OBRAZEM: Aktivista Bláha způsobil nehodu, pak naštval záchranáře
Šumava – Čtyři lidé byli v úterý převezeni do nemocnice po dopravní nehodě, kterou zavinil Jaromír Bláha z Hnutí DUHA.
Šumava – Čtyři lidé byli v úterý převezeni do nemocnice po dopravní nehodě, kterou zavinil Jaromír Bláha z Hnutí DUHA.
Račice-Pístovice – Určitě jinak si představovali předposlední den letošního roku řidiči, kteří bourali v Pístovicích. Nehoda tří aut se ve středu odpoledne stala uprostřed vesnice, vyjet k ní museli hasiči, policisté i záchranáři. Viníkem byl nakonec i alkohol.
Volary – I když je hodně lidí, kteří neváhají zastavit u dopravní nehody, jen aby se ujistili, že řidič nebo posádka nepotřebují pomoci, stále to není pravidlem. A skutečně pomoct, když je vážně zle, to už každý nedokáže.
Zvole – K nehodě na obchvatu Zvole vyjížděli v úterý 29. prosince navečer záchranáři i policisté. Při střetu dvou aut se zranili čtyři lidé.
Čelechovice na Hané – Osmnáctiletá řidička se zranila během úterní nehody v Čelechovicích na Hané. Podle policistů ji ale také sama způsobila.
Soul – V automobilové nehodě zemřel Kim Jang-kon (73), jeden z nejbližších spolupracovníků severokorejského vůdce Kim Čong-una. Oznámila to dnes severokorejská tisková agentura KCNA. Kim byl tajemníkem vládnoucí Strany práce a šéfem jejího oddělení, které řídilo vztahy s Jižní Koreou. Jeho úmrtí dál zúžilo úzký okruh lidí kolem „nejvyššího vůdce".
Rychnovsko – Letošní rok v okrese znamenal především průmyslový boom. A to nejen ve škodovce v Kvasinách.
Nymbursko - Pracovníci zákaznických linek pojišťoven za rok vyřídí tisíce dotazů a pojistných událostí. Samozřejmě, okamžiky a životní situace, kvůli kterým musíte kontaktovat pojišťovnu, nebývají většinou moc příjemné. Z některých ale vznikají velmi veselé historky, které jejich aktéři mohou mnoho let vyprávět.
Most - Dnes kolem 9. hodiny došlo v ulici Višňová v Mostě k dopravní nehodě. Řidička renaultu se na přechodu pro chodce střetla s 82letou ženou, která u Penny přecházela silnici.
Olomouc – V úterý v podvečer došlo k nehodě na křižovatce Neředínské ulice a třídy Míru v Olomouci. Matka s dcerou právě přecházely po chodníku, když je srazilo osobní auto.
Malá Morávka – Jízda na bobech na uzavřené sjezdovce se stala v úterý 29. prosince osudnou osmnáctiletému chlapci v Malé Morávce. Ve večerních hodinách se zabil při jízdě na bobech.
Na sjezdovce v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce se v úterý večer zabil osmnáctiletý chlapec. Na bobech zřejmě nezvládl prudkou jízdu na zledovatělém technickém sněhu a v plné rychlosti narazil do sněžného děla. Trať byla v době neštěstí mimo provoz.
Zlátenka – O dvě čekárny u autobusových zastávek přišla v letošním roce Zlátenka, jedna z nejmenších obcí na Pelhřimovsku. Po listopadové nehodě navíc u hlavního silničního tahu přibude pomníček, neboť onu osudnou neděli náraz do zděného přístřešku nepřežil řidič osobního vozu.
Svědky kolize cyklisty s osobním autem hledají policisté z Bohumína.
Havlíčkobrodsko – Patnáctiletá dívka zemřela na následky těžkých zranění poté, co ji na Havlíčkobrodsku srazilo osobní auto.
Chrudimsko - Hasiči Pardubického kraje před koncem roku bilancují. Od 1. ledna do 28. prosince 2015 zasahovali u 6450 událostí, z toho ve 1274 případech na Chrudimsku.
