Sobotka před startem II. ligy: Skupina je hlavně pro kluky smrtící
Žďár nad Sázavou – Nová sezona, nový model, nová očekávání. Hokejisté Žďáru nad Sázavou dnes vstoupí do druholigových bojů „krásným" výletem do Děčína.
Žďár nad Sázavou – Nová sezona, nový model, nová očekávání. Hokejisté Žďáru nad Sázavou dnes vstoupí do druholigových bojů „krásným" výletem do Děčína.
Kolín – Žádná příprava, žádné jako, žádná zkouška. Dneska (sobota) se hraje na ostro, o body, o úspěšnější vstup do sezony. Kozlové vyjedou novému druholigovému ročníku vstříc na ledě Nymburka. Dnes od 17.00.
Brno /ROZHOVOR/ Skóroval už ve třetím zápase v řadě, podruhé v řadě rozhodl v nastaveném čase. Obránce hokejové Komety Michal Kempný v pátečním utkání s Pardubicemi zařídil Brňanům vítězství 4:3 v prodloužení. „Zápas jsme si užili, přišla plná hala a fanouškům jsme dali vítězství. Co víc si přát?" těšil se z vydařeného vstupu do nové extraligové sezony třiadvacetiletý zadák.
Kladno – O Vrchlabí se mluví jako o vstupní bráně do Krkonoš. Pro hokejisty Řisut bude v sobotu zimní stadion nováčka nástupním místem do nové druholigové sezony.
Kadaň – První domácí zápas čeká v sobotu na kadaňské hokejisty. A nastoupí proti nim soupeř jako řemen – Bruslaři z Mladé Boleslavi.
Přerov – Uběhlo to jako voda. Hokejistům Přerova skončila příprava a v sobotu je čeká už první mistrovské utkání sezony, kdy na svém ledě přivítají od 17 hodin Frýdek-Místek. Jak probíhala příprava a jaké cíle si klub pro novou sezonu vytyčil? Vše nám prozradil hlavní trenér mužstva Pavel Sedlák.
Poděbrady – Jsou připraveni. Hokejisté HC Poděbrady mohou vyrazit do nové sezony v Krajské lize. A cíl mužstva? Ten je stejný jako v předchozích letech. „Účast ve vyřazovací části soutěže," střádá předsezonní plány poděbradský trenér David Kubát.
Mělník – Přestože se letos nebude konat zimní liga, připravuje Ještěr team Mělník s mělnickou pobočkou Fan clubu Sparty Praha pro příznivce malé kopané řadu zimních halových turnajů, na které s předstihem zve. „Myslíme na všechny věkové kategorie," poznamenal Jiří Buneš.
Hradec Králové – Spor mezi městem a ABD se vynořuje i v případě vozíčkáře Petra Pavláska, který si postěžoval, že bude mít problém sledovat v Hradci na zimáku hokejovou extraligu.
Třinec /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Třince v úvodním extraligovém kole přenechali na domácím ledě všechny body Liberci, loňský účastník baráže po kompaktnějším výkonu zvítězil na ledě semifinalisty 4:1. Dvěma góly se pod výhru podepsala nová posila Martin Bartek, hned ve své extraligové premiéře se trefil i šestnáctiletý mladík Pavel Zacha. Kouč Jiří Kalous začal své extraligové angažmá u Ocelářů prohrou.
Jindřichův Hradec – Hokejový mazák a cestovatel. To je ve zkratce obránce Stanislav Jasečko, který v sobotním startu druhé ligy oblékne dres Jindřichova Hradce.
Prostějov – Konečně je tady dlouho očekávaný začátek druhé hokejové ligy. Prostějov vstoupí do ročníků plného očekávání a velkých cílů na ledě silné Poruby. Rádi by v sobotu od 17 hodin zahájili svou spanilou jízdu za postupem do první ligy.
Brno – Brněnští hokejisté v letošní extraligové premiéře vyválčili dva body za výhru 4:3 v prodloužení nad Pardubicemi.
Opava – Zastavit masivní odliv hokejových talentů, zvýšit diváckou návštěvnost a celkově posunout opavský hokej výše si přeje předseda představenstva občanského sdružení HC Slezan Opava a trenér národního týmu Alois Hadamczik.
Brno /SOUTĚŽ/ - Chcete si ověřit, jak dobře znáte hokejovou Kometu Brno? Ovládáte její historii, hráčské statistiky, poznáte brněnské hokejisty a umíte odhadovat její výsledky? Splníte jako správný fanda různé úkoly?
