Brněnsko – V pondělí odpoledne zkomplikovala dopravu u obce Blučina na Brněnsku nehoda kamionu a osobního auta. Po střetu v osobním voze zůstal zaklíněný jeho řidič. „Hasiči poskytli zraněnému první pomoc a následně jej pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostili,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.
Podivín – Vyhoštění z republiky na dva roky a zákaz řízení na tři roky. S takovým trestem odešel od soudu osmnáctiletý cizinec, který v pátek boural v Podivíně. Na zasněžené silnici dostal smyk, přejel do protisměru, narazil do stromu a s autem se přetočil přes střechu. To se zastavilo až o zeď hospodářské budovy. „Po nehodě řidič i jeho zraněný spolujezdec z místa utekli. Netrvalo dlouho a městská policie muže dohledala v místní ubytovně,“ informovala o případu policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Novým olomouckým elektrobusem se nesvezou cestující, pokud si v mrazivém počasí nesundají rukavice. Tlačítko u dveří ekologické novinky vozového parku Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) nereaguje na stisk v rukavici a dveře se cestujícímu neotevřou.
Stříbro – Do autobusu plného cestujících narazil v pátek večer ve Stříbře řidič osobního auta, který byl namol opilý. Od nehody ujel, ale podařilo se jej zastavit už po několika minutách.
Starovičky – Zraněním školáka skončila v pondělí nehoda ve Starovičkách. Došlo k ní před třetí hodinou odpoledne. „Podle prvotního šetření vběhl chlapec autu do cesty a narazil do jeho boku. Mělo to být bez zavinění řidiče. U něj byla dechová zkouška na alkohol negativní,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.
/FOTOGALERIE/ V pondělí odpoledne se u železničního mostu na Výtoni na území Prahy 2 valily proudy vody, která zalila na několik desítek minut chodníky i silnice. Před Sequensovou vilou ve Vnislavově ulici došlo k havárii vodovodu.
Devětadvacetiletou ženu srazilo v pondělí v Paskově auto. Nehoda se stala před tři čtvrtě na sedm ráno. Na místo ihned vyjela posádka rendez-vous s lékařem a tým rychlé zdravotnické pomoci z Frýdku-Místku.
Valy - Bývalý reprezentační golman a současný trenér brankářů pardubického Dynama měl zavinit dopravní nehodu u Přelouče. Navíc pod vlivem alkoholu. V týmu v pondělí skončil.
Litoměřicko – Hokejisté Roudnice zaskočili v krajském přeboru druhý celek tabulky. Klášterec nad Ohří v domácím prostředí udolali 4:3, ani tato výhra jim ale z předposledního místa tabulky nepomohla.
Blansko – Silný vítr stojí za pondělním pádem dělníka ze střechy. K nehodě došlo v pondělí po deváté hodině ranní v jedné z firem v areálu Starého Blanska.
Chlumec - Policie uzavřela v pondělí 14. ledna ve 14 hodin silnici I/30 po střetu kamionu a osobního vozidla, respektive dodávky, na křižovatce na Chlumec a Chabařovice.
Mariánské Lázně - Více než dost toho má na svědomí šestatřicetiletý muž z Ostrova. Ten nejdříve řídil v Mariánských Lázních pod vlivem alkoholu osobní automobil.
FOTOGALERIE/ Doslova aprílové počasí v pondělí dopoledne i odpoledne vládlo na Frýdecko-Místecku a Třinecku. V Nýdku kvůli tání sněhu vyhlásili kalamitní stav.
FOTOGALERIE/ Doslova aprílové počasí v pondělí dopoledne i odpoledne vládlo na Frýdecko-Místecku a Třinecku. V Nýdku kvůli tání sněhu vyhlásili kalamitní stav.
Benešov nad Ploučnicí – K dopravní nehodě osobního automobilu v ulici Palackého v Benešově nad Ploučnicí vyjely v neděli ráno dvě hasičské jednotky, hasiči z děčínské profesionální stanice a dobrovolní hasiči z Benešova nad Ploučnicí.
Plachtová hala s dřevěnou konstrukcí kryjící výstavu Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, se v sobotu dopoledne zřítila. Kolaps měla způsobit velká větev, která nevydržela nápor sněhu a na halu spadla. Při nehodě se nikdo nezranil, výstavu ale zřejmě organizátoři zkrátí.
