Brutální vraždou, k níž došlo letos v březnu v rodinném domě Ostravě-Polance, se v úterý začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl dvaadvacetiletý Patrik K. z Ostravy. Podle státního zástupce připravil o život svou kamarádku z dětství – pětadvacetiletou Sabinu. Měl ji zasadit bezmála třicet ran nožem a dalším nezjištěným předmětem do hlavy a krku.
Dlouholetý soudní spor mezi městem Ostrava a developerskou firmou Amádeus Real je podle všeho u konce. Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě totiž zamítl žalobu developerské firmy Amádeus Real na město Ostrava.
Nevinen. Takový rozsudek vynesl ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě nad někdejším kandidátem na post prezidenta republika Jiřím Včelařem Kotasem (65 let).
Mlácení lidí, ničení aut, rozbíjení skleněných výplní oken a další výtržnosti. O tom všem se v pondělí hovořilo u Krajského soudu v Ostravě, který se začal zabývat případem pěti mladíků (20 až 26 let) z Krnovska.
Spor o výklad smlouvy, kterou uzavřelo město Přerov s bývalým dopravcem - společností Dopravní a logistická, je zřejmě u konce. Kauza se vlekla několik let a oprávněnost nároku dopravce zkoumaly okresní i krajský soud. Odvolací soud dal tento týden za pravdu městu a zamítl odvolání Dopravní a logistické společnosti.
Krajský soud v Ostravě dnes schválil reorganizační plán těžební společnosti OKD. Díky plánu by firma měla přejít do rukou státu, který ji má koupit za 80 milionů korun. Činné doly a provozní aktiva budou převedeny na společnost OKD Nástupnická.
Krajský soud v Ostravě schválil reorganizační plán těžební společnosti OKD. Díky plánu by firma měla přejít do rukou státu, který ji má koupit za 80 milionů korun. Činné doly a provozní aktiva budou převedeny na společnost OKD Nástupnická.
Krajský soud v Ostravě schválil reorganizační plán těžební společnosti OKD. Díky plánu by firma měla přejít do rukou státu, který ji má koupit za 80 milionů korun. Činné doly a provozní aktiva budou převedeny na společnost OKD Nástupnická.
Ostrava, Rýmařov – Trest za poslední loňskou vraždu uložil ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě. Na deset let poslal za mříže Miroslava H. (62 let), který na Silvestra v Rýmařově na Bruntálsku připravil o život osmačtyřicetiletého muže.
Ostrava – Dvanáct let za pokus o vraždu dřevěným špalkem. Takový trest si ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě vyslechl pětapadesátiletý Jaroslav H. z Karvinska, který brutálním způsobem napadl bývalou přítelkyni.
Krajský soud v Ostravě v úterý potvrdil rozsudek olomouckého okresního soudu v kauze učitelky Vandy Fabianové, která vloni dostala okamžitou výpověď ze základní školy v Tršicích kvůli údajnému sexuálnímu obtěžování prvňáčků na škole v přírodě v Jeseníkách.
Až dvacetileté vězení hrozí Miroslavu O. z Ostravy, jehož případem se v úterý začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Podle obžaloby počátkem února letošního roku v bytě v Ostravě-Mariánských Horách ubil svou přítelkyni.
Daňoví poplatníci by se v blízké budoucnosti mohli „prohnout“ a nechtěně zaplatit stovky milionů korun jako odškodné soukromé firmě za přílišnou horlivost úředníků a celníků.
Krajský soud v Ostravě v pátek zrušil zajišťovací příkazy na 340 milonů korun pro firmu FAU. Celní úřad podle jeho vyjádření neměl důvod pro tak masivní zajištění. O rozhodnutí informovala Česká televize.
Ke čtyřem rokům vězení byl ve čtvrtek odsouzen pětapadesátiletý Chorvat Goran Boban, který podle žaloby nechal kvůli pojistce vyhodit do vzduchu svůj dům v Šenově u Nového Jičína. Při explozi zemřeli jeho dva krajané, s nimiž podle soudu vše naplánoval.
Neuvěřitelných 1300 lidí figuruje v případu ostravské společnosti Streemsun, kterým se měl ve středu zabývat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaný nedorazil. Soudkyně pohrozila zatykačem.