Pelhřimov – Období testování končí. Hokejisté pelhřimovského Spartaku mají za sebou druholigovou generálku, v ní si poradili s Moravskými Budějovicemi.
Olomouc - Pořádně bouřlivá atmosféra se čeká v sobotu večer na narvaném šumperském zimáku. K fanoušky hodně vyhecovanému hokejovému derby tam přijede olomoucká Mora.
Brno – Zbrusu nové logo brněnské Techniky na ledové ploše přivítá návštěvníky Hokejových hal dětí a mládeže při sobotním startu nového ročníku druhé ligy proti Břeclavi. „Snažíme se stadion zlepšovat, zařídili jsme fanshop, chceme i sektor pro sezení," láká diváky do ochozů sportovní manažer Techniky Vlastimil Odehnal.
Plzeň – V úvodním kole extraligy pozemního hokeje hostil loni bronzový tým TJ Plzeň-Litice mužstvo Hostivaře.
Prachaticko - Víkend ve sportu bude bohatý, začínají i hokeje a hokejbaly.
Nymburk – Sobotním úvodním zápasem začíná další ročník druhé hokejové ligy. Nymburk narazí hned v prvním kole na největšího rivala – tým Kolína.
Louny - V posledním přípravném zápase remizovaly Louny doma s Nejdkem 6:6.
Domažlice – Hokejisté HC HP Sršni Domažlice si po dlouhé a vyčerpávající sezoně v květnu naordinovali klid od hokejových aktivit. V červnu probíhala suchá dobrovolná příprava v podobě in-line hokeje. Ovšem ledovou přípravu zahájili jako první z klubů Domažlické NHL, a to už 2. srpna tradičními pátečními tréninky v Karpem aréně.
Liberec - Liberečtí hokejisté vstupují do své 12. extraligové sezony dnešním úvodním zápasem na ledě silných třineckých Ocelářů.
Vsetín, Valašské Meziříčí – Jeden chce dojít ve vyřazovací části co nejdále, druhý se chce hlavně zachránit. Takto rozdílné jsou ambice dvou valašských zástupců ve druhé hokejové lize. Zatímco hokejisté Vsetína pošilhávají po semifinále play off, hráči Valašského Meziříčí chtějí třetí nejvyšší soutěž pro město a klub udržet.
Kladensko – Jak skvěle začali, tak ve třetím kole Ligy starých pánů Kladenska vybouchli. Fotbalová garda Stehelčevsi inkasovala na hřišti Srbče nevídaný debakl 1:11. Zase to ale není tak hrozné, jako když stejným poměrem prohráli českoslovenští hokejisté se Sověty na MS 1979 v Moskvě.
Litvínov - Berani umějí připravované oslavy pořádně znechutit. Stejně jako v šestém finále v Plzni oddálili korunovaci králů, včera proti Litvínovu uspěli podeváté v řadě.
Nový Jičín - Výsledkově nepovedenou přípravu mají za sebou a věří, že si porážek užili dosyta právě v přípravných duelech, ve kterých až po sedmi nezdarech uhráli remízu proti Vsetínu.
České Budějovice – Hokejisté AHC Devils Domažlice si jako už tradičně zpestřili letní přípravu účastí na kvalitně obsazeném turnaji Elben Cup v Českých Budějovicích. Jako jediní „přespolní" účastníci čelili třem domácím týmům, v jejichž sestavách nechyběli hráči juniorky Českých Budějovic.
České Budějovice – Rozhodně nepodal špatný výkon. Porážce 0:3 s Havlíčkovým Brodem však gólman Motoru České Budějovice Dominik Halmoši (25 let) úvodním duelu první ligy zabránit nedokázal. O první body budou Jihočeši bojovat v sobotu Třebíči (17.30).
Břeclav – Už jen několik hodin zbývá do startu druhé hokejové ligy. Břeclavští hokejisté v ní načnou už šestou sezonu v řadě. Po třech letech se ale kvůli reorganizaci soutěže dostali opět do východní moravské skupiny a čekají je tak kvalitnější soupeři než v minulých dvou letech.
Kraj - Pět svých zástupců, tedy o jednoho méně než loni, bude mít Moravskoslezský kraj v nadcházející sezoně druhé hokejové ligy. Vítězný Havířov už je v první lize, Karvinou zase nahradila Orlová.
Litvínov – Sahali po třech bodech, nakonec se museli v duelu s neoblíbeným soupeřem spokojit pouze s bodem. Litvínovští hokejisté odstartovali novou a jubilejní 55. sezonu s nepříjemným Zlínem. Ten pod Krušnými horami urval další, v pořadí již deváto, výhru po nájezdech 3:2.
