Valský jde definitivně pryč, zvolil si Liberec
Kladno - Hokejové Kladno po dlouhých spekulacích definitivně opustil Jakub Valský, jeden z nejužitečnějších hráčů týmu. Získal ho Liberec.
Kladno - Hokejové Kladno po dlouhých spekulacích definitivně opustil Jakub Valský, jeden z nejužitečnějších hráčů týmu. Získal ho Liberec.
Praha /ROZHOVOR/ - V devatenácti letech patří k ofenzivním tahounům extraligové Slavie. Vždycky převyšoval své vrstevníky talentem, střílí góly, zájem o něj je i v NHL. A teď na útočníka Tomáše Hertla čeká start na mistrovství světa. Je tak v ojedinělé situaci v jedné sezoně si zahraje na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let i mezi dospělými.
Stockholm - Hokejový útočník Jiří Tlustý prožívá nejlepší sezonu v kariéře, kterou zakončí na mistrovství světa. Pětadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje je jednou z deseti zámořských posil, které trenér Alois Hadamczik zařadil do kádru národního týmu. A Tlustý věří, že ve Stockholmu naváže na výkony z Caroliny nebo Kladna, kde na začátku sezony při výluce NHL úspěšně působil.
Domažlice - Zimní stadion v Domažlicích hostil v sobotu finále Domažlické NHL. Hokejisté SKP Domažlice je měli skvěle rozehrané, když v prvním utkání porazili Devils 2:0. Vedli i v odvetě 2:0, nakonec ale o vedení přišli. O držiteli titulu po prohře 2:4 rozhodly samostatné nájezdy. První série byla vyrovnaná, druhou ovládli Devils, kteří tak slaví mistrovský titul. SKP získalo potřetí stříbro, bronz získali Sršni, kteří porazili Ice Barons 6:1 a 5:2.
Stockholm - Hokejová reprezentace vstoupí do mistrovství světa s brankářem Alexandrem Salákem. Vedení národního týmu oficiálně potvrdilo informaci, že plánovaná jednička Ondřej Pavelec má zdravotní problémy a proti Bělorusku nemůže chytat. První utkání v základní skupině A čeká reprezentaci ve Stockholmu v pátek od 16:30.
Plzeň - Martin Straka byl hostem on-line rozhovoru v redakci Plzeňského deníku. Účastníci chatu s kapitánem plzeňských hokejistů se zajímali hlavně o to, kterak probíhaly oslavy mistrovského titulu, kdo Škodovku posílí v další sezoně či, co mu dalo deset let s Jaromírem Jágrem.
Mělník – Přestože je mělnický zimní stadion už nějaký den bez ledové plochy, vrátí se na něj v sobotu 4. května hokejisté. Převážně oni budou účastníky druhého ročníku hokejbalového turnaje, na který už potvrdilo svou účast jedenáct týmů.
Slovenští hokejisté Jozef Balej, který v uplynulé sezoně získal titul s Plzní, a Tomáš Malec z Komety Brno se stali novými posilami Chomutova.
Liberec - Hotovo a podepsáno. Slovenský reprezentační útočník Martin Bartek přestoupil z Pardubic do Liberce. S Bílými Tygry se 32letý hokejista, který nechybí v nominaci na mistrovství světa, domluvil na tříleté smlouvě. Liberecký klub to uvedl v tiskové zprávě.
Liberec - Hotovo a podepsáno. Slovenský reprezentační útočník Martin Bartek přestoupil z Pardubic do Liberce. S Bílými Tygry se 32letý hokejista, který nechybí v nominaci na mistrovství světa, domluvil na tříleté smlouvě. Liberecký klub to uvedl v tiskové zprávě.
New York – Český hokejista David Krejčí byl ve středečním zápase prvního kola play off NHL hlavním strůjcem výhry Bostonu 4:1 nad Torontem. Sedmadvacetiletý útočník, který byl v soutěži před dvěma lety nejproduktivnějším hráčem vyřazovací části, zaznamenal v úvodním duelu série gól a dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V sestavě Bruins nechyběl Jaromír Jágr, jenž vynechal poslední utkání základní části kvůli chřipce.
Plzeň - Martin Straka byl hostem on-line rozhovoru, kde odpovídal na otázky čtenárů, poté proběhla autogramiáda.
Praha - Hokejový útočník Jakub Voráček hned na letišti ve Stockholmu rozesmál své reprezentační spoluhráče. Zatímco oni přiletěli z Čech připraveni na chladnější počasí, třiadvacetiletá opora Philadelphie čekala v příletové hale v tričku, kraťasech a pantoflích.
Stockholm - Hokejová reprezentace si v podvečer poprvé vyzkoušela led stockholmské haly Globen, kde v pátek odpoledne vstoupí do mistrovství světa. Kouč Alois Hadamczik měl k dispozici jen 22 hráčů, až večer se totiž k týmu připojí zbývající trojice posil ze zámořské NHL - trio Phoenixu Zbyněk Michálek, Radim Vrbata a Martin Hanzal.
Zlín – Dvěma výhrami začal sezonu v české extralize v in-line hokeji kolektiv Devilsu Zlín.
