Zima začala. Na Polevsku se už lyžovalo
Českolipsko - Sněhová nadílka, která o víkendu zasypala Českolipsko, působila potíže na silnicích, ale také rozdávala radost.
Českolipsko - Sněhová nadílka, která o víkendu zasypala Českolipsko, působila potíže na silnicích, ale také rozdávala radost.
Washington - Východ Spojených států dnes zasáhla sněhová kalamita, která způsobila na zledovatělých silnicích dopravní chaos a kvůli které musely být uzavřeny školy, úřady i letiště. Především následkem nehod zaviněných nepřízní počasí zahynulo podle agentury Reuters už nejméně deset lidí.
Děhylov – Došlo k závadě na světelné signalizaci? Přehlédl snad osmačtyřicetiletý řidič Škody Fabia výstražná znamení a blížící se vlak nebo mohlo jít dokonce o sebevraždu? Úterní tragická nehoda na železničním přejezdu v Děhylově je dosud obestřena mnoha otázkami. Zda tady došlo k selhání techniky nebo člověka ukáže až další vyšetřování.
Hodonín, Mutěnice – Na železničním přejezdu mezi Hodonínem a Mutěnicemi se stala v úterý krátce po desáté hodině dopoledne dopravní nehoda. Žena za volantem osobního auta skončila v kolejišti. Při nehodě se vážně poranila a musel pro ni přiletět vrtulník.
Mnichovo Hradiště - K tragické nehodě došlo v úterý kolem osmé hodiny ranní na náměstí v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku, kde došlo ke střetu linkového autobusu s chodcem. Starší muž vstoupil do vozovky pravděpodobně mimo přechod.
Rankov – Problematickým místem na Budějovicku, kde často dochází k nehodám, je silnice II/156 z krajského města do Trhových Svinů. Nebezpečný úsek, který dokáže potrápit řidiče hlavně v zimním období, se zde nachází například u odbočky na obec Rankov.
Karlovarský kraj - Průměrně tři chodci měsíčně se v Karlovarském kraji připletou k dopravní nehodě. Přes všechna modernější a novější opatření na přechodech zůstává toto číslo už delší čas stejné.
Bílov - Další těžko pochopitelný případ vyšetřují v současné době novojičínští policisté. Od nedělní dopravní nehody, přestože při ní byli zraněni tři lidé, řidič ujel, aniž by poskytl jakoukoliv pomoc.
České Budějovice - Pražská třída v Českých Budějovicích se pro chodce stává noční můrou. Jen v minulém roce zde řidiči srazili sedm chodců, mezi nimiž byly i děti. Frekventovaný úsek, kde přechází velké množství chodců se stal v pondělí místem další nehody.
Hodonín, Mutěnice – Na železničním přejezdu mezi Hodonínem a Mutěnicemi se stala v úterý krátce po desáté hodině dopoledne dopravní nehoda. Žena za volantem osobního auta skončila v kolejišti. Při nehodě se vážně poranila a musel pro ni přiletět vrtulník.
České Budějovice - Trochu netypická nehoda zaměstnala v pondělí před polednem hasiče v Českých Budějovicích. Na kruhovém objezdu směrem na Třebon se projíždějící nákladní automobil zdviženou korbou zachytil za dálkovou návěšť.
České Budějovice – Pražská třída v Českých Budějovicích se pro chodce stává noční můrou. Jen v minulém roce zde řidiči srazili sedm chodců, mezi nimiž byly i děti. Frekventovaný úsek, kde přechází velké množství chodců se stal v pondělí místem další nehody.
Mnichovo Hradiště - K tragické nehodě došlo dnes kolem osmé hodiny ranní na náměstí v Mnichově Hradišti
Leskovec - Silně opilý čtyřiadvacetiletý řidič z Lužné havaroval v sobotu večer v Leskovci. Za volant usedl navíc po zákazu řízení motorových vozidel.
Svitavy – Devět dopravních nehod, pět zraněných, hmotné škody sahající téměř k jednomu milionu korun. Taková je víkendová bilance na silnicích svitavského okresu.
Praha /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - Dříve na svahu závodil, teď je lyžařský instruktor. Působí ve švýcarských Alpách, situace na českých horách mu ale není lhostejná. Proto Petr Vališ založil projekt Bezpečné hory, díky kterému se snaží šířit lyžařské desatero nebo výuková videa mezi školáky i dospělé lyžaře.
V dolnofranckém Bad Brückenau dopadli zloděje dřeva. Ti byli v oblasti aktivní od poloviny roku. Lesníci zabudovali do svazku klád satelitní vysílač, který jim také skutečně odsignalizoval pohyb a trasu nákladu. „Tak se podařilo dopadnout speditéra dřeva z okresu Rhön-Grabfeld a dokázat mu, že odcizil třicet kubíků bukového dřeva v ceně kolem 1500 eur," píše deník PNP.
