Sníh nadále trápí Evropu, v Itálii zabíjela lavina
Hamburk/Ankara/Košice – V bavorských i rakouských Alpách o víkendu padaly laviny. Lavina ve střední Itálii zabila dva turisty.
Hamburk/Ankara/Košice – V bavorských i rakouských Alpách o víkendu padaly laviny. Lavina ve střední Itálii zabila dva turisty.
Znojmo /BYLY JSOU A BUDOU/ - Už padesát let mohou milovníci masa kupovat v zavedeném obchodě masné výrobky i zabíjačkové pochoutky
Liberecký kraj – Za celý loňský rok 2009 se při požárech, nehodách a dalších nepříjemných událostech zranilo 772 lidí. Ve čtyřiadvaceti případech v nemocnici skončily děti, kterým nebylo ještě ani patnáct let.
Starý Rybník - Profesionální chebští hasiči zasahovali u tragicky vypadající nehody.
Vápenný Podol - Dne 30. ledna v 7.06 hodin zasahovali hasiči ze stanice Seč a dobrovolní hasiči z Heřmanova Městce u dopravní nehody ve Vápenném Podolu
Olomoucký kraj – Jen s jedním natrženým rtem vyvázla nakonec posádka osobního auta, které se na přejezdu u Kojetína srazilo s projíždějícím vlakem.
Libštát – Chcete z dosud bezpečných železničních přejezdů udělat nebezpečné, rozčilovali se obyvatelé Libštátu na zástupce firem, kteří jim ve středu večer na obecní úřad přišli vysvětlit, jak si představují modernizaci železniční trati mezi Starou Pakou a Železným Brodem.
Slatiňany – K havárii došlo na křižovatce ulic T.G. Masaryka a Medkova.
Tachovsko – Nehoda dvou českých kamionů blokovala v sobotu 12 hodin dálniční vjezd do České republiky před Rozvadovem na Tachovsku.
Kojetín – Bez zranění skončila v sobotu 30. ledna srážka vlaku a osobního auta na železničním přejezdu mezi Chropyní a Kojetínem. Řidič zřejmě nestihl dobrzdit před kolejemi ve chvíli, kdy po nich projížděl osobní vlak. Narazil do jeho posledního vozu, strojvedoucí srážku nezaznamenal a pokračoval dál na Kojetín.
Břeclavsko – Nehodovost na Břeclavsku v minulém roce výrazně klesla. Alespoň to vyplývá z policejních statistik.
Jihlava – Příjemný, na svoje roky dobře vypadající budoucí sedmdesátník Josef Jakubík pookřívá,může-li s někým trochu zasvěceným pohovořit o zámcích. Nebo třeba poradit nezkušenému člověku, který si chce, dejme tomu, vylepšit zajištění bytu proti nezvaným návštěvníkům.
Liberecký kraj – Za celý loňský rok 2009 se při požárech, nehodách a dalších nepříjemných událostech zranilo 772 lidí. Ve čtyřiadvaceti případech v nemocnici skončily děti, kterým nebylo ještě ani patnáct let.
Praha – Roční holčička utrpěla po střetu s osobním vozem zhmožděniny hlavy.
Mladá Boleslav – Na silnici R10 se v sobotu dopoledne stala série dopravních nehod. Během chvíle tam bouralo deset vozidel, jedna žena skončila v nemocnici.
Cheb – Těžká dopravní nehoda zkomplikovala dopravu v Chebu na silnici směrem k Pomezí.
Mladá Boleslav - Na silnici R10 se v sobotu dopoledne stala série dopravních nehod. Během chvíle tam bouralo deset vozidel, jedna žena skončila v nemocnici.
České Budějovice – Pan Vojtěch (51) utrpěl 7. listopadu 2007 jako cyklista při nehodě těžké zranění. V nemocnici se přišlo na to, že má u sebe dvě střelné zbraně.
Liberecký kraj – Za celý loňský rok 2009 se při požárech, nehodách a dalších nepříjemných událostech zranilo 772 lidí. Ve čtyřiadvaceti případech v nemocnici skončily děti, kterým nebylo ještě ani patnáct let.
Svitavy – /FOTOGALERIE/ Sněžení a vítr komplikovaly dopravu ve svitavském okrese. Hasiči zasahovali u několika kolizí.
Rychnovsko – „Řidiči, pozor na zasněžené komunikace,“ varují dopravní policisté, kteří ve čtvrtek vyjížděli ke třem dopravním nehodám. Při nich došlo ke třem lehkým zraněním a celková škoda je odhadnuta na 51 tisíc korun.
Mladoboleslavsko - Ošklivě vyhlížející havárie se stala v noci z pátku na sobotu na Mladoboleslavsku.
České Budějovice - Budějovičtí lékaři provádí preventivní operace. Jedná se o jeden z technicky nejnáročnějších zákroků
Pardubice /FOTOGALERIE/ - Tělesně postižený muž zemřel v pátek večer po nárazu do zdi pardubické věznice. Kolizi se zdí se podle všeho nesnažil zabránit.
Pardubice – /FOTO/ Nešťastná událost se odehrála v pátek večer přímo u zdi pardubické věznice.