Praha /FOTOGALERIE/ – Šesti zápasy pokračovaly extraligy v pozemním hokeji. Mužský pavouk přinesl dvě velká překvapení. To první v podobě vítězství 2:1 dnes už čtvrtých hradeckých hráčů nad prvními Liticemi. Ani remíza 1:1 třetí Slavie s pátým Presidentem se nečekala. Více už prohra 3:5 poslední Pragy s šestou Hostivaří a vysoká výhra 4:1 druhého Rakovníka nad sedmými Mnichovicemi. Nezahálely ani ženy. Hlavní aspirantky na titul a průběžně vedoucí hráčky Slavie přehrály úřadující mistryně republiky, letos až čtvrté pragovačky 4:1. Stříbrné hostivařské hokejistky si pohrály s posledním Hradcem Králové, který vyprovodily z jeho pažitu 5:0.
Plzeň, Přerov – Přišel, viděl, zvítězil. Odchovanec hokejového Přerova Tomáš Sýkora po vyřazení svého Ústí v play off první ligy zamířil pomoci Plzni v extralize.
Falkensee, Praha /ROZHOVOR/ – Pro nebývalý úspěch si dojely do Falkensee pozemní hokejistky HC Hostivař. Na tamní trávě vybojovaly mladší žákyně tradičního oddílu v konkurenci pěti německých týmů první místo. Navázaly tak na podzimní vídeňský triumf, při kterém nedaly šanci pro změnu Rakušankám.
Třinec, Zlín – Spekulace se potvrdily. Obránce zlínských hokejistů Tomáš Linhart podepsal novou víceletou smlouvu v Třinci. Po pěti sezonách završené extraligovým stříbrem se tak stěhuje za novou výzvou, kde jej povede po odvolání trenérské dvojice Josef Turek – Pavel Janků nový kouč Jiří Kalous.
Třinec - Novým trenérem hokejistů Třince byl potvrzen Jiří Kalous, jenž naposledy působil jako asistent v týmu Lva Praha. Nahradil Josefa Turka, který u mužstva skončil navzdory čtvrtému místu v extralize. Novou posilou Ocelářů se stal bek Tomáš Linhart, který letos vybojoval se Zlínem titul vicemistra.
Moskva - Útočník Marek Kvapil a obránce Filip Novák budou dál hrát Kontinentální hokejovou ligu za Dynamo Moskva, kterému pomohli obhájit loňský titul. Oba hráči podepsali s klubem smlouvu na další dva roky. Dynamo to dnes oznámilo na svém webu.
Plzeň - Příznivci plzeňského hokeje zbystřete! Čtvrtek 2. května bude díky regionálnímu Deníku hokejový. Chystá se mimořádná příloha, on-line rozhovor s Martinem Strakou a autogramiáda!
Brno /ROZHOVOR/ - S některými kamarády už se na prvním tréninku hokejové Komety na nadcházející sezonu už nepotkal. Útočník Tomáš Svoboda v brněnském týmu zůstává a vyhlíží lepší ročník. „Věřím, že minulá sezona už se opakovat nebude," říká čtyřnásobný český reprezentant.
Praha - Česká hokejové reprezentace odletěla na mistrovství světa ve Stockholmu a v Helsinkách. K týmu se připojil obránce Ladislav Šmíd z Edmontonu. Již od úterka je s mužstvem brankářská jednička Ondřej Pavelec, zbývající posily z NHL se budou kouči Aloisi Hadamczikovi hlásit až v dějišti šampionátu. Hráči jsou odhodlaní prodloužit medailovou sérii z posledních tří šampionátů.
Mladá Boleslav – Letos již po jedenadvacáté podpoří automobilka Škoda jako hlavní partner Mistrovství světa v ledním hokeji konané ve dnech od 3. do 19. května 2013.
New York – Hokejisté Chicaga vstoupili do play off vydřenou výhrou 2:1 v prodloužení nad Minnesotou. Vítěz základní části NHL inkasoval v páté minutě z první střely soupeře v zápase, v dalším průběhu srovnal Marián Hossa a v čase 76:35 dokonal obrat Bryan Bickell.
Pardubice - Z I. B třídy
Chebsko - Už je to tady! Hokejové šílenství opět zasáhne region a nejen chlapi načas zapomenou na tu ´všeobecnou blbou náladu´, která zde panuje. Šampionát v ledním hokeji ve Švédsku a Finsku zahajuje v pátek a Chebský deník zjišťoval, kde bude možno přenosy s ostatními fanoušky sledovat.
Praha - Brankář Ondřej Pavelec se jako první posila z NHL připojil k české hokejové reprezentaci před mistrovstvím světa. Pětadvacetiletá opora Winnipegu by měla být jedničkou týmu a věří, že stejně jako z předchozích dvou šampionátů se vrátí s medailí.
Kladno – Petr Tenkrát je zpátky v Kladně. Hokejista, který v kariéře projel doslova celý svět, vyzkoušel si NHL, špičkové kluby ve Skandinávii, Rusku i Česku. Dal v elitních soutěžích více než 300 branek, hrál na třech mistrovstvích světa. A přivezl si z nich medaile, stříbro a bronz. V pětatřiceti letech se vrací do téměř mateřského klubu, kam přišel kdysi z rodného Děčína.
