Policie hledá svědky dvou nehod. Pomůžete?
Pardubice - Hledá se příčina dopravní nehody felicie a také svědectví ke sraženému chodci.
Pardubice - Hledá se příčina dopravní nehody felicie a také svědectví ke sraženému chodci.
Teplicko – 20letý řidič v černé octavii nepřežil střet s nákladním vozem na silnici u Kamenného pahorku poblíž Košťan.
Litvínov - V litvínovské chemičce zítra začne plánovaná zarážka. Bude tak zastavena výroba. Během odstávky dojde k údržbě všech zařízení v areálu a také k realizaci několika investičních projektů. Zapojí se do ní 5 500 pracovníků, mezi kterými bude i řada cizinců. Veřejnost musí počítat s možnými dopravními komplikacemi a s efekty vázajícími se ke spalování na polních hořácích.
Kvasiny – Řidič se projel po chodníku, srazil odpadkový koš, narazil do veřejného osvětlení a dopravní značky, důvodem byla zřejmě rychlá jízda.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Kvůli nehodě, kterou vyšetřují policisté, stála v pondělí kolem poledne silnice vedoucí ze Znojma na Hatě. Kolony aut se tvořily v obou směrech a policisté až do druhé hodiny odpolední odkláněli dopravu. „Na silnici I/38 směrem na Chvalovice, konkrétně v úseku za odbočkou na letiště se střetlo osobní auto a dvě nákladní auta. Dopravu jsme odkláněli ze Znojma směrem na Nový Šaldorf, v opačném směru pak na Vrbovec a Načeratice," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Zhruba do třetí hodiny odpolední pak řídili dopravu kyvadlově.
Washington/Cimarron – V americkém státě Kansas vykolejila vlaková souprava společnosti Amtrak. Pět vagonů se převrátilo a podle svědků byly na místě desítky zraněných. S odvoláním na hlášení záchranářů o tom informovala americká média.
Okres Louny – K jedné z nich došlo ve Strojeticích na Podbořansku. V noci na neděli se tam osobní auto převrátilo na bok
Prostějov – Patnáctitisícovou škodu za sebou nechal řidič, který boural v ulici Karla Svolinského v Prostějově. Policisté však zatím neví, kdo za nehodou stál.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Dvousetmetrová jízda bude zřejmě stát třiapadesátiletého řidiče kamionu z Hodonína práci. Cestou pro cigarety totiž boural. Jeho následné počínání navíc neuniklo policejní hlídce. Muž nadýchal přes dvě promile alkoholu. „Vypil několik piv doma a poté i v kabině svého nákladního auta, které měl zaparkované v Konečné ulici," informoval v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Olomouc – Ke střetu nákladního a osobního automobilu došlo v pondělí před desátou hodinou v blízkosti solných mlýnů v Přerovské ulici v Olomouci. Provoz na silnici je už částečně obnoven, policie musela dopravu odklánět ulicemi U Solných mlýnů, Sladkovského a dále, ve směru na Přerov ulicemi Tovární a Sladkovského. Při nehodě se zranili čtyři lidé.
Atény – U řeckého ostrova Kos se dnes ráno převrátil člun s migranty připlouvajícími z Turecka, osm lidí se pohřešuje, oznámila řecká pobřežní stráž. Na řecko-makedonské hranici se v rozvodněné řece utopili tři uprchlíci ze skupiny více než dvou desítek lidí, kteří se pokoušeli přes vodu dostat do Makedonie.
Praha - O půl hodiny času v ranním chvatu připravila řidiče směřující do hlavního města v pondělní dopravní špičce trojice nehod, jež byly na příjezdu po dálnici D10 „navlečeny" mezi osmým a čtvrtým kilometrem za sebou jako korálky na šňůře. Hned na třech místech zůstal kvůli nim zatarasen levý jízdní pruh; někde dokonce zůstal průjezd možný pouze odstavným pruhem.
Železný Brod - Na více než dvě hodiny byla včera ráno v obou směrech uzavřena hlavní silnice ze Železného Brodu na Loužnici kvůli dopravní nehodě nákladního automobilu.
Karlík - Lidé v Karlíku u Prahy v sobotním referendu odmítli výstavbu na polích v okolí obce. Pro tuto variantu se vyslovilo 56,7 procenta lidí, celkově se do referenda zapojilo 62,6 procenta voličů. Výsledek je tudíž platný a závazný, informovala v neděli obec na svých webových stránkách.