Roudnice n. L. - Mimořádně úspěšný vstup do druhé poloviny Dakaru oslavil roudnický tým Tatra Buggyra Racing. Martin Šoltys dokončil šestou etapu jako nejlepší z českých jezdců na šesté pozici a překonal tak své dosavadní maximum. V průběžném hodnocení se vyhoupl na osmé místo. Martin Kolomý dojel jako druhý v hodnocení půlmaratonu.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Po dvou brzkých ranních nehodách kamionů v pondělí dopoledne bohužel došlo k další tragické události. Nákladní vůz se na Radotínském mostě, který je součástí Pražského okruhu, střetl s osobním autem a podle informací složek Integrovaného záchranného systému (IZS) jeden zraněný na místě zemřel.
Indonéští záchranáři objevili hlasový záznamník hovorů z kokpitu Boeingu 737 společnosti Lion Air, který se loni v říjnu zřítil do Jávského moře. Při neštěstí tehdy zahynulo 189 lidí. Společně s druhou černou skříňkou byly nalezeny také další pozůstatky některých obětí. Informovala o tom agentura Reuters.
Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Koledníci ústecké Charity jsou pilné a šikovné děti. I díky nim Tříkrálová sbírka v krajském městě loni vydělala 67 tisíc korun.
Rakvice – Hned tři jednotky hasičů musely vyjet k nehodě kamionu, který zůstal stát nabouraný v příkopu. Stala se v pondělí krátce po půl sedmé ráno u Rakvic na silnici 425 ze směru od Staroviček.
/FOTOGALERIE/ Dopravní kolaps na celé jihozápadní části Pražského okruhu ve směru jízdy k letišti přinesla v pondělí nad ránem nehoda kamionu poblíž Jinočan. Na 21. kilometru narazila nákladní souprava do svodidel – řidič naštěstí vyvázl bez zranění – a když se zastavila, zůstala stát napříč přes vozovku.
Třebíč – Automobilová honička jako vystřižená z krimiseriálu se o víkendu odehrála v Třebíči. Odstartovala ji všímavá obsluha městského kamerového systému, které v sobotu ráno neunikl zjevně podnapilý muž v ulici Kpt. Jaroše. Nasedl do auta a z místa odjel.
Střední Čechy – Dopravní kolaps na celé jihozápadní části Pražského okruhu ve směru jízdy k letišti přinesla v pondělí nad ránem nehoda kamionu poblíž Jinočan. Na 21. kilometru narazila nákladní souprava do svodidel – řidič naštěstí vyvázl bez zranění – a když se zastavila, zůstala stát napříč přes vozovku.
Medlov – Po víkendu do práce či školy nedojel jedenadvacetiletý mladík v Medlově na Brněnsku. Při pondělní jízdě dostal smyk a i s autem se převrátil na bok. Zpět na kola mu pomohli hasiči a jeřáb.
Nymbursko – Psal se teprve třetí den letošního roku a vážná nehoda uzavřela na část dne dálnici D11 na pomezí Nymburska a Královéhradecka. Dodávka za sněžení a ve chvíli, byly na silnici zbytky sněhu, vylétla z dálnice. Na místě zasahoval vrtulník, dva lidé byli zranění. Jedním ze zásadních faktorů u této nehody bylo i zimní počasí, které se i v našem jinak podnebně velmi mírném regionu rozhodně bude ještě letošní zimu opakovat.
Jakmile ve čtrnácti letech zjistila, že oddíl skeletonu v Königssee hledá nové členy, hned vyrazila tento nevšední sport vyzkoušet. Brzy ji chytil a nepustil. Dnes je z Anny Fernstädtové česká reprezentantka a olympijská naděje pro Peking 2022.
Celkem 762 nehod řešili v minulém roce policisté na Kroměřížsku. Přičemž se oproti předloňsku jedná o mírný nárůst, kdy se jich událo 732. Co se týče smrtelných nehod, loni na kroměřížských silnicích zahynuli dva lidé, v roce 2017 to byli čtyři.
