Krimi zprávy ze Strakonicka
Strakonice - Odložené věci lákají stejně, jako nutkání usednout za volant, i když je řidič pod vlivem alkoholu.
Strakonice - Odložené věci lákají stejně, jako nutkání usednout za volant, i když je řidič pod vlivem alkoholu.
Mlékojedy – Během několika týdnů si železniční trať mezi Neratovicemi a Tišicemi vyžádala čtvrtou oběť. Ve středu dopoledne na kolejích zemřela devatenáctiletá dívka a opět ji vlak srazil mimo železniční přejezd. Jen pár metrů od místa, kde na začátku dubna spáchala sebevraždu dvě nezletilá děvčata.
Nymburk - Hned několik neobvyklých okolností provází nehodu, která se stala na hlavním tahu mezi Nymburkem a Mladou Boleslaví. Snad jedinou pozitivní informací je fakt, že jedenačtyřicetiletý řidič z Milovic při ní utrpěl „jen" lehká zranění. Vyšetřování pondělní nehody totiž prokázalo, že za celou událost mohl jen on sám a na frekventované silnici mohl fatálně ohrozit i další posádky aut.
Teplice - Policie žádá občany o podání svědectví v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo 19. dubna 2017 mezi 13:25 a 13:55 hodin v Teplicích, ul. Bohosudovská na parkovišti u OC Kaufland.
Nehoda dvou automobilů se stala v úterý 16. května na kruhovém objezdu u Drahotuš.
/FOTOGALERIE/ U nehody tramvaje a osobního vozidla, která naštěstí skončila jen lehčím zraněním a šokem řidiče automobilu, zasahovali v úterý odpoledne moravskoslezští hasiči. Havárie se stala v křižovatce ulic Výškovické a Kosmonautů v Ostravě-Zábřehu.
Nová Ves I – K havárii kamionu převážejícího křemičitý písek došlo na poměrně rovném úseku mezi Pňovem Předhradím a Novou Vsí I.
Vysoké Mýto - Policisté více než dva měsíce prověřují nehodu, která se stala 14. března v 10 hodin dopoledne na parkovišti před prodejnou Kik v Mýtě.
Náchodsko - Celkem osm dopravních nehod zaznamenali za víkend 12. až 14. května 2017 dopravní policisté na Náchodsku. Ukázalo se však, že téměř polovině viníků chybělo dobré vychování, neboť od způsobených karambolů ujeli bez nahlášení. Naštěstí ani jedna nehoda neměla následky na zdraví, ty zůstaly pouze na poškozených automobilech.
Praha - Jeden vážný úraz a několik drobnějších zranění přinesla v úterý srážka užitkového automobilu a tří osobních vozů, k níž došlo čtyři hodiny po poledni v Českokostelecké ulici.
Kutnohorsko - Hasiči zažili v úterý několik výjezdů. Prvním byl požár nákladního automobilu se speciálním přístrojem na kontrolu plynovodu v obci Svatý Mikuláš.
Žacléř - Žacléřské muzeum připravuje výstavu, v níž poodkrývá tajemství jednoho fotoalba z roku 1928, které v muzeu leželo mnoho let nepovšimnuto.
Praha – Hned z několika přestupků, které se budou řešit ve správním řízení, podezřívají pražští policisté 41letého řidiče, který podle kamerových záběrů v Holešovicích úmyslně omezoval jízdu hasičského auta. Dokonce 14tunový kolos z poloviny zaplněný vodou vybrzdil – a jen taktak se podařilo zabránit nehodě! O tom, co se odehrávalo krátce před sobotním polednem, informoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské police. „Na porsche se netroubí," podotkl k případu.
Příbram - Dva devatenáctiletí mladíci vykradli koncem března šatní skříňku v příbramském aquaparku. Odcizili pánskou peněženku, ve které bylo 1500 korun, doklady a platební karta. Z té stihli uskutečnit šest plateb v různých prodejnách a čerpacích stanicích, většinou se jednalo o nákup cigaret do pěti set korun.
Písek - Před píseckým okresním soudem v úterý pokračoval případ tragické nehody, která se stala loniv létě na Orlíku.
Pardubice – Kurz potápění doplněný výukou záchrany na vodě absolvují od včerejška po celý týden budoucí záchranáři z Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.
Pád z kola při smyku, najetí do díry, na obrubník chodníku či náraz na zídku - to jsou nejčastější nehody, které mohou v Česku potkat děti při jízdě na kole. Hrozí také srážka dvou cyklistů, cyklisty s motoristou či náraz do chodce. Alespoň jednou utrpělo zranění 30 procent dětí. Každý třináctý případ si vyžádal ošetření lékařem či dokonce hospitalizaci.
Opatrní by měli být řidiči, projíždějící obcemi na Přerovsku. Na divoké prase, které mu nečekaně zkřížilo cestu na přímém úseku vozovky, nedokázal včas zareagovat čtyřiapadesátiletý šofér vozu Peugeot. Došlo ke střetu, při kterém zvíře uhynulo.
Všichni je milují, protože se díky nim rychle přemísťují, aniž by museli vydávat energii. Po segwayích jdou do módy hoverboardy, elektrická pojízdná prkénka se stabilizátorem se dvěma kolečky. Stojí stále méně a dají se dnes koupit v supermarketu za zlomek původních cen. Jenže ve Švédsku (a nejen tam) došli ke smutnému zjištění. Hoverboardy hoří.
Podle znalce byla konstrukce, která podepírala most, odolná. „Příčinu neštěstí ve Studénce je třeba hledat jinde," řekl v úterý u soudu.
Dvořisko - Zářijová nehoda ultralightu nedaleko choceňského letiště zná své rozuzlení. Osmašedesátiletý pilot ztratil nad letounem kontrolu, v jeho troskách zahynul.