Čtyři profesionální fotbalisté - bývalí a současní hráči druholigového týmu Slezského FC Opava - v úterý předstoupili před Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli Zbyněk Pospěch, David Mikula, Jan Schaffartzik a Nemanja Kuzmanović.
Případem Petra Kramného, pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům žaláře za vraždu své manželky a dcery, se ve středu zabýval Krajský soud v Ostravě. Jednání se ale netýkalo smrti jeho nejbližších, které měl zabít elektrickým proudem v létě 2013 během rodinné dovolené v Egyptě.
Případem Petra Kramného, pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům žaláře za vraždu své manželky a dcery, se ve středu zabýval Krajský soud v Ostravě. Jednání se ale netýkalo smrti jeho nejbližších, které měl zabít elektrickým proudem v létě 2013 během rodinné dovolené v Egyptě.
Kudy chodí, tudy loupí. Šance na polepšení jsou u něj prakticky nulové. V šoku přesto zůstal osmadvacetiletý muž, který si u Krajského soudu v Ostravě vyslechl desetiletý trest za loupež.
Krajský soud v Ostravě se bude ve středu zabývat případem Petra Kramného pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům vězení za vraždu své dcery a manželky.
Krajský soud v Ostravě se bude ve středu zabývat případem Petra Kramného pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům vězení za vraždu své dcery a manželky.
Výjimečný případ, kdy se na lavici obžalovaných ocitla celá rodina, začal v pondělí rozplétat Krajský soud v Ostravě. Před trestním senátem stanuli bratr, sestra a jejich rodiče.
KSČM vyzvala ministra financí Ivana Pilného (ANO), aby odvolal z funkce šéfa Finanční správy Martina Janečka. Místopředseda KSČM Jiří Dolejš dnes před novináři požadavek zdůvodnil rozhodnutími soudů z poslední doby, podle nichž v některých případech vybírala správa vyšší daně, než k čemu byla oprávněna.
Třináct let by měl strávit ve vězení Miloslav L. (44 let) z Frýdecko-Místecka, který vloni na podzim ve Frýdlantu nad Ostravicí s nožem v ruce napadl soka v lásce.
Firma FAU byla podle Finanční správy zapojena do řetězového podvodu týkajícího se daně z přidané hodnoty u obchodů s pohonnými hmotami. Nedoplatek na DPH správce daně vyčíslil na zhruba 218 milionů korun. Vyplývá to z dokumentů, které dnes Finanční správa zveřejnila.
Definitivní zprošťující verdikt zazněl ve středu u Vrchního soudu v Olomouci, který se již počtvrté zabýval vůbec první veřejně projednávanou kauzou týkající se metanolové aféry z roku 2012. Osvobozující rozsudek si vyslechl Petr Hlava z Karvinska, který podle obžaloby společně s dalším již pravomocně odsouzeným Markem Ženíšek dal do oběhu několik lahví smrtícího alkoholu.
Referendum o stavbě multifunkčního areálu v Zubří, které se uskutečnilo v polovině června, je neplatné. Na konci minulého týdne o tom rozhodl Nejvyšší správní soud, ke kterému opozice podala kasační stížnost. Referendum se bude konat podruhé, a to společně s parlamentními volbami a s otázkou, kterou ve své petici opozice prosazovala.
Případ pěstitele konopí z Moravskoslezského kraje, který přivedl do nesnází nejen sebe, ale i celou rodinu, uzavřel v minulých dnech senát Vrchního soudu v Olomouci.
Na firmu FAU, která vlastnila sklad s pohonnými hmotami v areálu přerovské chemičky Precheza, si došlápla přes zajišťovací příkazy finanční správa a přivedla ji k likvidaci.
Krajský soud v Ostravě eviduje k dnešku 13 žalob podaných opavskou firmou FAU na složky státu, hlavně na finanční a celní správu. Dvě firma vyhrála a dvě soud odmítl, další se teprve budou řešit, řekla mluvčí soudu Lucie Olšarová. Finanční správa čelí podezření, že firmu chtěla účelově zlikvidovat. Firma loni skončila v insolvenci a později v konkurzu. Existuje i podezření, že správa jednala na pokyn exministra financí Andreje Babiše (ANO). Ten to popírá.