Kladensko - Dvěma zraněným lidem pomáhali záchranáři v pátek časně ráno, kdy příjezd do Prahy po rychlostní silnici R7 od Slaného ve čtvrt na pět zablokovala srážka dodávky s autobusem; později ve stejném místě havarovalo ještě osobní auto. Nepřipletlo se ale do této bouračky; řidič toyoty dostal smyk, vyjel mimo komunikaci, vrazil do stromu a naboural do svahu.
Praha – Sněmovní výbor pro veřejnou správu dnes doporučil schválit beze změny vládní návrh nového zákona o prevenci závažných havárií způsobených nebezpečnými chemickými látkami. Zákon zavádí do českého práva evropskou legislativu a nahrazuje dosavadní zákon z roku 2006, který už podle vlády nevyhovuje aktuálním evropským předpisům.
Děčín – Svědky další dopravní nehody hledá policie. Nehoda se stala v úterý 21. dubna v Děčíně – Březinách v 11 hodin. Osobní auto Opel Astra tu vyjelo ze silnice a narazilo do stromu.
Kolín – Na zásah policistů v Jateční ulici v Kolíně nás upozornili přes Facebook čtenáři Kolínského deníku. „Je tady zásahovka a hasiči, něco se děje," zněly zprávy.
Slavkov u Brna – Škoda sto pět tisíc korun a lehké zranění. Taková je bilance čtvrteční nehody motorky a osobního auta, která se stala po poledni poblíž Slavkova u Brna.
Hevlín - Zřejmě kvůli srně, která vběhla do silnice, havaroval mezi Hevlínem a Dyjákovicemi na Znojemsku ve středu dopoledne řidič se svým passatem. Podle policie nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a po projetí zatáčky vjel do silničního příkopu.
Nesovice – Chtěl objet překážku, ale nevšiml si osobního auta, které ho předjíždělo. Tak se podle předběžných zjištění policistů stala ve středu večer nehoda na silnici I/50 za Nesovicemi.
Brusel - Dva dny po nehodě na rallye v Kataru zemřel Belgičan Jurgen Damen. Zkušenému navigátorovi, který měl za sebou sedmnáct startů na Rallye Dakar, bylo 42 let.
Ústí nad Labem - Ústečtí řidiči opět lámou rekordy v nehodovosti. Stejně jako minulý týden, i v úterý bylo v ústeckém okrese nejvíce dopravních nehod v Ústeckém kraji, a sice jedenáct z celkových jednačtyřiceti.
Lanškroun – Zhruba za tři měsíce by galvanovna na Orlickoústecku, která před rokem vyhořela, měla obnovit provoz. Oheň napáchal škody za 200 milionů korun a byl tak největším loňským požárem v Česku.
Teplicko - Poté, co se do životů Dominica Toretta a Briana O'Connera vrátila jejich ztracená kamarádka Letty Ortiz a jejich jména byla očištěna, si mysleli, že můžou život plný divokých honiček konečně hodit za hlavu a v klidu si užívat normální život. Ale když se Dominic dozví z výhružného telefonátu Iana Shawa, že autonehoda jeho kamaráda Hana v Tokiu nebyla tak úplně nehoda, ale vražda a že i zbytek jeho "rodiny" je na řadě, je donucen se svojí partou a s vládním agentem Lukem Hobbsem vyrazit na další divoké dobrodružství a najít muže zodpovědného za jeho smrt dřív, než si on najde je.
Zdounky – Zranění dvou lidí si vyžádala ve středu po poledni dopravní nehoda v obci Zdounky. V ulici Kroměřížská totiž došlo ke srážce domíchávače značky Iveco a osobního auta Ford.
Slemeno - Řidič motocyklu značky Jawa jedoucí předevčírem v 13:15 od Rychnova nad Kněžnou na Slemeno při průjezdu levotočivou zatáčku zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde s motorkou havaroval.
Svídnice - Policisté rychnovské skupiny dopravních nehod vyjížděli v pondělí v 00:45 do Svídnice. Doposud neznámý řidič neznámého vozidla vjel vpravo na chodník, kde narazil do plotu jednoho rodinného domu a do okrasného stromku.
Kolešovice /FOTO, VIDEO/ – Letecká bitva letadel z druhé světové války nad polním letišti v Kolešovicích tentokrát zuřila jako vzpomínka na havárii letounu P 51 D Mustang.
Haag/Kyjev – Nizozemští vyšetřovatelé našli na východě Ukrajiny mnoho dalších lidských ostatků a částí z malajsijského boeingu, který byl loni v polovině července v této oblasti sestřelen. Uvedly to dnes nizozemské úřady, které podle agentury AFP 16. dubna obnovily po zimní přestávce vyšetřování v místě katastrofy.
Dva zraněné si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve středu v Plzeňské ulici v Ostravě-Hrabůvce. Nedaleko radnice Ostrava-Jih se střetla vozidla Honda CR-V a Hyundai Sonata.
Řím – K břehům jižní Itálie navzdory několika tragickým lodním haváriím z předchozích dní po moři dál proudí nelegální přistěhovalci, jen dnes se jich na různých místech vylodilo přes 500. Plavidlo italského námořnictva přivezlo do sicilského přístavu Augusta 446 uprchlíků, kteří byli zachráněni v úterý. Dalších 114 lidí dorazilo na ostrov Lampedusa, uvedla dnes agentura ANSA.