Sobotecko - /AKTUALIZOVÁNO O VIDEO/ V pondělí 28. prosince dopoledne jel jednatřicetiletý řidič nákladním vozidlem Renault Master ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín.
Kladensko – Bezmála tisícovka obyvatel Třebichovic a Svinařova se od uplynulé soboty musela vyrovnávat s nepříjemností, která je postihla právě mezi vánočními svátky, kdy jsou lidé doma více než jindy. Kvůli havárii na vodovodním potrubí byly desítky domácností v obou vesnicích bez vody a lidem nezbývalo, než pro ni chodit k cisternám.
Hodonín – To nejlepší nakonec. Hodonínské hokejisty v cestě za dalšími třemi body nezastavila dopravní nehoda, nepříjemné čekání v koloně ani nabuzený domácí tým. Drtiči si v posledním zápase letošního roku připsali nejvyšší výhru sezony, když předposlední Valašské Meziříčí deklasovali 9:0.
Bystřička – Dva lidé se zranili při vážné dopravní nehodě, která se stala dnes (úterý 29. prosince) odpoledne u Bystřičky na Vsetínsku.
Hartmanice – U odbočky na Dobrou Vodu na Hartmanicku havaroval v pondělí mercedes, řízený 30letou ženou ze Sušicka, která dostala smyk při projíždění zatáčky.
Ústí nad Labem, Dresden - Při havárii české nákladní lodě, která v neděli uvázla na Labi u Mariánského mostu v centru Drážďan, nevznikla na plavidle a ani na mostě žádná škoda.
Křtiny /FOTOGALERIE/ – Škoda sto sedmdesát tisíc korun a lehké zranění řidičky. Tak dopadla v úterý dopoledne dopravní nehoda osobního auta. To bouralo před půl jedenáctou nedaleko Křtin. Za volantem seděla sedmatřicetiletá žena, která jela ve směru od Bukoviny a nezvládla průjezd pravotočivou zatáčkou. Dostala smyk a vyjela mimo silnici. Postupně narazila do několika stromů, než s autem skončila na střeše v potoce.
Temešvár – Letošní abnormálně suché léto výrazně potrápilo nedostatkem pitné vody také obyvatele Temešváru. S havárií jednoho ze dvou vrtů si vedení obce poradilo hned, ale v příštím roce bude nejdůležitějším úkolem vybudovat nový vodojem.
Slovácko – Po dosavadním teplém průběhu zimy už o sobě dávají vědět namrzlé silnice. Nepříjemně se o tom v těchto dnech přesvědčili hned dva řidiči. V pondělí 28. prosince to byl například čtyřiadvacetiletý řidič Passatu.
Rychnovsko – Vánoce se na silnicích okresu nesly ve znamení kuriózních nehod. Dvě havárie aut „bez řidičů" šetřili v průběhu vánočních svátků rychnovští policisté.
Valtice – V opilosti nezvládl řízení a narazil přední částí své Škody Octavia do zaparkovaného autobusu. Nehodu řešili policisté v pondělí na autobusové točně ve Valticích. Devětatřicetiletý řidič škodovky se před jízdou řádně posilnil alkoholem.
Okres Louny - Pozor také na únavu a brzký nástup tmy, nepřeceňujte své schopnosti. Odborníci radí, jak jezdit bezpečněji.
Bohutín /KRIMIMIX/ – V neděli 27. prosince kolem půlnoci srazil neznámý řidič osmadvacetiletého chodce. „Událost se stala mezi obcemi Vranovice a Bohutín. Projíždějící auto zachytilo o muže a řidič z místa nehody ujel. Chodec byl letecky přepraven do pražské nemocnice z důvodu podezření na poranění páteře. V jeho dechu policie naměřila téměř tři promile alkoholu," uvedla k nehodě policejní mluvčí Monika Schindlová.
Brodek u Prostějova – Poničená svodidla za sebou zanechal dvaačtyřicetiletý řidič na rychlostní silnici R 46 nedaleko Brodku u Prostějova.
Plzeň - Provoz tramvají na Koterovské třídě směrem do centra zablokovala v úterý dopoledne dopravní nehoda.
