Ostrava - Před Krajský soud v Ostravě se v pondělí znovu vrátil případ špičkového českého vědce, básníka a autora sci-fi příběhů Dittmara Chmelaře (56 let) z Ostravy. Lékař-mikrobiolog je souzen kvůli údajnému zpronevěření několika tisíc mikrobiologických souprav pro diagnostiku v hodnotě bezmála pěti milionů korun.
Ostrava - Ojedinělým případem se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli Slovinec Elvir Sadiku (36 let) a Němec Gernot Karl Gross (64 let), kteří údajně vydírali firmu z Opavska zabývající se prodejem armatur pro rafinerie. Mezi odbytiště patřilo mimo jiné i Chorvatsko. Podle státního zástupce nepoužili žádné násilí, uchýlili se „jen“ k výhrůžkám.
Ostrava – Nečekaný zvrat nastal v případu sedmačtyřicetileté bezdomovkyně Jany Kučerové z Ostravy, která podle obžaloby nechala počátkem předloňského roku v krutých podmínkách zemřít nemohoucí sedmapadesátiletou ženu, u níž v podnájmu bydlela.
Český Těšín - Již delší dobu hledá českotěšínská radnice způsob, jak využít prostory současného autobusového stanoviště a přilehlých pozemků. Od záměru stavět na této ploše multifunkční objekt totiž investor Immo property kvůli hospodářské krizi upustil.
Ostrava - Výjimečný trest ve výši 17 a půl roku potvrdil tento týden Vrchní soud v Olomouci Patriku Vicherovi (36 let) z Kopřivnice. Byl uznán vinným z toho, že v březnu loňského roku krutým způsobem hraničícím až s mučením připravil o život dvaapadesátiletého muže, v jehož bytě v Kopřivnici bydlel. Motivem činu byly zřejmě dluhy a žárlivost.
Ostrava, Kopřivnice – Výjimečný trest ve výši 17 a půl roku potvrdil tento týden Vrchní soud v Olomouci Patriku Vicherovi (36 let) z Kopřivnice. Byl uznán vinným z toho, že v březnu loňského roku krutým způsobem hraničícím až s mučením připravil o život dvaapadesátiletého muže, v jehož bytě v Kopřivnici bydlel. Motivem činu byly zřejmě dluhy a žárlivost.
Ostrava – Deset roků vězení – takový verdikt si u Krajského soudu v Ostravě vyslechl třiačtyřicetiletý sexuální deviant Miroslav Darebník z Frýdku-Místku.
Ostrava /VIDEO/ -U Krajského soudu v Ostravě pokračuje hlavní líčení s bývalým strážníkem ostravské městské policie Stanislavem Drobným (39 let). Je obžalován ze šesti přepadení heren a bankovních poboček v Ostravě, Havířově a Frýdku-Místku.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Deset let vězení – takový verdikt si ve středu u Krajského soudu v Ostravě vyslechl třiačtyřicetiletý sexuální deviant Miroslav Darebník z Frýdku-Místku. Během dvou červnových dnů loňského roku s nožem v ruce přepadl pět dívek a žen (11, 12, 17, 18 a 31 let).
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, DISKUSE/ -Deset let vězení – takový verdikt si ve středu u Krajského soudu v Ostravě vyslechl třiačtyřicetiletý sexuální deviant Miroslav Darebník z Frýdku-Místku. Během dvou červnových dnů loňského roku s nožem v ruce přepadl pět dívek a žen (11, 12, 17, 18 a 31 let).
Ostrava - Nikdy v životě by ji nenapadlo, že se ocitne v roli, kterou až dosud znala jen z filmových thrillerů – stala se rukojmí bankovního lupiče. A nejen ona. Spolu s ní si pachatel vzal i její osmnáctiměsíční vnučku.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Případem bývalého strážníka ostravské policie Stanislava Drobného, která má na svědomí řadu loupežných přepadení, se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě.
