
U Šancí se zabil motorkář, jeho stroj zničily plameny
Na silnici podél přehrady Šance v neděli havaroval motocyklista. O jeho život bojovali svědci kolize, kteří také hasili motorku. 41letého motorkáře se zachránit nepodařilo.
Na silnici podél přehrady Šance v neděli havaroval motocyklista. O jeho život bojovali svědci kolize, kteří také hasili motorku. 41letého motorkáře se zachránit nepodařilo.
Ke dvěma zraněným dvacetiletým mladíkům vyrazily v neděli ráno dvě pozemní posádky záchranářů i vrtulník z Ostravy. Operačnímu středisku byla totiž nahlášena havárie osobního vozidla v obci Životice, které narazilo do zdi rodinného domu.
Jakarta – Nejméně deset zahraničních turistů a pět Indonésanů se pohřešuje poté, co se u východoindonéského pobřeží mezi ostrovy Lombok a Komodo potopila loď s asi 25 osobami na palubě. Informoval o tom server BBC s odvoláním na oficiální indonéské zdroje.
Zámrsk - Při srážce dvou osobních aut na silnici I/35 v neděli kolem 11. hodiny zemřel jeden člověk, dalších šest lidí cestujících v autech bylo s různými zraněními převezeno do nemocnice. Příčinu nehody vyšetřuje policie, řekla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.
Zámrsk - Při srážce dvou osobních aut na silnici I/35 v neděli kolem 11. hodiny zemřel jeden člověk, dalších šest lidí cestujících v autech bylo s různými zraněními převezeno do nemocnice. Příčinu nehody vyšetřuje policie, řekla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.
Brno – Noc před hlavním závodem motocyklové Grand Prix v Brně se podle policie a strážníků obešla bez větších problémů. „Byla výrazně klidnější než ta předešlá. Počet oznámení o rušení nočního klidu klesl na polovinu, tedy na patnáct. Oproti jiným letním víkendům je to jen lehký nadprůměr," sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.
Cisterna, převážející 21 tisíc litrů mléka, havarovala časně ráno v neděli na dálnici D1. Na místo byly bezprostředně po oznámení nehody vyslány dvě jednotky hasičů ze stanic Nový Jičín a Bílovec.
Na Novojičínsku na dálnici D1 nedaleko Studénky havarovala v neděli ráno cisterna, která převážela 21.000 litrů mléka.
Karlovarský kraj – A dost. Řekl si policejní prezident Tomáš Tuhý a vyhnal všechny policisty do terénu na rozsáhlou bezpečnostně dopravní akci Kryštof.
Cheb – Těžký jeřáb umístěný na automobilu se převrátil v neděli ráno na chebském nákladním nádraží. V jeho kabině zůstal uvězněný řidič, který utrpěl vážná poranění.
Detroit - Druhá největší americká automobilka Ford Motor svolává v Severní Americe téměř 160.000 vozů Focus ST a Escape k bezplatné opravě problému u elektrického vedení, který může ovlivnit výkon motoru. Informovala o tom agentura Reuters.
Cerekvice - Provoz na hlavním tahu z Litomyšle na Vysoké Mýto komplikovala v pátek odpoledne dopravní nehoda.
Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice – Posádky zdravotnické záchranné služby musely během pátku 15. srpna zasahovat u šesti zraněných cyklistů. Polovina událostí se přitom odehrála na Frýdecko-Místecku. Všechny tři zraněné v této lokalitě pak ošetřovala posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Plzeň - Nehoda dvou osobní automobilů, Škody Fabia a Peugeotu 106 se stala krátce před třináctou hodinu na hlavním tahu z Plzně na České Budějovice nedaleko odbočky na Blovice. Doprava tam byla řízena kyvadlově.
Most – Expozice věnovaná období let 1938 – 1945, v Mezinárodním památníku obětem II. světové války v Mostě, má nové přírůstky v řadách exponátů. Mostecký deník o tom informovali předseda Severočeského leteckého archivu Most Karel Novák a místopředseda tohoto zájmového spolku, který se o chod expozice stará, Edvard D. Beneš.
U nehodě dvou vozidel v Mariánských Horách zasahovala v pátek krajská záchranná služba. Jeden z účastníků havárie skončil v kritickém stavu na urgentním příjmu fakultní nemocnice v Porubě.
Brněnsko – Srážka osobního auta a motorky zkomplikovala v sobotu po poledni dopravu na dálnici D2 ve směru na Brno. Tvořili se kvůli tomu kolony. Nehoda se stala krátce po dvanácté hodině na druhém kilometru dálnice. „Motorkář nedobrzdil a zezadu narazil do osobního auta před sebou," informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.
