Praha - Kvůli životnímu pojištění se vyplatí navštívit pobočku nebo specializovaného poradce, havarijní pojistku může člověk bezpečně vyřešit z domova. Nabídky pojišťoven se ve většině případů hodně liší. Vyplývá to ze srovnání cen pojištění analytické agentury Datank v rámci výzkumu Nejlepší pojišťovna 2016.
Kroměřížsko - Hasiči, policisté a zdravotníci z Kroměřížska se ve druhé polovině uplynulého týdne nenudili: bohužel. Museli totiž řešit hned několik nehod, trendem letošního léta v regionu také je, že při nich nechyběli zranění lidé.
Olomoucký kraj – Muž se stal svědkem dopravní nehody na Olomoucku. Nedokázal přesně popsat, kde k neštěstí došlo. Nakonec pomohla navigovat vrtulník se zdravotníky mobilní aplikace Záchranka. V Olomouckém kraji takto zafungovala moderní technika už několikrát.
Slovácko - Trestu se nevyhne třiačtyřicetiletý řidič octavie, který v neděli večer 14. srpna způsobil ve Vlčnově nehodu. Za tou stojí zřejmě vysoká rychlost a litry vypitého alkoholu.
Strážovice – Až mezi klasy kukuřice zajela červená Škoda Fabia v neděli odpoledne mezi Strážovicemi a Kyjovem. Nehoda se stala na silnici první třídy I/54.
Praha - Uplynulý týden byl na českých silnicích letos nejtragičtější, od pondělí do neděle při dopravních nehodách zahynulo 22 lidí. Pondělních osm obětí bylo tento rok zatím nejvíce v jednom dni. Bilance nehod ve druhém prázdninovém měsíci je přesto zatím pozitivnější než loni - od začátku srpna do nedělní půlnoci zemřelo na silnicích předběžně 46 lidí, což je o tři méně než před rokem. Dnes to oznámilo oddělení Besip ministerstva dopravy.
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) nabízí cestujícím novou aplikaci s informacemi o městské hromadné dopravě včetně jízdních řádů. Umí také najít nejbližší zastávky v okolí jejího uživatele. Informoval o tom mluvčí DPP Jiří Štábl. Aplikaci si mohou od pondělí lidé stáhnout zdarma, a to pro zařízení s operačními systémy Android i iOS. Aplikaci lze stáhnout prostřednictvím Google Play či iTunes.
České Budějovice – Pavel Ch. (38) ve fiatu v červnu 2013 před Třeboní při najíždění do odbočovacího pruhu vpravo na Lomnici přehlédl stejným směrem jedoucího 75letého cyklistu pohybujícího se po přerušované čáře mezi pruhy.
Benešov – Preventivní vlak v září na několik dní navštíví železniční stanici Benešov. „Bude zde od pondělí 12. do 14. září. Pokud bude zájem škol větší, zůstane v Benešově i ve čtvrtek 15. září," vysvětlila Ivana Kárová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu benešovské radnice.
Česká Lípa - Dort ve tvaru hasičského auta přinesl na hasičskou stanici v České Lípě místní muž, který tak vyjádřil díky za pomoc při záchraně jeho psa.
Podomí – Jeden zraněný a uzavřená silnice druhé třídy. Taková je bilance nedělní nehody dvou aut, která se srazila krátce před čtvrtou odpoledne v Podomí. Podle mluvčího jihomoravských hasičů Jana Dvořáka šlo o citroëny a střetly se čelně.
Červený Kostelec - 58letý cyklista, který sedl po požití alkoholických nápojů na bicykl, v úterý 16. srpna kolem desáté hodiny dopoledne havaroval na cestě mezi Červeným Kostelcem a Hronovem. Muž mimo silnici skončil poté, co při jízdě na přímém úseku v klesání najel na krajnici, z níž pak sjel po travnatém břehu až do smrčků.
Karlovarský kraj - Počet dopravních nehod v Karlovarském kraji má od roku 2012 do loňska vzestupnou tendenci. Výjimkou byl v této pomyslné křivce pouze rok 2014. Bohužel, stejně tak přibývá i osob usmrcených při nehodách.
Berlín – Německá vláda má ve středu poprvé od konce studené války schvalovat koncepci civilní obrany. V jejím rámci prý vyzve obyvatele, aby si doma vytvořili zásoby jídla a vody pro případ útoku nebo jiné katastrofy. Podle koncepce by měli být obyvatelé Německa schopni vydržet s vlastními zásobami jídla až deset dní a s vodou aspoň pět dní.
Slaný - Obrovské štěstí měl pár, který cestoval v noci ze soboty na neděli ve vozidle značky Audi po silnici I/7 kolem Slaného ve směru na Prahu. Auto se v dešti a ve velmi vysoké rychlosti stalo neovladatelným a řidič s ním naboural do svodidel.
Praha /FOTOGALERIE/ - Vyjeli i s přívěsem vezoucím člun, ale potřebný byl hlavně naviják vyprošťovacího automobilu. Tak v sobotu vypadal zásah hasičů z Říčan (jimž vyrazili na pomoc také příslušníci průhonického dobrovolného sboru) u utopeného auta. Rozměrnější vůz značky Volvo v Čestlicích na Praze-východ vyjel mimo vozovku – a skončil uprostřed retenční nádrže. Hasiči byli na místo přivoláni před osmou ranní.
