procenta na zhruba 241.700 se také zvýšil počet uložených pokut.
Šluknovsko /FOTO/ – Víkendová technopárty se obešla bez větších problémů. Technaři se plácali v blátě, víkend totiž propršel.
Lochovice – Vlakové spojení na trati Lochovice – Příbram bylo o víkendu přerušeno.
Děčín – Mimořádná událost se stala na železnici ve stanici Děčín, kde se srazily dvě soupravy osobních vlaků. Obě soupravy posunovali strojvedoucí v neděli na místním nádraží.
Praha – Pražský dopravní podnik loni vybral na pokutách 112,37 milionu korun, což je zhruba o tři procenta více než v roce 2009. O necelá čtyři procenta na zhruba 241.700 se také zvýšil počet uložených pokut.
Ústí nad Labem – Mimořádná událost se stala na železnici ve stanici Děčín, kde se srazily dvě soupravy osobních vlaků. Obě soupravy posunovali strojvedoucí v rámci děčínského nádraží.
USA – Fiaskem skončil v americkém státě Ohio sobotní zkušební let modelu legendárního dvouplošníku bratří Wrightových: stroj se zřítil a v jeho troskách podle agentury AP zahynuli dva piloti.
Praha – Na české železnici se v neděli časně ráno staly dvě nehody, při kterých vykolejily tři vlaky. Obě události se obešly bez zranění, škoda z obou nehod dosáhla 3,3 milionu korun.
Karlovarsko - Dvě vážné dopravní nehody se staly v sobotu na Karlovarsku
Lišov - Nebezpečnému přecházení po třídě 5. května je konec. Město postaví bezpečné přechody
Náměšť na Hané/Šumperk - Odměnu za vítězství v minulém ročníku krajského kola fotbalového poháru si fotbalisté Náměště na Hané užili. V prvním kole Ondrášovka Cupu sice prohráli se Šumperkem 0:2, ale se soupeřem, který hraje o dvě fotbalová patra výš, se drželi statečně.
Georgetown – Letoun se 163 lidmi na palubě v sobotu při přistání v guyanské metropoli Georgetownu přejel dráhu a rozlomil se. Nehoda si vyžádala několik raněných ale žádnou oběť na životě.
Kolínsko - Přinášíme vám přehled policejních zpráv. Co se všechno dělo na Kolínsku?
Neslovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Opilý řidič nákladního auta si nevšiml z pole vyjíždějícího kombajnu a narazil do jeho doprovodného auta s majáčkem. Další auta přijíždějící zezadu nedobrzdila a do náklaďáku také vrazila.
Jihlava - Žena s alkoholem v krvi vjela s kolem do příkopu a skončila v jihlavské nemocnici.
Kolešov – Až v poli se zastavilo vozidlo Citroën Xsara s dvaadvacetiletou řidičkou.
Podle průzkumu zpracovaného pro pojišťovnu Generali je 68 procent českých zahrad nepojištěných. S poškozením zahrady se přitom už setkala třetina všech zahrádkářů. Více jak polovina z nich uvedla, že se jednalo o opakovaný případ. Nejčastěji způsobily škody přírodní živly.
Lišany – Své síly přecenil čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Peguot z Rakovnicka. Jel od Lišan do Rakovníka.
Žatecko - Únik zjistil sám řidič a v noci přivolal hasiče.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v pátek večer v Ostravě-Nové Vsi v úseku mezi Svinovskými mosty a vodárnou. Srazila se tu dvě osobní auta, která skončila na tramvajových kolejích.
Linec – Teprve ode dneška pracují Rakušané „do své portmonky“.
Moravská Třebová – Ve čtvrtek v odpoledních hodinách došlo k nehodě kamionu v Moravské Třebové, kterou se zabývali policisté dopravních nehod.
Blanensko - Červen nic moc a červenec katastrofa, tvrdí provozovatelé letních koupaliště na Blanensku. Srpen to podle nich nezachrání.
Paříž - Na řadu chyb pilotů upozorňuje francouzských vyšetřovatelů o předloňském pádu francouzského airbusu do Atlantiku cestou z Ria de Janeiro do Paříže. Při neštěstí zahynulo všech 228 lidí na palubě.
Česká Skalice /FOTOGALERIE/ - Dopravní nehoda osobního a nákladního automobilu, při níž byla jedna osoba zraněná, se stala 29. července.
Olešná – Zavinil nehodu a ihned vzal nohy na ramena. Co se stalo s lidmi v druhém autě ho vůbec nezajímalo. Zřejmě si chtěl zachránit kůži. Totiž, jak se později ukázalo, byl opilý.
Lety - Ke srážce dvou automobilů vyjížděli po osmé večer hasiči na křižovatku silnic č. 4 a 19 u Letů. Jeden člověk je zaklíněn.
Modřice – Kamion plně naložený obilím se v pátek o půl šesté odpoledne převrátil na bok na kruhovém objezdu u sjezdu z dálnice D2 u Modřic na Brněnsku. Při nehodě se nikdo nezranil.
Kyjev – Nejméně 17 horníků zahynulo v pátek při výbuchu v uhelném dole u ukrajinského města Suchodolsk v Luhanské oblasti na východě země. O několik hodin později zahynuli při důlním neštěstí na dole Bažanova v Doněcké oblasti tři další horníci.
Modřice /FOTOGALERIE/ – Kamion plně naložený obilím se v pátek o půl šesté odpoledne převrátil na bok na kruhovém objezdu u sjezdu z dálnice D2 u Modřic na Brněnsku. Při nehodě se nikdo nezranil.