Praha - Místopředseda ČBF Jiří Zídek a předseda ČSLH Tomáš Král se ohradili proti výroku bezpečnostního manažera FAČR Martina Syneckého, který pro úterní deník Sport prohlásil, že v basketbalu a hokeji jsou stejné či ještě větší problémy s ovlivňováním zápasů než ve fotbale.
Strakonice - Strakonický hokejový útočník Milan Černý dvěma góly zařídil vítězství v odvetě čtvrtfinále play off nad Veselím nad Lužnicí 3:1. Sérii tak rozhodne třetí zápas.
Praha/Malmö - Opora Dinama Minsk se dočkala pozvánky kouče Aloise Hadamczika a z pozice jednoho z nejzkušenějších hokejistů současného výběru bude na Švédských hrách usilovat o napravení dojmu z poslední reprezentační akce v Moskvě.
Liberec - Vojáci z VTJ Ještěd porazili v krajském hokejovém přeboru po samostatných nájezdech soupeře z Lípy a mohli se radovat nejen z výhry v utkání, ale také ze zisku prezidentského poháru pro vítěze základní části, který si zajistili již dvě kola před koncem.
České Budějovice – Útočník Rudolf Suchánek se v základní části přetahoval s Lubošem Robem o pozici nejproduktivnějšího hráče David servisu České Budějovice.
Hradec Králové, Mladá Boleslav - Při středě přijede na hradecký zimní stadion u řeky Orlice lídr první hokejové ligy z Mladé Boleslavi. Královští lvi svedou s vedoucím celkem soutěže další náročnou bitvu o naději na účast v na play off.
Kolín, Velké Popovice – Parádní zisk ve třetích Velkých Popovicích, ale neomluvitelná ztráta s osmým týmem Krkonoš. Tolik víkendová bilance kolínských ligových hokejových juniorů.
Praha/Malmö - Čeští hokejisté vstoupí do Švédských her - Oddset Hockey Games - čtvrtečním soubojem s domácí reprezentací. A kouč Alois Hadamczik bude opět spoléhat na brankáře Alexandra Saláka, jediného krajánka z Elitserien v českém výběru.
Opava/Přerov – Druhá hokejová liga a její skupina Východ dnes pokračuje zápasovým programem 39. kola. Aktuální lídr soutěže, tým Přerova, zajíždí na led v tabulce osmé Opavy.
Kralupy – Zatímco loni touhle dobou měla Amatérská hokejbalová ligy, populární soutěž hokejbalistů na Kralupsku, za sebou už polovinou dlouhodobé části, letos je teprve na svém startu. Důvodem jsou existenční problémy, které AHL řešila v posledních měsících kvůli opadajícímu zájmu hráčů.
Praha /ROZHOVOR/ - V dresu národního týmu chyběl skoro čtyři roky. Kariéru dvojnásobného juniorského mistra světa poznamenala četná zranění, poslední dobou se mu ale vyhýbají. I díky tomu se Václav Nedorost vrací do reprezentace. Jako kapitán a nejlepší střelec mužstva táhne ukrajinský Doněck v boji o play-off KHL.
Vysočina - Poslední derby letošní sezony. Na to se mohou těšit hokejoví fanoušci ve 48. kole první ligy. A v souboji Třebíče s Havlíčkovým Brodem půjde o hodně.
Domažlice – Zhruba 6,5 milionu korun stojí roční provoz domažlického zimního stadionu. „Naše příjmy z pronájmů plochy, reklam a dalších činností jsou 5 milionů, město přispívá milionem a půl," shrnul ředitel Správy sportovních zařízení města Domažlice Rostislav Hlaváč.
Ostrava - Hokejová extraliga si dává pár dní pauzu, jelikož nejlepší evropští hráči rozehrají na severu kontinentu třetí díl Euro Hockey Tour, ale fanoušci nejrychlejší kolektivní hry na světě smutnit nemusí.
Opava /POZVÁNKA/ – Boj o play-off vrcholí. Na hokejový Slezan čekají poslední čtyři zápasy základní části. Ve středu do slezské metropole zavítají přerovští Zubři, aktuální lídr druholigové tabulky. Do hry se vrátí kapitán Tomáš Měch.
Litoměřice - Navázat na dvě vítězství v řadě budou chtít dnes 6.2. na ledě páté Kadaně (85 b.) hokejisté Stadionu Litoměřice, kteří stále nevzdali boj o play off.
Žďársko – Urputná bitva zná svého vítěze. Posledním semifinalistou Vesnické hokejové ligy se stal Rudolec, který zdolal v rozhodujícím třetím čtvrtfinále play off Přibyslav 2:0.
