Začíná zběsilý finiš extraligy, ve hře zůstává stále hodně
Východní Čechy - Hokejisté Hradce Králové v úterý večer hostí Vítkovice, regionální rival z Pardubic míří na led libereckých Bílých Tygrů.
Východní Čechy - Hokejisté Hradce Králové v úterý večer hostí Vítkovice, regionální rival z Pardubic míří na led libereckých Bílých Tygrů.
Kladno – Po dlouhé olympijské přestávce musí hokejisté Kladna dohrát základní část extraligy a poté play-out. Slovo musí je na místě, protože už jistě padnou do baráže a následující zápasy jim poslouží pouze jako příprava na boje rozhodující.
Havlíčkův Brod – Čas 2:20. Ten utkví v paměti brodských hokejistů hodně dlouho.
Hradec Králové – Dalšími zápasy v uplynulých dnech pokračovaly krajské hokejové soutěže na Královéhradecku.
Chrudim - O příštím víkendu hokejová C. E. B. liga končí, Chrudimští mohou pomýšlet na prvenství.
Jihlava - Jihlavští hokejisté vedou ve čtvrtfinálové sérii 2:0, v Havířově je ale nečeká nic lehkého.
Jihlava - Fanoušek Dušan Malý poškodil v Jihlavě reklamu za sedm set, na stadiony nesmí čtyři roky.
Třebíč, Jihlava - Fanoušek Dušan Malý poškodil v Jihlavě reklamu za sedm set, na stadiony nesmí čtyři roky.
Moravská Třebová – Tak tohle bude hodně dlouho mrzet. Hokejisté Slovanu si nechali v pátém utkání semifinálové série protéci postup mezi prsty.
Praha - Hokejistovi Jiřímu Šlégrovi, olympijskému vítězi z Nagana a stále aktivnímu obránci extraligového Litvínova, by se do budoucna zamlouvalo využít na střídačce národního týmu stejný model, jaký praktikují například výběry Kanady a Spojených států.
Trutnov - Finálového soupeře zelenobílý hokejový klub poznal až na konci týdne, protože novopačtí hokejisté Náchodu cestu do finále překvapivě prodloužili. Doma však hráči z pohraničí vyhráli 7:0, celou semifinálovou sérii 2:1 a už za dva dny je tak čekal soupeře netrpělivě vyhlížející obhájce 2. místa.
Olomouc – Nastávají jeho chvíle? Jeden z nejzkušenějších útočníků olomoucké Mory Pavel Selingr se ve druhém zápase čtvrtfinálové série mezi Olomoucí a Litoměřicemi zaskvěl hattrickem.
Arlington - Hokejista Alexandr Ovečkin se v úterý znovu zapojí do tréninku s Washingtonem. Po nezdaru ruského národního týmu, který vypadl ve čtvrtfinále domácího olympijského turnaje s Finskem, zůstal ve vlasti kvůli infarktu svého otce Michaila.
Prostějov – Už je to tady. V úterý v 18 hodin začíná play off druhé hokejové ligy. Prostějovští hokejisté v něm mají ty nejvyšší cíle a chtějí vykročit tou správnou nohou. Bitva s Frýdkem-Místkem ukáže sílu Zacharova výběru.
Praha - Slavia by klidně podala pomocnou ruku českému hokeji, Sparta už tak ochotná není. Taková je situace u klubů, jejichž současní trenéři jsou adepty na post kouče národního týmu. Střídačka je po rezignaci Aloise Hadamczika volná.
Boskovice – Štěstí, nasazení, disciplína a taktika trenéra. To rozhodlo nedělní hokejové derby krajské ligy Boskovic s Blanskem. Dynamiters vjeli na boskovický led tradičně bez respektu, vedli už 4:2, jenže domácí vyměnili gólmana a otočili zápas až na konečných 6:4.
Denver - Vědělo se to. Až teď však Milan Hejduk oznámil vše oficiálně. V 38 letech dal sbohem své kariéře hokejisty. Olympijský vítěz z Nagana hrál naposledy v minulém ročníku NHL, po kterém mu vypršela smlouva s Coloradem.
Praha – Zimní olympijské hry v Soči byly nejsázenější olympiádou v historii, Češi na její výsledky vsadili přes 800 milionů Kč. Nejvíce sázeným sportem byl hokej, z jednotlivých zápasů pak osmifinálový duel Česka se Slovenskem. Mírně úspěšnější než tipující byli díky výpadku ruských hokejových hvězd bookmakeři. Vyplývá to z ankety mezi největšími sázkovými kancelářemi.