Benešov – Hlavní silniční tah z Tábora na Prahu uzavřela dnes ráno poblíž Olbramovic na Benešovsku nehoda dvou nákladních aut. Jeden člověk při ní zemřel, další byl těžce zraněn. Silnice bude neprůjezdná nejméně do 8:30, objížďky vedou po vedlejších silnicích. ČTK to řekla středočeská policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová.
Pardubicko - První letošní sníh potrápil řidiče na Pardubicku jen mírně a vydržel pouze přes víkend.
Praha - Domov je pro většinu z nás místem, kde bychom se měli cítit nejbezpečněji. Bohužel právě za zavřenými dvěřmi dochází k násilí v mnoha jeho variantách. Pokud na pohotovosti uvidíte ženu s poraněným obličejem, je větší pravděpodobnost, že její zranění byla způsobena agresorem než běžnou nehodou.
Řím - Posádka havarované lodi Costa Concordia nejprve nehodu zamlčovala a tím znemožnila rychlejší záchranu cestujících. V procesu s kapitánem ztroskotaného plavidla to dnes vypověděl Gregorio de Falco z velitelství pobřežní stráže, který se po loňském lednovém ztroskotání obří výletní lodi podílel na záchranných operacích. O život tehdy přišlo 32 lidí.
Zlín - Vydělali možná stovku, způsobili však škodu za desítky tisíc korun. Řeč je o vandalech, kteří v honbě za pár korunami navždy poškodili sochu partyzána ve zlínském parku Komenského. Ze sochy odmontovali takzvanou sumku neboli pouzdro na náboje. Oprava bude město stát více než 60 tisíc korun.
Jablonecko – Každou zimu projde stoupání z Tanvaldu do Kořenova směrem na Polsko nuceným zavřením.
Chrudim – Právě se vracel domů, když uviděl auto, jak sjíždí ze silnice a naráží do stromu. Ačkoliv z vozidla okamžitě vyšlehly plameny, Petr Uchytil nezaváhal, zastavil a utíkal k nehodě.
Mladá Boleslav - Dramatické chvíle strávila v neděli ráno mladá žena, která se předcházejícího večera vyrazila pobavit do Music Baru Stone ve Štefánikově ulici v Mladé Boleslavi. Zábava v rámci sobotní noci byla bujará. Pod tíhou zážitků unavená žena spočinula na toaletě, kde usnula.
Kolínsko - Silný vítr a déšť provázel v noci ze čtvrtka na pátek celé Kolínsko. Okres trápil i o víkendu.
Morašice – V neděli ráno jsem se probudila a uvědomila si, že je advent.
Smrčná - K nehodě u kilometrovníku 105,5 vyjížděli ke Smrčné na Jihlavsku policisté z velkoberanovského dálničního oddělení.
Svitávka – V pondělí krátce před jedenáctou hodinou dopoledne havaroval ve Svitávce kamion. Narazil do plynoměru. Na místo proto kromě policie museli přijet také hasiči.
Olomouc – Osobní vlak srazil v pondělí před polednem na trase mezi Štěpánovem a Olomoucí jednadvacetiletého muže. Střet s vlakem nepřežil, zemřel na místě. Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru, který spojuje Olomouc s Prahou. Provoz omezil dopravu na trati, cestující musejí počítat s mírným zpožděním.
Benešov – Nový trenér fotbalistů benešovské rezervy Petr Slepička měl před sezonou velké plány a chtěl s týmem od začátku hrát na postup do krajského přeboru. Jenže již během podzimu musel vše přehodnotit.
Zlín - Vydělali možná stovku, způsobili však škodu za desítky tisíc korun. Řeč je o vandalech, kteří v honbě za pár korunami navždy poškodili sochu partyzána ve zlínském parku Komenského. Ze sochy odmontovali takzvanou sumku neboli pouzdro na náboje. Oprava bude město stát více než 60 tisíc korun.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Tragická nehoda, při které dva lidé zemřeli, se stala v neděli večer na silnici mezi Ostravou-Proskovicemi a Starou Vsí nad Ondřejnicí.
Českolipsko - Sněhová nadílka, která o víkendu zasypala Českolipsko, působila potíže na silnicích, ale také rozdávala radost.
Orlickoústecko – Na začátku víkendu hasiče stále zaměstnával silný vítr a sníh. V pátek odpoledne zasahovali v Libchavách u nehody nákladního a osobního vozidla.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Tragická nehoda, při které zemřeli dva lidé – bratři ve věku 25 a 37 let – se stala v neděli vpodvečer na silnici mezi Ostravou-Proskovicemi a Starou Vsí nad Ondřejnicí. Havarovalo zde osobní vozidlo Renault Mégane, které narazilo do vzrostlého stromu a převrátilo se na bok.