Moskva – U Archangelska na severozápadě Ruska se dnes zřítila nově vyvíjená raketa. Informaci médií o nezdařeném testu posléze úřady potvrdily a tvrdily, že ke škodám či ztrátám na životech nedošlo. Ujistily také, že obyvatelstvu žádné nebezpečí nehrozí.
Lechovice /FOTOGALERIE/ – Hned čtyři osobní auta se ve středu hodinu po poledni srazila na silnici I/53 u Lechovic v místě odbočky na Práče. Nehoda si naštěstí nevyžádala žádné zranění ani větší hmotné škody, v místě však blokovala provoz. „Policisté usměrňovali dopravu, nehoda však nebyla vážná," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Hostěrádky-Rešov – S těžkým zraněním skončil v nemocnici muž, který ve středu kolem sedmé ráno havaroval mezi obcemi Hostěrádky-Rešov a Prace nedaleko Mohyly Míru. Jak se stala, zatím záchranné složky netuší.
Dolní Dobrouč – O zeď rodinného domku opřel auto čtyřiapadesátiletý řidič Citroen D5. Kuriózní havárie se stala v úterý kolem 15. hodiny v Dolní Dobrouči.
Náchod /FOTO/ - Dopravní nehodu s lehkým zraněním koloběžkáře vyšetřují policisté v Náchodě. K nehodě došlo v pondělí na kruhovém objezdu u Kauflandu před půl druhou odpoledne.
Rychnovsko - S teplým počasím přibývají na silnicích cyklisté, ovšem ne vždy střízliví. Důsledky jejich nezodpovědnosti policisté šetří. Ne vždy mohou skončit pouze lehkým zraněním. Každý by se proto měl před jízdou dobře rozmyslet, zda je jí vůbec schopen, i řízení kola pod vlivem alkoholu může být velmi nebezpečné.
Řím – Kapitán lodi s uprchlíky, po jejíž havárii ve Středozemním moři nejspíš zemřelo více než 800 lidí, byl podle přeživších migrantů pod vlivem alkoholu a drog.
Soul – Jihokorejská vláda chce vyzvednout trajekt Sewol, při jehož potopení před víc než rokem zahynulo zahynulo 304 lidí, převážně středoškolských studentů. Vláda tak podle agentury Reuters ustoupila tlaku pozůstalých, kteří volají po důkladnějším vyšetření katastrofy.
Zlosyň – Druhou červnovou sobotu se Zlosyňští po osmi měsících znovu vydají k volebním urnám. Čekají je nové komunální volby. Po odstoupení dvou zastupitelů i jejich náhradníků totiž v samosprávě zůstali pouze tři lidé. A to je na rozhodování o chodu obce málo.
Řím – Zatímco většiny ze zachráněných z potopené uprchlické lodi se po příjezdu záchranného člunu do sicilského přístavu Catania ujali humanitární pracovníci, pro dva z nich si rovnou přišla policie.
Kroměříž – S těžkým zraněním skončila v úterý v olomoucké nemocnici třiašedesátiletá žena, kterou na přechodu pro chodce v Kroměříži srazilo auto. K nehodě došlo ráno krátce před osmou hodinou na křižovatce ulic Jiráskova a Vrchlického.
Náchodsko - Stovky odhalených přestupků, desítky zákazů řízení, kauce za stovky tisíc, desetitisícové pokuty a další opatření. Především však zlepšení bezpečností situace. To přináší rozsáhlé policejní zátahy na piráty silnic na mezinárodní silnici I/33 od Hradce Králové po hraniční přechod v Náchodě-Bělovsi, kde mnoho řidičů porušuje zákon a často tak dochází k nehodám. Někdy i velmi tragickým.
Ostrovačice – Na bezmála dvě hodiny v úterý uzavřela dálnici D1 u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Ostravu hromadná nehoda. Srazily se při ní dva kamiony a osobní auto, jeden z řidičů utrpěl těžké zranění. Příčina neštěstí není zatím známá, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Po kolizi vznikla na D1 kolona aut, policie musela odklánět dopravu. Provoz byl obnoven krátce po 18:00.
Moskva - Při dopravní nehodě zemřel hokejový trenér Sergej Michaljov, který v roce 2008 získal v posledním ročníku ruské ligy před vznikem KHL mistrovský titul s týmem Ufy.
Němčice – Úterý 21. dubna se bohužel zapíše do policejních statistik. Po dopolední tragické havárii motorkáře u Rudoltice ještě před polednem mířily všechny složky Integrovaného záchranného systému do Němčic – Člupku. Pro těžce zraněnou řidičku, která s vozem sjela z příkrého srázu, přiletěl vrtulník.
Brno /FOTOGALERIE/ – K nehodě v brněnské Hradecké ulici musela vyjíždět sanitka. Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne se tam střetla dvě auta. U havárie zasahovali i hasiči. „Zajistili jsme místo proti požáru. Jedno z aut mělo pohon na LPG a museli jsme uzavřít přívod plynu," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Následně hasiči auta odtáhli mimo silnici, aby nebránila provozu.
Kyjev – Ukrajinská policie zadržela tři české turisty, kteří pronikli do zakázané ochranné zóny černobylské elektrárny. Oznámila to dnes agentura Rosbalt s odvoláním na tiskovou službu ukrajinského ministerstva vnitra. Provinilci byli ze zóny vykázáni, hrozí jim pokuta.