Praha – Padesátitisícovou hmotnou škodu způsobil požár osobního auta v užitkovém provedení, k němuž byli hasiči z centrální stanice voláni v úterý po sedmé ranní na Vinohrady. V Korunní ulici vinou technické závady vzplanul motor malé dodávky. Kvůli silně dýmajícímu požáru byla okolí částečně omezena doprava.
Zatím bez určení viníka nebo viníků zůstává tragická dopravní nehoda, k níž došlo třetího května mezi Ohrozimí a Prostějovem.
Lísková – Na silnici v místě bývalého hraničního přechodu Lísková došlo v pátek večer k nehodě.
Liberecký kraj - Motoristé v Libereckém kraji požádali o 194 speciálních SPZ.
Křižanov - V úterý po 9. hodině ráno se stala nedaleko Křižanova dopravní nehoda.
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vlak srazil v blízkosti městského vlakového nádraží v Kutné Hoře mladíka, na místě zasahoval vrtulník. Nehoda se stala v úterý před desátou hodinou.
Strakonice - Nedodržení bezpečné vzdálenosti a rychlost jsou nejčastější příčinou nehod. Dopravních nehod na okrese Strakonice bohužel stále přibývá.
Na dni otevřených dveří se mohli návštěvníci dozvědět, co práce záchranáře obnáší a jak řešit krizové situace. Vyzkoušet si mohli také umělé dýchání.
Vozidlo narazilo do betonového mostku, několikrát se převrátilo a skončilo mimo komunikaci. To je výsledek nehody, která se stala v pondělí na silnici v části Uherský Ostroh – Ostrožské Předměstí směrem na obec Blatnice.
Prázdná výloha napravo, nalevo. A další opodál. Kravařova ulice, která spojuje vnitřní okruh se samotným centrem města, má momentálně stejně prázdných obchodů, jako těch, v nichž se ještě hýbou kšefty. Obvyklou výplní výlohy tu jsou tabule nabízející pronájem. Mnohdy však zůstávají celé měsíce bez účinku.
České Budějovice - V úterý před 8. hodinou na křižovatce Lidické a Mánesovy ulice nedal mladý řidič modrého Opelu Corsa přednost autobusu č. 2. Řidič autobusu byl nucen prudce brzdit, aby se vyhnul střetu s tímto vozem, přičemž řada cestujících upadla.
Hromadná nehoda sedmi aut se stala před osmou hodinou ranní na dálnici D1 v zúženém úseku mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži.
Netolice - Krátce po půl osmé došlo u Netolic ve směru od Prachatic k dopravní nehodě.
Rychnovsko - Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely o víkendu k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u obce Potštejn.
Teplice nad Metují - Dvě jednotky profesionálních hasičů z Broumova a Náchoda vyjely včera odpoledne k dopravní nehodě osobního vozidla mezi Teplicemi nad Metují a Zdoňovem.
Brno – Čtyřmi roky za mřížemi potrestal v pondělí Okresní soud pro Brno-venkov muže, který loni v červenci mezi Tvarožnou a Blažovicemi na Brněnsku v dodávce narazil do auta s čtyřčlennou rodinou. Následkem nehody tehdy zemřeli tři lidé. Verdikt je zatím nepravomocný.
Děčín - Automobil na střeše skončil v pondělí večer v ulici Českolipská v Děčíně. Osoba, řídící vůz utrpěla lehké zranění.
Pardubice - Čelní střet dvou osobních aut si vyžádal jedno lehké a jedno těžké zranění.
Policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala v deset minut před půl šestou večer v pondělí 8. května ve vsetínské městské části Jasenice. Při střetu dvou osobních vozů se lehce zranili dva lidé.
Havlíčkův Brod – Vážná dopravní nehoda se stala v pondělí dopoledne v Havlíčkově Brodě. V Dolní ulici naproti obchodu s pečivem došlo na silničním přechodu ke střetu chodkyně s osobním autem. Na místě zasahovali hasiči, Policie ČR a zdravotnická záchranná služba.
Vyškov, Prostějov – Kuriózní pohled se naskytl v pátek odpoledne řidiči, který jel po dálnici mezi Vyškovem a Prostějovem. Z autobusu před ním najednou vypadl jeden z cestujících. Video, které natočil, zveřejnila televize Prima.
Chrudim – Silniční úsek na obchvatu města ve směru na Kočí je už pověstný častým výskytem havárií. K další bouračce došlo dnes kolem jedenácté hodiny dopoledne u výjezdu z obchvatu.
Nepozornost osmiletého chlapce zavinila v pátek nehodu, která se naštěstí obešla bez vážnějších následků.
Prachatice - Dopravní policisté žádají svědky o informace k dopravní nehodě, ke které došlo v době od 14 hodin dne 12. května do 10 hodin dne 14. května na místní komunikaci, v ulici Horní v Prachaticích.
Jenín - Dost hrůzostrašně vypadající nehoda se stala v neděli před 15: hodinou na silnici mezi Dolním Dvořištěm a osadou Jenín.
Dvě auta se střetla na křižovatce u Javorníku.
Třináctiletého chlapce srazilo v pátek před šestnáctou hodinou v prostějovské ulici Kostelní auto.
Lesní zvěř občas nekontrolovaně vběhne do cesty a řidiči si musejí dávat velký pozor, zvláště u lesa. V pátek 12. května se o tom přesvědčila devatenáctiletá řidička felicie, která jela ve směru na Kojetín.
Jindřichův Hradec - V neděli po 16. hodině vyjeli hasiči k dopravní nehodě u čerpací stanice FrukOil v Jindřichově Hradci na výpadovce na Novou Bystřici.