Mělník – Do nové sezony Krajské ligy mužů vstoupí v sobotu v 17.30 také hokejisté Junioru Mělník. Ti odehrají první utkání na domácím stadionu proti Poděbradům, kterým na úvod letošní zápasové přípravy podlehli po katastrofální třetí třetině, ve které pětkrát inkasovali, 4:5.
Jindřichův Hradec – Z poměrně výraznými změnami v hráčském kádru, novým trenérem a s cílem odčinit neúspěch z minulé sezony vstupují do kolotoče s názvem II. liga jindřichohradečtí hokejisté. Úvodním soupeřem Vajgaru bude v sobotu od 18 hodin Jablonec nad Nisou.
Olomouc – Těsně před startem nové sezony získali olomoučtí hokejisté novou posilu do útoku. Denis Kindl byl v domácím souboji proti Třebíči hodně vidět. „Myslím, že na první zápas to bylo docela slušné," pochvaloval si jednadvacetiletý forvard, který bude na Hané působit v rámci střídavých startů z Třince. „Měl bych tady být měsíc a pak se uvidí," konstatoval hokejista, který se těší na sobotní derby v rodném Šumperku.
Šumperk, Olomouc /VIDEOPOZVÁNKA NA KONCI ČLÁNKU/ – Loňská opora hokejové Mory by mohla být v sobotu jejím katem. Gólman Libor Kašík zatím hájí barvy šumperských Draků a je velmi pravděpodobné, že se do brány postaví i v sobotním derby právě mezi Draky a Kohouty.
Šumperk, Olomouc – Loňská opora hokejové Mory by mohla být v sobotu jejím katem. Gólman Libor Kašík zatím hájí barvy šumperských Draků a je velmi pravděpodobné, že se do brány postaví i v sobotním derby právě mezi Draky a Kohouty.
Hradec Králové - Extraliga mužů v pozemním hokeji na venkovní ploše zahájila o uplynulém víkendu podzimní část.
Chomutov - Je konec přípravy, dnes vstoupí Piráti na ledě Karlových Varů prvním mistrovským zápasem do nové sezony 2013/2014.
Chomutovsko - Přinášíme přehled sportovních událostí v chomutovském regionu.
Praha - Problém: Veteráni dál vyčnívají. Úmysl: Mládí musí mít zelenou.
Jižní Čechy – Do nové sezony vstoupí o nadcházejícím víkendu hokejová druhá liga. Mezi jihočeské účastníky se zařadí Tábor, Milevsko a Jindřichův Hradec. Písek, hrající v minulém ročníku ještě první ligu, se po finančních potížích do soutěže nepřihlásil.
Kladno – Potřetí vyjedou kladenští hokejisté do nové extraligové sezony s Rytířem na prsou. Jejich hvězdný majitel Jaromír Jágr jim ale stanovil zatím nejtěžší úkol, dobýt mistrovský titul. Možná trochu nadsázka, nicméně na prahu nového ročníku těžko může někdo řadit Kladno mezi outsidery soutěže, jak tomu bývalo ještě nedávno.
Karlovy Vary - Příznivci hokejové extraligy se konečně dočkali. Nejvyšší hokejová soutěž začíná, a to podkrušnohorským derby
Havlíčkův Brod – Skvělý začátek. Parádní výsledek si na úvod soutěže připsali na své konto hokejisté Havlíčkova Brodu.
Znojmo - Soupeř, který více spoléhá na kombinační hru, než aby se prosazoval fyzicky, čeká v pátek znojemské Orly. Ti by po úvodní prohře s Fehérvárem v nové sezoně EBEL rádi dovezli první body ze Salcburku. Z loňska má Znojmo s tímto soupeřem výrazně pozitivní bilanci. Z šesti utkání pětkrát vyhrálo, i když dvakrát s odřenýma ušima až v prodloužení.
Pardubice – Podstatné části středečního programu prezidenta Miloše Zemana v Pardubicích se zúčastnil i krajský zastupitel a někdejší dlouholetý šéf pardubického hokeje Zbyněk Kusý (viz foto).
Brno, Pardubice - Podpora vyprodaného hokejového stadionu a start do soutěže v podobě tří domácích zápasů. Podobný luxus zažije na začátku letošní extraligové sezony pouze Kometa.
Hradec Králové – Dvacetileté čekání dnes skončí. Divná doba bez extraligy je minulostí. Začátek nové éry, rok jedna, odstartuje v 18.30 hodin na Spartě.