
Testy pro motorkáře jsou od února těžší
Orlickoústecko - Od února platí nová vyhláška: zpřísňuje zkoušky na motorku.
Orlickoústecko - Od února platí nová vyhláška: zpřísňuje zkoušky na motorku.
Vyškov – Srážka osobního auta s cyklistou v Olomoucké ulici ve Vyškově zaměstnala v sobotu odpoledne policisty, hasiče i záchranáře. Ze zatím nezjištěných příčin devatenáctiletá řidička v Nissanu jedoucí směrem na Pustiměř zezadu najela do cyklisty.
Nymbursko – V Mladé na Nymbursku bagr dnes odpoledne prorazil plynové potrubí, hasiči museli evakuovat asi 25 lidí z okolních bytových domů. Únik plynu je zastavený. Na místě zasahovalo několik jednotek středočeských hasičů. Lidé už jsou zpět doma, řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.
Frankfurt – Rakouské zablokování hranice s Itálií v Brennerském průsmyku ve snaze zabránit přívalu migrantů by byla pro Evropu „politická katastrofa". Podle agentury AFP to dnes prohlásil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Rakouský ministr vnitra na to reagoval opětovným ujištěním, že Vídeň neuvažuje o uzavření hranic, nýbrž že by šlo o kontroly hranic.
Plzeň – V Plzni se dnes ráno srazil linkový autobus s osobním autem. Čtyři středně těžce zraněné muže odvezly sanitky do fakultní nemocnice, řekli záchranáři. Příčinou nehody bylo zřejmě nedání přednosti v jízdě.
Otín - V pátek v podvečer se stala za Otínem ve směru na Dačice vážná dopravní nehoda.
Pětadvacet záchranářů, policistů a hasičů i tým profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Zábřeh obdrželo za loňský profesionální zásah ve Studénce odznaky Zlatého záchranářského kříže a diplomy.
Jindřichohradecko – „Jsme Česká republika a v cizině Czech republic," zní rezolutně mezi diskutujícími fanoušky Jindřichohradeckého deníku na sociální síti facebook.
Lipno – Při tragédii loni v srpnu se letoun zřítil přímo mezi domy v Lipně na Lounsku. Pilot zemřel, druhý muž byl těžce zraněný.
Nová Paka - Po loňské smolné sezoně vstoupí lužanský jezdec do nového ročníku ve Štikovské rokli.
Žatec - Zraněný cyklista dostal od policie na místě ještě pokutu.
Orlickoústecko - Dopravní policie v pátek odpoledne vyjížděla ke dvěma dopravním nehodám se zraněním. V Letohradu boural motorkář, na Choceňsku zase cyklistka.
Praha - Prasklá kanalizační přípojka zastavila v pátek odpoledne v Praze tramvajovou dopravu mezi Výtoní a Podolskou vodárnou. Opravy budou zřejmě trvat až do pondělí 9. května. To řekl mluvčí společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) Tomáš Mrázek.
Klatovsko - Řidička vylétla nedaleko Klatov ze silnice a narazila do betonového můstku. Musel pro ni letět vrtulník.
Jižní Morava – S kolonami musejí v pátek odpoledne počítat řidiči na dálnici D1 ve směru na Vyškov. Na 205. kilometru ve směru z Prahy se tam srazilo sedm aut.
Jižní Morava – Provoz na dálnici D1 u Brna zkomplikovala dnes odpoledne série nehod v okolí 205. kilometru ve směru na Vyškov. Při čtyřech nehodách se srazilo sedm aut, řekla policejní mluvčí Andrea Straková. Podle ní se nikdo nezranil. Vozidla zablokovala levý jízdní pruh a omezila provoz pouze do pravého. Kvůli hustějšímu provozu se tvořily kolony.
