
Chodkyně srazili řidiči: starý a mladistvý
Praha – Svědky dvou dopravních nehod, které se ve středu odpoledne staly krátce po sobě na různých místech metropole a mají vážné následky, hledají pražští policisté.
Praha – Svědky dvou dopravních nehod, které se ve středu odpoledne staly krátce po sobě na různých místech metropole a mají vážné následky, hledají pražští policisté.
Ústecko - Řidič se bude zpovídat nejen z dopravní nehody kvůli riskantní jízdě, ale také z krádeže a poškození vozidla.
Praha – Svědky dvou dopravních nehod, které se ve středu odpoledne staly krátce po sobě na různých místech metropole a mají vážné následky, hledají pražští policisté.
Blansko - Bezpečné přejití silnice je pro lidi v blanenských ulicích Poříčí a Svitavská stále obtížnější. Poslední nehoda na přechodu pro chodce ve Svitavské ulici se stala před necelými dvěma týdny.
Vyškov – Středně těžké zranění utrpěl ve středu odpoledne šestapadesátiletý dělník, který rozebíral pódium na vyškovském Masarykově náměstí.
Litvínov/ Děčín – Tragicky skončil útěk sedmnáctiletého mladíka Tomáše H. z Výchovného ústavu v Děčíně – Boleticích. Při honičce s policií u Litvínova havaroval. V druhém autě zemřela padesátiletá řidička.
Přerov – Sedm zmařených lidských životů, osmačtyřicet těžkých a sto osmdesát osm lehkých zranění. Taková je letošní bilance nehodovosti na Přerovsku. Je to ve srovnání s jinými městy hodně nebo málo? Z výzkumu bezpečnosti silničního provozu, který nechává každoročně zpracovat Česká pojišťovna, vyplynulo, že je na tom Přerov nejhůře v kraji. Mezi okresními městy v rámci celé republiky skončil dokonce až na nelichotivém 49. místě.
Strakonice – „Na tom kole neměl co dělat. Sotva se na něm držel," tvrdí svědek.
Holešov – Těžce zraněného chodce musel v úterý večer transportovat vrtulník do olomoucké nemocnice. K závažné dopravní nehodě došlo v Holešově v ulici Palackého krátce po půl osmé večer. Třiapadesátiletý řidič tady srazil chodce.
Střítěž – Na Frýdecko-Místecku v úterý odpoledne kamion srazil chodce, sedmdesátiletý muž na místě zemřel. Silnice ze Střítěže na Neboryn byla průjezdná jen částečně.
Sedlec, Velké Bílovice – Vrtulníkem lékaři dopravili do brněnské nemocnice devítiletou dívku, kterou v Sedleci zachytila projíždějící dodávka. Ačkoliv zůstala po střetu v bezvědomí, podle dostupných informací neutrpěla závažnější poranění. Nehoda se stala v úterý odpoledne.
Severní Čechy - Za deset měsíců letošního roku policie vyšetřovala již přes osm set případů dopravních nehod, od kterých viník ujel. Podobnou situaci v Ústeckém kraji zažili dopravní policisté i v minulém roce.
Holešov – Těžce zraněného chodce musel v úterý večer transportovat vrtulník do olomoucké nemocnice. K závažné dopravní nehodě došlo v Holešově v ulici Palackého krátce po půl osmé večer. Třiapadesátiletý řidič tady srazil chodce.
Nymbursko – Dva body získali tři regionální zástupci ve fotbalovém krajském přeboru. Zasloužily se o to týmy Polabanu Nymburk a Semic, které získaly bod na půdě soupeřů. Jediné Čelákovice hrály doma, ty ale na svého soupeře nestačily.
Děčín - Během roku se posunul v indexu tragických a vážných nehod o dvanáct míst nahoru.
Jihlava - Při dopravních nehodách v krajském městě jsou nejčastěji zraněni chodci a cyklisté.
Skuteč - V pondělí krátce po poledni prováděla hlídka Městské policie Skuteč běžnou hlídkovou činnost a povšimla si poblíž kruhového objezdu u benzínové čerpací stanice poškozeného zábradlí. Podle prvotního šetření bylo zjevné, že zde došlo v minulosti k dopravní nehodě - svědčily o tom brzdné dráhy na vozovce.
Radejčín - Těžkým zraněním skončila úterní jízda pro řidiče fiatu poblíž Radejčína. Ten s autem sjel do příkopu i s napíchnutým zábradlím, které při nárazu prorazil.
Havraň - Před půl rokem měla být bývalá jatka a výrobna uzenin v Havrani prodána novému majiteli, který chtěl začít s rekonstrukcí. K prodeji nakonec nedošlo a objekt chátrá dál. Bude místem další tragédie na Mostecku?
Náchodsko Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře byla v pondělí před třetí hodinou odpoledne přivolána k dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Jaroměří.
Nymburk - Zřejmě nepřiměřená rychlost způsobila v úterý odpoledne dopravní nehodu na nymburském kruhovém objezdu směrem na Mladou Boleslav. Převrácený přívěs nákladního auta plný řepy zablokoval výjezd z obchvatu od Poděbrad.
Česká Třebová – Hasiči SŽDC Česká Třebová zasahovali v sobotu po půl druhé odpoledne u nehody osobního vozidla, která se stala na komunikaci č.1/43 směrem z obce Třebovice na Opatov.
Podlesí - Teprve osmnáctiletý řidič z Rožnovska nezvládl v úterý ráno svůj peugeot a havaroval v Podlesí u Valašského Meziříčí mezi tújemi. Poškodil přitom plynovou přípojku. Na místě kromě policistů zasahovali také hasiči.