Praha /ANKETA/ - Jedna tajenka je vyřešena: Alois Hadamczik už u hokejové reprezentace pokračovat nebude. V pondělí oznámil svou (poněkud uraženou) rezignaci. Druhý rébus čeká na řešení: Kdo zaujme jeho místo?
Valašské Meziříčí, Hranice – V třiadvacátém kole amatérské hokejové ligy ve Valašském Meziříčí se utkaly týmy HC Hranice a HC Oznice. První gól zápasu padl po přihrávce Stanislava Lipše na Luboše Prvého, ten vyslal prudkou střelu na bránu, kterou oznický brankář pouze vyrazil před sebe a pohotový Jiří Sáva zakončil do odkryté brány. V další akci vybojoval ve středním pásmu kotouč Petr Vanduch, zajel s pukem za soupeřovu bránu a přesně našel najíždějícího obránce Luboše Prvého, který zvýšil na 2:0.
Třebíč - Mladíci Horácké Slavie se mohou připravovat na boje o postup mezi elitu. Rozhodlo o tom vysoké vítězství nad havlíčkobrodskými Rebely.
Třemošná - V dohrávce Krajské soutěže v ledním hokeji stříbrský tým prohrál s Meteorem 2:5.
Praha - Alois Hadamczik už není trenérem hokejové reprezentace. Kritizovaný kouč skončil sám, přičemž svou funkci složil dnes během hodnocení českého výkonu na olympiádě. Oznámil to v rozhovoru pro Hit rádio.
Přerov, Brno – Brněnští druholigoví hokejisté narazí v úterý v prvním čtvrtfinále vyřazovací části na třetí tým tabulky Přerov. V přírodě tento stav skončil jednoznačně. Lidé s pomocí techniky vyhubili volně žijící populaci zubrů ve volné přírodě v roce 1927. V moravském hokejovém souboji jsou šance mnohem vyrovnanější. Přerovský Zubr získal v základní části o dva body víc, než brněnská Technika. Proto úterní start druholigové čtvrtfinálové série hostí Hanáci.
New York, Praha - Je po olympiádě. V Kanadě vládne nadšení z další zlaté medaile hokejistů a NHL se chystá najet po pauze do tradičního zápasového modu. Některé týmy se ale na restart základní části moc netěší. Proč? V Soči přišly kvůli zranění o největší hvězdy.
Praha – Téměř jako na opravdové olympiádě nebo v NHL během utkání pod širým nebem si mohli připadat hokejisté 2. třídy (ročník 2006 a mladší) kralupského HK a pražské Slavie.
Třebíč – Dokonáno jest. Hokejisté Horácké Slavie rozstříleli v 17. kole nadstavbové části Ligy staršího dorostu Havlíčkův Brod.
České Budějovice – Po volnějším rozjezdu pomalu začíná dávat góly. Zkušený útočník ČEZ Motoru Daniel Boháč (34 let) po lednovém příchodu z Ústí nad Labem zaznamenal jednu ze svých tří branek v sobotním duelu play out první ligy proti poslednímu Mostu, který Jihočeši udolali až v prodloužení 4:3. Ve středu přivítají českobudějovičtí hokejisté na svém ledě právě Ústí nad Labem (17.30).
Českolipsko - Na prvním místě tabulky po základní části 1. ligy skončili českolipští florbalisté FBC BRZDY CZ.
Kladno – I kdyby vyhráli za tři body na ledě posledního Milevska, vyhnuli by se hokejisté Řisut minimálně dvěma ekonomicky náročným cestám do Moravských Budějovic, které je mohly čekaly v osmifinále play-off II. ligy.
Praha - Zajímavé číslo. Olympijský park na pražské Letné navštívilo 397.648 návštěvníků. V současné chvíli již Český olympijský výbor (ČOV) nechává park s ledovým korytem, snowboardovou dráhou a kluzišti demontovat.
Přerov – Hokejoví fanoušci pozor! Už v úterý večer startuje úvodními zápasy čtvrtfinálová série play off 2. ligy. Tu Přerovští zahajují na svém ledě. Doprovodný program vyřazovacích bojů bývá bohatý na akce pro fanoušky, a proto jsme se zkontaktovali s marketingovým manažerem klubu Lubomírem Svobodou, který nám přiblížil co se chystá.
St. Louis - Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin se po skončení pauzy pro olympijské hry v Soči v NHL vrátil z farmy v celku Chicago Wolves do prvního týmu St. Louis. Blues čeká první zápas po přestávce ve středu na ledě Vancouveru.