Nížkov - Devatenáctiletý mladík zemřel při dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu v Nížkově. "Policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli dnes po poledni do Nížkova na Žďársku, kde vyšetřují okolnosti dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu. Oznámení o nehodě jsme přijali dnes jedenáct minut po poledni. V obci se srazilo osobní vozidlo Audi, které řídil třiadvacetiletý muž, s motocyklem značky Suzuki XF 650, které řídil devatenáctiletý mladík," oznámila krátce před druhou hodinou odpoledne policistka Dana Čírtková.
Rakovnicko – Dvě těžká zranění a jedno lehčí.
Karlovy Vary - Osud člověka je prý předurčen. Pokud tomu tak opravdu je, nedalo se kolizi mezi vozidly řízenými hokejovým trenérem Ivanem Hlinkou a řidičem Františkem Veletou předejít. Oba muži, kteří o sobě až do osudného dopoledne 16. srpna roku 2004 patrně nic nevěděli, se právě před deseti lety střetli a výsledek byl tragický pro oba. Hlinka po několika hodinách zemřel. Veletovi, jenž se svou avií do Hlinkova superbu narazil, se život zbortil jako domeček z karet.
Červená Hospoda – Muže na Třebíčsku srazil vlak. Ke střetu došlo u obce Červená Hospoda na trati Jihlava - Brno. Provoz na trati byl po nehodě zastaven. Obnoven byl až kolem půlnoci.
Hradec Králové - Řidič, který před před třemi lety v Hradci Králové autem přejel a smrtelně zranil dva chlapce ve věku šesti a tří let, zůstane i nadále ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové v pátek ráno zamítl jeho žádost o propuštění z vězení.
Hradec Králové - Řidič, který před před třemi lety v Hradci Králové autem přejel a smrtelně zranil dva chlapce ve věku šesti a tří let, zůstane i nadále ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové včera ráno zamítl jeho žádost o propuštění.
Karlovy Vary – Osud člověka je prý předurčen. Pokud tomu tak opravdu je, nedalo se kolizi mezi vozidly řízenými hokejovým trenérem Ivanem Hlinkou a řidičem Františkem Veletou předejít. Oba muži, kteří o sobě až do osudného dopoledne 16. srpna roku 2004 patrně nic nevěděli, se právě před deseti lety střetli a výsledek byl tragický pro oba.
Hradec Králové - Řidič, který před před třemi lety v Hradci Králové autem přejel a smrtelně zranil dva chlapce ve věku šesti a tří let, zůstane i nadále ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové v pátek ráno zamítl jeho žádost o propuštění z vězení.
Neštěmice – Lidé z Neštěmic se obávají, že zde vzniká ubytovna. Dům v dražbě radnice nekoupila.
Hradec Králové - Řidič, který před před třemi lety v Hradci Králové autem přejel a smrtelně zranil dva chlapce ve věku šesti a tří let, zůstane i nadále ve vězení. Okresní soud v Hradci Králové v pátek ráno zamítl jeho žádost o propuštění z vězení.
Třebovice - Podle sdělení, které Orlickému deníku poskytla tisková mluvčí policie, došlo u obce Třebovice k pádu malého cestovního letadla se dvěma osobami na palubě. Ty měly utrpět smrtelná zranění.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Napínavý závod mistrovství světa silničních motocyklů je v plném proudu. Jeden ze závodníků náhle padá a jeho motorka zůstává ležet nebezpečně na trati. Ostatní jezdci téměř okamžitě zpomalí, i když nehodu nemohli zaznamenat. Traťoví komisaři totiž ihned dávají znamení, mávají žlutou vlajkou.
Vyškovsko – Vyrazit na výlet na kole a po několika zdolaných kopcích načerpat energii při posezení u piva. Ne vždy se ale takové jednání cyklistům vyplácí. „Mnoho cyklistů bere jízdu na kole pod vlivem alkoholu na lehkou váhu a neuvědomují si, že tím můžou ohrozit jak sami sebe, tak i ostatní. Nedochází jim, že jsou účastníky silničního provozu," řekla vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.
Třebovice - Při pádu malého letadla u obce zahynuli v pátek odpoledne oba členové posádky. Potvrdila to mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Ultralight se zřítil kolem 15.30 nedaleko skládky odpadu.
Třebovice - Při pádu malého letadla u obce zahynuli v pátek odpoledne oba členové posádky. Potvrdila to mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Ultralight se zřítil kolem 15.30 nedaleko skládky odpadu.
Jeseníky – Ke dvěma zraněným turistům museli v pátek 15. srpna vyjíždět horští záchranáři v Jeseníkách.
Prostějov/Vrahovice – Poslouží nová cesta cyklistům? Lidé volají po vybudování cyklostezky na Vrahovické. Cesta se opravila, ale cyklistům neslouží.
Cerekvice – Provoz na hlavním tahu z Litomyšle na Vysoké Mýto komplikovala v pátek odpoledne dopravní nehoda.