Saná – Při bombovém útoku na přeplněném tržišti v jemenském městě Maríb, které leží východně od Saná, dnes zahynulo sedm lidí a dalších 15 osob utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na policejní zdroje. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Obnovené boje v Jemenu ohrožují příměří, které v zemi platí od 10. dubna a je z velké části dodržováno.
Praha - Regulaci vjezdu vozidel do tunelového komplexu Blanka si v pátek před polednem vyžádala nehoda v části zvané Bubenečský tunel; konkrétně na místě označené jako Nová Povltavská ulice: na kilometru 20,5 trasy Štěrboholy – Troja. Čtvrt hodiny po jedenácté se tam se dvěma osobními vozidly střetlo nákladní auto.
Lucemburk - Až čtyřicet cyklistů se dnes vážně zranilo při hromadném pádu v závodu Fléche du Sud v Lucembursku, který patří do nižší kategorie UCI Europe Tour. Podle médií se nehoda stala při sjezdu jen pár kilometrů po startu. Na místě zasahovalo šest sanitek i záchranný vrtulník.
Praha - Zdržení až kolem třičtvrtěhodinky přinesla v pátek odpoledne hromadná dopravní nehoda, k níž na výjezdu směrem z metropole došlo na 13. kilometru brněnské dálnice D1. Pět minut před třetí se za sjezdem na Říčany srazila čtyři osobní auta; nikomu se nic nestalo.
Rakovník - Staré zrezivělé zábradlí v okolí viaduktu v Plzeňské ulici v Rakovníku by mohlo být v příštích měsících snad konečně odstraněno a nahrazeno novým. Vedení radnice jej chce nechat odstranit i přesto, že není v majetku města.
Drnovice – Smrtelná dopravní nehoda uzavřela v pátek krátce po poledni silnici mezi Drnovicemi a Ježkovicemi. O život tam přišel pětadvacetiletý motorkář.
Stráž pod Ralskem /FOTOGALERIE/ – Čtyři jednotky hasičů během pátku likvidovali únik čpavku, který vytekl z bočnice auta ve Stráži pod Ralskem.
Dolní Bojanovice, Starý Poddovorov /FOTOGALERIE/ – Řidičku červeného Renaultu zřejmě vzbudil ve čtvrtek odpoledne mezi Dolními Bojanovicemi a Starým Poddvorovem až náraz do zábradlí mostku.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Moravskoslezská policie v pátek před polednem spustila jednu z nejrozsáhlejších dopravních akcí posledních let.
Ledeč nad Sázavou – Ke kuriózní nehodě Škody Fabia vyjeli ve středu před devatenáctou hodinou policisté v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.
Prostějov – Nehodu namol opilé cyklistky vyšetřují prostějovští policisté.
Kojetín – Nedání přednosti v jízdě zavinilo nehodu, která se stala ve čtvrtek v poledne v Kojetíně.
Novojičínsko - Případné svědky dopravních nehod by rádi vyslechli policisté kvůli řádnému objasnění těchto událostí.
Velešovice – V brněnské nemocnici skončila v pátek krátce po šesté hodině ráno čtyřiasedmdesátiletá žena, kterou srazilo auto ve Velešovicích. Jak uvedla mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová, třiatřicetiletý řidič chodkyni přehlédl kvůli oslnění.
Třešť – V pondělí 9. května půl hodiny před půlnocí přestane téct lidem ve dvou třetinách domácností v Třešti z vodovodních kohoutků pitná voda.
Harare - Suchem postižený africký stát Zimbabwe vyzval místní farmáře a soukromé majitele rančů, aby si koupili volně žijící zvířata a snížili tak počty zvěře v národních rezervacích. Tím by mohli pomoci, aby zvěř v rezervacích nehynula hlady, informovala agentura AFP s odvoláním na zimbabwský úřad pro národní parky a volně žijící zvěř.
Je nejspíše jasné, co budete dělat zítra večer. Začíná hokejové mistrovství světa a naši borci vletí na Rusy! Co ale dělat tu nekonečnou dobu, než zápas začne? Co takhle si přečíst to nejdůležitější, co se děje, dělo a bude dít v Olomouci?
