Brno - Sportovec, úspěšný trenér fitness a tanečník. Sedmačtyřicetiletý Richard Štěpánek byl před šestnácti lety na vrcholu. Ale pak ho potkal strmý pád v podobě havárie na motorce, při které přišel o levou ruku. „Měl jsem spoustu plánů, najednou byl konec. Věřím ale, že se všechno stalo proto, abych se jednou nezabil," je přesvědčený Štěpánek.
Domažlice – V květnu před sedmdesáti lety skončila na Domažlicku 2. světová válka. Přestože pozemní boje se v regionu odehrály až v posledních měsících, bylo Domažlicko několikrát svědkem leteckých operací.Nejblíže městu zřejmě byla srážka německých cvičných letadel dne 9. května 1944.
Velké Karlovice – Vážným zraněním mladého motocyklisty skončila sobotní dopolední nehoda, která se stala o půl jedenácté na silnici třetí třídy v údolí Podťaté ve Velkých Karlovicích.
Vrhaveč – Další start a druhé stříbro. Autocrossový jezdec Ota Výborný z Vrhavče si lepší start v seriálu mistrovství Evropy, divize touring auto-cross přát nemohl.
Drnovice – Lékař Ondřej Hrdý strávil měsíc s českým traumatýmem na humanitární misi v Nepálu. Za pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou byl po návratu oceněný zlatou medailí Jihomoravského kraje.
Tři lidé z osádky sanitky v sobotu utrpěli vážná zranění při nehodě v Rýmařově. Sanitka, která jela k případu, se srazila s osobním autem a poté vrazila do sloupu.
Mělnicko - Uplynulý týden byl z pohledu zásahů profesionálních i dobrovolných hasičů z Mělnicka ve znamení požárů. Nehořely ovšem domy, ale osobní a nákladní automobily.
Jindřichohradecko – O prodlouženém víkendu mnozí vyrážejí na zaslouženou dovolenou. V praxi to znamená přeplněné silnice, což s vedrem přinese zvýšené riziko nehod.
Olomouc – Středně těžké zranění si při dopravní nehodě v pátek kolem šesté hodiny večer způsobil motorkář projíždějící Lidickou ulicí v olomoucké části Nemilany.
Ovčáry - Na tři desítky expertů na vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel z celé republiky se sjeli do Ovčár u Kolína, aby si prohlédli výrobu v automobilce TPCA s důrazem na samotnou konstrukci vozidel a jejich bezpečnostních prvků. Hovořilo se také o možných rizicích při nehodách s ohledem na záchranné práce hasičů.
Voděrady – Ke střetu tří osobních aut došlo v pátek večer na hlavním tahu z Brna do Svitav u odbočky na Voděrady. Podle policejní mluvčí Alice Musilové způsobil nehodu sedmatřicetiletý Slovák, který řídil Škodu Octavia.
Horní Cerekev - Při vjezdu do železniční stanice Horní Cerekev na Pelhřimovsku v pátek kolem poledne vykolejil jeden z vozů nákladního vlaku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda na poškozené trati je odhadnuta na milion korun. Další škoda bude na vlaku. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
Staré Hutě – Štěstí v neštěstí měl řidič dodávkového vozu značky VW, který v pátek 2. července v ranních hodinách projížděl po silnici E50 v okolí Starých Hutí. Na místě zasahovali jak policisté, tak profesionální hasiči z Uherského Hradiště.
Hradecko - Při srážce osobního a nákladního auta na silnici I/11 u Lhoty pod Libčany na Královéhradecku v pátek zemřel řidič osobního vozu. Nikdo další nebyl při nehodě zraněn, řekla mluvčí policie Hana Klečalová.
Beroun – Venkovní koupaliště na Velkém sídlišti v Berouně už zahájilo letošní sezonu. Lidé nedočkaví osvěžení se tak mohou v současných vedrech zchladit v příjemném areálu koupaliště.
Jablonné n. O. – Na čtyřramenné křižovatce protínající silnice číslo I/11 a II/311 v Jablonném nad Orlicí spadl v pondělí motocyklista ze svého stroje na komunikaci.
Kolín/Ovčáry – Na tři desítky expertů na vyprošťování zraněných z havarovaných vozidel z celé republiky se sjeli do Kolína, aby si prohlédli výrobu v automobilce TPCA s důrazem na samotnou konstrukci vozidel a jejich bezpečnostních prvků. Hovořilo se také o možných rizicích při nehodách s ohledem na záchranné práce hasičů.
Čankovice - Třicetiletý řidič osobního vozu Škoda Octavia nedobrzdil a mezi Čankovicemi a Městcem způsobil dopravní nehodu, za níž může jít až na jeden rok do vězení.
Peking – Západočínskou autonomní oblast Sin-ťiang dnes postihlo mělké zemětřesení o síle 6,4 stupně, které si vyžádalo nejméně tři oběti na životech a více než 20 zraněných. Informovaly o tom čínské úřady. V důsledku silných otřesů se zřítilo několik domů.
Islámábád – Nejméně 17 vojáků zahynulo v Pákistánu, když vlak, který převážel stovky příslušníků armády, vykolejil na mostě v provincii Paňdžáb a jeho část se zřítila do vodního kanálu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News. Podle prohlášení pákistánské armády do vody spadly čtyři vagóny.
Znojemsko – Hrozivě vypadá letošní policejní statistika smrtelných nehod na silnicích Znojemska. Zatímco za celý loňský rok při dopravních nehodách v regionu zahynulo devět lidí, jen za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo již deset lidí.