Praha – Bez asistence záchranářského vrtulníku z pražské Ruzyně se v neděli odpoledne neobešla nehoda při sbírání jmelí v Březové-Olešku na Praze-západ. Dvacetiletého muže, který se zřítil z více než sedmimetrové výšky, převážela helikoptéra do střešovické vojenské nemocnice s podezřením na zranění páteře. Nešťastník spadl ze stromu přesto, že měl být zajištěn lanem. To ale zřejmě vedlo přes větev, kterou předtím podřezal. Pomoc přivolal další muž, který byl na místě přítomen.
Mladá Boleslav - Někteří lidé mají štěstí, že městská policie ctí soukromí. Kuriózní nehodu by si mladá žena za rámeček jistě nedala
Brno /ROZHOVOR/ – Běžný provoz i katastrofické scénáře si mohou zaměstnanci jaderných elektráren zkoušet v simulátorech od brněnské společnosti OSC. Ta vytvoří dokonalou kopii řídícího centra elektrárny, kterou laik ani nerozezná od originálu. „Pravděpodobnost jaderných katastrof je téměř mizivá, ale nic se nedá vyloučit. Prvek bezpečnosti hraje u jaderných elektráren primární roli," upozorňuje předseda představenstva společnosti Vlastimír Krček.
Jižní Morava - Opilí skáčou do neznámé vody a v autě jezdí příliš rychle. V lepším případě skončí po poranění páteře na vozíku. S věkem se ale hlavní příčiny úmrtí Jihomoravanů mění. Mladí Jihomoravané umírají hlavně při nehodách, po pětačtyřicítce pak na rakovinu a po pětašedesátce jsou nejčastější příčinou smrti nemoci oběhové soustavy. Informace nedávno zveřejnil Český statistický úřad.
Smrčná – K nehodě u kilometrovníku 105,5 vyjížděli před páteční třetí hodinou ráno ke Smrčné na Jihlavsku policisté z velkoberanovského dálničního oddělení.
Smrčná – K nehodě u kilometrovníku 105,5 vyjížděli před páteční třetí hodinou ráno ke Smrčné na Jihlavsku policisté z velkoberanovského dálničního oddělení.
Oleško – Bez asistence záchranářského vrtulníku z pražské Ruzyně se v neděli odpoledne neobešla nehoda při sbírání jmelí v Březové-Olešku na Praze-západ. Dvacetiletého muže, který se zřítil z více než sedmimetrové výšky, převážela helikoptéra do střešovické vojenské nemocnice s podezřením na zranění páteře. Nešťastník spadl ze stromu přesto, že měl být zajištěn lanem. To ale zřejmě vedlo přes větev, kterou předtím podřezal. Pomoc přivolal další muž, který byl na místě přítomen.
Jižní Morava – Hasiči o víkendu osmkrát vyjížděli odklízet následky silného větru na jižní Moravě. „Proti pátku, kdy jsme kvůli dozvukům orkánu Xaver vyjížděli k jednadvaceti událostem, je to zanedbatelné číslo," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.
Kladno – Pořád stejná písnička, která už na kladenském zimáku baví ani ne tu žalostnou tisícovku diváků, která dorazila na nedělní televizi přenášený mač s Vítkovicemi. Hokejoví Rytíři tradičně vyrobili v obraně neskutečné hrubky a vepředu zazdili, co se dalo. V tomhle týmu něco nefunguje.
Chroboly - V sobotu 7. prosince došlo k tragické dopravní nehodě na železničním přejezdu u Chrobol.
Jablonecko – Každou zimu projde stoupání z Tanvaldu do Kořenova směrem na Polsko nuceným zavřením.
Jihlava – Roční dítě zemřelo při nehodě osobního automobilu na 100. kilometru dálnice D1, která dnes odpoledne zastavila na hodinu a půl provoz ve směru na Prahu. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Upřesnila tak věk dítěte, podle původní informace bylo dvouleté. Na místě zasahovali hasiči, záchranáři a policisté.
Domažlicko – Páteční sněhová kalamita na silnicích našeho regionu podrobila řidiče těžké zkoušce. Výsledkem byly dopravní nehody, kolony a uzavírky. Komplikace na silnicích byly především v pátek a v noci z pátku na sobotu, ani zbytek víkendu ale nebyl úplně bez problémů.
Plzeňsko - Páteční a sobotní počasí zaskočilo řidiče v Plzni a na Plzeňsku.