Nice - Poslední etapu závodu Paříž-Nice poznamenal pád kazašského cyklisty Daniila Fominycha do rokle. Čtyřiadvacetiletý jezdec Astany vylétl v zatáčce přes kamennou zídku a skončil mezi stromy. Po záchranné akci byl převezen do nemocnice s dvěma zlomenými bederními obratli.
Janovice nad Úhlavou – Velmi vážná nehoda se stala v pátek v Janovicích nad Úhlavou.
Hořice - Velmi nezodpovědně se zachovala ve čtvrtek 10. března v noci třicetiletá žena v Hořicích.
Paříž – Francouzští vyšetřovatelé loňské havárie letadla společnosti Germanwings, při níž zahynulo všech 150 lidí na palubě, doporučují zajistit, aby lékaři informovali letecké společnosti v případě pilotů, jejichž zdravotní stav by mohl komplikovat řízení letadla, a aby doktoři v těchto případech nemuseli dodržovat lékařské tajemství. Ve své závěrečné zprávě, kterou dnes zveřejnili, experti potvrdili, že německý kopilot se léčil s duševními problémy a že zřícení stroje způsobil úmyslně.
Znojmo - Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu před třetí hodinou odpolední u Těšetic na Znojemsku. Srazila se tam motorka s autem.
Eindhoven - Nejlepší český mladší dorostenec Michal Sadílek se definitivně stal fotbalistou PSV Eindhoven. Přední nizozemský klub uplatnil opci a získal šestnáctiletého záložníka na přestup ze Slovácka. S mládežnickým reprezentantem podepsal smlouvu na tři roky.
Olomouc – Do pořádně divoké stíhací jízdy s policejní hlídkou se pustil šofér BMW, kterého se snažili zastavit v olomoucké čtvrti Hejčín.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - I přes těsnou porážku vyvolával kotel brněnských fanoušků jeho jméno. Pokud by Zbrojovka uhrála na Slovácku aspoň remízu, byl by jednoznačně hrdinou sobotního zápasu. Gólman Dušan Melichárek totiž zneškodnil velké množství šancí, jenže nakonec se radovali jeho bývalí spoluhráči.
Brno-venkov - Dvě osobní auta se srazila v sobotu večer na dálnici D1. K nehodě museli vyjet policisté, hasiči i záchranáři. "Jedno z aut se při nehodě převrátilo na střechu. Jeho řidiče museli ošetřit záchranáři," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.
Lounsko - Po silnici se valí tisíce aut denně a jejich počty s rozvojem zóny Triangle ještě porostou
To místo je snad prokleté! Železniční přejezd v Krnově v Bližické ulici se opět stal dějištěm tragédie. V sobotu 12. března pět minut před devatenáctou hodinou tu rychlík jedoucí z Ostravy do Krnova narazil do osobního automobilu. Ve voze zůstali dva těžce zranění lidé.
Plzeň – Spolujezdkyně neměla pás a zaplatila životem. Nehoda skončila před plzeňským soudem.
Slavičín – Nárazem do zábradlí mostu skončila dopravní nehoda, která se stala v sobotu po dvanácté hodině v prostoru křižovatky ulic Cihlářská a Luhačovická ve Slavičíně.
Svitavy – Minulý týden došlo na přechodu v ulici T.G. Masaryka k nehodě.
Koryčany – Velmi vážnou dopravní nehodu, při níž musel nakonec zasahovat i vrtulník záchranářů, řešili v sobotu ráno policisté, hasiči a zdravotníci v okrajové části Koryčan. Těžké zranění při střetu utrpěla žena, která v jednom z vozů cestovala jako spolujezdkyně, zdravotníci ji transportovali do brněnské nemocnice.
Abertamy - Poté, co se abertamští dobrovolní hasiči dočkali v loňském roce zbrusu nového pláště na své hasičárně, přicházejí i s rokem letošním další novinky. Členové sboru dobrovolných hasičů se dočkají vybavení a obleků.
Libočany - Řidiče Škody Octavia oživovali kolemjedoucí řidiči, hasiči i lékař z vrtulníku.
Rakovník - Na městské strážníky se o pomoc telefonicky obrátila Rakovničanka s tím, že její maminka od rána nereaguje na volání ani na zprávy.