Český Těšín /AKTUALIZOVÁNO/ - Volby v Českém Těšíně se podruhé opakovat nebudou. Přijetí peněz za hlas bylo prokázáno pouze v jednom případě. Stížnosti na neplatnost voleb v Českém Těšíně označil Krajský soud v Ostravě jako neodůvodněné.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/– Opakované volby v Českém Těšíně na Karvinsku jsou platné. Senát Krajského soudu v Ostravě v pondělí postupně zamítl tři podané žaloby.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Zavraždil exmanželku a zločin se pokusil maskovat požárem – taková je ve stručnosti obžaloba v případu osmačtyřicetiletého Jana Ryšky z Havířova, jehož případem se od pondělí zabývá Krajský soud v Ostravě. Podle státního zástupce Ryška 12. června loňského roku v Horních Bludovicích brutálním způsobem připravil o život svou bývalou ženu.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ -Případem bývalého strážníka ostravské policie Stanislava Drobného, který má podle obžaloby na svědomí řadu loupežných přepadení, se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Devětatřicetiletý muž se do povědomí veřejnosti dostal zejména zločinem, kdy měl maskován za mumii přepadnout pobočku GE Money Bank v Ostravě-Zábřehu.
Ostrava -Regionální politik Jan Stoklasa, na jehož podezřelé podnikatelské aktivity přesně před rokem upozornil Deník, nyní čelí obžalobě z úvěrového podvodu za několik milionů korun.
Trutnov – Zřejmě rozhodující soudní stání čeká v pondělí u krajského soudu v Olomouci nové vedení a členy Stavebního bytového družstva se sídlem v Bulharské ulici, které má dodavatelské firmě Azap na základě nevýhodné smlouvy zaplatit za revitalizaci panelových domů na pokutách 17 milionů korun a hrozí mu i úhrada soudních výdajů.
Libhošť – V úterý večer by měla Libhošť znát svého starostu či starostku. Po osamostatnění 1. ledna 2011 a následných komunálních volbách se dnes od 18.00 hodin koná v sále pohostinství U Kolářů ustavující zastupitelstvo.
Ostrava - K šesti rokům vězení byl v pondělí odsouzen jeden z největších počítačových pirátů u nás – Lumír Herič (31 let) z Ostravy. Verdikt vynesl Krajský soud v Ostravě. Samotný Herič se jednání nezúčastnil. Již delší dobu se totiž ukrývá na neznámém místě. „Soud nemá tušení, kde by se mohl nacházet,“ uvedla předsedkyně senátu, která rozsudek vyhlašovala téměř dvě hodiny.
Ostrava - Krátký průběh mělo jednání v případu zkrachovalé ostravské Union banky, které v pondělí začalo u Krajského soudu v Ostravě. Předseda senátu hlavní líčení odročil na konec března. Důvodem byly zdravotní problémy jednoho z pěti obžalovaných, který minulý týden soudu doručil omluvenku.
Ostrava - Ke čtrnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné, který v květnu loňského roku zabil o dvaadvacet let starší družku.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO/ -Ke čtrnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné, který v květnu loňského roku zabil o dvaadvacet let starší družku. Ve svém karvinském bytě jí doslova podřízl hrdlo. Rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě, který jej uznal vinným z vraždy. Suchár si trest odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou.
Ostrava - Krajský soud v Ostravě se bude v pondělí zabývat případem zkrachovalé Union banky. Pět bývalých členů představenstva je obžalováno z poskytnutí celkem jedenadvaceti údajně rizikových úvěrů za bezmála čtyři miliardy korun. Na několik týdnů plánované hlavní líčení však bude ihned po jeho zahájení odročeno.
Ostrava - Následujících šestnáct let by měl za mřížemi strávit dvaadvacetiletý Martin Kunc z Oder na Novojičínsku, který v únoru loňského roku brutálním způsobem zavraždil svého šestapadesátiletého otce. V úterý o tom rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který zamítl Kuncovo odvolání vůči prosincovému verdiktu Krajského soudu v Ostravě.
Ostrava – Následujících šestnáct let by měl za mřížemi strávit dvaadvacetiletý Martin Kunc z Oder na Novojičínsku, který v únoru loňského roku brutálním způsobem zavraždil svého šestapadesátiletého otce.
Ostrava - Vrchní soud v Olomouci v úterý potvrdil osvobozující verdikt v kauze neplatných mezinárodních šeků v hodnotě 860 milionů korun. V případu figuroval havířovský podnikatel Petr Kellovský a dalších sedm obžalovaných, které již v červnu loňského roku Krajský soud v Ostravě zprostil obžaloby.
Ostrava - Z vraždy své družky se od pondělí před Krajským soudem v Ostravě zodpovídá šestačtyřicetiletý Pavol Suchár z Karviné. Podle obžaloby jí v květnu loňského roku ve svém karvinském bytě doslova podřízl hrdlo. Zaútočil na ni ve chvíli, kdy ležela na posteli a spala. Oba byli v té době opilí.