Děčínsko – Převrácené na střeše skončilo ve čtvrtek dopoledne osobní auto poblíž Studánky u Varnsdorfu. Ačkoliv první zprávy mluvily o tom, že při nehodě došlo ke zranění, řidička auta nakonec se štěstím vyvázla z nehody bez úhony. Přivolaná sanitka tak odjela prázdná.
Svárov, Zlámanec – Špatný konec měla zdánlivě nevinná projížďka na voze taženým koněm. K nehodě, při níž se zranili dva lidé, došlo ve středu 1. července na cestě mezi Svárovem a Zlámancem.
Washington/New Orleans - Britská ropná společnost BP se dohodla s americkými úřady, že zaplatí 18,7 miliardy dolarů (zhruba 460 miliard Kč) za urovnání škod způsobených při havárii z roku 2010 únikem ropy do vod Mexického zálivu. Podle amerického ministerstva spravedlnosti jde o největší dohodu o urovnání, jaká kdy byla s jednotlivým podnikem v USA uzavřena.
Východní Čechy - Jaké atrakce vás čekají na koupalištích či u rybníků ve východních Čechách? Jaké nástrahy vás mohou potkat při návštěvě písníku či vodní plochy ve vašem okolí? Pravidelný servis a tipy pro letní koupání naleznete každý čtvrtek až do konce srpna na stránkách východočeských Deníků.
Východní Čechy - Jaké atrakce vás čekají na koupalištích či u rybníků ve východních Čechách? Jaké nástrahy vás mohou potkat při návštěvě písníku či vodní plochy ve vašem okolí? Pravidelný servis a tipy pro letní koupání naleznete každý čtvrtek až do konce srpna na stránkách východočeských Deníků.
Šternberk – Třetí místo ve skupině při dalším závodě FIA Cupu obsadil pňovický vrchař Václav Janík. Výsledek je o to cennější, že v italském Ascoli se sešla vynikající konkurence v čele s neporazitelným Simonem Faggiolim.
Tchaj-pej /VIDEO/ – Pilot letadla tchajwanské společnosti TransAsia, jehož nehoda si vyžádala v únoru 43 obětí, omylem vypnul jediný fungující motor stroje. Stalo se tak poté, co druhý motor vypověděl službu. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na tchajwanský úřad řízení letecké dopravy.
Praha - Velká letní cyklojízda Jedeme pro Světlušku odstartovala ve středu v pražském sportovním centru Hamr - Braník. Za dva měsíce posádka ujede v padesáti etapách přes tisíc kilometrů a navštíví deset krajů České republiky, aby se pokusila získat prostředky na nákup tandemového kola pro konkrétního nevidomého cyklistu či sdružení v příslušném kraji.
Žďár nad Sázavou - Osmačtyřicetiletý pilot padákového kluzáku se zranil po pádu z přibližně pětimetrové výšky poblíž obce Matějov na Žďársku. S podezřením na těžké zranění byl letecky transportován do brněnské nemocnice. "Policisté vyšetřují příčinu a okolnosti nehody," oznámila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Bedihošť – S těžkými zraněními skončil ve středu v olomoucké fakultní nemocnici šestadvacetiletý cyklista. Ten krátce před čtvrtou hodinou ráno havaroval mezi Prostějovem a Bedihoštěm.
Berlín - Konstrukční robot v německé továrně automobilky Volkswagen zachytil a odmrštil dělníka, který krátce poté těžkým zraněním podlehl. Dnes o tom informoval list Berliner Morgenpost. Neštěstí se stalo již v pondělí, ale automobilka ho po dotazech německých médií potvrdila až ve středu.
Východní Čechy – Léto, voda, pohoda… Když se k tomu ale přičte alkohol, mají vodní záchranáři o práci postaráno. Své o tom ví předseda Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Pastviny Oldřich Houdek. Za svoji kariéru vodního záchranáře, která už trvá dvacet let, pamatuje v Pastvinách 11 utonulých.
Hradecko /LINKA 112/ - Nákladní vůz se v úterý v noci srazil s osobním automobilem v Klenicích na Hradecku. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Hořic a podnikový hasiči ČEPRO Cerekvice.
Hradecko /LINKA 112/ - Nákladní vůz se v úterý v noci srazil s osobním automobilem v Klenicích na Hradecku. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Hořic a podnikový hasiči ČEPRO Cerekvice.
Východní Čechy - Jaké atrakce vás čekají na koupalištích či u rybníků ve východních Čechách? Jaké nástrahy vás mohou potkat při návštěvě písníku či vodní plochy ve vašem okolí? Pravidelný servis a tipy pro letní koupání naleznete každý čtvrtek až do konce srpna na stránkách východočeských Deníků.
Jestliže se v nejbližší době chystáte na opavský magistrát ohledně občanky nebo pasu, obrňte se trpělivostí. Je totiž dost možné, že si budete muset počkat ve frontě.
Troubsko – Šest aut havarovalo ve čtvrtek o půl desáté dopoledne na dálnici D1 ve směru na Prahu u obce Troubsko na Brněnsku. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Šlo o více drobných nehod dohromady. Neprůjezdný byl pouze jeden jízdní pruh, který jsme označili. Jinak zde řidiči projížděli bez omezení, výraznější problémy neměli," popsal mluvčí policistů Bohumil Malášek. Místo už je průjezdné bez omezení.