Londýn - Itálie musí opustit měnovou unii a vrátit se k liře, jinak nemá šanci vymanit se z ekonomické katastrofy, která začala v době, kdy před 14 lety přijímala euro. Napsal to komentátor britského listu The Daily Telegraph. Problém neustále rostoucího veřejného dluhu Itálie je v měnové unii podle deníku neřešitelný.
Jičínsko - Červený nápis STOP na policejním voze doplněný zvukovým a světelným výstražným znamením ignoroval ve středu 13. srpna krátce před druhou hodinou ranní v Jičíně v Dělnické ulici pětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Ford Escor, který místo toho, aby zastavil, snažil se policistům ujet.
Poděbrady - Špatný odhad při couvání z parkovacího místa. To je evidentní příčina nehody, která se stala na parkovišti u obchodního centra v poděbradské části Kluk.
Rokycany - Nečekaná havárie postihla hlavně budovu v Jiráskově ulici v centru okresního města
Temelín (Českobudějovicko) - V Jaderné elektrárně Temelín dnes začne závěrečná zkouška nových naftových generátorů, bude trvat 72 hodin. Třídenní test má prokázat schopnost jejich dlouhodobého provozu. Během něj zařízení vyrobí a dodají do sítě zhruba 155 MWh elektřiny a spotřebují asi 55.000 litrů nafty. Dva nové diesely byly v Temelíně instalovány na základě doporučení zátěžových testů EU po havárii ve Fukušimě. Provozní test začne dnes po poledni a skončí příští týden v pondělí, řekl mluvčí elektrárny Václav Brom.
Karlovy Vary - Úspěšný hráč i úspěšný trenér, který se stal po zlatém úspěchu na zimních olympijských hrách v Naganu národním idolem. To byl Ivan Hlinka, který měl podle všeho nadále stoupat na vrchol hokejového Olympu. Stačilo ovšem několik osudných vteřin a populární trenér skutečně odešel mezi hokejové bohy. Bohužel jinak, než si všichni představovali. V sobotu 16. srpna tomu bude deset let, kdy Ivan Hlinka zemřel po dopravní nehodě u Karlových Varů.
Vyškovsko – Vyrazit na výlet na kole a po několika zdolaných kopcích načerpat energii při posezení u piva. Ne vždy se ale takové jednání cyklistům vyplácí. „Mnoho cyklistů bere jízdu na kole pod vlivem alkoholu na lehkou váhu a neuvědomují si, že tím můžou ohrozit jak sami sebe, tak i ostatní. Nedochází jim, že jsou účastníky silničního provozu," řekla vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.
Prostějov - S těžkými zraněními skončil v olomoucké fakultní nemocnici neznámý cyklista, který havaroval u Plumlovské přehrady.
Kladensko – Dvě vážné dopravní nehody se v pátek před jedenáctou hodinou v rozmezí jen několika minut staly na Kladensku. Na sjezdu z rychlostní komunikace R7 nedaleko Libochoviček se střetla dvě osobní auta. Přímo v centru Kladna pak havaroval motorkář.
Podbořansko, Louny - K vážné nehodě došlo ve čtvrtek i v Lounech – chlapec vběhl na Tyršově náměstí pod auto.
Most – Směrem k veřejnosti se obrací Policie ČR v souvislosti s dopravní nehodou, ke které došlo tento týden v mostecké Višňové ulici. Autobus tam srazil desetiletou dívku. Policisté chtějí za pomoci svědků objasnit okolnosti nešťastné události.
Pozořice /FOTOGALERIE/ – Nejpravděpodobnější příčinou smrtelné nehody je oslnění sluncem. Havárie se stala v pátek před osmou hodinou ráno. V ulici Nad ostrůvkem v Pozořicích na Brněnsku narazil motorkář do popelářského auta. „Čtyřiasedmdesátiletý muž na mopedu srážku nepřežil," uvedl mluvčí policie z Brněnska Bohumil Malášek. Pravděpodobnou byl důchodce oslněný sluncem a popelářské auto přehlédl.
Náchodsko - Se srncem na silnici se v pondělí 11. srpna v deset hodin dopoledne potkala čtyřiapadesátiletá řidička osobního vozu Subaru Forester na silnici z Hronova na Velké Petrovice. Za obcí Žabokrky jí z levého příkopu najednou přímo před vozidlo vyběhl statný srnec.
Valašské Příkazy – Jedna těžce zraněná osoba a další tři lehce zranění lidé. To je bilance čelní srážky ze středečního podvečera u Valašských Příkaz. Nehodu stále obestírá také jedna velká neznámá. Kdo jedno z havarovaných vozidel řídil.
Zlín – Zlínská společnost AGO vyrábí pomůcky pro záchranáře a další složky záchranného systému. Vyváží především materiál, který je potřeba při mimořádných situacích a katastrofách. Nová, moderní studená válka mezi Východem a Západem se nyní vede formou sankcí.