U Slaného se staly poslední dubnovou sobotu nedlouho po poledni dvě nehody. Srazila se při nich celkem čtyři vozidla a čtyři lidé byli zraněni. Řidič z první nehody měl pozitivní test na drogy. Druhý, který boural o dvacet minut později, řídil opilý.
Někteří mladí ignorují bezpečnostní pásy na zadních sedačkách, někteří starší řidiči spoléhají jen na airbag. Motoristické mýty možná stáli za faktem, že se za poslední dva roky při nehodách zvýšil počet mrtvých, kteří nebyli připoutáni. Bezpečnostní pásy při kolizi výrazně zvyšují šanci na přežití. Pokud řidič nabourá při rychlosti 50 km/hod, znamená to pro tělo volný pád ze 3. poschodí.
Pátek 26. dubna přinesl další tragickou zprávu z jihočeských silnic. Na silnici I/3 u Roudné mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí zahynul po střetu s osobním autem cyklista (roč. 1938). Policie prosí případné svědky o informace.
V obci Břežany na Znojemsku havaroval ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny odpolední motocykl, nehoda se neobešla bez zranění. Nehoda se udála také u obce Starovice na Břeclavsku, kde došlo ke střetu dodávky a osobního auta.
Frontman kapely Krucipüsk Tomáš Hajíček se po nehodě zotavuje v pražské vojenské nemocnici a podle svých slov se chystá na přesun do Liberce. Fanoušky pozdravil v krátkém videu. V péči lékařů skončil po bouračce na motorce, havaroval nedaleko Mělníka při předjíždění kolony.
Deníku se ozval čtenář, který byl se zpěvákem Petrem Sepešim v osudový večer v restauraci Gruzie ve Františkových Lázních. Uvedl, že tehdy byla na závorách závada a běžně je řidiči objížděli. Zpěvák Petr Sepeši by 23. dubna oslavil 64 let. Jeho život ovšem skončil při tragické nehodě na železničním přejezdu ve Františkových Lázních.
Deníku se ozval čtenář, který byl se zpěvákem Petrem Sepešim v osudový večer v restauraci Gruzie ve Františkových Lázních. Uvedl, že tehdy byla na závorách závada a běžně je řidiči objížděli. Zpěvák Petr Sepeši by 23. dubna oslavil 64 let. Jeho život ovšem skončil při tragické nehodě na železničním přejezdu ve Františkových Lázních.
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali u dopravní nehody, ke které došlo ve středu 24. dubna krátce před 17. hodinou na silnici 15 u Korozluk. Srazila se dvě osobní auta, silnice byla uzavřena. Na místě zasahoval i vrtulník záchranářů.
Policisté z rakovnického dopravního inspektorátu prověřují dopravní nehodu chodce s autobusem a žádají veřejnost o jakékoliv informace. K nehodě mělo dojít 19. dubna večer, poblíž autobusové zastávky v Čisté. Policisté se o ní nedozvěděli ihned, ale až následující den, a právě proto by k objasnění celé události potřebovali svědectví od všech, kteří si čehokoliv všimli.
Celkem čtyři cestující ošetřili zdravotníci po hromadné nehodě na silnici druhé třídy 240 mezi Turskem a Kralupy nad Vltavou v úterý 23. dubna odpoledne.
Na silnici nedaleko obce Tursko na Praze - západ se v úterý po 15. hodině srazila čtyři vozidla. Při nehodě se vážně zranili čtyři cestující, mezi nimi byla i mladá dívka, kterou musel do nemocnice transportovat vrtulník.
Zásoby vody si musí na středeční dopoledne vytvořit obyvatelé části Nymburka a přilehlých obcí. Kvůli havárii by v rozmezí od 9 do 12 hodin měli mít suché kohoutky především lidé na sídlišti a v jeho okolí.
Nákladní auto s přívěsem se vybouralo u Velkého Tresného na Bystřicku. Nehoda se stala v pondělí odpoledne. Náklaďák se při nehodě rozpojil, zraněný řidič skončil v nemocnici.
Jedno auto na střeše v příkopu, druhé ve škarpě. Dva zranění. U Blšan na Podbořansku se v úterý 23. dubna ráno odehrála nehoda, ke které letěl také vrtulník záchranářů.
Řetězová nehoda šesti aut a autobusu se stala ráno na dálnici D6 u Letiště Václava Havla. Provoz na silnici byl zastaven, událost se měla obejít bez zranění.
Pořádně napilno měli v pondělí hasiči kvůli nehodám na Rychnovsku. Odpoledne vyjížděli nejen k Třebešovu k nehodě osobního a nákladního auta, ale také do Častolovic či obce Javornice.
Zřejmě nedostatečné se věnování řízení způsobilo dopravní nehodu, která se stala v sobotu odpoledne mezi Čejkovicemi a Velkými Bílovicemi. Deník o ní už informoval, nyní policisté promluvili o pravděpodobné příčině.