Okres Louny - Minulý týden vyjížděla policie v regionu k celkem osmnácti kolizím.
Vysočina – Od začátku letošního roku do pondělí 28. prosince policie zadokumentovala na Vysočině 4 084 dopravních nehod, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 11 procent více.
Hodonínsko – Mrazivé počasí zaskočilo v úterý ráno řidiče na Hodonínsku. Policisté museli vyjíždět už ke třem nehodám. Podle dostupných informací se při nich zranil jeden člověk.
Znojmo – O velkém štěstí může mluvit řidič a jeho tři spolujezdci, kteří měli v pondělí po půl jedenácté večer nehodu ve znojemské Gagarinově ulici. Hlavní roli sehrál podle policistů alkohol. „Jednadvacetiletý řidič svoji jízdu nezvládl. Pod vlivem alkoholu nepřizpůsobil rychlost a při projíždění zatáčky dostal s mazdou smyk. Postupně narazil do šesti zaparkovaných aut po levé i pravé straně silnice a nakonec jeho auto skončilo na střeše," popsala policejní mluvčí Kamila Haraštová.
Brno – Mlhy v brněnských ulicích nahradilo slunce. S ním ale přišel i mráz. Ten v úterý ráno nadělal problémy v Brně Vinohradech a Židenicích. Zamrzala tam totiž voda, která unikala z prasklého vodovodu. Stalo se to v Líšenské ulici.
Nesovice – Nejen policisté, hasiči a záchranka, ale také cestáři vyrazili v úterý o půl osmé ráno k nehodě dodávky u Nesovic. Devětatřicetiletý řidič nezvládl řízení na namrzlé silnici.
Liberecký kraj – Kraj vyniká nejčistším vzduchem a množstvím zeleně, chybí ale místa v domovech pro seniory.
Kraj vyniká nejčistším vzduchem a množstvím zeleně, chybí ale místa v domovech pro seniory.
Bystré – Ledovka a nevhodné pneumatiky na autě – to je špatná kombinace. O tom se přesvědčila i 29letá řidička z Horažďovicka, která v pondělí ráno otočila na Mochtínsku auto na střechu. Zraněná skončila v nemocnici.
Strakonicko - Při třech svátečních dopravních nehodách byla škoda šedesát tisíc.
Praha - V Praze na Vinohradech v pondělí odpoledne osobní auto po srážce s tramvají skončilo ve výloze obchodu. Uvnitř prodejny utrpěla jedna žena lehké zranění, do nemocnice byl z preventivních důvodů převezen také řidič a dítě z auta. V pondělí to řekli mluvčí pražské policie Tomáš Hulan a záchranné služby Jiřina Ernestová.
Liberecký kraj – Kraj vyniká nejčistším vzduchem a množstvím zeleně, chybí ale místa v domovech pro seniory.
Tachovsko – I přes několik výjezdu prožil Záchranný Hasičský Sbor a Policie České Republiky poměrně klidné svátky.
Nýrsko - V pondělí okolo 16. hodiny vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k tragické nehodě motorkáře v Nýrsku.
Strakonicko – Podívali jsme se do Úpravny vody v Pracejovicích a do strakonické porodnice.
Jičínsko - Během vánočních svátků došlo na silnicích okresu Jičín k osmi dopravním nehodám, při kterých jedna osoba zemřela, a další dvě utrpěly lehká zranění. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 600 tisíc korun.
Dle průzkumu portálu Porovnej24.cz téměř 90 % řidičů platí stále stejnou částku havarijního pojištění jako na začátku. Přitom poklesem ceny auta, klesá i cena, za kterou lze uzavřít smlouvu o havarijním pojištění. Pohlídáním podmínek smlouvy lze snížit cenu pojistné částky až o polovinu.
Olomoucký kraj – Pádem z patnáctimetrového srázu skončila jízda opilé ženy Plumlovem.
Račice-Pístovice – Sice měla přezuto, jedna zadní pneumatika byla ovšem na autě ojetá až nad přípustnou mez. A i zřejmě to stálo za nehodou, která se stala v neděli ráno ve směru od Pístovic na Drnovice.