Olomouc – Jeden člověk zemřel a dalších šest lidí se zranilo při nehodě autobusu a nákladního auta, která se stala v sobotu brzy ráno na dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem.
Olomouc – Jeden člověk zemřel a dalších šest lidí se zranilo při nehodě autobusu a nákladního auta, která se stala v sobotu brzy ráno na dálnici mezi Olomoucí a Prostějovem.
Vilémov - O víkendu startuje fotbalová divize. Do bojů vyrážejí také fotbalisté Vilémova.
Profesionální hasiči (HZS MSK) z Ostravy-Poruby v pátek v podvečer vytahovali osobní automobil Škoda Felicia z příkopu na hranici ostravských obvodů Svinov a Polanka nad Odrou. Nehoda si vyžádala zranění šestadvacetiletého řidiče.
Teplice - Tepličtí kriminalisté vyšetřují čtvrteční nehodu rychlíku Ohře, který narazil do kamene, jako obecné ohrožení. V rychlíku z Chebu do Prahy jelo 50 lidí, nikomu se nic nestalo.
Šumava – Dvanáctiletý lyžař se v pátek kolem čtvrté odpoledne ošklivě upadl při poslední jízdě na sjezdovce Kobyla na Zadově a těžce se zranil. Lyžoval s otcem a bratrem a osudná jízda měla být závěrečná.
Mělnicko – Smrtelné havárie, hořící auto, evakuace restaurace. To jsou události, s nimiž se museli během uplynulého týdne vypořádat profesionální a dobrovolní hasiči z Mělnicka.
Zadov - Dvanáctiletý lyžař dnes ve čtyři hodiny odpoledne nezvládl pád při své poslední jízdě na sjezdovce Kobyla na Zadově a těžce se zranil.
Teplice - Tepličtí kriminalisté vyšetřují čtvrteční nehodu rychlíku Ohře, který narazil do kamene, jako obecné ohrožení. V rychlíku z Chebu do Prahy jelo 50 lidí, nikomu se nic nestalo.
Strážné - Zajít si na sjezdovku, přerušit jízdu, odložit vybavení do stojanu a odejít na jídlo? V dnešní době už nemyslitelné.
Praha - Tragické následky měla nehoda, k níž v pátek deset minut před čtvrtou odpolední došlo za železniční trati v Praze-Horních Měcholupech. Zemřela žena, kterou zde srazil rychlík mířící z Prahy do Českých Budějovic.
Žamberk - V pátek dopoledne havarovalo v Žamberku auto s vlekem, porazilo plot a narazilo do hlavního uzávěru plynu. Nehoda se stala před desátou hodinou. Na místě zasahovali profesionální hasiči. "Zjišťovali, zda nedochází k úniku plynu, na místo byli přivoláni i pracovníci plynáren. Hasiči pomohli naložit havarovaný automobil na vozidlo odtahové služby," uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Při kolizi nebyl nikdo zraněn.
Vyškov – Technická závada byla s největší pravděpodobností na vině čtvrteční večerní nehody cyklisty v Dukelské ulici ve Vyškově. Při jízdě se mu uvolnilo kolo.
Svitavy – Minulý týden došlo na přechodu v ulici T.G. Masaryka k nehodě.
Téměř pětina aut na českých silnicích prý má za sebou nekvalitní opravu po havárii. Jejich bezpečnost kvůli tomu může být až o 70 procent nižší ve srovnání s nehavarovanými automobily. Tvrdí to alespoň Asociace autobazarů (APPAA).
Domažlice – Osmnáctiletý mladík, který je řidičem teprve dva měsíce, zřejmě doplatil na svou nezkušenost. Po sedmé hodině ráno dostal v zatáčce smyk a Škodu Octavii zastavil až o skalní výběžek. Z nehody naštěstí vyvázl bez zranění.
Hradecko - Při čelním střetu osobního auta a motocyklu u Nepolis na Královéhradecku zemřel řidič motocyklu, řidič vozu vyvázl z nehody bez zranění. Silnice je v místě nehody uzavřená, řekl Jan Čížkovský z královéhradecké policie.
Hradec Králové /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Nové boty si chtěl pořídit čtyřiadvacetiletý recidivista z Hradce Králové. Platit se mu ale nechtělo, vyhlédl si totiž jedny v domě na Pražském Předměstí.