Frýdek-Místek – Při průjezdu Frýdkem-Místkem se musí řidiči aut obrnit pevnými nervy, ve špičkách je z něj ucpané město. Auta jedou krokem, lidi žijící v bezprostřední blízkosti hlavního tahu trápí kromě hluku i množství zplodin, kterým jsou vystaveni. Denně projede přes město na 45 tisíc aut.
Ostrava - Dvě rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, která povolovala plošné vykácení stromů v ulicích Kopeckého a Čs. exilu v Ostravě-Porubě, Krajský soud v Ostravě zrušil. Ve své čtvrteční tiskové zprávě o tom informuje sdružení Arnika.
Ostrava /AKTUALIZOVÁNO, DISKUSE/ -Velkým kokainovým případem se ve čtvrtek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli Ital, dva Albánci a muž z Ostravy, kteří se podle státní zástupkyně různým způsobem podíleli na dovozu a distribuci kokainu.
Ostrava /VIDEO/ – „Přišli za mnou, jeden vytáhl zbraň a řekl, abych vystoupil z auta, že mám s nimi někam odjet. Já jsem nechtěl. Spoutali mě a začali po mně střílet,“ vzpomínal ve středu u Krajského soudu v Ostravě pětadvacetiletý Tomáš Sopúch z Opavy.
Ostrava - „Přišli za mnou, jeden vytáhl zbraň a řekl, abych vystoupil z auta, že mám s nimi někam odjet. Já jsem nechtěl. Spoutali mě a začali po mně střílet,“ vzpomínal ve středu u Krajského soudu v Ostravě pětadvacetiletý Tomáš Sopúch z Opavy.
Ostrava /POKRAČOVÁNÍ/ – „Přišli za mnou, jeden vytáhl zbraň a řekl, abych vystoupil z auta, že mám s nimi někam odjet. Já jsem nechtěl. Spoutali mě a začali po mně střílet,“ vzpomínal ve středu u Krajského soudu v Ostravě pětadvacetiletý Tomáš Sopúch z Opavy.
Ostrava -Jeden obžalovaný pod vlivem léků, druhý pod vlivem alkoholu. Takový začátek mělo v úterý u Krajského soudu v Ostravě hlavní líčení v případu střelby na opavském hřbitově, při které byl v lednu loňského roku zraněn zaměstnanec zdejší pohřební služby.
Ostrava - K patnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen pětačtyřicetiletý Radovan Mrlina z Ostravy, který v červnu loňského roku v hotelovém domě v Ostravě-Hrabůvce ubil svého o deset let staršího bratra Jaroslava. Rozsudek Krajského soudu v Ostravě nabyl právní moci. Žalobkyně i obžalovaný jej na místě přijali.
Ostrava /VIDEO/ – K patnácti rokům vězení byl v pátek odsouzen pětačtyřicetiletý Radovan Mrlina z Ostravy, který v červnu loňského roku v hotelovém domě v Ostravě-Hrabůvce ubil svého o deset let staršího bratra Jaroslava. Rozsudek vynesl Krajský soud v Ostravě.
Ostrava - Miroslav Darebník, který se před Krajským soudem v Ostravě zodpovídá z pěti ozbrojených sexuálních útoků na ženy a školačky, trpí duševní poruchou. Ve čtvrtek to během své výpovědi prohlásil soudní znalec sexuolog Milan Vilč.
Ostrava - Z brutální vraždy svého bratra se od středy před Krajským soudem v Ostravě zodpovídá Radovan Mrlina (45 let) z Ostravy. V červnu loňského roku doslova ubil svého sourozence Jaroslava (54 let), u kterého bydlel. Společně žili v jednom z ostravských hotelových domů.
Ostrava - Z brutální vraždy svého bratra se od středy před Krajským soudem v Ostravě zodpovídá Radovan Mrlina (45 let) z Ostravy. V červnu loňského roku doslova ubil svého sourozence Jaroslava (54 let), u kterého bydlel. Společně žili v jednom z ostravských hotelových domů.
Ostrava - Jen o vlásek unikla smrti. Společně s přítelem zůstala uvězněna v garáži, kterou někdo zamkl a podpálil. Tím, kdo si prošel ohnivým peklem, je Serena Pavlorková – pětapadesátiletá žena z Orlové-Poruby, která v úterý jako svědek vypovídala v případu nepochopitelného žhářského útoku.
Vraclávek -Vlek ve Vraclávku od svého vzniku v roce 1986 jezdil bez problémů až do doby, co se majitelem strategických pozemků stal Karel Kocourek a majitelem vleku firma Belcam Morava Pavla Štanglera.