Praha - Hokejová reprezentace se v úterý v Praze sešla před odletem na mistrovství světa ve Stockholmu. K národnímu týmu se připojila první posila ze zámořské NHL, plánovaná brankářská jednička Ondřej Pavelec.
Kladno - Reprezentační útočník Petr Tenkrát se vrací do Kladna, kde s hokejem začínal. Po odchodu ze Sparty se s Rytíři dohodl na dlouhodobé smlouvě.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Tak se na čas vrací do Čech Tereza Hofová. Po roce a půl v pátek v Činoherním studiu hrála v Klubu rváčů a v úterý 30. dubna ji uvidíme v Kolečkově božské tragikomedii… Herečka Tereza Hofová (33), původem z Prahy, předloni opustila Činoherní studio a zamířila na Island, aby si vyčistila hlavu. Už se párkrát do Česka vrátila, nyní je zpět se svým miminkem.
Plzeň – Hokejovým šampionům z Plzně nadchází po bouřlivých oslavách všední dny. Vedení mistrovského klubu dává dohromady mužstvo pro příští sezonu, shání hráče a také ředitele.
Zlín – Má za sebou životní sezonu a kluby po něm slintají jak hladový rotvajler po šťavnatém mase. Hokejový obránce Zlína Tomáš Linhart má v nohách 69 zápasů, po kterých přišla zasloužená odměna: extraligové stříbro, zápasy za národní tým a finančně komfortní nabídky konkurence údajně z pražské Sparty a Třince.
Mladá Boleslav/Stockholm a v Helsinky - Organizační výbor MS převzal 45 bílých vozů Škoda Octavia Combi. Auta budou používána pro přepravu ve Stockholmu a v Helsinkách. Nová Škoda Octavia Combi se tak představí současně se svým uvedením na trh.
Karlovy Vary - První mužstvo se začalo připravovat na novou sezonu pod vedením trenérské trojice Richard Žemlička – Karel Mlejnek – Pavel Kněžický.
Praha - Brankářskou jedničkou hokejové Sparty bude v příští sezoně Tomáš Pöpperle, který se do extraligového klubu vrací po roční přestávce strávené v týmu Lva Praha. Nováček Kontinentální ligy je se Spartou majetkově propojený, takže dohoda o návratu Pöpperleho nebyla složitá, i když měl se Lvem ještě platnou smlouvu.
Kladno - Novou akvizicí hokejistů Karlových Varů se stal útočník Martin Látal, který přichází do Energie na roční hostování z Kladna.
Ústí n. L. /ROZHOVOR/ – V neděli oslavil 43. narozeniny a v pondělí už se hlásil na prvním tréninku Ústeckých Lvů před novou sezonou.
Colorado Springs - Dalších pět hokejistů rozšířilo nominaci Spojených států amerických na mistrovství světa, trenér Joe Sacco tak má v kádru 23 hráčů.
Kutná Hora - Miniturnaj v in – line hokeji se uskutečnil v sobotu na kutnohorském zimním stadionu. Pod hlavičkou Sebranka.cz se představily české reprezentantky, hráčky týmu, který má na svém kontě dvě světová prvenství z let 2008 a 2010. Spolu s nimi se miniturnaje zúčastnili hokejisté SK Sršni, hráči Tuněchod a hráčky reprezentující Kladno.
Pardubice – Poslední sezona se nesmí opakovat! Hokejové Pardubice začínají cestu za nápravou minulé zpackané sezony, která jen tak tak neskončila v play out.
Pardubice - Obávaný kanonýr se vrátil do Pardubic: „Z dlouhodobého pohledu jsou jedním z nejlepších klubů v republice," říká
Havlíčkův Brod – V pondělí zahájili přípravu na novou sezonu hokejisté HC Rebel Havlíčkův Brod pod vedením nového trenéra Jiřího Mičky, který se do Havlíčkova Brodu vrací po jedenácti letech.
Třebíč - Také Horácká Slavia zahájila v pondělí mezi hokejisty nepříliš oblíbenou letní přípravu. Na prvním tréninku se sešlo třiadvacet hráčů, kteří absolvovali lehčí tréninkovou jednotku.
Chebsko - Tradičně se na hokejové fandění chystají také ´štamgasti´ v hospůdce U Františka.
Havířov – V podobné sestavě jako loni vstoupili do nového ročníku soutěží v in line hokeji hráči SK IHC Panthers Havířov.
Ústí nad Labem – Ústečtí hokejisté zahájili letní přípravu na nový ročník v prvoligové soutěži. Do té nastoupí znovu v úsporném režimu, jak potvrdil generální manažer týmu Jan Klobouček.
Praha - Hokejový útočník Jan Kovář z Plzně ovládl slavnostní zakončení extraligy. Na galavečeru v pražském klubu SaSaZu převzal cenu pro Hokejistu sezony i nejlepšího hráče play off, kterou uděluje MfDnes.