Kutná Hora – Hokejisté A-týmu kutnohorských Sršňů sehráli v neděli večer na svém ledě čtvrtý zápas nadstavbové části krajské soutěže mužů. Jejich soupeřem byly Kralupy, které se přetahují o postup do vyšší soutěže s mužstvem Žabonos. Po zápase s kutnohorskými hokejisty se Kralupy dotáhly znovu na čelo. V tuto chvíli mají 45 bodů, stejně jako jejich sokové z Žabonos.
Žďár nad Sázavou - První kapitolu v sobotu úspěšně zakončili ve Vrchlabí. V té druhé se ale teprve ukáže, jak se bude na hokejovou sezonu 2013/2014 vzpomínat. Žďárské Plameny v úterý vstupují do osmifinále druholigového play-off, jehož finalisté přímo postoupí do baráže o druhou nejvyšší soutěž v zemi.
Jičínsko - ANKETA: Komu jste fandili na olympijských hrách v Soči? Který výkon vás zaujal?
Rychnov nad Kněžnou – Rychnovská UNET hokejová liga pomalu, ale jistě vrcholí. Tento týden se rozhodne o dvojici finalistů.
Kladno – Setkání hokejistů Kladna s fanoušky je v posledních letech skoro neodmyslitelnou součástí sezony. To letošní, které se odehrálo v pátek v restauraci na zimním stadionu, ale bylo výjimečné. Tolik členů vedení a hráčů na něm nikdy v historii nebylo.
Nová Paka – Hokejisté v pátek navečer nastoupili k rozhodujícímu semifinálovému utkání o postup do finále krajské ligy mužů. Šlo již o šestý zápas během dvanácti dnů a to byl zřejmě rozhodující faktor, který nakonec rozhodl celou sérii.
Šumperk/Kadaň - Celkově 700 kilometrů ujeli kadaňští hokejisté, aby si přivezli ze Šumperka jeden bod za prohru po samostatných nájezdech z prvního utkání skupiny o udržení. O větší bodový zisk je připravil dračí obránce Tomáš Sedlák a dva góly inkasované v oslabení.
Vysočina – Dukla a Horácká Slavia ve vedení. Čtvrtfinálové série odstartovali podle svých představ jihlavští a třebíčští hokejisté.
Třebíč, Vysočina - Obě čtvrtfinálová derby rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých Rebelové selhali. Jihlava doma Havířovu žádnou loupež nedovolila
Prostějov – Začátek hokejového play off je zde. Letos bude vyřazovací část mimořádně zajímavá pro Prostějov a jeho fanoušky. Jestřábi před sezonou prošli obrovskou obměnou a omlazením kádru.
Hradec Králové – Krajské hokejové soutěže v uplynulých dnech pokračovaly dalšími zápasy. Ani jedno z třebechovických mužstev venku nebodovalo.
Znojmo - Znojemští hokejisté oprašují zápasové zatížení. Po olympijské pauze naplněné volnem a tréninky na ledě i na suchu se opět objevili v zápase. Ve čtvrtek přicestovaly k přípravnému zápasu extraligové Pardubice a porazily domácí Orly 1:5. Nyní se Znojmo zaměří opět na mezinárodní soutěž EBEL, ve které zbývá odehrát čtyři zápasy, poté odstartuje vrchol sezony, play-off. V pondělí se ve Znojmě již naostro představí italské Bolzano.
Děčín - Hokejoví Medvědi zakončili základní část druholigové soutěže domácí porážkou s Kobrou Praha. Na konečné umístění v tabulce to ale vliv nemělo. Děčínští hokejisté jdou do play-off ze třináctého místa a narazí na Žďár nad Sázavou.
Vrchlabí - Poslední kolo základní části druhé ligy zaválo na místní zimní stadion hokejisty Žďáru nad Sázavou. Fanoušci se měli na co těšit, jednalo se totiž o souboj šestého celku tabulky se čtvrtým. Domácí v něm ještě bojovali o naději na konečné páté místo.
Litomyšl – Senzační cesta litomyšlských hokejistů v play off krajské ligy se zastavila až v semifinále.
Mladá Boleslav - Bruslaři vyhráli i druhý zápas čtvrtfinále a do Benátek si povezou náskok.
Soči /INFOGRAFIKA/ - České reprezentaci hokejový turnaj na olympijských hrách v Soči nevyšel. Stejně jako před čtyřmi roky se do přímého boje o medaile neprokousala. Deník se zkusil podívat do budoucnosti. Výsledky jsou ale bez záruky.