Velešovice – Zpomalovací prvky, takzvané balisety, čekají na řidiče na rychlostní silnici poblíž Velešovic. Důvodem jejich instalace byla zejména častá nehodovost zapříčiněná řidiči, kteří v místě jezdí i stopadesátikilometrovou rychlostí.
Velešovice – Zpomalovací prvky, takzvané balisety, čekají na řidiče na rychlostní silnici poblíž Velešovic. Důvodem jejich instalace byla zejména častá nehodovost zapříčiněná řidiči, kteří v místě jezdí i stopadesátikilometrovou rychlostí.
Popůvky – Kamion se převrátil ve středy ve tři hodiny ráno na 183. kilometru dálnice D1 u obce Popůvky na Brněnsku ve směru na Prahu. Doprava v místě se může komplikovat. „Průjezdný je pouze levý jízdní pruh. V ranní špičce očekáváme i tříkilometrové kolony," upozornil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb. Příčinu nehody zatím policie šetří.
Severní Čechy - Za deset měsíců letošního roku policie vyšetřovala již přes osm set případů dopravních nehod, od kterých viník ujel. Podobnou situaci v Ústeckém kraji zažili dopravní policisté i v minulém roce.
Pardubice - Nehodu s nejasnou příčinou vyšetřuje od úterý pardubická policie.
Orlickoústecko – Policie hledá svědky dopravních nehod, kteří by svým svědectvím mohli přispět k jejich objasnění.
Dražice - K ohromné rodinné tragédii došlo v Matoušovském mlýně v Dražicích na Táborsku. Otcovi před očima tam zemřel syn. „Mohu pouze potvrdit, že ve mlýně se stal pracovní úraz při opravě turbíny, při němž zemřel muž narozený v roce 1982," řekl mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.
Svitavy - Loni silničáři odklízeli první sníh, letos zatím převládá podzimní sluníčko. Ale už pátým dnem by automobily měly mít zimní obutí s dezénem.
Újezd pod Troskami – V sobotu ráno jel osmnáctiletý řidič nákladním vozidlem Mercedes Benz ve směru od Jičína na Turnov.
Střítěž – Na Frýdecko-Místecku dnes odpoledne kamion srazil chodce, sedmdesátiletý muž na místě zemřel. Silnice ze Střítěže na Neboryn je průjezdná jen částečně. ČTK o tom informoval mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.
Jindřichohradecko - Kuriozní dopravní nehoda se stala v úterý brzy ráno vojenskému konvoji v Jarošově nad Nežárkou na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Pelhřimov. Dopravu komplikuje i nehoda kamionu u Děbolína na Jindřichohradecku.
Děčínsko – V rozmezí pouhých devíti minut vyhasly na Děčínsku při dopravních nehodách v úterý odpoledne dva lidské životy. Další lidé se navíc zranili. U jedné nehody zasahoval i záchranářský vrtulník.
Dražice - Policisté a inspektoři bezpečnosti práce vyšetřují smrtelný pracovní úraz ve mlýně
Hranice – Nepozornost osmnáctiletého řidiče za volantem měla v pondělí ráno vážné následky. Zřejmě kvůli stírání zamlženého skla totiž srazil na Nové ulici sedmapadesátiletého chodce a vážně ho zranil.
Nymburk - Převrácený přívěs nákladního auta plný řepy zablokoval výjezd z obchvatu od Poděbrad
Olomouc - Srážka nákladního a osobního auta zkomplikovala v úterý odpoledne dopravu na hlavním tahu z Olomouce na Přerov.
Kroměříž – Při dopravní nehodě na Milíčově náměstí v Kroměříži utrpěla vážné zranění osmašedesátiletá cyklistka.
Severní Čechy - Užití zimních pneumatik může nařídit i příkazová dopravní značka „Zimní výbava". Většina respondentů si nevybavila, jak vypadá…
Staré Křečany – Cyklista, jehož minulý týden u Starých Křečan srazilo auto, přežil. To, že se mu nehoda stala osudnou a muž na následky těžkého zranění zemřel, se naštěstí ukázalo jako fáma.
Děčínsko – V rozmezí pouhých devíti minut vyhasly na Děčínsku při dopravních nehodách v úterý odpoledne dva lidské životy. Další lidé se navíc zranili. U jedné nehody zasahoval i záchranářský vrtulník.
Chomutov - Během jediné hodiny došlo na jediném kilometru silnice I/13 ke třem dopravním nehodám. Nejvážnější se odehrála u benzinové stanice OMV u železničního přejezdu.
Ostrava-Kunčice /FOTOGALERIE/ - Dvě ostravské jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý o půl druhé odpoledne u nehody tramvaje s nákladním vozidlem odtahové služby ve frekventované Rudné ulici.
Březí - Polský kamion jedoucí od Horšovského Týna ke státní hranici po silnici I/26 nezvládl projet v úterý 5. listopadu za obcí Březí na Domažlicku prudkou pravotočivou zatáčku. Přejel do protisměru, kde zavadil o svodidla a poté se převrátil na bok do příkopu.
Olomouc – Svědky dopravní nehody, která se stala v úterý 29. října na silnici R 35 na okraji Olomouce nyní hledají dopravní policisté.
Chomutov – K té nejvážnější došlo u čerpací stanice OMV, pro zraněné manžele musel záchranářský vrtulník.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Semafory v Hradci jsou v ohrožení. Před pár týdny dopadl špatně jeden na Gočárově třídě, v pondělí ráno na křižovatce ulic Resslova a Průmyslová.
Domažlicko - Podzimní počasí motoristům nepřeje.