Slaný - Obrovské štěstí měl pár, který cestoval v noci ze soboty na neděli ve vozidle značky Audi po silnici I/7 kolem Slaného ve směru na Prahu. Auto se v dešti a ve velmi vysoké rychlosti stalo neovladatelným a řidič s ním naboural do svodidel. Vůz ale ve své dráze pokračoval, urazil následně dopravní značku a řítil se dál k čerpací stanici Shell, která stojí v místě. Mezi stojany ale audina už nedorazila, rozbila se o nejbližší sloup. Posádka ve složení muž a žena neprodleně z vozu vystoupili a utekli do bezpečí. Vše bylo otázkou vteřin. Skutečně jim šlo o život. Auto začalo totiž vzápětí hořet. Zbyla z něj jen kostra.
Brno – Vážná dopravní nehoda se sedmi zraněnými se stala v neděli krátce před osmou hodinou. Dodávka na dálnici D2 u brněnských Dolních Heršpicích narazila do svodidel a do ni narazilo další auto. „U nehody jsme ošetřovali sedm zraněných. Jeden cestující byl zraněn těžce. Další tři středně těžce a zbytek cestujících měl jen mírná zranění. Rozvezli jsme je do okolních nemocnic," sdělil mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim.
Vídeň/Berlín/Lublaň – Řidiči na evropských dálnicích se i dnes potýkali s většími či menšími komplikacemi, kolonami nebo nebezpečím v podobě předmětů na vozovce. Podle německého autoklubu ADAC byl tento víkend prvním, kdy se tvořily větší kolony ve směru z jihu, tedy od Jadranu na sever a na západ.
Velké Pavlovice – Jako jeden z nejrizikovějších železničních přejezdů označila Drážní inspekce křížení tratě a silnice ve Velkých Pavlovicích ve směru na Bořetice. Stejně jako pro Strážnici na Hodonínsku tam navrhuje namontování závor. V místě už funguje světelné zařízení, přesto se Velké Pavlovice opakovaně staly místem střetů.
Svitávka /FOTOGALERIE/ – Pouhých sedmnáct let bylo řidiči motorky, který v sobotu odpoledne zemřel při nehodě na křižovatce u Svitávky. Jeho stroj značky Yamaha se srazil s osobním autem značky Škoda, které řídil jen o rok starší řidič.
Uničov – Při nouzovém přistání ultralehkého vrtulníku na letišti u Uničova na Olomoucku se v sobotu odpoledne zranil pilot. Letecky byl transportován do olomoucké fakultní nemocnice.
Mohelnice – Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu 20. srpna po deváté hodině ráno v Mohelnici. Na křižovatce Olomoucké ulice se sjezdem s dálnice D35 a jižním obchvatem se střetla dvě osobní auta. Zranilo se při tom pět lidí včetně malého dítěte. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.
Praha /FOTOGALERIE/ – Práci nejenom pro záchranáře a hasiče, ale bohužel i pro pohřební službu přinesla dopravní nehoda, k níž v sobotu čtvrt hodiny po druhé odpolední došlo na příjezdu do metropole po hradecké dálnici D11.
Trevír - Úřadující mistr světa Sébastien Ogier se dostal během druhé etapy do čela Německé rallye, kterou v sobotu poznamenala nehoda jeho krajanů. Francouzská posádka Stéphane Lefebvre, Gabin Moreau skončila s citroënem mimo trať v desáté rychlostní zkoušce. Oba mají zlomeniny, Moreau musí s kotníkem na operaci. Diváci zranění nebyli.
Karlovarsko – Na dálnici D6 mezi odbočkou na loket a Karlovými Vary se v dodávce proháněl silně opilý řidič. Jeho riskatní jízda skončila nehodou, která se naštěstí obešla bez vážných zranění. Škoda se ale vyšplhala na 60 tisíc korun.
Karlovarský kraj - Počet dopravních nehod v Karlovarském kraji má od roku 2012 do loňska vzestupnou tendenci. Výjimkou byl v této pomyslné křivce pouze rok 2014. Bohužel, stejně tak přibývá i osob usmrcených při nehodách.
Benešov – Preventivní vlak v září na několik dní navštíví železniční stanici Benešov. „Bude zde od pondělí 12. do 14. září. Pokud bude zájem škol větší, zůstane v Benešově i ve čtvrtek 15. září," vysvětlila Ivana Kárová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu benešovské radnice.
Vysoké Mýto – Kolony vyžadují trpělivost a ohleduplnost. Toho zřejmě neměl dostatek šestadvacetiletý cyklista, který se bude před soudem zodpovídat z úmyslného poškození porsche.
Blansko – Zatáčky na silnici z Blanska do Šebrova, hlavního tahu z města na Brno, jsou plné střepů. Tento asi pětikilometrový úsek totiž patří k místům, kde řidiči a motorkáři často bourají. Většinou kvůli tomu, že jezdí rychle. Podobně jako motorkář, který tento týden narazil poblíž mostu u Hradského tunelu do svodidel a zemřel.
Dolní Dvory - Nehodu nákladního automobilu, takzvaného autodomíchávače, a cyklistky řešili policisté a záchranáři v Dolních Dvorech u Chebu. Na místě přistál i vrtulník letecké záchranné služby.
Českobudějovicko - Dlouhé kolony se v pátek odpoledne tvořily v Borku u Českých Budějovic. Podle policejních zpráv se tady střetla dvě vozidla. Další řidiči pak jeli krokem jak ve směru do krajského města, tak při cestě opačným směrem na Prahu.