Plachtová hala s dřevěnou konstrukcí kryjící výstavu Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, se v sobotu dopoledne zřítila. Kolaps měla způsobit velká větev, která nevydržela nápor sněhu a na halu spadla. Při nehodě se nikdo nezranil, výstavu ale zřejmě organizátoři zkrátí.
V bolestivý a velmi nepříjemný zážitek se proměnil dnešní (neděle 13. ledna) výlet na hřeben Javorníků pro běžkařku středního věku. Krátce před polednem na ní spadl zlomený strom.
Letadlo českých aerolinek Smartwings mířící do Prahy dnes během startu z moskevského letiště Šeremeťjevo sjelo z ranveje. Nikomu ze 47 lidí na palubě se nic nestalo, letiště však muselo krátce uzavřít jednu přistávací dráhu. Informovala o tom s odvoláním na mluvčí letiště agentura TASS.
Malešov - Dopravní nehodu řešili policisté v neděli 13. ledna v Malešově, konkrétně na mostku přes říčku Vrchlici. „Nehoda byla nahlášena krátce po půl druhé odpoledne,“ sdělila mluvčí středočeské policie Markéta Johnová. Jednalo se o nehodu jednoho osobního automobilu.
Pec pod Sněžkou - Dnes krátce po desáté hodině dopoledne došlo na cestě od chaty Javorky na chatu Vébrovku k vážné nehodě. Rozjetý lyžař nestačil zabrzdit a narazil do rolby. Vážně si poranil dolní polovinu těla.
Dnes 13. ledna krátce po desáté hodině dopoledne došlo na cestě od chaty Javorky na chatu Vébrovku v Krkonoších k vážné nehodě. Rozjetý lyžař nestačil zabrzdit a narazil do rolby. Vážně si poranil dolní polovinu těla.
Několik dnů trvající kalamita způsobená sněžením v bavorských a rakouských Alpách stále není u konce. Po krátké pauze bez srážek v noci na dnešek v německém alpském podhůří a rakouských Alpách opět sněžilo. Nebezpečí pádu lavin je nadále enormní, v sobotu zahynuli pod sněhovou masou tři Němci a jeden člověk se pohřešuje. Těžký sníh způsobuje zátěž na střechy domů, které hrozí zřícením. Dnes o tom informovaly agentury DPA a APA.
Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Uzavřena od rána na celé dopoledne zůstala v neděli dálnice D4 ve směru jízdy od Prahy na Příbram mezi dálničními kilometry 18,4 a 24. Na 22. kilometru u Kytína, poblíž Mníšku pod Brdy, došlo čtvrt hodiny před sedmou k vážné havárii, která se neobešla bez účasti zdravotnických záchranářů.
Kytín /FOTOGALERIE/ - V neděli v ranních hodinách byla kvůli hromadné dopravní nehodě uzavřena D4 ve směru na Strakonice od sjezdu na Kytín, tedy na 21. kilometru. Na místě jsou dva zranění, pro jednu osobu lékař přivolal vrtulník. Uzavřeny jsou oba pruhy, policisté odklánějí dopravu. V pravém dopravním pruhu stojí kamiony a autobusy.
Klatovy – Řidič vjel do zákazu vjezdu, kde naboural do zaparkovaného auta. Po nehodě svůj vůz zaparkoval, nestaral se, že poničil jiný vůz a odešel. Trestu ale neunikl, policie ho poté vypátrala.
Dlouho jsem si loni koncem zimy prohlížel šikovnou sněhovou lopatu, nabízenou za výhodnou akční cenu. Dopadlo to stejně, jako když jsem si po jedné mimořádně drsné zimě zjara prohlížel zlevněnou sněhovou frézu. S vědomím, že toho určitě budu litovat, jsem nákup odložil na později. Třeba nenasněží a ta stará, prasklá lopata snad ještě půjde slepit epoxidem.
Nepomuk - Na cestě mezi Nepomukem a Zálany cestou na zásah pro zraněnou účastnici Výstupu na Pražák měli hasiči z Rožmitálu nehodu. S automobilem se při vyhýbání protijedoucímu automobilu sjeli mimo silnici do příkopu a narazili do stromu.
Moraveč – I o druhém lednovém víkendu se vydali na své putování tři králové, letošní Tříkrálová sbírka se v sobotu 12. ledna uskutečnila například v Moravči na Pelhřimovsku.