Tragické následky přinesl motoristický sport o uplynulém víkendu nejen v České republice. K vážné havárii došlo také při závodě na Srí Lance, kde jeden z vozů vjel do diváků. Následkem havárie zemřelo sedm lidí a dalších jednadvacet bylo zraněno. Po tragédii se strhla vlna kritiky na hlavu organizátorů, lidé jim vyčítají nedostatečné zajištění bezpečnosti.
Ke kuriózní nehodě vyjížděli o víkendu policisté na silnici mezi Zvolenovicemi a Telčí. Na místě našli auto převrácené na střechu, ale řidič tam nebyl.
Na první rychlostní zkoušce Rallye Šumava Klatovy došlo k nehodě vozu startovní číslo 55, při které byla těžce zraněna spolujezdkyně. Záchranné složky okamžitě zahájily její vyprošťování z havarovaného vozu, poté byla leteckou záchrannou službou transportována do Fakultní nemocnice Plzeň. Bohužel přes veškerou zdravotní péči závodnice v odpoledních hodinách zemřela. Všechny organizátory nastalá situace velice zasáhla a vyjádřili hlubokou soustrast všem pozůstalým.
Vrtulník musel zasahovat na Rallye Šumava. Rakouský závodník Michael Putz měl během páteční historické rallye nehodu a s velmi vážnými zraněními byl transportován do nemocnice. Sanitka odvezla i jeho manželku a navigátorku Elisabeth.
Auto, silnice, déšť, smyk, neovladatelnost, vjezd do protisměru, další auto, srážka…vraky, krev, křik… Podívejte se, jak táborští profesionální hasiči trénovali vyprošťování osob z havarovaného auta.
Téměř dvacet míst na Jičínsku v pátek 19. dubna postupně obsadili dopravní a dálniční policisté. Při akci Speed Marathon se zaměřili především na dodržování povolené rychlosti na rizikových silnicích. Na dvou z nich se odpoledne staly vážné nehody.
Na silnici I/16 mezi Jičínem a Úlibicemi narazilo v pátek 19. dubna odpoledne auto do stromu. Na místě byli tři zranění, k nehodě musel vzlétnout vrtulník.
Sedmačtyřicetiletý řidič dodávky zažil ve čtvrtek v půl osmé na 106. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu horké chvilky. Při nehodě nedaleko Jihlavy se mu odpojil přívěs a kamínek, který při karambolu odlétl ze silnice, trefil auto v protisměru.
K nehodě policejního vozu se zapnutými majáky a vozidlem značky Ford došlo ve čtvrtek 18. dubna odpoledne na Opavsku. Zprávu přinesl server Novinky.cz.
/FOTO/ Dopravní nehoda autobusu se stala u obce Dublovice na Příbramsku ve čtvrtek 18. dubna kolem půl deváté ráno. Na místě jsou všechny složky záchranného systému. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková, záchranáři měli v péči šest dětí a dvě dospělé osoby. Komunikace byla uzavřená až do odpoledních hodin.
Jakými případy se v posledních dnech zabývali strážníci městské policie v Třeboni? Kromě zadržení hledaného muže a dopadení utíkajícího mladíka také policisté asistovali u dvou nehod.
Frontman liberecké kapely Krucipüsk Tomáš Hajíček, který v pondělí 15. dubna havaroval na motorce, je mimo ohrožení života. Médiím to potvrdil jeho syn. Nehoda se stala nedaleko Mělníka, když zpěvák předjížděl kolonu a srazil se s jiným vozidlem. Záchranáři ho vrtulníkem transportovali ve vážném stavu do jedné z pražských nemocnic.
Před několika dny začalo oficiální vyšetřování srážky lodi s mostem Francise Scotta Keye v Baltimoru, který se po ní zřítil. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zkoumá, jestli v případu nedošlo k trestnému činu. Do vyšetřování se zapojil i Národní úřad pro bezpečnost dopravy, který se zaměřil na výpadky elektřiny na lodi. Spekuluje se, že její posádka opustila přístav, i když věděla, že s lodí něco není v pořádku.
/FOTO/ Šestnáctiletou dívku srazil neznámý řidič v kyjovské ulici Jungmanova. Sražené chodkyni pomoc neposkytl a z místa ujel. V úterý se policisté obrátili s prosbou o pomoc na svědky.
Profesionální hasiči z Velkého Poříčí zasahují v úterý dopoledne u nehody osobního a nákladního vozidla, došlo k ní na silnici mezi obcemi Velký a Horní Dřevíč na Náchodsku. Osobní vůz zůstal mimo silnici převrácený na střechu, člověk z něj byl v péči ZZS, nebylo nutné ho vyprošťovat.
Až šestasedmdesát raněných, z toho třináct těžce, ošetřovali loni v létě zdravotníci po havárii autobusů na dálnici D2 u Brna. Jednalo se především o cestující z ciziny. Vinu nese řidič autobusu, který jel příliš rychle a nedodržel bezpečnou vzdálenost.