Potštát, Lipník nad Bečvou – Dvě dopravní nehody řešili ve čtvrtek přerovští policisté. Kolem 17. hodiny dostali hlášení z Lipníku, že zaparkované nákladní auto naboural neznámý pachatel.
Určice – K dopravní nehodě osobního auta s kamionem vyjížděli včera ráno prostějovští policisté. Těsně za mostem u Určic nezvlád šestatřicetiletý řidič Seatu Ibiza jedoucí od Olomouce směrem na Vyškov řízení.
Východní Čechy – Nový příděl sněhu včera opět potrápil řidiče. „Od rána jsme již zaznamenali čtyři nehody. K první došlo v Letohradě, poté v Bystřeci a dále mezi Vysokým Mýtem a Zámělí.
Folmava, Babylon /FOTO, VIDEO/– Několik kilometrů dlouhé kolony a zcela neprůjezdnou silnici mezi Babylonem a Folmavou měla za následek páteční srážka dvou kamionů.
Chebsko – Problémy jsou s údržbou silnic i s hromadnou dopravou.
Tachovsko – Několik dopravních nehod, souvisejících převážně s rozmary počasí, zaměstnalo po celý čtvrtek profesionální hasiče na Tachovsku.
Východní Čechy – Nový příděl sněhu ve čtvrtek opět potrápil řidiče.
Jičínsko - Hory sněhu a rtuť teploměru hluboko pod bodem mrazu přispěly v posledních dnech ke snížení trestné činnosti na Jičínsku. Nejinak tomu bylo i ve čtvrtek 28. ledna, kdy policisté zaměstnaly hlavně dopravní nehody.
Chrudimsko – Dopravní policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo již 17. ledna po 15. hodině mezi obcemi Borová a Krouna.
Třeboň, Jindřichohradecko/FOTO/ – Řidička, která ve středu odpoledne projela v Třeboni stažené závory, se i se třemi malými dětmi, které vezla, podruhé narodila. Tři vteřiny za ní totiž projel nákladní vlak.
Rakovnicko - Po silných mrazech se přihlásilo o slovo znovu vydatné sněžení. Na Rakovnicku napadla v noci ze čtvrtka na pátek místy několik centimetrů sněhu. Situaci silničářům komplikoval čerstvý vítr, který vracel odklizení sníh zpět na vozovku. Napilno tak měli silničáři, ale i policisté a v neposlední řadě hasiči.
Libštát – Chcete z dosud bezpečných železničních přejezdů udělat nebezpečné, rozčilovali se obyvatelé Libštátu na zástupce firem, kteří jim ve středu večer na obecní úřad přišli vysvětlit, jak si představují modernizaci železniční trati mezi Starou Pakou a Železným Brodem.
Nový Bor – Přívaly sněhu zaměstnávají i příslušníky Sboru dobrovolných hasičů v Novém Boru. Těžký sníh hromadící se na střechách působí starosti majitelům domů, a tak není divu, že jej hasiči průběžně shazují ze střech objektů patřících městu.
Svitavsko – Policisté z dopravního inspektorátu ve Svitavách ve spolupráci s kolegy z obvodních oddělení řešili v průběhu čtvrtka 28. ledna několik dopravních kolizí.
Loučná nad Desnou /FOTOGALERIE/ – Tragická dopravní nehoda se stala 28. ledna krátce po jedenácté hodině dopoledne v Loučné nad Desnou. Nákladní vůz srazil čtyřiaosmdesátiletého chodce, ten svým zraněním později podlehl v šumperské nemocnici.
Teplicko - Autobus MHD společnosti Veolia Transport Teplice havaroval ve čtvrtek dopoledne na silnici mezi obcí Háj a městem Hrob.
Českolipsko – Místy až dvacet centimetrů nového sněhu zkomplikovalo na řadě míst Českolipska dopravu. Potíže měli již tradičně řidiči na Novoborsku, kde museli policisté řídit dopravu. Všechny kolize se naštěstí obešly bez zranění.
Jihlavsko – První páteční nehoda se odehrála na dálnici D1 ve směru na Brno.
Východní Čechy – Nový příděl sněhu ve čtvrtek opět potrápil řidiče.
Vrchlabí – Dospělá žena a dítě se ve středu odpoledne srazily u sjezdovky lyžařského areálu v Herlíkovicích u Vrchlabí. Oba účastníci nehody skončili v nemocnici.
Bechyně /AKTUALIZOVÁNO/- Provoz byl obnoven v půl jedenácté dopoledne.
Kolín - V pátek 29. ledna ve 4.20 hodin došlo na železničním přejezdu tratěz Kolína do Ledečka k střetu kamionu převážejícího automobily s motorovým vlakem. Řidič nákladního auta byl zraněný.Objížďka jen pro osobní auta vede přes Hluboký důl, Nebovidy a Polepy.
Vyškovsko - Teploty na Vyškovsku šly oproti předešlým dnům nahoru a ipřes noční sněžení nejsou hlášeny žádné výraznější komplikace.
Kolín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Ke karambolu nákladního automobilu a vlaku došlo v pátek 29. ledna před pátou hodinou ranní v Havlíčkově ulici v Kolíně.
Prostějovsko – Mrazy, které v posledních dnech udeřily s plnou silou, způsobují leckde problémy s vodovodním potrubím a topením. Praskají vodoměry i vodovodní přípojky.