Česká Lípa - Pro těžce zraněného chlapce letěl vrtulník. Za poslední týden jeto již druhá podobná nehoda v České Lípě.
Litoměřicko - K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek ráno nedaleko Třebenic v kopci směrem na Podsedice a Most. Jeden z vozů, Škoda Roomster, skončil mimo silnici v plamenech. Jen zázrakem na místě nebyl nikdo zraněn.
Karviná – Více jak jedna promile alkoholu a rychlá jízda v autě k tomu. To jsou okolnosti pondělní noční nehody, při které opilec za volantem zničil signalizační zařízení na vlakovém přejezdu a navíc málem způsobil nehodu vlaku.
Přerov – Srážka osobního a nákladního auta zkomplikovala ve čtvrtelk dopoledne dopravu na hlvním tahu mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou.
Chrudim - /Aktualizováno/ Ve čtvrtek krátce před čtvrtou hodinou odpolední se na obchvatu Chrudimi u sjezdu na Vesetec ulice srazilo osobní auto s dodávkou. Tři lidé utrpěli zranění.
Olomouc – Zavraždila matka své dítě? Případ, který před dvěma lety na podzim otřásl Přerovem, se ve čtvrtek u Krajského soudu v Olomouci neuzavřel.
Prostějov – Bez zranění se obešla úterní nehoda, ke které došlo v jedenáct hodin mezi Prostějovem a Žešovem. Způsobilo jí uvolnění a následný pád nákladu na vozovku.
Uhelná společnost OKD musí i po případném vyhlášení insolvence dál zabezpečovat své doly proti haváriím, odvádět platby za vytěžené uhlí a provádět rekultivace.
Brusel/Paříž - Smrtí jednoho člověka a zraněním dalších osob skončila dnes ráno na dálnici v severní Francii honička, při níž belgická policie pronásledovala auto podezřelé z pašování migrantů.
Velké Meziříčí – Dva chodce přehlédla sedmadvacetiletá řidička v Hornoměstské ulici ve Velkém Meziříčí. Oba byli s lehkými zraněními převezeni k ošetření do nemocnice.
Chrudim – Ve středu slaví svátek patron hasičů svatý Florian a u této příležitosti pořádá Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje na stanicích v Chrudimi, Seči a Hlinsku den otevřených dveří.
Tisá /FOTO/ – Zásah u hromadného neštěstí s 50 zraněnými nacvičovali v noci ze středy na čtvrtek záchranáři v Tisé. Pro 19 posádek záchranné služby Ústeckého kraje šlo o vrchol dvoudenního soutěžního cvičení, uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.
Lovosice - Osobní vlak srazil dnes na Litoměřicku muže, který na místě zemřel. Nehoda se stala na trati mezi Lovosicemi a Žalhosticemi. ČTK to řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Cestující přepravují náhradní autobusy.
Pobíhající zvěř opět nemile překvapila řidiče.
Příbram – Mohla to být katastrofa, která by se už jen těžko odvracela. Po dvou porážkách jeli hráči týmu amerického fotbalu Bobcats Příbram do Ostravy a museli zvítězit. To se jim podařilo a nadále tak mohou snít o třetí účasti ve finále ČAAF v řadě.
Washington - Srážka malého letounu s orlem bělohlavým si zřejmě poprvé v dějinách amerického civilního letectví vyžádala lidské životy. O nehodě, která se stala minulý měsíc u města Anchorage na Aljašce, dnes informovala agentura AP s odvoláním na vyšetřovatele. Orel bělohlavý je státním symbolem Spojených států.
Třebenice - K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek ráno nedaleko Třebenic v kopci směrem na Podsedice a Most. Jeden z vozů, Škoda Roomster, skončil mimo silnici v plamenech. Jen zázrakem na místě nebyl nikdo zraněn.