Příbram – V posledním kole základní části prohráli hokejisté Příbrami s Popovicemi, čímž klesli na čtvrté místo. Znamená to, že v čtvrtfinále vyzvou Junior Mělník, s nímž letos ještě nezískali ani bod.
Vysočina: Poslední derby letošní sezony. Na to se mohou těšit hokejoví fanoušci ve 48. kole první ligy. A v souboji Třebíče s Havlíčkovým Brodem půjde o hodně.
St. Louis - Hokejový útočník Martin Erat se v úterním utkání NHL podílel gólem a dvěma asistencemi na vysoké výhře Nashvillu 6:1 v St. Louis. Erat nejprve na dvě branky přihrál, v 57. minutě pak svou třetí trefou v sezoně uzavřel střelecký účet zápasu.
Olomouc – Zdálo by se, že po výhrách 6:2 v Hradci a 7:4 v Mladé Boleslavi by středeční zápas olomouckých hokejistů s posledním Pískem, měl být jen formalitou. Jenže Mora v zápasech se soupeři ze spodních pater tabulky zrovna nezáří.
Chrudim – Do poslední čtvrtiny vstoupila v pátek hokejová liga staršího dorostu osmadvacátým kolem a v neděli se odehrálo 29. dějství této dlouhodobé soutěže, která skončí šestatřicátým kolem v pátek 8. března.
Zlín – Díky druhému vítězství v řadě se Baťovka odpoutala ode dna Zlínské amatérské hokejové ligy (ZAMHL). V rámci 21. kola si tentokrát vyšlápla na otrokovické Šneky.
Zlín – Nasedl včera na vlak a uháněl domů do Prostějova. Vypnout a odpočinout si. A také dál cvičit pochroumaná záda. Talentovaný 21letý forvard zlínských hokejistů Antonín Honejsek s nimi odehrál poslední dva extraligové zápasy a hlásí:
Ústí n. L. – Do konce základní části první hokejové ligy zbývá odehrát pět kol a Ústečtí Lvi mohou teoreticky stále pomýšlet na vítězství v základní části, což se jim podařilo v předchozích čtyřech sezonách. Aby uspěli i tentokrát, potřebují ve zbývajících duelech vítězit a čekat na zaváhání lídra z Mladé Boleslavi a druhé Olomouce.
Denver - Na první z významných met v této sezoně dosáhl v NHL útočník Milan Hejduk z Colorada, který jako devátý český hráč v historii dosáhl na hranici tisíce zápasů v NHL.
Region – Náskok pěti bodů již mají v čele krajského přeboru hokejisté Brumova. Lídr soutěže si totiž připsal další výhry, přičemž ta sobotní byla již 13. v řadě. Daří se i Kroměříži, která o víkendovém 22. kole získala povinné tři body a v tabulce je již čtvrtá.
Ostrov – Povol a přitáhni. V tomto duchu se neslo na ostrovském zimním stadionu druhé semifinálové utkání České sledge hokejové ligy mezi karlovarským SKV Sharks a pardubickými Mustangy.
Praha - Hokejová reprezentace v úterý v Praze zahájila přípravu na Švédské hry, třetí turnaj seriálu Euro Hockey Tour. Trenér Alois Hadamczik měl v pražské O2 areně k dispozici všech 23 nominovaných hráčů.
Chomutov- Ze scénáře základní části hokejové extraligy zbývá doplnit posledních šest kapitol. Jde do tuhého. Před sezonou odepisovaný Litvínov se pokusí dokráčet přímo do play off, body jako sůl potřebují i Liberec a chomutovský nováček. Oba kluby z regionu se topí u dna tabulky a hrozí jim baráž.
Hradec Králové – Dalšími zápasy v neděli pokračovala krajská hokejová liga. Oba okresní zástupci neuspěli. Třebechovičtí prohráli v Nové Pace a bydžovský tým padl na ledě Opočna.
Ostrava - V české extralize najdete mnoho hokejistů, kteří umějí diváky zvednout ze sedadel pěknou kličkou, přihrávkou nebo střelou. Mezi takové lze zařadit také Ondreje Šedivého, který je svému týmu platný hlavně při rozhodování zápasů v samostatných nájezdech.
Žďár nad Sázavou - Předposlední Jindřichův Hradec přijel překvapit a urvat body, které by ho posunuly do play off. Plameny proto od začátku dotahovaly. Na Kupcův únik v oslabení odpověděl v téže přesilové hře Kotlík. I ve druhé části se radovali jako první hosté.